Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jest ogólny bajzel.
Największe „grzechy” operatora (zupełnie subiektywnie) to:

- brak jasnych i spójnych zasad wymiany kart/sprzętu,

- dezinformacja (co innego infolinia, co innego lokalne punkty obsługi, a te najistotniejsze, z punktu widzenia abonenta, informacje rozpowszechniane są nieoficjalnymi kanałami, np. tutaj),

- chaos w organizacji wymiany (niepoprawne parowanie kart z dekoderami/modułami),

- niekompetencja większości konsultantów zatrudnionych w BOK-u i lokalnych dystrybutorów, ale akurat w przypadku dystrybutorów może to być następstwem braku rzetelnych informacji lub szkoleń, które powinna zapewnić firma.

Ale najgorsze chyba jest to, że nie słuchają w najmniejszym stopniu jakie są oczekiwania (wcale nie jakieś oderwane od rzeczywistości) abonentów.
 

Ogólny obraz tej całej platformy nie wygląda dobrze. 

Edytowane przez meckbar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tną koszty wymiany, a raczej przerzucają je na klienta.

 

Nie chcą wysyłać ludziom nowego sprzętu z kartami, tylko niech klient sam się wybierze do punktu obsługi. Blokują pojedyncze kanały, żeby to rozłożyć w czasie, bo infolinie nie wyrobią.

 

A co do braku kompetencji, to nie ma z czym dyskutować ?

Słabe to.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wiedzieć jak z nimi rozmawiać, wiadomo że nie jest to łatwe ale z perspektywy czasu jak już masz ich sprzęt to nie narzekasz że coś Ci nie działa. A byli tacy co mają splittery i dzwonili z pretensjami że mają nieaktualną listę kanałów aby z innymi dziwnymi problemami z własnym sprzętem. Jeśli decydujecie się na własny sprzęt to bądźcie konsekwentni i nie miejcie pretensji do operatora którego jedynym obowiązkiem w tym przypadku jest wysłanie odpowiednich uprawnień na kartę. Od ludzi którzy upierają się przy własnym sprzęcie wymaga się przynajmniej podstawowej umiejętności obsługi sprzętu typu aktualizacja listy kanałów itp., a często tak nie jest. Teraz te czasy powoli się kończą i problemy tego typu znikną po obu stronach.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.08.2020 o 15:44, sorenson napisał:

Witam

...

testy w domu na starej plaźmie Panasonic VT50( niby tylko CI) moduł działa kanały z 6A zaświeciły.

 ....

 

 

Jak opanowałeś listę kanałów to trzeba ręcznie układać /ok 1200 kanałów/, czy jest jakiś sposób na zarządzanie listą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, tail# napisał:

...dzwonili z pretensjami że mają nieaktualną listę kanałów aby z innymi dziwnymi problemami z własnym sprzętem.

Przecież operator w regulaminie korzystania z oferty umożliwia wykorzystanie sprzętu własnego (w tym certyfikowanego, odkupionego od dystrybutora!), więc jeżeli dobro klienta byłoby ich najwyższym celem to zamiast odpowiadać "nie jesteśmy zobowiązani..." wystarczyłoby odesłać do lektury instrukcji obsługi sprzętu własnego. Niby niewielka różnica, ale klient ma mniej powodów do uczucia "bycia olewanym".

Ja, mając CAM CYFRA+HD wykupiony od dystrybutora, zostałem potraktowany jak klient "gorszego sortu", a nie pytałem o listy kanałowe czy inne dziwaczne problemy tylko zaczęły się problemy z odbiorem pojedynczych kanałów. Dostałem odpowiedź: "Nie ponosimy odpowiedzialności za nieprawidłowe funkcjonowanie sprzętu własnego Abonenta lub jego wadliwy odbiór."

Na proste pytanie o pozyskanie nowego modułu CAM w ramach umowy (nawet za dodatkową opłatą) otrzymałem wielokrotnie odpowiedź "nie da się". Dzięki temu forum jednak dało się i to bez dodatkowych opłat. Pytam gdzie tu logika?

