Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety ale u mnie nie działa. Jest jak było. Czyli wina dekodera bądź oprogramowania. Muszę napisać na innym forum czy można to jakoś uratować. A co masz na myśli pytając czy mam to gdzieś odpalić w nagravision? Tak jak pisałem wcześniej mój dekoder to Cryptobox i nie mam nic innego poza Mediaboxem Platformy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że jakieś nowe oprogramowanie do niego rozwiąże problem. Uprawnienia przeszły do 19 października więc karta załapała je gdy była w punkcie w sprzęcie operatora. Wcześniej były do dziś i mimo puszczania że strony nic to nie dawało. 

Edytowane przez emarti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, davidov26 napisał:

U mnie w opticum nawet z blockerem nie świeci ale wyjąłem stara arive 100e i z blockerem swieci ale spliter nie działa. 

 

Wgrałem najnowszy soft dedykowany do mojego dekodera i zaświeciły niektóre kanały. Głównie jakieś tematyczne ale np. TVP1 i TVP2 nie świecą. Poczekam, może nabiorą uprawnień. O dziwo świeci pakiet Polsat Sport premium który dostałem przy przedłużeniu umowy ale od początku nie świecił na moim sprzęcie. Nie wiem czy mogę napisać o jakie forum chodzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie nie warto się z tym kopać na tym sprzęcie który posiadasz - strata czasu. Lepiej zastanowić się jaki sprzęt wybrać aby wszystkie kanały działały. Polsaty sport premium tymczasowo działają, bo zostało wyłączone 6A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To według Ciebie jaki ten sprzęt wybrać pomijając sprzęt ściśle dedykowany od operatora pod umowę? Dopuszczam taki sprzęt tylko weź pod uwagę że ta karta jest z Multiroomu więc chciałbym  ją sobie wziąć razem z tym dekoderem nawet na drugi koniec Polski podłączyć i oglądać. Jak wezmę dekoder dedykowany pod Multiroom to będę związany tylko w obrębie jednego mieszkania a to mnie nie interesuje. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder z linuksem tzw enigmą2 np. Zgemma h7 h2 lub któryś z vu+

 

Te pierwsze tańsze 

Do tego ich  konfiguracja, a trochę ci może zająć ogarnięcie samemu Linuksa + klucze od odpowiedniej osoby by tuner zadziałał. Bez tego nie zadziała i niedługo wszystko ci zgaśnie na obecnym dekoderze. 

 

Lub wymień karty na moduły - wkładasz moduł w telewizor lub dekoder i działa bez żadnej konfiguracji. 

 

Czemu nie chcesz wziąć modułów? 

Edytowane przez PawelTSW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, PawelTSW napisał:

Dekoder z linuksem tzw enigmą2 np. Zgemma h7 h2 lub któryś z vu+

 

Te pierwsze tańsze 

Do tego ich  konfiguracja, a trochę ci może zająć ogarnięcie samemu Linuksa + klucze od odpowiedniej osoby by tuner zadziałał. Bez tego nie zadziała i niedługo wszystko ci zgaśnie na obecnym dekoderze. 

 

Lub wymień karty na moduły - wkładasz moduł w telewizor lub dekoder i działa bez żadnej konfiguracji. 

 

Czemu nie chcesz wziąć modułów? 

Ale jak mam tego Cameleona w usłudze Multiroom to jak mam wymienić to na moduł? Pójdę do punktu i mam powiedzieć że oddaje wifi boxa wraz z cameleonem i chce moduł? Co innego jakbym miał Cameleona jako pierwszą usługę ale mając go w multiroomie nie bardzo rozumiem jak mam to zrobić. Można więc w ramach Multiroomu mieć sam moduł z kartą? Albo czegoś nie rozumiem. 

Edytowane przez emarti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiesz, albo nie czytasz ze zrozumieniem. 
Więc jeszcze raz: oddaj tylko dekoder, zostaw kartę cameleon. Jak Ci to przejdzie to wymień na moduł CI+ ECP. 
A czy Ci się to uda, dowiesz się jak spróbujesz oddać dekoder w lokalnym punkcie. Mając na stanie dekoder nie dostaniesz modułu. 
 

Resztę doczytasz tutaj: https://forum.satkurier.pl/topic/16689-moduł-cam-ci-cam-ci-ecp-platformy-canal-pytania-problemy-komentarze/page/106/?tab=comments#comment-1568820

 

Edytowane przez meckbar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram się zrozumieć bo wątpię aby przeszedł taki myk. Dekoder razem z kartą mam w usłudze Multiroom i tworzy to według mnie komplet. Wątpię aby udało mi się oddać tylko sam dekoder. Co innego gdyby ten komplet był w usłudze podstawowej ale jak powiedziałeś spróbuję. A czy modułu nie dostaje się zawsze z kartą?       Na szybko przeczytałem bo muszę wychodzić zaraz. Punkt pierwszy już mnie dyskwalifikuje 1. Posiadać kartę cameleon bez wydanego dekodera

