Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie czepiam się nikogo , żeby nie było - dla jednego wygodą będzie przyjść w dom , włączyć tv dek od operatora mieć wyjeLALALA i pyk pyk to oglądam, to nagrałem,  to zobaczę , a dla jeszcze innego jest stawianie serwerów grzebanie w sieci  , a bo to zgasło,  to jutro nie zaświeci,  a to się nagle wysypie , bo mi multiroom nie zadziała w trzeciej sypialni bo przecież nie wezmę od operatora na legalu skoro mogę go wycycykac na 15 zl bo przecież się da , tu sklonuje tam omine i WIO tadam ,aaaaaa to jeszcze do tego ułożę sobie swoja listę kanałów z 1600 mi chyba wystarczy bo mam przeciez wszystkie platformy w PL i do tego kilka zagranicznych WTF serio - nawet jesli ma sie czas i checi by to ogladac to kurna WHY to tylko tv - tylko i az  ??? - wiem to jest pasja fanatyzm ale z czasem już masochizm legal or no legal  w pełnej przyjemności jak kto woli :)  bez spiny hejtu i zawisci OK - to tylko moje luzne urlpowe stwierdzenie i zastanowienie - dokad to wszystko zmierza :D

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze żeby chociaż ktoś brał po to, żeby później rzeczywiście korzystać z tych milionów możliwości :) A tu tak - jadę na instalację 1. Dziadzio, miły gość, przestawiła mu się antena, jeszcze rodem z lat 90 kolos 120 cm.

Przyjeżdżam. Ma Octagona chyba SF8. Tylko jedna karta, bo go nie stać na wiele abonamentów u różnych operatorów. Listę kanałów ma sprzed 2 lat. Nie umie sobie wyszukać, wiele kanałów mu nie działa :) Nie nagrywa. Ale dekodera nie weźmie :D Wgrałem mu listę, ale za rok znowu będzie miał wszystko rozjechane. No ale nie, weźmie sobie odmrozi uszy, ale czapki nie założy :D

 

Instalacja 2, gość zmienia konwerter na monoblocka, antena na stronym dachu. Przyjeżdżam. Dwa Fergusony 152 i 252 spięte w ten ich pseudo multiroom. Gość narzeka, że mu ciągle się rozłącza. Ale nawet bez tego rozłączania - lista oczywiście jakże by inaczej pewnie 2-3 lata wstecz, sporo kanałów nie chodzi :D Kolejność jak operatora, bo użył raz fast scanu i później nie wiedział jak znowu użyć :D Zresztą stary soft, więc nawet nie chciało to działać, najpierw mu musiałem zaktualizować, później pociągnąłem fast scan i dodałem Astrę. Karta oczywiście jedna. Kolejność na liście jak operatora, ulubionych nie używa. Ferguson jak działa chyba każdy tu wie, ani to szybkie, ani nie daje obrazu wysokiej jakości, to już najpodlejszy szmelc złomo-dekoder nie jest tak zły jak to. Do tego gość ma na umowie przecież nc+ go i nie może korzystać. Ale też nie, nie wymieni tych rozłączających się Fergusonów. Chociaż może teraz jak 6A wleciało, to może mu to pozamiatało, nie dzwonił.

 

Takich jak tweed77 wyżej to jest nawet nie plankton. Większość ma jedną kartę, bo zwyczajnie mało kogo stać płacić po 200 stówy abo za dwie platformy, o zagranicznych nie wspominając. Lista ustawiona ileś lat wstecz, przeważnie nie ogarnia jak dodać kanały, więc kolejne gasną, ale bohatersko trzyma dekoder w szafie :D Polacy to czasami dziwny naród.

 

czytam na s4a, bo tam sporo płaczu, że trzeba pomagać to się ludzie nauczą. haha, taaa nauczą. Praktycznie na każdej instalacji kto ma własny sprzęt, przeważnie nie wie jak działa i nie obchodzi to go, ludzie mają problem z wyszukaniem kanałów, nie wiedzą co to konwerter, częstotliwość, a tu ich chcą oscama uczyć :D większość z tych ludzi powinna siedzieć na dekoderach, nie używa żadnych możliwości tych własnych sprzętów, często tracą dodatkowe usługi, które opłacają, a nawet i podstawowe usługi, zwykle przez nieaktualne listy kanałów. dla nich dłubanie w takich tematach to jak wizyta u dentysty.

