Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, czerstwy napisał:

Tak bo ty wiesz co i ile bedzie latać?

On nie napisał że wie tylko jego szklana kula i karty tak mówią. :D Jakbyś wierzył w tego typu opowieści, to do dzisiaj miałbyś sprzęt operatora.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My z tobą też nie. Brnij dalej w te swoje brednie. Różnica jest taka że my nie piszemy o tym co będzie, bo nikt z nas tego nie wie, a ty owszem wymyślasz jakieś niczym niepotwierdzone teorie.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PawelTSW napisał:

Wy zawsze "wiecie" najlepiej 

I kto to pisze? Myślałem, że „doradzanie” Koledze _Artek_ nauczyło Cię choć odrobiny pokory...

Każde zabezpieczenie ma jakieś mniejsze lub większe luki. Ludzie mający odpowiednią wiedzę potrafią więcej niż Ty czy ja. Tylko oni najczęściej pamiętają o zasadzie „więcej się chwal to mniej będziesz miał”. 
Nowe karty operatora już zostały uruchomione na sprzęcie własnym tylko wiedza większa i skarbonka pełniejsza są do tego potrzebne. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory korzystanie z własnego sprzętu było banalnie proste. Karta w module (np. wielosystemowe) lub czytniku dekodera

i wszystko grało. Teraz potrzeba minimum wiedzy by dalej tak mieć.  Nie każdemu pasuje szperanie po forach i żebranie o pomoc. Zajmuje to czas i zwiększa wydatki, rodzi frustracje. A gdzie tu czas na delektowanie się tak ''wspaniałą ofertą'' PC+. Wiem, są tacy co ogarniają temat w 10 minut. Na ile PC+ dokręci śrubę, będzie zależało od skali piractwa i opłacalności wprowadzania coraz to nowych zabezpieczeń.  Czytając to forum, można stwierdzić że coraz więcej abonentów przechodzi na sprzęt operatora, biorąc moduł bądź dekoder. Preferują bowiem proste rozwiązania typu  włączam i wszystko gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo dokładnie na tym ma to polegać. Płacę, włączam i wszystko gra. 
W praktyce abonenci użerają się niekompetencją, arogancją i zawieszającym się dokoderami (o czym operator wie i mu to koło... lata). 
Brak alternatywy sprawia, że dostawca usług nie musi się za bardzo starać bo i tak sprzeda swoją ofertę. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, PawelTSW napisał:

O conax też się nie martw, długo nie polata 

Twoja pewność siebie co do działań PC+ jest nawet nie śmieszna tylko żałosna.

Od lat "działają" w temacie zabezpieczeń i powtarzam po raz enty, że utrudniają jedynie splitterowcom.

Od magicznego 1 Lipca minęło półtora miecha i dalej sobie gra tak jak do tej pory wszystko, jedynie płaczą co niektórzy bo 6A  itp.

Wszyscy piraci bawiący się w to leżą i kwiczą ze śmiechu widząc co robi PC+ aby nie "latało wsio".

Tak więc nie powtarzaj w kółko w każdym poście o "działaniach" PC+.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, bo widać że wiele wiesz na temat zabezpieczeń nagravision, a ja powtarzam, że wystarczy zmienić klucz i znowu wszystko padnie, wystarczy zmienić parowanie na uniq i znowu ciemność, zablokować karty korzystające z jednego klucza, wtedy padają wszystkie karty i wypowiedzenie umowy abonentom przez c+ którzy ubili przez to kartę bo kombinowali, ale przecież wszyscy się z nich śmieją... 

 

Zapisz to sobie to co napisałem, bo do końca roku będzie ciemność wszędzie. 

Edytowane przez PawelTSW
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, tracer10 napisał:

jedynie płaczą co niektórzy bo 6A  itp.

 

Płaczą ponieważ szukają pomocy na niewłaściwym forum. ?

 

36 minut temu, tracer10 napisał:

Wszyscy piraci bawiący się w to leżą i kwiczą ze śmiechu widząc co robi PC+ aby nie "latało wsio".

 

Ciekawe czy do śmiechu jest tym, co prawda nielicznym, których dorwały odpowiednie służby.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PawelTSW

Żeby PC+ uszczelniła systemy kodowania ,to nie wystarczy zmiana ,dodanie kluczy . Musi wycofać z użytkowania wszystkie tunery / moduły z procesorem STi . Wprowadzić zabezpieczenie ,choć takie jak w 4K UltraBox+ (ADB NCP-3670SF) z procesorem M-star a nie pchać się w najtańsze na rynku i dziurawe jak ser Szwajcarski procesory ALi  (najnowsze moduły CAM) .

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, PawelTSW napisał:

O conax też się nie martw, długo nie polata 

Jestem ciekaw również w tym temacie, ponieważ wspomagam się Smart HD+. Co masz konkretnie na myśli? Ponadto posiadam moduł z kartą po nc+ mix i konsultant poinformował mnie, że jeśli chciałbym uruchomić na nim abonament to zapraszają do kontaktu z nimi. Jeśli znasz konkrety to proszę podaj. Żadną tajemnicą nie jest, że conax działa w splitterze, ale to chyba nie przestępstwo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie oferta „SmartHD” zostanie jakiś czas na rynku bo karty od jej wprowadzenia były sprzedawane bez sprzętu operatora i do korzystania wystarczał tuner/moduł CI zgodny z conax. 
Chcąc wycofać ofertę z rynku mogą (podobnie jak kiedyś z TNK SD) wyznaczyć termin jej wygaśnięcia. Biorąc pod uwagę, że karty mogą być opłacane na 12 miesięcy, można zakładać, iż wycofanie nieparowanych kart conax zajmie co najmniej rok. W innym przypadku musieliby zwracać pieniądze za niewykorzystany okres przedpłacony. 
Czy i ewentualnie kiedy to nastąpi zależy według mnie od tego, jaki zysk generuje obecnie oferta. Myślę, że pozbawienie niektórych abonentów możliwości korzystania ze splitera dla kart cameleon przyczyniło się do lekkiego wzrostu zainteresowania ofertą, ale to tylko moja opinia. 

Edytowane przez meckbar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lamuerte napisał:

Okej, a jak coś będzie działać 1 stycznia 2021 r to usuniesz swoje konto? Tak jesteś tego pewien? ?

Wtedy będzie prawił kolejne mądrości?Co może zrobić operator itp. To że może każdy wie podobnie jak i to że tego nie robi?Bo nie ma w tym interesu by wganiać sie w kolejne koszta. Ale wizjonerów już to forum przerabiało wielu po tym jak się tu ośmieszali postanowili zamilknąć?@Emil33 teraz jest trudne?kupujesz odpowiedni odbiornik i wsadzasz kartę i działa.Kupujesz odpowiedni moduł i jest podobnie.To też dla ciebie za bardzo skomplikowane? Co do Conax i wycofywania. Mogę mieć taka kartę z umową do końca stycznia Comfort+C+ za 40-50zł i juz dziś widnieje w strefie abonenta Comfort za 22.50zł?Nigdy nie było u  abonenta żadnego info o wymianie karty.

 

Edytowane przez czerstwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...