Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Sadzilem kilka dni temu, ze padl mi znow sygnal z transpondera BBC Brit i Boomerang kilka dni temu, czasami tak mialem i wracalo po krotszej lub dluzszej chwili. Sprawdzilem na sprzecie mamy (tuner od nC+) i tez jednak byl "brak sygnalu" vel. "zakodowane". Wiec to jednak co innego - wszedlem dzis na forum z ciekawosci i wpisalem BBC Brit, po kilku minutach juz rozumiem co sie stalo. Wiadomo, chodzi wylaczanie Nagra 1813. Bardzo mi zalezy, zeby dokonczyc kolekcje Top Gear (sezony 2-22) z polskim lektorem z BBC Brit, zostalo mi zaledwie kilka odcinkow do nagrania i nie zdazylem jednak przed wylaczeniem ... 

 

Niemniej w dalszym ciagu chce w domu odbierac na wlasnym sprzecie - oto obecny:

  • Multiroom (stary po Cyfrze+, bezprzewodowy)
  • 2x Cameleon
  • Ferguson Ariva 120 Combo (mój, z niego korzystałem od samego poczatku) - w systemie widnieje wydany Box+/HD SAGEMCOM DSI83(S) (MR)
  • WiFi PremiumBox+ / ADB NCP-4740SF - sprzet wynajmowany za 5 zl/mc od operatora (moja mama taki dostała przy przedluzaniu umowy, zgodzila sie i jej odpowiada, korzysta z niego od momentu otrzymania)

 

Jakie są zasady odnośnie wymiany Cameleonów na moduły CI+? Przepraszam ale czytalem o tym wiele razy na forum i juz sam nie wiem.

Świetnie by było gdyby była możliwość zaniesienie do Canal+ obu kart Cameleon w celu wymiany na 2 moduły. Nie jestem pewien czy to bedzie mozliwe w przypadku wymiany obu kart, ze wzgledu na to, ze moja mama wziela sobie wtedy ten ADB i jest to sprzet operatora - mogą się nie zgodzić i wymusić wymiane na sparowanego z ich sprzetem Caymana.

Tak czy siak - naturalnie tego ADB bedzie trzeba oddac wziac nowy zestaw, jezeli bedzie wymuszenie sparowania, tak? Nie wiem tylko czy koszt najmu odejdzie czy co sie w ogole stanie. Wymiana 1 karty na moduł to absolutnie kluczowa sprawa, w dalszym ciągu chcę być na niezależnym sprzecie i nagrywac interesujace mnie materialy na wlasny dysk, tak by miec je zarchiwizowane i moc odpalic w dowolnym momencie na czymkolwiek chcę. 

 

Juz wczesniej sie w tym orientowalem - jezeli chcę dalej odbierac i nagrywać na własnym sprzęcie to pomoże tu zakup tunera E2 z modulem CI+, zalatwienie wymiany Cameleona/Cameleonów na moduł/y od operatora i powinno hulać z powrotem. Mojej mamie wystarczy raczej moduł wrzucony bezposrednio do gniazda w telewizorze.

 

Tylko chyba nie wyglada to jednak tak łatwo - nigdy nie mialem stycznosci jeszcze z tunerami na Linuxie, oczywiscie nie wazne co - ogarne to, zeby moc odbierac na wlasnym sprzecie, za wszelka cene.

 

Czy po wlozeniu karty z modulem do zakupionego tunera z E2 będzie taki zestaw od razu działał czy trzeba bedzie jeszcze robic pewne operacje?

 

Mam tu na myśli jakies zmiany w OSCAM. Nie wrzuce tu bezposrednio linku z innego forum satelitarnego o jakie operacje chodzi, regulamin zabrania.

 

 

Edytowane przez Umkwatata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gołą kartę wymienisz na moduł raczej bez problemu, choć czasem wciskają kit, że się nie da. 

Możesz spróbować oddać drugi dekoder i też wziąć moduł. 

 

Do modułu nie musisz mieć tunera z linuksem, wystarczy np.ariva 204 (bo ma gniazdo ci+) i to jest najważniejsze. 

 

Tuner z linuksem potrzebujesz tylko wtedy, gdy dalej chcesz działać na obecnych kartach - na nich są się obejść znikajace kanały (choć nikt nie wie jak długo). 

 

Co do nagrywania nie powinno być problemu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie tak bo przecież nie masz sprzętu, który pozwala Ci oglądać ofertę.

Tylko obawiam się, że wtedy opłata 10,-/mies. Cię już nie ominie. Przynajmniej u mnie w momencie zakończenia okresu oznaczanego jest zwyżka o rzeczone 10 zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed wymianą na CAM było w prognozie + 15,- zł. Po wymianie prognoza od razu wzrosła o 10,- zł., a po złożonej reklamacji dano mi promocję ? na moduł do końca czasu oznaczonego. Już mi się nie chciało szarpać z nimi i tłumaczyć, że wymiana i użytkowanie było pisemnie zapewnione za 0,- zł. Po ostatnich doświadczeniach z ich „ekspertami” z BOK zacząłem się zastanawiać czy płacą im za bycie takimi ograniczonymi czy po porostu to wada wrodzona. 