 

robicie im sieczkę w głowie zachęcając do zakupu urządzeń, które są im niepotrzebne. A później trzeba rozwiązywać problemy, których ci ludzie by w ogóle nie mieli.

własny sprzęt ma sens tylko jeśli ktoś przynajmniej sobie ustawia swoje listy i wie jak o to dbać lub korzysta z wielu operatorów. w innym przypadku tylko działa sobie na swoją szkodę.

  • Popieram 5
  • Dzięki 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy do czego kto potrzebuje dekodera. Sam mam ultrabox 4k a miałem wszystko inne, bawiłem się w listy, wgrywanie softu, sharing po mieszkaniu, splittery, karty łączone kablem telefonicznym, cuda wianki, a teraz? Teraz mam dekoder operatora i też jestem zadowolony. Nie potrzebuję co chwilę skanować nieba i grzebać w ustawieniach żeby mi w 3 pokojach świeciło. 

Multiroom od operatora i spokój, zawsze działa. 

To zależy co kto lubi. Choć własny dekoder to więcej możliwości, ale to zależy do czego komu ma służyć dekoder - mi tylko do obejrzenia meczu w tv i wiadomości, nic więcej mi nie jest potrzebne, stąd nie rozumiem już osób  dających za dekoder 2000 zł i dzielenie karty na drugi typu Ferguson czy inny vu+ czy tam zgemma, by oszczędzić 10 od operatora. 

 

To jak walka wyznawców iphone z androidem 

  • Popieram 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tweed77

Jeśli pisałeś o swoich platformach, które posiadasz w domu to szacun za mnogość ofert. Ale już pomijając koszta, kto ma czas by to wszystko obejrzeć? Też lubię tematykę satelitarną (inaczej nie było by mnie na tym forum), chętnie bym założył więcej LNB by mieć więcej pozycji orbitalnych, o HD+ też myślałem ale doszedłem do wniosku po co mi to? Jeszcze jestem wstanie zrozumieć by mieć PC+ i CP ale po co jeszcze płacić za zagraniczne platformy?

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, catnip napisał:

Takich jak tweed77 wyżej to jest nawet nie plankton

... to mi zrobiłeś wieczór tym stwierdzeniem które jest w PUNKT !!!!

, tweed77 uznaj to za komplement bo jesteś wyjątkiem , serio :) 

 

@PawelTSW tak jak piszesz co kto i jak lubi :D 

@tweed77 cos ciekawszego ?? poza sportem wszędzie to samo , tylko bez jezyka PL :D i bez krystyny czubowny 

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ozzy666 napisał:

Patrząc na to wszystko z boku to nie wiem kto to jest bardziej wolny. Ten co siada przed odbiornikiem, włącza i ogląda czy ten co po włączeniu widzi ciemność i googluje później internet by jakoś zaradzić ciemności, no ale może się pocieszyć że TVP1 ma jako nr. 1 na liście. Co kto woli ?

Problem jest w tym, że ty inaczej rozumiesz słowo wolność. Ile było zmian w ostatnich 10 latach u naszych operatorów? potrafisz wymienić chociaż dwie takie które spowodowały ciemność u któregkolwiek z operatorów? bo ja nie kojarzę ;)

@tweed77 podał konkretny przykład, a ty piszesz o tvp1 i numerze na liście - i jak z tobą merytorycznie dyskutować? Podaj jakieś konkrety, a nie bzdety. ;)

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, patryszq napisał:

... to mi zrobiłeś wieczór tym stwierdzeniem które jest w PUNKT !!!!

, tweed77 uznaj to za komplement bo jesteś wyjątkiem , serio :) 

 

@PawelTSW tak jak piszesz co kto i jak lubi :D 

@tweed77 cos ciekawszego ?? poza sportem wszędzie to samo , tylko bez jezyka PL :D i bez krystyny czubowny 

 

 

Komplement ok.

