Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, AORUS46 napisał:

Najdalej za rok każą wymieniać Cameleony, bo na pewno wiedzą że ludziska konfigurują oscamy pod 6A w Nagra więc....

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka
 

Taaa...ludzie sami je oddają. 

 

6 godzin temu, untaztood napisał:

Mogę prosić przykłady? Szukam od dwóch dni...

Gdzie szukasz? Bo chyba nie tu, bo dawno byś znalazł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w salonie Canal+ i mają dla mnie ofertę wymiany  jednego Cameleona na CAM-a CI+. Gdy zapytałem się, a co z drugą kartą, to kobieta powiedziała mi, że w systemie wyświetla jej się tylko oferta wymiany jednej karty. Nie wiem, więc czy wymienią mi dwa gołe Cameleony na dwa CAM-y CI+, skoro mają dla mnie tylko ofertę na jeden.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w salonie Canal+ i mają dla mnie ofertę wymiany  jednego Cameleona na CAM-a CI+. Gdy zapytałem się, a co z drugą kartą, to kobieta powiedziała mi, że w systemie wyświetla jej się tylko oferta wymiany jednej karty. Nie wiem, więc czy wymienią mi dwa gołe Cameleony na dwa CAM-y CI+, skoro mają dla mnie tylko ofertę na jeden.

A masz już jakiś sprzęt od nich?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maris napisał:

Byłem dzisiaj w salonie Canal+ i mają dla mnie ofertę wymiany  jednego Cameleona na CAM-a CI+. Gdy zapytałem się, a co z drugą kartą, to kobieta powiedziała mi, że w systemie wyświetla jej się tylko oferta wymiany jednej karty. Nie wiem, więc czy wymienią mi dwa gołe Cameleony na dwa CAM-y CI+, skoro mają dla mnie tylko ofertę na jeden.

@Maris Wyświetla się w salonie jedna oferta wymiany, ponieważ jest to oferta na sprzęt główny i tak zawsze jest. Natomiast sprzęt uzupełniający, czyli dekoder WiFi Box+ lub moduł CAM CI+ ECP do usługi Multiroom post Cyfra+ wydaje się inaczej, bo przez zakładkę "Reklamacyjne wydanie dekodera".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj cameleon w arivie 202 przestał działać 15 minut po aktualizacji uprawnień, więc jutro jadę wymienić kartę na moduł.

Pytanie: o co chodzi z tym ECP? przeczytałem już że moduł będzie działał przez jakiś czas z dekoderem posiadającym gniazdo CI+, ale potem PC+ zacznie włączać ECP na kolejnych kanałach i przestaną działać. Mam jeszcze Arivę 203, wg specyfikacji obsługuje CI+, więc przez jakiś czas będę mógł oglądać, ale zaczynam się rozglądać za tunerem na linuxie, czy na najtańszych 4K tj Qviart Lunix 4K i VU+Zero 4K mogę się spodziewać, że moduł zadziała, a ECP to kwestia wtyczek, czy jak to wygląda?
Z góry dziękuję za wyjaśnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ecp to zabezpieczenie, tv musi obsługiwać ten standard, inaczej nie będzie obrazu i dotyczy to treści 4k oraz modułów. 

Żadnych wtyczek na to nie ma. 

Ariva 203 nie obsługuje 4k więc ciebie to nie dotyczy. 

Dekodera na modułów linuksie bym nie kupował, bo po co skoro masz arivę? 

 

Edytowane przez PawelTSW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, PawelTSW napisał:

Ecp to zabezpieczenie, tv musi obsługiwać ten standard, inaczej nie będzie obrazu i dotyczy to treści 4k oraz modułów. 

Żadnych wtyczek na to nie ma. 

A czy są tunery które to obsługują? Bo poza listą TV na stronie PC+ nawet w specyfikacjach telewizorów tego nie widzę, nie mówiąc już o tunerach SAT

 

15 minut temu, PawelTSW napisał:

Ariva 203 nie obsługuje 4k więc ciebie to nie dotyczy. 

Ok, czyli ECP to dodatkowe zabezpieczenie dla kanałów 4K

 

17 minut temu, PawelTSW napisał:

Dekodera na modułów linuksie bym nie kupował, bo po co skoro masz arivę? 

1.obsługa 4K

2.home sharing 

3.może streaming IP

4.brak niespodzianek w przyszłości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, lukx95 napisał:

@Maris Wyświetla się w salonie jedna oferta wymiany, ponieważ jest to oferta na sprzęt główny i tak zawsze jest. Natomiast sprzęt uzupełniający, czyli dekoder WiFi Box+ lub moduł CAM CI+ ECP do usługi Multiroom post Cyfra+ wydaje się inaczej, bo przez zakładkę "Reklamacyjne wydanie dekodera".

Dzwoniłem przed chwilą na infolinię Canal+ i konsultant powiedział mi, że mogą mi wymienić tylko jednego Cameleona na jeden moduł CAM CI+ a drugiego Cameleona na dekoder. Nie ma możliwości wymiany 2 Cameleonów na dwa moduły CAM CI+. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, PawelTSW napisał:

ecp ma działać tylko na 4k i to nie zawsze, tylko na części treści (premier league). Osoby który nie mają obsługi ecp będą miały ciemno mimo wykupionego kanału 4k.

Nie dotyczy dekoderów - tu wszystko będzie działać 

Podobno dostawca treści też może włączyć ECP więc z tym ograniczeniem tylko do 4K to nie byłbym taki pewny, nawet jeżeli PC+ będzie się tego trzymać, co również nie jest pewne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro teraz nie przejmują się wyłączeniem własnych tunerów, to tym bardziej nie będą się przejmowali wyłączeniem modułów.

Ale tak w zasadzie to mam na myśli coś innego. Mówiąc o dostawcach treści mam na myśli na przykład właściciela praw do ligi angielskiej. Jeżeli pojawi się nieszczelność związana z modułami CI+ to mógłby on w takiej sytuacji włączyć ECP w trakcie transmisji i PC+ nie ma nic wtedy do gadania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


"Jeśli urządzenie abonenta posiada gniazdo CI+, lecz nie obsługuje standardu ECP (tzw. Enhanced Content Protection), to część kanałów lub programów (szczególnie treści 4K) może być zablokowana przez właściciela praw, a niekoniecznie nadawcę czy operatora. To oznacza w skrócie, że jeśli właściciel praw do danego filmu lub transmisji sportowej nie „zaszyje" użycia ECP to taki moduł będzie działał w slocie CI+ (bez ECP) telewizora lub odbiornika satelitarnego.  "

https://satkurier.pl/news/191338/cam-ci-4k-z-ecp-dla-platformy-canal.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Szanowni Państwo,
Informujemy, że od dnia 20.07.2020 planujemy rozpoczęcie testowej aktywacji funkcjonalności ECP (wyższy poziom zabezpieczenia treści).
Test dotyczy bazy Abonentów posiadających moduł ECP i przeprowadzony zostanie na kanale CANAL+ NOW.
Począwszy od najbliższego poniedziałku Abonenci, którzy nie posiadają telewizorów zgodnych z technologią ECP zobaczą na kanale CANAL+ NOW komunikat znajdujący się w załączniku w całym czasie, gdy emitowana jest plansza promocyjna.
Test przeprowadzany jest w związku z koniecznością dostosowania się przez nas do wymogów stawianych przez dostawców treści, którzy wymagać będą w niedługim czasie włączenia ECP na programach/treściach 4K.
W związku z powyższym, chcemy dać naszym Abonentom możliwości weryfikacji swoich telewizorów i przygotowania się na nadchodzące zmiany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...