Czyli gdybym został na czasie nieoznaczonym to mam ofertę o 25,- zł. droższą niż teraz. „Cyrografu” nie podpiszę bo ich obecne działania są tak niespójne, że niewiadomo czego się spodziewać. Jeżeli nie anulują mi dopłaty za CAM na czasie nieoznaczonym to się z nimi pożegnam i tyle. Te 15,- zł. więcej mnie nie zbawi (mogę wypowiedzieć umowę bez kopania się z nimi przez 2 lata), ale 25,- więcej dla zasady im nie dam. To tylko telewizja, a nie chleb lub woda (ewentualnie papier toaletowy ?). 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, meckbar napisał:

Przed wymianą na CAM było w prognozie + 15,- zł. Po wymianie prognoza od razu wzrosła o 10,- zł., a po złożonej reklamacji dano mi promocję ? na moduł do końca czasu oznaczonego. Już mi się nie chciało szarpać z nimi i tłumaczyć, że wymiana i użytkowanie było pisemnie zapewnione za 0,- zł. Po ostatnich doświadczeniach z ich „ekspertami” z BOK zacząłem się zastanawiać czy płacą im za bycie takimi ograniczonymi czy po porostu to wada wrodzona. 

Czyli gdybym został na czasie nieoznaczonym to mam ofertę o 25,- zł. droższą niż teraz. „Cyrografu” nie podpiszę bo ich obecne działania są tak niespójne, że niewiadomo czego się spodziewać. Jeżeli nie anulują mi dopłaty za CAM na czasie nieoznaczonym to się z nimi pożegnam i tyle. Te 15,- zł. więcej mnie nie zbawi (mogę wypowiedzieć umowę bez kopania się z nimi przez 2 lata), ale 25,- więcej dla zasady im nie dam. To tylko telewizja, a nie chleb lub woda (ewentualnie papier toaletowy ?). 

Witam. Jak pisałem wcześniej od stycznia na nieokreślonym też 8 zł więcej. I jak pisałem wcześniej (dwa tygodnie temu) oddałem Peace i wziąłem dwa moduły, miałem Peaca i dwa Camele teraz ma dwa moduły z Caymanami za 0 zl także życzę odpowiedniego punktu APS, albo być bezczelnym upartym( jak zwał tak zwał) i walczyć o swoje podpowiadając im że albo niech dzwonią na swoją infolinię albo że jest takie coś jak reklamacyjne przyjęcie dekodera.

Edytowane przez sorenson
literówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, PawelTSW napisał:

Gołą kartę wymienisz na moduł raczej bez problemu, choć czasem wciskają kit, że się nie da. 

Możesz spróbować oddać drugi dekoder i też wziąć moduł. 

 

Do modułu nie musisz mieć tunera z linuksem, wystarczy np.ariva 204 (bo ma gniazdo ci+) i to jest najważniejsze. 

 

Tuner z linuksem potrzebujesz tylko wtedy, gdy dalej chcesz działać na obecnych kartach - na nich są się obejść znikajace kanały (choć nikt nie wie jak długo). 

 

Co do nagrywania nie powinno być problemu. 

 

 

Ahh, rozumiem - dziekuje bardzo za opisanie. Pogubiłem się, jeżeli samo gniazdo CI+ jest potrzebne to w ogóle luz.

 

7 godzin temu, ircios napisał:

@Umkwatata Cameleony bez problemu działają w sprzęcie jak Wifipremiumszrot, którego posiada Twoja mama. Ty masz Sagemcoma wydanego, tak system pokazuje.  Wiec gdzie go masz? W tym dekoderze też karty Cameleon działają.

 

Tak pod moja kartę podlega Sagemcom - powinien leżeć w garażu. Rozumiem o czym mowisz - to moze miec znaczenie przy wymianie na modul. Coz, postaram sie go znalezc w takim razie.

 

6 godzin temu, meckbar napisał:

Wystarczy cofnąć się o 4 strony i tego pytania byś nie zadał.  Tutaj  i  Tutaj

Dziękuję bardzo :) Tu naprawde panuje lekki rozgardiasz i pomimo uważnego czytania czasami łatwo przeoczyć istotne informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwa Sagemy ale ich nie używam bo obie karty Cameleon pracują aktualnie w Technisacie DigyBoxx HD. Planuję w najbliższym czasie oddać jednego Sagema na początek i zostawić samą kartę bez wymiany na moduł. Aktualnie mam pierwszy miesiąc na umowie bezterminowej. Po  wizycie w punkcie opiszę  czy poszło gładko.  

Edytowane przez Krispl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie sprzęt możesz zwrócić zawsze. A już na pewno jeśli masz go w bezpłatnym użytkowaniu za 0 zł a karta nie jest parowana. Ostatecznie wysyłasz sprzęt pocztą na adres Canal+ . Jeśli płacisz za najem to znaczy że masz umowę i trzeba ją rozwiązać. 

