Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli korzystasz z cameleona w CI, to zmienisz zdanie przy pierwszej lepszej reakcji operatora - wtedy będziesz mógł korzystać z tego sprzętu jako np. podstawka pod kwiatek. :)

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.08.2020 o 23:28, pawelkrak napisał:

Dzięki koledze "PawełTSW" karta śmiga w VUZero. - życzliwość i dobre chęci - Dziękuję !!

Witam serdecznie może ktoś jest wstanie mi podpowiedzieć czy mogę cos z tym zrobić, a wiec.

 

Korzystam z Dreambox 500S jako card server i starej karty NC+ widzę ze nie które kanały już przestały świecić, używam DVB Link na Windows 7 i plugina dvbjcam. W tej chwili jestem po za krajem i nie mam jak tego ogarnąć. Z gory dziękuję za informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, przemek1234 napisał:

Jednej rzeczy nie rozumiem. Jeśli gdzieś było na forum, proszę o link, jeśli nie, proszę o wytłumaczenie. Czym jest to mityczne 6A i czemu przeszkadza dekoderom niededykowanym?

A co tu jest do rozumienia? w skrócie na karcie zostaje włączone parowanie i stąd nie będzie działać w dekoderze niededykowanym. Gdybyś zechciał przeczytać pare zdań w tym temacie nie było by tego pytania. ;)

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i chyba czas się powoli żegnać z operatorem. Parę kanałów zgasło, ale póki co to jakieś śmieci z mojego punktu widzenia.

 

Aktualnie mam dwa Camele, z czego jeden leży w szufladzie i służy na skoki poza dom, a jeden działa w splitterze i dzieli na 3 TV. Jaka jest najlepsza opcja by wszystko działało na tych 3 tv, bez specjalnych komplikacji, instalacji i innych rzeczy, na które chęci nie mam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Waldini napisał:

No i chyba czas się powoli żegnać z operatorem. Parę kanałów zgasło, ale póki co to jakieś śmieci z mojego punktu widzenia.

 

Aktualnie mam dwa Camele, z czego jeden leży w szufladzie i służy na skoki poza dom, a jeden działa w splitterze i dzieli na 3 TV. Jaka jest najlepsza opcja by wszystko działało na tych 3 tv, bez specjalnych komplikacji, instalacji i innych rzeczy, na które chęci nie mam?

 

Jakie masz dekodery? Dekodery enigmą2 mogą  jeszcze posłużyć i można dalej oglądać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to ze dla mnie to definitywny koniec z tym operatorem. Jestem na umowie nieokreślonej, wiec miesiąc do przodu i po sprawie.

 

U mnie wszystko hulało na DVB Link na Windows 7 Media Center i plugin dvbjcam, Dreambox 500S jako card server, dualna karta DVB-S2 w kompie, wiec mogłem oglądać dwa rożne kanały na raz. Czy jest jakieś inne rozwiązanie abym mógł to dalej kontynuować? Czy nowy moduł CAM z nowa karta by mi to udostępnił? Niestety jestem kompletnym noobem w tej dziedzinie wiec jak by ktoś mógł cos podpowiedzieć był bym bardzo wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PawelTSW napisał:

Jakie masz dekodery? Dekodery enigmą2 mogą  jeszcze posłużyć i można dalej oglądać 

Taaa a ilu z nas poradzi sobie z A6 i konfiguracją oscama z forum , ja mam te parkę ale na vu+duo2 nie wiem jak dokładnie podmienić tego oscama , przez ftp próbowalem , trzeba zmienić nazwę tak piszą ale w katalogu usr/bin jest tylko oscam , przed tym wylączyć oscama przez webif i nic nie mogłem go uruchomić po tym.Tam na tym forum nie chcą pomagać a znależć coś to 120 stron szukania.Dla nich to łatwizna , skąd mają taką wiedzę ??? Wolałbym im zapłacić i po sprawie.Ogólnie techno bełkot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, AORUS46 napisał:

Taaa a ilu z nas poradzi sobie z A6 i konfiguracją oscama z forum , ja mam te parkę ale na vu+duo2 nie wiem jak dokładnie podmienić tego oscama , przez ftp próbowalem , trzeba zmienić nazwę tak piszą ale w katalogu usr/bin jest tylko oscam , przed tym wylączyć oscama przez webif i nic nie mogłem go uruchomić po tym.Tam na tym forum nie chcą pomagać a znależć coś to 120 stron szukania.Dla nich to łatwizna , skąd mają taką wiedzę ??? Wolałbym im zapłacić i po sprawie.Ogólnie techno bełkot.

