Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, kozaa napisał:

Żaden tuner na otwartym oprogramowaniu nie będzie obsługiwać ECP.

Takie założenie miał spełniać CI+ ale Gigablue dostał certyfikacje CI+ i przeniósł ją na swoje otwarte odbiorniki i rozeszło się to na innych, a certyfikat krąży po dziś dzień w sieci. I w kosz poszły wszystkie restrykcje przewidzianie w CI+.

Stąd wprowadzenie ECP który dodatkowo wykorzystuje warstwe sprzętową.

 

Możesz kupić stb linux ale:

- Z modułu nie zrobisz multirooma

- Możesz wykorzystać kameleona z tym co jest obecnie dostępne, ale operator prawdopodobnie lada moment wciągnie na czarną liste dane parujące które latają po sieci

- Operator może też włączyć parowanie karty do konkretnego terminala który abonent ma w kontrakcie - wtedy żadne inne dane nie zadziałają.

 

I to tyle. Sam sobie musisz odpowiedzieć na pytanie czy warto łożyć kase w nowy sprzęt nie wiedząc ile to podziała, czy wziąć rozwiązanie operatora.

Rozumiem. Dziękuję za wyczerpujące informacje.

W tej sytuacji muszę się poważne zastanowić nad wydawaniem pieniędzy na stb linux.

Może faktycznie w moim przypadku lepiej będzie pójść w rozwiązanie operatora, tym bardziej że nie potrzebuję żadnych wodotrysków. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kozaa napisał:

Możesz kupić stb linux ale:

- Z modułu nie zrobisz multirooma

Pełnoprawnego multiroom nie, ale jeżeli komuś wystarcza możliwość oglądania w dwóch różnych pomieszczeniach, (ale nie w tym samym czasie różnych programów!) to rozwiązaniem jest

albo o połowę tańszy OCTAGON SX888 IP lub coś podobnego.

Edytowane przez meckbar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to już zaczyna podpadać pod paranoję ze strony operatora - firm od zabezpieczeń i twórców treści.

Legalnie płacisz abonament i to nie mały miesięcznie - rocznie i masz pan problemy z działaniem karty we własnym dekoderze.

Płacąc 1/10 legalnego abonamentu rocznie ma się dostęp do oferty z bliskiego wschodu albo dalekiej Azji i odpalisz to na własnym dekoderze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PawelTSW zapamiętaj jedno platformy sat żyją z naszych pieniędzy a nie odwrotnie.

Więc to im powinno zależeć żeby klient był zadowolony. Nie zaś odwrotnie że mam płacić i godzić się na to co oni proponują.

Tyczy się to każdego operatora sat.

Mając dostęp do kilku platform sat to bym musiał co chwilę przekładać moduły w dekoderze.

Pokaż mi aktualnie dekoder sat który ma więcej niż dwa wejścia na moduł CI/CI+ i poprawnie będzie umożliwiał oglądanie / nagrywanie z więcej niż dwóch modułów jednocześnie.

Jest / był sobie taki jeden Dreambox 8000 HD - 4 wejścia na moduły i dwa wejścia na kartę. Nie działało oglądanie - nagrywanie z dwóch modułów jednocześnie.

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.07.2020 o 15:42, lamuerte napisał:

Mnie bardziej ciekawi, jak będą działać z osobami, które mają same Camele, gdy już wszystko będzie w 6A. Teoretycznie powinna być ciemność.

 

W dniu 29.07.2020 o 15:46, PawelTSW napisał:

Niekoniecznie, bowiem mogą odpalić je w 6A na dekoderach z linuksem, bo w końcu na czymś oglądają? 

Tak jak PawelTSW pisze można ( przynajmniej na razie ) odpalić camela w 1813 i żadne 6A nie jest straszne. Właśnie przed chwilą doświadczyłem, iż wszystkie kanały ponownie zaświeciły i już nie muszę wymieniać camela na moduł.......a jutro byłem umówiony w APS'ie na taką wymianę. Na szczęście są dobrzy ludzie na świecie.

Tak, że puki co 6A nie straszne i można na camelu w swoim tunerze oglądać wszystkie kanały za które się płaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bifu dlatego na razie nie wymieniaj karty na moduł, bo to zmiana z deszczu pod rynnę, ewentualnie dobierz tylko dekoder tak żeby ta karta którą teraz posiadasz Ci została.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz sprzęt od nc+ i nie otrzymałeś informacji o wymianie, to nie musisz nic zrobić i tak zostanie tym bardziej jeśli wszystkie kanały Ci działają.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

od dłuższego czasu czytam forum ale i tak potrzebuje waszego wsparcia i porady bo jestem zielona w sprawach typu linuks, wgrywania nowych softów itd..

Mam Superpremium, dwa camele ( 2 niezależne karty że starej cyfry) i moduł szary C+ do tego dokupiłam moduł Astona. Wszystko działało bez problemu tylko teraz zaczynają mi na Astonie znikać kanały  a na module  Cyfry+ wszystko dobrze odbiera.

Na dzień dzisiejszy zniknęło (zakodowano) mi 22 kanały,

Próbowałam zdobyć szary moduł C+ ale bez efektu.

Jedyną ofertę jaką dla mnie ma PC+ to wymiana na dwa moduły ECP tylko problem w tym ze moje telewizory nie będą współpracować z modułem ECP

Jednocześnie nie chce brać od nich żadnego dekodera to już lepiej poszukam dekodera TechniSat albo dam wypowiedzenie.

Orientuje się ktoś w którym modelu TechniSat będzie odbierał Camel?

Mam jeszcze w domu  Arive 253 Combo i zastanawiam się czy ten nowy moduł ECP będzie działał w Arivie, próbował ktoś już tego?

Gdyby to działało to bym wymieniła jednego camela na nowy moduł a drugi camel byłby dalej w szarym module Cyfry

Dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PawelTSW widzę, że piszesz jakby to info było na 100%.pewne. Oby te słowa czkawką Ci się nie odbiły ;-)

 

@Aga58 Jeden moduł Ci działa. To co zostaw z Cameleonem. Wymień drugiego Cameleona na moduł CI+ ECP. Pod warunkiem, że masz sprzęt z wejściem CI+.

 

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, PawelTSW napisał:

Moduły z ECP będą działać, bierz moduły, zgaśnie ci tylko c+4k na 2 h podczas meczu np. A po meczu znowu wskoczy 

 

Skoro tak piszesz, to zakładam że wiesz na 100% na jakich programach nadawanych na c+4k będzie włączone ECP. W takim razie prosimy o harmonogram włączenia/wyłączenia ECP. Na pewno sporo osób które zastanawiają się nad wymianą na moduł ECP na tym skorzysta i rozważy czy taka wymiana ma sens.

@czarek007 jeśli interesuje Cię tylko moduł, to jest osobny wątek od tego i tam też są informacje na temat działania i problemów.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, PawelTSW napisał:

Moduły z ECP będą działać, bierz moduły, zgaśnie ci tylko c+4k na 2 h podczas meczu np. A po meczu znowu wskoczy 

 

 

Jesteś tego absolutnie pewien? Masz to od operatora na piśmie?

Z tego co wiem to test przeprowadzano na kanale Canal+ Now, który jest w HD, a nie 4K. Tak więc (teoretycznie) operator może włączyć ten „cudowny wynalazek” w postaci ECP na każdym kanale i odpowiedzieć na Twoją reklamację słowami „nie ponosimy odpowiedzialności...”

Co nie jest napisane to nie jest gwarantowane. 

Edytowane przez meckbar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...