49 minut temu, tail# napisał:

Trzeba wiedzieć jak z nimi rozmawiać

Nie, to oni powinni nauczyć się słuchać ze zrozumieniem. Abonent ma płacić i ma działać. Tylko tyle i aż tyle.

Wszelkie zmiany, do których mają prawo, powinny być dla płacących uczciwie abonament nawet niezauważalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jawojt napisał:

 

Jak opanowałeś listę kanałów to trzeba ręcznie układać /ok 1200 kanałów/, czy jest jakiś sposób na zarządzanie listą.

 

Mam tą samą listę już od paru lat, modyfikuję ją tylko jak coś jest zmieniane z poziomu menu. a robiłem to za pierwszym razem chyba tym

 

kolejny edytor tutaj ale nie testowałem go

https://github.com/PredatH0r/ChanSort

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

31 minut temu, sorenson napisał:

Mam tą samą listę już od paru lat, modyfikuję ją tylko jak coś jest zmieniane z poziomu menu. a robiłem to za pierwszym razem chyba tym

 

dzięki, ja cały czas używałem 250 hd combo ale włożyłem moduł do tv i chcę sprawdzić jak to chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, meckbar napisał:

Przecież operator w regulaminie korzystania z oferty umożliwia wykorzystanie sprzętu własnego (w tym certyfikowanego, odkupionego od dystrybutora!), więc jeżeli dobro klienta byłoby ich najwyższym celem to zamiast odpowiadać "nie jesteśmy zobowiązani..." wystarczyłoby odesłać do lektury instrukcji obsługi sprzętu własnego.

Mnie chodziło o sprzęt typu ariva itp. których nie ma w ofercie operatora i nie będzie. W tym przypadku operator nie ma obowiązku wiedzieć jak się konfiguruje taki sprzęt, bo niby czemu miałby to wiedzieć. Zdajesz sobie sprawy ile różnego rodzaju modeli dekoderów jest na rynku? ;) Jeżeli klient nie radzi sobie z wlasnym dekoderem, to jedyna opcja jest sprzęt operatora i nic tutaj innego nikt nie wymyśli. Co do CAM o którym piszesz jak sam wiesz od dawna go nie ma w ofercie więc nie do końca rozumiem o co te pretensje? Zakładałeś że taki sprzęt będzie dożywotnio działał czy jak? :) Jeśli chodzi o nowy moduł CAM, to się zgadzam z tobą - powinni bez problemu wydać Ci nowy moduł.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem realistą i nigdy nie zakładałem, że jakikolwiek sprzęt będzie działał dożywotnio (chyba, że masz na myśli żywot sprzętu ?). Natomiast zakładałem, jak się okazało błędnie, że operator wyposaży mnie (nawet odpłatnie) w sprzęt równoważny z posiadanym zanim dokona zmian w kodowaniu sygnału i tylko o to miałem pretensje. Miałem, bo dzięki temu forum mam to, co mieć chciałem i jedyne co pozostało to niesmak i brak zrozumienia dlaczego dostawca usług nie mógł załatwić tego, czemu spokojnie dali radę szanowni Forumowicze (podziękowania dla Kolegi @lukx95 )

Edytowane przez meckbar
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@meckbar bałagan u tego operatora był zawsze - wszystko robione na szybko i bez konkretnej ścieżki działania. Z resztą u konkurencji lepiej nie jest. Po prostu w tym przypadku wymiany sprzętu po raz kolejny się nie popisali dlatego trzeba walczyć o swoje i dobrze że masz to co chciałeś.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem ostatnie 10 stron i mam pytanie czy jak mi koles wgra do pace pvr 500gb soft 159 i wyłączę auto aktualizacje i cos tam jeszcze się chyba przestawiało to mimo ,że do neta nie będzie podłączony to operator wciaz bedzie mógł przez sygnał z satelity zmienić mi soft na inny czy nie ?

Jeżeli mi wgra ten soft 159 to czy te kanaly bez seca beda działać czy nie ?

