Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tu masz, bo nawet nie pamiętasz co piszesz:

Żebyś nie pisał że te wczorajsze i dzisiejsze to nie były testy ECP, bo były - nawet satkurier o tym pisał.

 

Cytat bezpośrednio ze strony satkuriera:

"Zgodnie z zapowiedziami, 20 lipca br. Platforma CANAL+ rozpoczęła oficjalne testy ECP. Redakcja satkurier.pl sprawdziła działanie modułu CAM CI+ ECP na telewizorach Samsung UE48HU7500LSamsung UE65NU8072 oraz odbiorniku Vu+ Duo 4K. Na wszystkich tych urządzeniach technologia ECP nie jest wspierana."

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ircios był z resztą pewnie wiesz dlaczego, bo na tym kanale jest również drugi caid ale to w tym przypadku nie ma znaczenia, bo moduł niebieski i tak nie dekoduje z tego providera. Z wolnego rynku bo leciał w 1813 :D

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, tail# napisał:

 

Niestety, przykład jest chybiony. Tu nie ma potwierdzenia, że na module niebieskim działają programy z zabezpieczeniem ECP.
Użytkownik @mikoko stwierdził, że wtedy, gdy posiadał moduł niebieski, działały mu kanały włącznie z kanałem CANAL+ 4K.
Było to wtedy, gdy nie prowadzono jaszcze testów zabezpieczeń ECP.
Potem użytkownik @mikoko wymienił moduł niebieski na moduł czarny.


I to ma być dowód tego, że moduł niebieski działa na kanałach nadawanych z zabezpieczeniem ECP?
Litości.

 

====

 

List był do wuja Leona, A skrzynka była czerwona,
A koperta… no, taka… tego… Nic takiego nadzwyczajnego,

 

 

Edytowane przez AliAs99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AliAs99 ja nie mam obowiązku Cię przekonywać, bo wiem na czym działa, a na czym nie. Jeśli dalej nie wierzysz poczytaj inne fora, a jeśli nawet inni Cię nie przekonują, to brnij dalej w te swoje teorie. @ircios to dobrze ujął i trudno się z tym nie zgodzić. :D Dla mnie  w tym miejscu koniec tematu na temat modułów, bo od tego jest osobny wątek. Do tego zamieszania dobrze pasuje powiedzenie "Psy szczekają, karawana idzie dalej."

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumiem, na tym forum nie ma już jakiegoś następnego przykładu, że na module niebieskim działają kanały z zabezpieczeniem ECP.
Podany przykład z tego forum okazał się niewypałem.
Ale inne przykłady znajdują się na niesprecyzowanych innych forach.
Można prosić o konkrety?
Jeśli to nie kłopot.
Fakty, fakty, proszę.

 

====

 

A na kopercie - nazwisko I Łódź… i ta ulica z numerem,
I pamiętam wszystko: Że znaczek był z Belwederem,
A jak wrzucałem list do skrzynki, To przechodził tatuś Halinki,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tail# @AliAs99

To, że teraz mógł działać kanał CANAL+ Now z włączonym ECP na niebieskim module, to było to tylko chwilowe i są to testy. W finalnej wersji po testach jak ECP będzie stosowane wyłącznie na kanałach 4K na wybranych audycjach, to na modułach niebieskich też będzie w tym momencie odcinany w jakiś sposób odbiór. Pisałem o tym w temacie o modułach post, że Abonenci z niebieskimi modułami dostali jakiś czas temu maile, że na obecnym module nie będą dostępne wybrane audycje 4K i wymagana jest wymiana modułu na nowy ECP, aby mieć w pełni dostęp do treści na kanałach 4K.

https://forum.satkurier.pl/topic/16689-moduł-cam-ci-cam-ci-ecp-platformy-canal-pytania-problemy-komentarze/?do=findComment&comment=1563336

3 godziny temu, lukx95 napisał:

Na niebieskich modułach nc+ CAM CI+ z kartą Cayman, pewne treści 4K nie będą także dostępne w efekcie finalnym po testach z audycjami z załączonym zabezpieczeniem ECP. Platforma CANAL+ już o tym informowała nie dawno Abonentów z niebieskim modułem, którzy mają załączony kanał CANAL+ 4K Ultra HD takim oto mailem:

559288b3397e0a96.jpg

95f58e583fd3f4d7gen.jpg

ecb4813a72d70a6dgen.jpg9bb97ae35337b5a8gen.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, AliAs99 napisał:

 

Niestety, przykład jest chybiony. Tu nie ma potwierdzenia, że na module niebieskim działają programy z zabezpieczeniem ECP.
Użytkownik @mikoko stwierdził, że wtedy, gdy posiadał moduł niebieski, działały mu kanały włącznie z kanałem CANAL+ 4K.
Było to wtedy, gdy nie prowadzono jaszcze testów zabezpieczeń ECP.
Potem użytkownik @mikoko wymienił moduł niebieski na moduł czarny.