Edytowane przez emarti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edytowałem post wyżej. Na szybko przeczytałem i punkt 1. z linka chyba mnie dyskwalifikuje. Przecież jak ktoś wejdzie w moje dane to będzie miał tam jak byk że do dekodera z którym przyszedłem powinna być jeszcze karta. Słabo to widzę. Może ktoś się wypowie czy udało mu się zrobić coś takiego. 1. Posiadać kartę cameleon bez wydanego dekodera

Edytowane przez emarti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, emarti napisał:

Edytowałem post wyżej. Na szybko przeczytałem i punkt 1. z linka chyba mnie dyskwalifikuje. Przecież jak ktoś wejdzie w moje dane to będzie miał tam jak byk że do dekodera z którym przyszedłem powinna być jeszcze karta. Słabo to widzę. Może ktoś się wypowie czy udało mu się zrobić coś takiego. 1. Posiadać kartę cameleon bez wydanego dekodera

Właśnie o tym mówimy i są osoby którym się udało oddać dekoder BEZ karty i zostają z gołą kartą a potem biorą moduł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PawelTSW napisał:

Moduł dostaniesz z nową kartą jeśli wcześniej uda ci się oddać tylko dekoder. 

To że jest to karta z Multiroom nie ma znaczenia. 

Ciężko mi jest w to uwierzyć że to iż kartę dostałem wraz z dekoderem do usługi Multiroom nie jest widoczna w systemie jako komplet i można oddać sam dekoder i nikt nie upomni się o kartę. To że są ludzie którym udało się to spowodowane było zapewne błędem osoby obsługującej klienta, jakieś niedopatrzenie itp. Poza tym jeśli mam na swoim koncie abonament z dekoderem głównym + usługę Multiroom to zakładając że uda mi się oddać sam dekoder z Multiroomu i otrzymać moduł to ta usługa Multiroom przestaje istnieć na moim koncie klienta, tak? Bo przecież nie można mieć usługi Multiroom z modułem. A jakie mogą być koszta otrzymania modułu i czy abonament się zwiększy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedopatrzeniem? System by wtedy nie przyjął. 

Multiroom zostaje z modułem dalej. Moduł za 0.

Nic się nie zwiększy. Moduły są ukłonem operatora dla osób które mają cameleona i multiroom post cyfra+

 

Jeśli nie uda Ci się oddać dekodera operatora, to zostaje ci na nim oglądanie, bo na twoim dekoderze gasną kanały (zmiana kodowania na 1813 czysta nagra bez seca) a twój obecny dekoder tego nie obsługuje.  

Edytowane przez PawelTSW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, emarti napisał:

Bo przecież nie można mieć usługi Multiroom z modułem.

Więc ja mam niemożliwe. 
 

W sumie to nie wiem czego oczekujesz. Dostałeś rozwiazanie na tacy, nawet nie spróbowałeś (nikt nie gwarantuje, że się uda) i ciągle piszesz „nie da się”. 
 

6 minut temu, PawelTSW napisał:

Moduł za 0.

Nic się nie zwiększy. 

Próbują naliczać czynsz 10,- zł/mies. Warto sprawdzić prognozę płatności i czytać co się podpisuje w punkcie przy wymianie karty na CAM.

Edytowane przez meckbar
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, emarti napisał:

Ciężko mi jest w to uwierzyć że to iż kartę dostałem wraz z dekoderem do usługi Multiroom nie jest widoczna w systemie jako komplet i można oddać sam dekoder i nikt nie upomni się o kartę. To że są ludzie którym udało się to spowodowane było zapewne błędem osoby obsługującej klienta, jakieś niedopatrzenie itp. Poza tym jeśli mam na swoim koncie abonament z dekoderem głównym + usługę Multiroom to zakładając że uda mi się oddać sam dekoder z Multiroomu i otrzymać moduł to ta usługa Multiroom przestaje istnieć na moim koncie klienta, tak? Bo przecież nie można mieć usługi Multiroom z modułem. A jakie mogą być koszta otrzymania modułu i czy abonament się zwiększy?

Posiadam multirom stary oraz pace i wifibox, obecnie pace i moduł. Wifiboxa odałem w punkcie i w systemie odręki dostępny był moduł bo zostałem z sama kartą. Taka wymiana zależy od punktu i obsługi w nim w jednym powiedzieli mi że nie ma takiej opcji,  a drugim bez żadnego tłumaczenia i problemów przyjęli WiFiboxa . Problem jest tylko z przypisywaniem karty , jak większość osób pisała karta została przypisana do pace. Są dwie opcje boje na party line cyfry+ oile się trafi na sensownego technika lub wymiana obu kart i pożegnanie camelona. W punkcie mi wytłumaczyli ze system z automatu przypisuje pierwsza karte do głównego urządzenia którym w moim przypadku jest pace, a dopiero drugą do modułu i nie da się tego w punkcie przeskoczyć taki system.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys pytalem na infolinii o zwrot pace ktory dostalem do multiroom i konsultant mowil ze zawsze taki dekoder moge oddac ale zachecal aby go zostawic bo i tak mam go za 0 zl. Idz do punktu i sprobuj oddac. Inaczej tego nie sprawdzisz. Aha sprawdz jeszcze na rachunku jak Ci ksieguja. Ja mam karta 0zl i dekoder 0 zl wiec to nie jest para

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...