Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, ircios napisał:

To było pisać do kolegi @seatibiza :-D;-)

Czytam Was, czytam ? zapytam ich co można z tym fantem zrobić, bo obecna cena pakietu trochę już mi doskwiera, ale pobyt na nie oznaczonym jest mi na rękę, z uwagi na obecne niepewne czasy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdziło się, co pisaliście wyżej:

Dziś doszły:

 

Polsat sport premium 1

Polsat sport premium 2

Polsat sport premium 3

Polsat sport premium 4

Polsat sport premium 5

Polsat sport premium 6

POLSAT CI

Cartoon Network 

Eska Rock

Travel Channel 

Canal+ now 

 

Kto wie, może jednak do końca lipca zdążą ?

 

Edytowane przez PawelTSW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się orientuje czy tuner Zgemma H9 twin ze złączem CI+ będzie obsługiwał ECP?

Obecnie używam karty Cameleon ze splitterm i Fergusonami Ariva ale w związku z 6A i wygaszaniem kanałów trzeba obrać nowy kierunek i pójść w stronę tunerów na linuxie, ewentualnie modułu. Zostaje jeszcze multiroom pc+ ale ciągle słyszę od znajomych o kłopotach z wifiboxami i chciałbym ich uniknąć. Dotychczas wszystko było stabilne jak skała.

Ewentualnie jaki alternatywny tuner możecie polecić? Nie szukam wodotrysków i nie wiadomo jakiej jakości, koszty tunera im niższe tym lepiej. Poczciwa Ariva wystarczała dotychczas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie, tzn jeśli włączą ecp to będziesz mieć ciemność, ale to dotyczy tylko kanału c+4k, reszta będzie działać, więc spokojnie możesz brać. 

Ja mam multiroom nc+ i aż tak strasznie nie jest jak straszą znajomi, choć czasem dekoder potrafi się zawiesić. 

 

Tunery ariva mogą być klientami, więc musisz kupić  1 tuner jako serwer dla cameleona 

Edytowane przez PawelTSW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden tuner na otwartym oprogramowaniu nie będzie obsługiwać ECP.

Takie założenie miał spełniać CI+ ale Gigablue dostał certyfikacje CI+ i przeniósł ją na swoje otwarte odbiorniki i rozeszło się to na innych, a certyfikat krąży po dziś dzień w sieci. I w kosz poszły wszystkie restrykcje przewidzianie w CI+.

Stąd wprowadzenie ECP który dodatkowo wykorzystuje warstwe sprzętową.

 

Możesz kupić stb linux ale:

- Z modułu nie zrobisz multirooma

- Możesz wykorzystać kameleona z tym co jest obecnie dostępne, ale operator prawdopodobnie lada moment wciągnie na czarną liste dane parujące które latają po sieci

- Operator może też włączyć parowanie karty do konkretnego terminala który abonent ma w kontrakcie - wtedy żadne inne dane nie zadziałają.

 

I to tyle. Sam sobie musisz odpowiedzieć na pytanie czy warto łożyć kase w nowy sprzęt nie wiedząc ile to podziała, czy wziąć rozwiązanie operatora.

Edytowane przez kozaa
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe to co piszesz ale pytanko jak mi same karty sparóją i z czym tak na marginesie mówiąc ?

 

Tak na poważnie są dekodery które obecnie radzą sobie z tzw. "6A" i jeśli mieli by pójść na maksa w "global paring" to jak to sobie wyobrażasz ???

 

Były tu post które pokazywały możliwości intelektualne techników PC+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w czym widzisz problem.

Operator zaprasza cie po pudełka, odmówisz to nie oglądasz i tyle.

 

Dekoder może sobie radzić z 6A. Podobnie jak operator może zareagować na dane dostępne w internecie.

Przykład? 2015 rok platforma Claro z Ameryki Płd.

13.04.2015 opublikowanie danych: https://www.sat-universe.com/showthread.php?t=282829

Reakcja operatora/nagry? Od 18 do 24 czyli w prime time karta pluje fake cw https://www.sat-universe.com/showpost.php?p=1264100&postcount=82

 

A jak wystarczająca liczba abonentów pobierze do kameli sprzęt to dołożą unique i żadne dane z innego dekodera niż twój przypisane do kontraktu nie ruszą twojej karty.

A żeby pociągnąć takowe dane musisz mieć starocia na dziurawym SoC STi :)

 

 

Edytowane przez kozaa
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, @EagleEye@ napisał:

Ciekawe to co piszesz ale pytanko jak mi same karty sparóją i z czym tak na marginesie mówiąc ?

 

Tak na poważnie są dekodery które obecnie radzą sobie z tzw. "6A" i jeśli mieli by pójść na maksa w "global paring" to jak to sobie wyobrażasz ???

 

Były tu post które pokazywały możliwości intelektualne techników PC+

Zaproszą Cię po dekoder lub moduł (tak jest w umowie). 

 

Do tego parka która krąży po necie wejdzie na czarną listę i znowu będzie ciemność. 

 

Potem załączą parowanie uniq i jeszcze większa ciemność u wszystkich

Edytowane przez PawelTSW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie o tym szarym z logo cyfry. On podobnie jak technisat ma certyfikacje nagry więc działać będzie póki nie przypiszą kart do sprzętu - owy tryb unique.

Póki co wszystko działa w parowaniu globalnym - więc kupujemy na olx staroć typu pace i na jego danych odpalamy caymana. Ale to ubiją, kwestia tylko kiedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było pisane że "zapraszać mogą" ale było pisane że "to operator ma mi dostarczyć kartę kodową" którą jak chce może wedle mnie co rok zmieniać.

 

Wiem że to nie na rękę tym co tu hejtują na rzecz jednego słusznego sprzętu operatora ale jakoś mi się do niczego nie spiesz

Edytowane przez @EagleEye@
dopiska treści posta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, kozaa napisał:

Pewnie o tym szarym z logo cyfry. On podobnie jak technisat ma certyfikacje nagry więc działać będzie póki nie przypiszą kart do sprzętu - owy tryb unique.

Póki co wszystko działa w parowaniu globalnym - więc kupujemy na olx staroć typu pace i na jego danych odpalamy caymana. Ale to ubiją, kwestia tylko kiedy.

Chyba cameleona? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, @EagleEye@ napisał:

No wow wypowiedzą mi umowę czyli odszkodowanie dla mnie za nie wykonanie usługi ?

Ja to mam tam w duupie, jak dla mnie to możecie nawet na kalkulatorze oglądać. 

Nic mi do tego. 

Chodzi mi tylko o zapisy umowy, a tam jest wyraźnie napisane, że mogą zmieniać zabezpieczenia, wymieniać karty kodujące i nie ma to wpływu na umowę.

 

Więc nie rozwiążesz z nimi umowy bo ci cameleona zablokują. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...