Jeżeli teraz włożę kartę do pace pvr i się zaaktualizuje do 162 to czy ta karta sparuje się z tym dekoderem na amen  (wydaje mi się, że to już się stalo przy sofcie 161)i wtedy w spliterze diviso air i blockerem nie będzie mi z opticum hd x310 wogole juz śmigać czy coś tam będzie bo teraz oprocz kilku kanalow wszytko śmiga. 

Pytam bo koles mi mówi tak ze pace mogą zaaktualizowac przez satelite w każdej chwili i nie daje gwarancji jak dlugo soft 159 pochula .Mieszkam za granicą mam 2 kameleony ale jeden z nich jest w Polsce. Tv za duzo nie oglądam tylko zuzel  piłkę i czasem coś jeszcze .

Moge od kolesia kupic nboxa z enigma ale czy to będzie smigac ze spliterem?

Nie chce znowu około 250zl inwestować w kolejny dekoder bo mam 3 opticum o arive i one za chwile poleca do kosza .

Dla tych co mają zamiar głupio komentować niech lepiej omina ten post i niech zrozumieją, że nie każdy musi być dobry w kazdej dziedzinie. 

Gdybym mieszkal w polsce to pewnie bym wymienił i wsio ale narazie się nie zanosi zebym gdziekolwiek jechał do następnych wakacji dlatego szukam najprostszego rozwiązania. Z gory dzięki temu który rzeczowo odpowie .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, davidov26 napisał:

Przeczytałem ostatnie 10 stron i mam pytanie czy jak mi koles wgra do pace pvr 500gb soft 159 i wyłączę auto aktualizacje i cos tam jeszcze się chyba przestawiało to mimo ,że do neta nie będzie podłączony to operator wciaz bedzie mógł przez sygnał z satelity zmienić mi soft na inny czy nie ?

Jeżeli mi wgra ten soft 159 to czy te kanaly bez seca beda działać czy nie ?

Jeżeli teraz włożę kartę do pace pvr i się zaaktualizuje do 162 to czy ta karta sparuje się z tym dekoderem na amen  (wydaje mi się, że to już się stalo przy sofcie 161)i wtedy w spliterze diviso air i blockerem nie będzie mi z opticum hd x310 wogole juz śmigać czy coś tam będzie bo teraz oprocz kilku kanalow wszytko śmiga. 

Pytam bo koles mi mówi tak ze pace mogą zaaktualizowac przez satelite w każdej chwili i nie daje gwarancji jak dlugo soft 159 pochula .Mieszkam za granicą mam 2 kameleony ale jeden z nich jest w Polsce. Tv za duzo nie oglądam tylko zuzel  piłkę i czasem coś jeszcze .

Moge od kolesia kupic nboxa z enigma ale czy to będzie smigac ze spliterem?

Nie chce znowu około 250zl inwestować w kolejny dekoder bo mam 3 opticum o arive i one za chwile poleca do kosza .

Dla tych co mają zamiar głupio komentować niech lepiej omina ten post i niech zrozumieją, że nie każdy musi być dobry w kazdej dziedzinie. 

Gdybym mieszkal w polsce to pewnie bym wymienił i wsio ale narazie się nie zanosi zebym gdziekolwiek jechał do następnych wakacji dlatego szukam najprostszego rozwiązania. Z gory dzięki temu który rzeczowo odpowie .

 

Na sofcie 162 będą działać programy bez seca, na 159 nie będą, dopiero od softu 16x dekoder umie włączyć kartę w nagra. Karta nie będzie sparowania póki jest seca, bo tego nie da się sparować. 

Aktualizacja idzie przez satelitę ale nie wiem czy automatycznie czy musisz zaakceptować aktualizację w tym dekoderze ręcznie.