 

Tylko nie samym sportem człowiek żyje.

Czasami warta pooglądać trochę czegoś innego odmiennego kulturowo z Czech - Niemiec - Włoch - Austrii także z Rumunii - Słowacji - Węgier - Bałkanów - Rosji a tego to się nie znajdzie w naszej polskiej TV

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh tail - nawet nie muszę sięgać mocno wstecz: FEDC :) może u ciebie nie spowodowało, bo jesteś ogarnięty, ale ja objechałem może i ze 100 ludzi, robiąc im naprawy ciemności po FEDC, sami nie potrafili, pewnie drugie tyle kupiło jakieś konwertery w necie albo płakało na s4a :)

 

gubimy sedno, tweed jest spoko - jeśli lubi, jest świadomy możliwości - super.

ale takiego tweeda na żywo nie widziałem odkąd robię instalacje :) zacznę wozić zgrzewkę browarów i gdy kiedyś takiego spotkam z 4 abo, to dam mu tą zgrzewkę... chociaż pewnie prędzej mi się przeterminuje :D

 

natomiast dla większości dekodery wcale nie byłyby takie złe, niektórzy po prostu wcale nie korzystają z możliwości, które dają im własne sprzęty, a przez brak wiedzy i umiejętności, wręcz sobie szkodzą. zamiast użerać się z jakimiś parkami, zmienianiem binarek, cudowaniem, dawno by oglądali spokojnie TV i na pewno by nie odczuli straty. jakość dekoderów poszła też w górę, oczywiście dalej są najgorsze taniochy, ale poza nimi od wifi premiumbox wyżej deki są naprawdę przyzwoite, szybkie, dość stabilne; dla zwykłego telewizyjnego janusza w sam raz.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, catnip napisał:

heh tail - nawet nie muszę sięgać mocno wstecz: FEDC :) może u ciebie nie spowodowało, bo jesteś ogarnięty, ale ja objechałem może i ze 100 ludzi, robiąc im naprawy ciemności po FEDC, sami nie potrafili, pewnie drugie tyle kupiło jakieś konwertery w necie albo płakało na s4a :)

To jest jedna zmiana i  w dodatku splittery działające wcześniej przez kilkanaście lat, która była z resztą nie tak dawno i na innych sprzętach nie zrobiło to żadnego wrażenia więc bardzo słaby przykład. :)

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sednem sprawy jest to że zwykłemu "Kowalskiemu" który chce włożyć kartę / karty do swojego dekodera i oglądać robi się pod górkę w imię walki z piractwem.

Teraz tak na prawdę prościej jest kupić linijki z Azji - wklepać do dekodera i oglądać. Za cenę 1/15 tego co legalnie opłacając abonament.

I gdzie tu walka z piractwem.

To jest właśnie chore.

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to nie zrobiło, bez zmiany oscam zwyczajnie ludziom pogasło, nie tylko na spliterach, w innych dekoderach nie-enigma nawet do dziś są modele gdzie bez konwertera nie lata

 

zwykły kowalki nie ma pod górę, sam sobie robi kupując sprzęt, który po prostu nie jest dla niego, nawet bez walki z piractwem nie wyszuka kanałów, bo nie umie i też nie ogląda :)

 

linijki z azji ze zwykłych kolawskich nikt nie używa, bo nie potrafią tego skonfigurować, też nikogo z linijkami nie widziałem, częściej to na takich linijkach jadą osoby z s4a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Codziennie czytam to forum i nie bardzo rozumiem próby przekonania innych do sprzętu operatora lub na odwrót.

Osobiście zawsze korzystałem z własnego sprzętu (obecnie czynne 4 arivy, ze 3 inne dekodery na strychu).

Płacę 71,5 pln za bogatą ofertę z C+, HBO i multiroom na umowie bezterminowej. Przy szczerych rozmowach z przedstawicielami C+ przy próbach przedłużenia umowy potwierdzili, że nie ma najmniejszych szans na lepszą niż obecna oferta.