I to ma być dowód tego, że moduł niebieski działa na kanałach nadawanych z zabezpieczeniem ECP?
Litości.

 

====

 

List był do wuja Leona, A skrzynka była czerwona,
A koperta… no, taka… tego… Nic takiego nadzwyczajnego,

 

 

Potwierdzam co napisałeś. Pytanie było czy 4K działa na niebieskim. Przed wymiana miałem niebieski i UHD działał 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doprawdy zabawne jest to, w jakim kierunku podąża ta dyskusja. I to w dwóch wątkach tego forum. A to ważne jest, czy ten niebieski moduł działa z ECP, skoro i tak docelowo ma być zastąpiony czarnym? Problemem większym jest kompatybilność czarnego z tv, a właściwie to jego

brak, nawet z rekomendowanymi przez PC+ odbiornikami. Ale PC+ sama sobie naważyła tego piwa, mało profesjonalnym podejściem do

sprawy. Zamiast zbadać rynek tv i przeprowadzić zamknięte testy, a po pomyślnych wynikach dopiero wydawać moduły, oparła się na deklaracjach zaledwie trzech producentów tv. Oby tym piwem nie chciała się dzielić z abonentami. Wymiana sprzętu co rok ? Dobry żart.

Na chwilę obecną chyba rację mają sceptycy, podchodzący do wszelkich nowości jak pies do jeża i wolą zaczekać aż produkt się sprawdzi na

rynku.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą, to nie chce mi się wierzyć, że Canal+ aż tak bardzo chciałby sobie strzelać w kolano, utrudniając na maksa dostęp do kanałów 4K na własnym sprzęcie. Chociaż w przeszłości to różnie bywało, ale z tym ECP to poszli grubo. Nie wierzę w to, że w Canal+ są aż tak głupi, żeby nie mieć rozeznania rynku telewizorów 4K. Chyba faktycznie zostali mocno do tego zmuszeni. Mam nadzieję, że testy, które trwają od wczoraj ruszą temat głębiej i będzie jakaś reakcja ze strony producentów sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Emil33 napisał:

Zamiast zbadać rynek tv i przeprowadzić zamknięte testy, a po pomyślnych wynikach dopiero wydawać moduły...

Jeszcze 2 miesiące temu uważałbym to, co napisałeś o zamkniętych testach i wdrażaniu sprawdzonego systemu za rzecz tak oczywistą, że nawet niewartą dyskusji.

Po zderzeniu się z obsługą klienta i działem technicznym PC+ wcale mnie nie dziwi, że jest jak jest. Może mój brak świadomości wynikał z tego, że przez ostatnie 7-8 lat wszystko działało i mój kontakt ograniczony był do wykonania przelewu raz w miesiącu.

 

Edytowane przez meckbar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Emil33 napisał:

Doprawdy zabawne jest to, w jakim kierunku podąża ta dyskusja. I to w dwóch wątkach tego forum. A to ważne jest, czy ten niebieski moduł działa z ECP, skoro i tak docelowo ma być zastąpiony czarnym? Problemem większym jest kompatybilność czarnego z tv, a właściwie to jego

brak, nawet z rekomendowanymi przez PC+ odbiornikami. Ale PC+ sama sobie naważyła tego piwa, mało profesjonalnym podejściem do

sprawy. Zamiast zbadać rynek tv i przeprowadzić zamknięte testy, a po pomyślnych wynikach dopiero wydawać moduły, oparła się na deklaracjach zaledwie trzech producentów tv. Oby tym piwem nie chciała się dzielić z abonentami. Wymiana sprzętu co rok ? Dobry żart.

Na chwilę obecną chyba rację mają sceptycy, podchodzący do wszelkich nowości jak pies do jeża i wolą zaczekać aż produkt się sprawdzi na

rynku.

 

Dochodzę pomału do wniosku ze walić to całe ich ECP. Po tym jak Bournemouth (drużyna gdzie trenuje mój siostrzeniec) odpadła z Premier Leaque i tak meczów nie oglądam na 4K. Zapewne to właśnie angole tak cisną na te ECP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, LorDx napisał:

To jest tylko test techniczny ECP dla modułów, żadnego inne sprzętu, z poziomu cameleona też działa i co ?

Każdy może sobie sprawdzić czy moduł współdziała z TV, jak jest problem wymienić na dekoder.

Tylko że klient płaci i wymaga.

Taka jest zasada a nie że platforma robi sobie co jej się podoba.

Moduł wraz z kartą to wygoda i prostota w użytkowaniu.

Niech więc dają taki moduł który działa z każdym TV / dekoderem własnościowym klienta oraz pozwala na oglądanie oferty dostępnej w umowie.

 

Ktoś już napisał że łatwiej jest korzystać z oferty z Azji niż legalnie opłacając abonament na własnym TV / dekoderze.