 

Nbox z enigmą2 nie będzie działać w splitterze, ale enigma może robić za serwer dla innych dekoderów np. Ariva (przez sieć lan). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, przeanalizowałem trochę tematu i nadal nie zrozumiałem wszystkiego do końca. Powoli przestają mi działać kanały w moich nBoxach ze splitterem blue line z kartą cameleon. Czy istnieje jakaś modyfikacja która pozwoli mi dalej oglądać telewizje na wszystkich telewizorach w domu? Czytałem o modułach do kart. Sprawdzają się one w tym temacie, nie przestaną niedługo również działać? https://allegro.pl/oferta/modul-do-kart-cyfra-cameleon-bloker-blocker-fedc-7817123285

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spillter na pewno nie obsłuży już tej karty i żadne modyfikacje tu nie pomogą jeśli o to Ci chodzi. To z tego linka to nie jest moduł i do niczego Ci się już nie przyda. Co wybrać masz odpowiedź na kilku ostatnich stronach. Jeżeli wybierzesz moduł, to działać będzie tylko na jednym sprzęcie jednocześnie, nie ma możliwości dzielenia.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, TeksuSiK napisał:

Cześć, przeanalizowałem trochę tematu i nadal nie zrozumiałem wszystkiego do końca. Powoli przestają mi działać kanały w moich nBoxach ze splitterem blue line z kartą cameleon. Czy istnieje jakaś modyfikacja która pozwoli mi dalej oglądać telewizje na wszystkich telewizorach w domu? Czytałem o modułach do kart. Sprawdzają się one w tym temacie, nie przestaną niedługo również działać? https://allegro.pl/oferta/modul-do-kart-cyfra-cameleon-bloker-blocker-fedc-7817123285

Jakie masz dekodery? Same nbox? To one mogą dalej działać jeśli spełnisz parę warunków 

Maja w sobie e2? 

Jeśli tak to jeden nbox robi za serwer a reszta za klientów. To tak w skrócie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, PawelTSW napisał:

Jakie masz dekodery? Same nbox? To one mogą dalej działać jeśli spełnisz parę warunków 

Maja w sobie e2? 

Jeśli tak to jeden nbox robi za serwer a reszta za klientów. To tak w skrócie. 

Same nboxy każdy z e2. Opisałbyś jak to zrobić albo jakiś link do poradnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, tail# napisał:

Spillter na pewno nie obsłuży już tej karty i żadne modyfikacje tu nie pomogą jeśli o to Ci chodzi. To z tego linka to nie jest moduł i do niczego Ci się już nie przyda. Co wybrać masz odpowiedź na kilku ostatnich stronach. Jeżeli wybierzesz moduł, to działać będzie tylko na jednym sprzęcie jednocześnie, nie ma możliwości dzielenia.

Jak fedec wchodził tez tak tu ludzie pisali a blocker kosztował mnie 50zl 

Inna sprawa ze w uk mam znajomych co mają ponad dekade na lewo Polsat i obecnie c+ full pakiety i wszytko im smiga .Ja chyba ostatni mohikanin który płaci za legalna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież co drugi ciągnie na lewo linijki od chińczyka. To jest dopiero przerażająca skala, dekodery schodzą od ręki, dramat jak bardzo rozpowszechnione jest piractwo tv. 

 

Stąd utrudnienia, które dopiero wprowadzi operator, mogą zablokować sharing 

Edytowane przez PawelTSW
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, davidov26 napisał:

Jak fedec wchodził tez tak tu ludzie pisali a blocker kosztował mnie 50zl 

Inna sprawa ze w uk mam znajomych co mają ponad dekade na lewo Polsat i obecnie c+ full pakiety i wszytko im smiga .Ja chyba ostatni mohikanin który płaci za legalna. 

Dobrze, to weź moduł CI+ ECP i dziel może i na splitterze. Najpierw trzeba się dowiedzieć na jakiej zasadzie co działa zamiast wypisywać głupoty. ;) Co byś nie zrobił to na spliterze karty nie uruchomisz ale skoro wiesz lepiej to działaj, pokaż że się da. :)

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, tail# napisał:
2 minuty temu, tail# napisał:

Dobrze, to weź moduł CI+ ECP i dziel. Najpierw trzeba się dowiedzieć na jakiej zasadzie co działa, a później wypisywać głupoty. ;)

No ja tego nie zrobię, nie znam się na tym ale polsat ma karty sparowane od lat i jakoś magicy w uk (w polsce tez jednego znam )robia to od dawna wiec prędzej czy później ktos to ogarnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...