Do czego zmierzam. Otóż w rodzinie, wśród znajomych są wyłącznie osoby ze sprzętem operatora płacący za dużo słabszą ofertę dwa razy więcej. Bawiąc się pilotem u tych osób można się wściec. Pomijam już układ kanałów wzięty z kosmosu ale to, że co drugi kanał wyświetla planszę, że jest niedostępny. Nie chodzi o to, że mają mniej kanałów ale o to, że takich kanałów nie można wywalić z listy. Co ciekawe tym osobom to nie przeszkadza. Jakieś multiswiche na strychu, modulatory aby na jednym kablu 2 tunery chodziły to terminy nic nie znaczące. 2 satelity u nikogo nie są odbierane. Jak mówię szwagrowi, że F1 można oglądać na RTL to on płacze, że za eleven musi płacić z tego powodu choć piłki nie ogląda wogóle. A zdziwienie i traktowanie jako fanaberii faktu posiadania pełnego dostępu do kanałów w innych pomieszczeniach niż salon. Naprawdę jest to dla mnie ważne aby w altanie gdzie mam mały tv mieć odbiór kanałów. Za maniaka zostałem uznany jadąc na wakacje dwukrotnie z takim małym opticumem do wynajmowanego domu gdzie była antena sat. A było zdziwienie, że polskie programy działają. Znajomi z którymi byliśmy do podłączenia nowego tv i tunera wzywali serwisanta.

Reasumując mam satysfakcję, że potrafiłem zrobić, że taka instalacja mi działa. Nie wyobrażam sobie innej telewizji w domu.

Czekam na zakupiony tuner zgemma aby obecny problem z kartami cameleon opanować. Na wszelki wypadek wymieniłem jednego cameleona na moduł. Działa. Więc jest w szufladzie w odwodzie.

A teraz najciekawsze. Spośród faktycznie tysięcy kanałów, w zasadzie przez 95% czasu ogląda się w zasadzie jeden.

Przepraszam, za może off topic.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, tweed77 napisał:

Sednem sprawy jest to że zwykłemu "Kowalskiemu" który chce włożyć kartę / karty do swojego dekodera i oglądać robi się pod górkę w imię walki z piractwem.

Teraz tak na prawdę prościej jest kupić linijki z Azji - wklepać do dekodera i oglądać. Za cenę 1/15 tego co legalnie opłacając abonament.

I gdzie tu walka z piractwem.

To jest właśnie chore.

Zwykły Kowalski bierze dekoder operatora, bo obecnie karty nie użyje w żadnym innym dekoderze

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naiwny kto myśli, że operator płatnej telewizji pozwoli na jej odbiór na urządzeniu, które potrafi robić z kartą i syngałem wszystko i operator nie ma nad tym żadnej kontroli. Można rozdzielić kartę na miliony urządzeń przez Internet, można streamować przez Internet odkodowany sygnał TV, można nagrywać odkodowane audycje na zewnętrznym dysku.

 

Tymczasem na sprzęcie operatora można tylko oglądać TV i nagrywać na dysku nagrania w formie zaszyfrowanej, które odszyfruje tylko ten sam dekoder. Wyjście HDMI jest zabezpieczone przez HDCP, w przypadku kanałów 4K wymagany jest HDCP 2.2 lub wyższy, a po załączeniu odpowiedniej flagi w sygnale stacji, dekoder wstrzykuje do wyjścia obrazu HDMI dane identyfikujące abonenta, których pozbycie się możliwe jest dopiero po bardzo mocnym zdegradowaniu jakości obrazu, takie coś nazywa się forensic watermarking i jest załączane na kanałach premium podczas premier filmowych i serialowych i ważnych wydarzeń sportowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, tweed77 napisał:

Miej na uwadze że są ludzie którzy wolą mieć własny dekoder sat i legalnie opłacając karty mieć dostęp do polskich i zagranicznych platform satelitarnych

I to właściwe jest puenta tej dyskusji.