Edytowane przez tweed77
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Maris napisał:

Swoją drogą, to nie chce mi się wierzyć, że Canal+ aż tak bardzo chciałby sobie strzelać w kolano, utrudniając na maksa dostęp do kanałów 4K na własnym sprzęcie. Chociaż w przeszłości to różnie bywało, ale z tym ECP to poszli grubo. Nie wierzę w to, że w Canal+ są aż tak głupi, żeby nie mieć rozeznania rynku telewizorów 4K. Chyba faktycznie zostali mocno do tego zmuszeni. Mam nadzieję, że testy, które trwają od wczoraj ruszą temat głębiej i będzie jakaś reakcja ze strony producentów sprzętu.

 

W innym wątku kolega pisze ze musztarda po obiedzie. Nie da nie dosłać lub zrobić update wsparcia dla ECP. Jeśli tv nie wyjechał z fabryki w ECP to kaplica

Edytowane przez mikoko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, LorDx napisał:

Każdy może sobie sprawdzić czy moduł współdziała z TV, jak jest problem wymienić na dekoder.

 

Oczywiście że może wymienić na dekoder operatora, jednak nie każdemu  takie rozwiązanie pasuje.

Po co są wydawane moduły, mają służyć jako podstawki pod kufel piwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Emil33 napisał:

 

Oczywiście że może wymienić na dekoder operatora, jednak nie każdemu  takie rozwiązanie pasuje.

Po co są wydawane moduły, mają służyć jako podstawki pod kufel piwa?

 

Za moduł 1 zł miesięcznie, za decoder mam w strefie abonenta ofertę wymiany na 5 zł bez dysku lub 10 zł z dyskiem. Aktywacja 99 zł. Nie ze mną te numery Bruner

Edytowane przez mikoko
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, ircios napisał:

W takim przypadku operator albo zrezygnuje z modułów całkowicie, albo będą tylko moduły z ECP bez załączonego ECP, bo co, będzie ECP włączać dla kilku kilkudziesięciu osób?

 

A teraz moderator niech przeniesie dyskusje tam gdzie trzeba.

 

Właśnie bo dyskutujemy o tym samym w dwóch wątkach. Być może będzie ECP tylko na wybranych meczach Premier League bo to oni zapewne tak cisną

Edytowane przez mikoko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, tweed77 napisał:

Tylko że klient płaci i wymaga.

Taka jest zasada a nie że platforma robi sobie co jej się podoba.

Moduł wraz z kartą to wygoda i prostota w użytkowaniu.

Niech więc dają taki moduł który działa z każdym TV / dekoderem własnościowym klienta oraz pozwala na oglądanie oferty dostępnej w umowie.

 

Ktoś już napisał że łatwiej jest korzystać z oferty z Azji niż legalnie opłacając abonament na własnym TV / dekoderze.

 

A czytałeś w regulaminie, umowie co mogą a czego nie ? od tego trzeba zacząć od głębokiej analizy tego co się podpisało.

W starterach był regulamin użytkowania, do każdej promocji także jest regulamin.

 

Podnościć poziom zabezpieczeń mogą  robić bo jest taki zapis, więc wymieniać karty, camy , dekodery. wdrażać nowe standardy zabezpieczeń.

 

Edytowane przez LorDx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, LorDx napisał:

 

A czytałeś w regulaminie, umowie co mogą a czego nie ? od tego trzeba zacząć od głębokiej analizy tego co się podpisało.

W starterach był regulamin użytkowania, do każdej promocji także jest regulamin.

 

Podnościć poziom zabezpieczeń mogą  robić bo jest taki zapis, więc wymieniać karty, camy , dekodery. wdrażać nowe standardy zabezpieczeń.

 

 

Regulamin nie zawsze jest zgodny z obowiązującym prawem. Przykładów zakwestionowanych zapisów w regulaminach można mnożyć.

 

Poza tym regulamin tworzy ten który ma przewagę w relacjach dostawca - klient. Po [beep]ie zawsze dostaje uczciwy użytkownik klient.

 

Stracić klientów też mogą przez takie ich zabawy.

Niech się zajmą lepiej ofertami z Azji. Więcej sukcesów w tym im życzę. 

 

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, tweed77 napisał:

 

Regulamin nie zawsze jest zgodny z obowiązującym prawem. Przykładów zakwestionowanych zapisów w regulaminach można mnożyć.

 

Poza tym regulamin tworzy ten który ma przewagę w relacjach dostawca - klient.

 

A ktoś zakwestionował któryś punkt regulaminu w urzędzie, sądzie ? i do tego jeszcze wygrał ?

Sądzę, że po tylu karach robią to po konsultacjach z wszelkimi urzędami.

 

Zaproponują wymianę i tyle, nie zgodzą się na obchodzenie własnych umów, a z najbardziej roszczeniowymi padnie propozycja rozwiązania umowy za porozumieniem stron.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...