Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, tweed77 napisał:

 

Regulamin nie zawsze jest zgodny z obowiązującym prawem. Przykładów zakwestionowanych zapisów w regulaminach można mnożyć.

 

Poza tym regulamin tworzy ten który ma przewagę w relacjach dostawca - klient. Po [beep]ie zawsze dostaje uczciwy użytkownik klient.

 

Stracić klientów też mogą przez takie ich zabawy.

Niech się zajmą lepiej ofertami z Azji. Więcej sukcesów w tym im życzę. 

 

Więc musisz iść zakwestionować regulamin i czekać na wynik, odbiorca ma też przewagę bo ma kasę którą może zostawić gdzie indziej.

ECP to nie jedyne zabezpieczenie jakie ujrzało światło dzienne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, PawelTSW napisał:

po przejściu na 6A zaczną kolejne działania mające na celu zablokowanie udostępniania kart

po 6A będzie czas na parowanie kart z dekoderami, coś jak w caymanach i jeszcze oczywiście uniq :)

I przy okazji jeszcze wincyj reklam ?

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy Cameleona da się sparować. Nie po to jest parcie, aby abonenci ze swoim sorzetem sami karty wymieniali po włączeniu 6A na Caymany z ich sprzętem, aby teraz jeszcze parować, o ile to możliwe.

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, drq napisał:

Nie można parować camela, dlatego ograniczają możliwość korzystania tylko ze swojego sprzętu, bo w praktyce daje prawie ten sam efekt, obejściem jest jedynie moduł.

ja wiem że jest techniczne możliwość sparowania, muszą pozbyć się seca definitywnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Patrząc jak wszystko ładnie przechodzi na 6A to mam wrażenie, że za miesiąc to tylko tv trwam pozostanie do oglądania ;) A teraz na poważnie.... Aktualnie używam CI+ Alphacrypt w Tv samsung i wszystko ładnie chodziło, a teraz co mi pozostaje? Stary tuner DSI 83 ?  :)  Mam jeszcze gdzieś w szafie PACE HDS7241 z Enigma2, ale z tego co piszecie to nie ma co go z szafy wyciągać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, blebleble napisał:

Mam jeszcze gdzieś w szafie PACE HDS7241 z Enigma2, ale z tego co piszecie to nie ma co go z szafy wyciągać

Kto tak pisał? Wyciągniesz błędne wnioski. ;)

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja mam tyko szybkie pytanie.

 

W związku że zgasł mi JimJam i dzieciaki mnie zlinczują nie wiem czy mam iść do C+ i wymieniać kartę czy pod zestawem OSCAM + Camel  coś można zrobić?

 

Nie szukam tu gotowego rozwiązania tylko info czy Camel może działać jeszcze w OSCAMIE czy szukać sprzętu Cyfry który wrzuciłem na samo dno szafy pod torebki małżonki?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Zielony#MaXX napisał:

 czy pod zestawem OSCAM + Camel  coś można zrobić?

 

 

Chwilowo jeszcze tak. Przyszłość jest niewiadoma.
Pewne utrudnienia stwarzane przez operatora można pokonać, innych nie.

 

1. Przesyłanie na karty tzw. FEDC - zastąpienie identyfikatora 0068 przez FEDC. OSCam radzi sobie z tym bez trudu. Istnieje też rozwiązanie dla splitterów, modułów lub dekoderów bez OSCama - sprzętowy konwerter FEDC.

2. Utworzenie na satelicie kanałów, które nie są dekodowane przez karty Cameleon (brak kodowania Seca i/lub Nagra 1813). Np. CANAL+ 4k (brak 1813 i Seca) lub Biznes24 (brak Seca). W tym pierwszym przypadku nic się oczywiście nie da zrobić (mając kartę Cameleon), w drugim przypadku rozwiązanie jest dostępne. W OSCam można przełączyć kartę do pracy w systemie Nagra 1813. Klucze są publicznie dostępne, OSCam także.

 

3. Zmiana długości ECM z 64 na 6F na wybranych kanałach. Liczba dotkniętych kanałów systematycznie się powiększa. W konsekwencji odbiór w trybie Seca staje się niemożliwy. Dla trybu Nagra 1813 rozwiązaniem jest odpowiedni OSCam. Klucze są dostępne prawie publicznie.

 

Czego możemy się spodziewać?
Oczywiście ECM 6F na większej ilości kanałów, co wyeliminuje splittery, niezależne moduły i odbiorniki bez Enigmy. Następnie raczej definitywne usunięcie kodowania Seca z satelity. Potem być może dalsze restrykcje dla Nagra 1813. Być może uda się operatorowi przełączyć kodowanie z trybu "global pairing" do trybu "unique pairing". Tego nie wiadomo.
No ale pozostaje jeszcze walka operatora z zabezpieczeniami systemu kodowania Nagra 1884. Bo i tutaj OSCam jest publicznie dostępny. Tylko klucze są trudniejsze do uzyskania.
 

Edytowane przez AliAs99
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, tail# napisał:

Kto tak pisał? Wyciągniesz błędne wnioski. ;)

Podłączyłem dziś PACE HDS7241 z E2 i czarny obraz na tych kanałach. :(

 

7 godzin temu, AliAs99 napisał:

2. Utworzenie na satelicie kanałów, które nie są dekodowane przez karty Cameleon (brak kodowania Seca i/lub Nagra 1813). Np. CANAL+ 4k (brak 1813 i Seca) lub Biznes24 (brak Seca). W tym pierwszym przypadku nic się oczywiście nie da zrobić (mając kartę Cameleon), w drugim przypadku rozwiązanie jest dostępne. W OSCam można przełączyć kartę do pracy w systemie Nagra 1813. Klucze są publicznie dostępne, OSCam także.

Jak przełączyć kartę do pracy w systemie Nagra 1813  ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pace 7241 to dekoder już nieco leciwy. Potrzebny byłby wysiłek być może  nieco większy.

Co będzie potrzebne?
1. Odpowiedni OSCam - taki który obsłuży system Nagra 1813. OSCam dla procesorów SH4 (Pace 7241 ma właśnie taki procesor). OSCam jest dostępny publicznie.
2. Przy konfiguracji OSCama'a wpisanie odpowiednich wartości kluczy. Klucze są do wyszukania w necie, o niektóre z nich trzeba się zwrócić z prośbą.
3. Niestety potrzebny będzie chyba zakup zewnętrznego czytnika kart, bo w przypadku OSCam'a dla SH4, są kłopoty z czytnikiem wewnętrznym.
 

Nie mogę podać więcej szczegółów. Ani podać linków. Tutaj nie jest do tego miejsce. Tu możemy rozmawiać tylko ogólnie o zabezpieczeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie PC+ jest rolowana przez szczególnie Premier League za dostęp meczöw w 4K nawet z głupich linijek.

Zapewne dostali jakiś termin i finito.

Anglicy się w temacie nielegalnego odbioru ichniejszej ligi nie szczypią.

A już mecze 4K za free?

Odbiorą im prawa i żaden sąd nie stanie po stronie PC+ jakby ta chciała iść na wojnę z PL.

A nie pöjdzie chćby ze względu na długoletnią współpracę i taki ruch to byłby zapewne koniec PL w C+ na dekady.

Edytowane przez tracer10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...