U mnie w domu dzieci mają camela w mydelniczce i jak sami twierdzą jest ok, nie przeszkadza im absolutnie [beep]na lista od operatora, "kosmiczna" prędkość przełączania między kanałami, i inne "wypasy", które dsi83 ma na pokładzie. Po prostu się przyzwyczaili i już. Ja zaś mam camela w vu+zero4k ( wcześniej była arriva, opticum odin plus ) i jak pójdę do chłopaków jakiś mecz pooglądać z nimi, to nawet nie tykam pilota od segama bo bym go chyba rozp.......Dopóki będę mógł oglądać na vu+ "po swojemu" ( oczywiście płacę legalny abonament ) czyli swoja lista, itd., nawet nie mam zamiaru brać ichniejszego sprzętu. Człowiek w życiu powinien ( chodź pewnie nie każdemu się chce ) mieć wybór i skoro jest mi przyjemniej oglądać tv poprzez swój dekoder to tak będę robił. Rozumiem uszczelnianie systemu przez operatora, ale po dooopie dostają chyba nie ci co powinni.

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bifu

Ależ człowiek ma wybór. Może oglądać w dekoderze operatora albo w tunerze z certyfikowanym portem CI+ (w przypadku kanałów 4K - porcie CI+ z ECP) zapewniającym odpowiedni poziom zabezpieczeń poprzez moduł. Tam gdzie mamy doczynienia z treściami chronionymi prawem autorskim nie może być 100% swobody i tunery z Linuksem nigdy nie dostaną ceryfikacji CI+ (poza latającymi lewymi kluczami po necie), nie mówiąc o CI+ z ECP, bo pozwalają na rzeczy, których właściciele praw autorskich sobie nie życzą. I platformy cyfrowe są przypychane do ściany przez organizacje pokroju MovieLabs, by uszczelniać system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że jak kto lubi jeśli komuś przeszkadza że ktoś szuka w necie rozwiązania bo mu zgasło to ich problem taka już dola abonenta który nie chce brać sprzętu operatora. Piractwo było i będzie zawsze znajdą jakieś wyjście. W Angli też parowali karty z dekoderami i jak pamiętam kolega z pracy dał radę to zrobić na DM500S kupę lat temu. Ja też legalnie posiadam pakiet PC i ostatnie zmiany nie powiem wkurzyły mnie ale to jest moja broszka ja sobie wybrałem własny sprzęt i tyle. Miałem parę dekoderów operatora i powiem jedno, bagno straszne. Nie mam zamiaru kupować nie wiadomo ile tunerów  wystarczy mi jeden. Przy okazji można też się dużo nauczyć i powiększyć własną wiedzę co mi nigdy nie przeszkadza a uważam to za plus a nie minus. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, bifu napisał:

U mnie w domu dzieci mają camela w mydelniczce i jak sami twierdzą jest ok, nie przeszkadza im absolutnie [beep]na lista od operatora, "kosmiczna" prędkość przełączania między kanałami, i inne "wypasy", które dsi83 ma na pokładzie. Po prostu się przyzwyczaili i już. Ja zaś mam camela w vu+zero4k ( wcześniej była arriva, opticum odin plus ) i jak pójdę do chłopaków jakiś mecz pooglądać z nimi, to nawet nie tykam pilota od segama bo bym go chyba rozp.....

 

ale co z czym porównujesz? DSI83 wiadomo, że jest złomem, ten dek wprowadzono 10 lat temu! czego się spodziewać od sprzętu mającego 10 lat? które inne stb z wolnego rynku mają 10 lat i jeszcze działają? :) stawiasz go koło Vu+? 4K? DSI83 to jest odpowiednik takiej najstarszej Arivy, bo Ariva 100 pojawiła się na rynku w podobnym czasie. Ariva 152 jest nowsza z 2013. Ariva 120 combo też była później niż DSI83, w maju 2011. chciałbyś w 2020 roku poużywać Arivy 100? mogę ci wysłać :) I gdywidzę jak działa Ariva - wcale nie lepiej, nie szybciej, pokorzystałbyś chwilę to też byćś chciał wyrzucić przez okno :) Postaw Ultraboxa, też 4K i wtedy pogadamy ;) ze wszystkich argumentów zostaną ci już tylko możliwości, bo prędkość nie gorsza, jakość wideo - w technikolorze siedzi ten sam proc co w uno 4k :) do tego na plus deka usługi vod które masz pewnie i tak w abo i nie możesz korzystać