W takim razie poddajesz się bez walki :)

No trudno, bierz moduł i oglądasz dalej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja generalnie uwazam ze czas uzywania karty DVB jako odbiornika TV sie skonczyl. Sam mam i karte DVB i tuner z E2 i TV wole ogladac na tunerze. Teraz sam musisz wiedziec czy komp i monitor to Twoj jedyny wybor, czy moze chcialbys ogladac TV normalnie? Jesli to 2-gie to trzeba zainwestowac w tuner z E2 na pokladzie i to taki, ktory daje ci zawsze jakis wentyl bezpieczenstwa czyli najlepiej z CI+ (np. relatywnie tani Zgemme H9 Twin / Combo). Ten tuner moze byc zarowno serwerem dla Twojej karty DVB jak i niezaleznym odbiornikiem, wiec pieczesz 2 a nawet 3 (CI+ to tez jest atut) pieczenie na 1 ogniu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, peh napisał:

Ja generalnie uwazam ze czas uzywania karty DVB jako odbiornika TV sie skonczyl. Sam mam i karte DVB i tuner z E2 i TV wole ogladac na tunerze. Teraz sam musisz wiedziec czy komp i monitor to Twoj jedyny wybor, czy moze chcialbys ogladac TV normalnie? Jesli to 2-gie to trzeba zainwestowac w tuner z E2 na pokladzie i to taki, ktory daje ci zawsze jakis wentyl bezpieczenstwa czyli najlepiej z CI+ (np. relatywnie tani Zgemme H9 Twin / Combo). Ten tuner moze byc zarowno serwerem dla Twojej karty DVB jak i niezaleznym odbiornikiem, wiec pieczesz 2 a nawet 3 (CI+ to tez jest atut) pieczenie na 1 ogniu ;)

 

Wiem o co biega używam programu DVB Link i bardzo fajnie mi to hula na media center na TV, oczywiście nie wszytko trwa wiecznie i wiedziałem ze w końcu będę musiał zainwestować w cos nowszego. Co do zmian nadchodzących w Canal+ wie ktoś może jak długo karta camela będzie jeszcze aktywna? Zapewne będą chcieli się ich pozbyć jak najszybciej a jak już inwestować to w cos  co będzie miało to dłuższa żywotność. Wielkie dzięki za podpowiedzi zerknę na ten dekoder jeszcze dzisiaj. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, AORUS46 napisał:

Taaa a ilu z nas poradzi sobie z A6 i konfiguracją oscama z forum , ja mam te parkę ale na vu+duo2 nie wiem jak dokładnie podmienić tego oscama , przez ftp próbowalem , trzeba zmienić nazwę tak piszą ale w katalogu usr/bin jest tylko oscam , przed tym wylączyć oscama przez webif i nic nie mogłem go uruchomić po tym.Tam na tym forum nie chcą pomagać a znależć coś to 120 stron szukania.Dla nich to łatwizna , skąd mają taką wiedzę ??? Wolałbym im zapłacić i po sprawie.Ogólnie techno bełkot.

Jak nie znasz absolutnych podstaw które tam były tłumaczone z 1000 razy to czego oczekujesz? Że ktos będzie po raz enty tłumaczył jak pomnienić oscam.Widząc po tym co piszesz to nawet nie wiesz jaki trzeba wgrać pod twój box.Bo to tez ma duże znaczenie oscam ma być pod  twój procesor boxa.A co być chciał jeszcze w usr/bin? tam jest binarka oscama a konfigi sa w innej lokalizacji /etc/tuxbox/config/ . Configi można zmienić za pomocą komputera ip dekodera nastepnie w lewym dolnym rogu dodatki oscam wi...

oscam.pngwhat are boy names

następnie files/ oscam.server

oscam1.png

Strasznie to skomplikowane?Po co kupować sprzęt którego nie potrafi się nawet podstawowej obsługi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, arthurd123 napisał:

U mnie wszystko hulało na DVB Link na Windows 7 Media Center i plugin dvbjcam, Dreambox 500S jako card server, dualna karta DVB-S2 w kompie, wiec mogłem oglądać dwa rożne kanały na raz. Czy jest jakieś inne rozwiązanie abym mógł to dalej kontynuować?

I nadal prawdopodobnie może nawet na tym samym sprzęcie. Nie mogę napisać na pewno, bo od dawna nie mam już dm500s i nie mam możliwości sprawdzenia.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...