 

A do czego jest mi potrzebny sprzęt Canal+ skoro karta działa na moim własnym  i jest to zgodne z umową ? 

Edytowane przez Krispl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swojego czasu było o tym sporo nawet na forum. Teoretycznie była taką możliwość ale punkty miały zakaz przyjmowania sprzętu. Mało tego punkty które to robiły dostawały spore kary. Dekorder masz  przypisany na umowie skoro zdasz to sa zmiany w umowie. Mi w dwóch miastach w żadnym punkcie nie przyjeli ale to było juz jakiś czas temu. Edit Dziś działa jutro nie musi.Obecnie nie ma w C+ karty która jest nie parowana bo 1813 to też już jest parowane tylko nie z konkretnym boxem.

Edytowane przez czerstwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podpisywałem umowę jakieś 10 lat temu na samą kartę z wykupionym na własność dekoderem więc na umowie nie miałem przypisanego żadnego odbiornika. Potem dostałem słynny Multiroom z dwoma dużymi kartami elektronicznymi, które co parę godzin trzeba było ze sobą łączyć. System się nie sprawdził, często wieszał i psuł  więc Platforma wymieniła wszystkim ten nieszczęsny multiroom  na dwie karty Cameleon, które mam do dziś. W międzyczasie zaproponowano mi bezpłatne użytkowanie najpierw jednego o potem drugiego Sagecoma. Nie pamiętam dokładnie ale chyba tylko kwitowałem odbiór. Jeśli mam gdzie jakiś "papier" to sprawdzę czy to jest jakaś zmiana umowy. Szczerze mówiąc nie wiem za co punkt obsługi miałby być ukarany jeśli klient zmienił zdanie i np. zakupił sobie lepszy sprzęt  w którym działa poprawnie karta dekodująca. 

Edytowane przez Krispl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz odbiorniki to zapewne sa w systemie i sa własnością operatora. Już  byli kiedyś tacy co zdali w trakcie umowy przez błąd pracownika w APS a następnie zapłacili za dekoder kończąc umowę bo box był dalej na umowie i w systemie. wątpię by przyjeli sprzęt skoro karty dostają dodatkowe zabezpieczenia. Operatora nie będzie odpowiadał  za Twoj prywatny sprzęt i możliwości odbioru na nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, czerstwy napisał:

Pierwsze słyszę o możliwości zdania dekodera i zachowania samej karty. Swojego czasu próbowałem tego poprzez infolinię APS i reklamacyjnie.Wszędzie była odmowa. Chyba że ostatnio coś się zmieniło ale szczerze to nie chce mi się wierzyć w taką możliwość.

Przeczytaj tutaj. Od pracownika APSu lub konsultanta na infolinii wiele zależy. Nie zawsze (czytaj: rzadko) trafia się na tych dobrych.

 

7 minut temu, czerstwy napisał:

Już  byli kiedyś tacy co zdali w trakcie umowy przez błąd pracownika w APS a następnie zapłacili za dekoder kończąc umowę bo box był dalej na umowie i w systemie.

Zawsze bierz kwit! Tylko trzeba jeszcze ze zrozumieniem przeczytać co jest na nim napisane.

Edytowane przez meckbar
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z regulaminem umowy:
"Odbiór niektórych usług przy użyciu Sprzętu własnego Abonenta może wymagać spełnienia przez Sprzęt własny Abonenta wymagań technicznych Dostawcy usług. Dostawca usług nie ponosi odpowiedzialności za nieprawidłowe funkcjonowanie Sprzętu własnego Abonenta oraz brak możliwości odbioru lub wadliwy odbiór usług, z przyczyn wynikających z właściwości użytkowanego Sprzętu własnego Abonenta. Szczegóły co do wymagań technicznych Sprzętu własnego Abonenta określone są w Szczegółowych Warunkach, dostępnych w Biurze Obsługi Klienta, na stronie internetowej Dostawcy usług."

 

W tym wypadku wymagania techniczne to możliwość pracy z kartą w trybie Nagra (w przypadku kart Cameleon) lub gniazdo CI+ (w przypadku modułów + karta Cayman).
 

Ponadto:
"Korzystanie z usług Dostawcy usług przy użyciu Sprzętu własnego Abonenta spełniającego wymagania techniczne Dostawcy usług może odbywać się wtedy, gdy Dostawca usług udostępnia ofertę przewidującą możliwość wykorzystywania Sprzętu własnego Abonenta."

 

Takiej możliwości nie przewiduje (nowy) multiroom.

 

A odnośnie spliterów:
"Zasadą jest korzystanie z jednego Dekodera i jednego Odbiornika dla jednej Umowy, z zastrzeżeniem przypadków, gdy Abonent korzysta z Opcji dodatkowych umożliwiających korzystanie z więcej niż jednego Dekodera/Odbiornika, chyba że co innego wynika ze Szczegółowych Warunków, Warunków Promocji."

 

Czyli korzystanie ze spliterów jest zabronione regulaminem, nawet jeśli możliwość techniczna istnieje.

Edytowane przez przemek1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...