 

cały czas gdy mówicie o sprzecie operatora to porównujecie coś w miarę sensownego z wolnego rynku z najniższą półką u operatora, szkoda że do mediasata się nie cofamy :) to jest z góry bez sensu. już wifi premiumbox+ śmigają jak rakieta, wszystko wyżej tylko lepiej, dekodery operatora dawno przestały być szmelcami, może czas odświeżyć horyzonty? :) i to mówię jako posiadacz paru modeli na enigmie. pozmieniało się, tylko że żeby zobaczyć, to trzeba spróbować.

 

ale zgadzam się kto co lubi, jeśli wy sobie radzicie, to nie ma dyskusji i poza tym na pewno sobie poradzicie dalej, więc nie ma o co płakać.

a gdy widzę, że ludzie się później często niestety użerają, nawet nie mając świadomości, że multiroom nie musi się parę razy dziennie rozłączać albo że lista sama się poprawia to popełnili błąd, sprzęt w wolnego rynku nie był dla nicgh.

 

niech każdy używa co mu pasuje i nie widzę, aby to się miało zmienić, bo patenty są. natomiast reszta powinna się przesiąść na deki operatora, niepotrzebnie pobrali różne enigmy. sprzęt z wolnego rynku nie zawsze jest lepszy. te czasy już dawno minęły. bebechy tunerów z wolnego rynku bywają gorsze.

 

reprezentuje niepopularną opinię, że enigma jest nie dla każdego, tak samo fergusony; czasami lepiej naprawdę wziąć deka i spkojnie oglądać. zamiast polecać każdemu na pałę vu+ jako instalator widze, że lepiej wyczuć czy ktoś sobie z tym później da radę i doradzić uczciwie.

 

w angli już dawno nie ma oglądania na enigmie, teraz iptv, ale kto wie jak to podle działa, ten nigdy się nie skusi, lewe iptv najwyżej dla desperatów co im nie przeszkadza buforowanie, zrywy, spadki jakości :)

 

przyszłość jest jasna, na własnym sprzęcie poradzą sobie kumaci. wy jesteście kumaci, was przekonywać na deki absolutnie nawet nie śmiem; wiecie jak ogarnąć wszystko, więc zrobiliście dobry wybór i na pewno dalej będą różne patenty na oglądanie. a reszta dla własnego dobra powinna spróbować deka, wiele osób by się ciężko zdziwiło, przesiadając się z jakichś ariv, czy cryptoboxów, ggdzie i tak nie używali możliwości tego sprzętu, a męczyli się z ich kaprysami. od wifi premiumbox deki są naprawdę całkiem całkiem dla przeciętnego janusza tv, którego kręci tylko pykanie po kanałach, ewentualnie jakiś vod i nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo tak jest, tylko nie gołe karty - najczęściej mają deki w szafach, a dali się przekonać, że jak kupią jakąś enigmę, to wszystko będzie lepiej

dla ogarniętych - może lepiej, ale dla zwykłego człowieka, który nie interesuje się tv sat, nie siedzi na forach, nie rozumie całej tej magii, ale jednocześnie może być mistrzem w jakimś tam innym fachu, nie jest głupi - tylko po prostu się tym nie zajmuje, to taka sytuacja to tylko kula u nogi

nie ma tu na forum innych instalatorów? jeśli ktoś jeździ w terenie, to nie da się tego nie zauważyć

 

często niestety jest też tak, że ktoś tam im kiedyś powiedział, że dekoder to szmelc i tak do dziś myślą, jednocześnie psiocząc na na te swoje sprzęty, ale nie da się już wytłumaczyć, żeby chociaż sprawdzić, spróbować coś. jestem pewny, że niektórzy by odskoczyli od wielu problemów, z którymi nie mają szansy sobie poradzić, bo nie siedzą jak my w temacie.

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...