Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@misiek1985 Jakie gniazdo ma ten Twój telewizor na te moduły CAM CI, czy CAM CI+? Bo jeśli ma gniazdo CAM CI+, to bez problemu powinien Ci działać ten najnowszy moduł CAM CI+ ECP, bo jest on przeznaczony do sprzętu z gniazdami CI+ lub CI+ ECP. Jeśli chodzi o zabezpieczenie ECP, to będzie ono jedynie stosowane przy niektórych audycjach na kanałach 4K.

Edytowane przez lukx95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@misiek1985 Wymiana jest całkowicie bezpłatna i wygląda tak, że w salonie Ci wydadzą moduł CAM CI+ ECP i wymienią kartę Cameleon na Cayman, która będzie sparowana z tym modułem. Także jak masz sprzęt z gniazdem CI+, to bierz ten moduł, bo dekodera WiFi Box+ Ci nie polecam brać, bo jest to słaby dekoder. Taką możliwość wyboru dekoder, albo moduł CAM do Multiroomu mają tylko posiadacze starego Multiroomu na zasadach z Cyfry+ z gołą lub gołymi dwoma Cameleonami, bo w nowym płatnym Multiroomie tylko dekodery są wydawane.

 

 

@zlotyx Nie ma takich dekoderów dedykowanych od CANAL+, które zapewniłyby Ci taką możliwość. Dekodery operatora ograniczają się tylko do softu, który jest w dekoderze i nagrania, czy coś są przypisane do tego dekodera, których nigdzie nie przerzuci się poza dekoder, ani nie obejrzy. Obecny Twój dekoder nBox na E2 nie uciągnie tych zmian z tego co mi wiadomo.

Edytowane przez lukx95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, runtime napisał:

Pytanie czy mają podstawę do zmuszania ludzi od obioru sprzętu u nich, czy jednak nie powinni wysłać do nas nowych kart i dekoderów

 

Dobrze myślisz.Były tu nie dawno przytaczane zapisy regulaminu mówiące iż to operator ma dostarczyć "kartę" abonentowi , a nie że abonent ma się gdziekolwiek udawać.

 

Takimi sms-ami chcą nakłonić naiwnych klientów do wykonania ruchu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się dodatkowa informacja w komunikacie "POLITYKA ZABEZPIECZENIA TREŚCI" pod linkiem: https://pl.canalplus.com/zabezpieczenie-tresci

 

" W ślad za powyższą informacją, z dniem 1 lipca 2020 r. Platforma CANAL+ rozpoczyna proces zwiększania zabezpieczeń na poszczególnych kanałach. Aby wspomniana zmiana była jak najmniej uciążliwa, proces będzie rozłożony w czasie, dając możliwość przygotowania się Abonentów do spełnienia wymagań technicznych. W tym celu zapraszamy do Punktu Serwisowego celem bezpłatnego odbioru sprzętu. "

  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@EagleEye@ No tak, a z tej dodatkowej informacji co dorzucili do tego komunikatu wynika, że od 1 lipca wszystkich kanałów za jednym razem nie zgaszą, tylko rozłożą to w czasie na poszczególne grupy kanałów, które będą wyłączać sukcesywnie na kartach Cameleon.

Edytowane przez lukx95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z instrukcją obsługi najnowszego modułu CAM CI+ ECP moduł jest dla odbiorników z gniazdem CI+ oraz CI+ ECP. Zabezpieczenie ECP będzie stosowane zgodnie z zapisami poniższymi tylko na wybranych audycjach na kanałach 4K.

  • Moduł współpracuje z odbiornikami satelitarnymi zgodnymi ze standardem CI+/CI+ ECP. Przed zakupem Modułu CAM CI+ ECP upewnij się u Sprzedawcy lub Producenta Twojego odbiornika satelitarnego, że jest on wyposażony w slot CI+/CI+ ECP i będzie poprawnie współpracował z takim typem sprzętu.
  • Wybrane audycje 4K będą dostępne wyłącznie na odbiornikach satelitarnych zgodnych ze standardem CI+ ECP.
  • Odbiór programów z oferty Platformy CANAL+ wymaga odbiornika satelitarnego zgodnego z DVB-S2 i MPEG-4. Konieczne jest korzystanie z odbiornika UHD. Programy nadawane w ramach oferty Platformy CANAL+ są udostępniane za pośrednictwem satelity Hot Bird 13ºE. Informacje o parametrach kanałów dostępne są na stronie canalplus.pl.
Edytowane przez lukx95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jednego gołego camela, drugiego z dsi83. Sagem mają dzieciaki u siebie i im wsio radno jaki dekoder, ja natomiast drugiego camela mam w Vu+Zero4K i byłoby fajnie jakby tak pozostało, ale widzę, że już niedługo coś "platformowcy" zaczną działać.  Mam w razie czego LG 65SM8600, który jest na liście wspierającej moduł ci + ecp, ale nie śpieszno mi do wymiany. Po prostu poczekam na rozwój wydarzeń.

PS. Z czystej ciekawości zapytam, to czy tenże moduł ci+ z ecp wetknięty w vu+ nie zaświeci ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, tail# napisał:

Jeśli masz sprzęt który w pełni obsługuje CI+ ECP to ok, natomiast jeśli nie to zmiana "z deszczu pod rynnę."

Widzę, że nie odpuścisz i dalej będziesz ludzi męczył. Jak ktoś decyduje się na moduł jest raczej "świadomym" klientem.

Potwierdza to przykład kolegi @Mariuszs74 który ma odpowiedni TV i VU+.

Ty oczywiście założyłeś z góry, że brał w ciemno nie mając odpowiedniego sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zestaw Cameleon z PACE PVR 500GB i drugą kartę w module Aston w TV Sony, modułu w Bydgoszczy nie chcą dać tylko jakiś dekoder....nie uśmiecha mi się to. Awaryjne mam drugiego PACE PVR 500GB,kupiony na wolnym rynku, który działa na Cameleon. Może w lipcu coś się zmieni i  dostanę moduł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta opcja weszła dość niedawno, w systemie jest możliwość wymiany na moduł. Miałem identyczną sytuację jak Ty z Pace oraz kartą w Astonie.

W moim APS w Warszawie też nie wiedzieli , dopiero jak przycisnąłem, że na infolinii potwierdzono to i żeby się skontaktowali ze swoją infolinią wsparcia to magicznie odkryli taką możliwość.

Możesz podpowiedzieć, że to jest w opcjach wymiany reklamacyjnej.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Waldemar Szmyt

@arkosol

Jak pracownik salonu twierdzi, że się nie da, to trzeba twardo zażądać, aby pracownik salonu zadzwonił na swoją infolinie wsparcia, by go doinformowali, że jest możliwość wydania modułu CAM CI+ ECP przy Multiroomie na zasadach z Cyfry+. Infolinia wsparcia doinformuje salon, że jednak się da i jak trzeba w systemie wydać ten moduł CAM CI+ ECP.

Edytowane przez lukx95
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukx95 sam widzisz że APSy są tak "doinformowane" że te dwa przykłady pokazują iż udanie się do APSu może skutkować stratą czasu oraz pieniędzy na dojazd do niego.

 

Nie twierdzę ze wszystkie APSy sa takie ale te po "n"-kowe są właśnie najgorsze bo oni ciągle myślą jak "n" czyli tylko CONAX i kabel do MR ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@EagleEye@ Salony dostały na początku marca tego roku komunikaty o możliwości wydawania modułów CAM CI+ ECP przy MR post Cyfra+, ale jak widać są salony co komunikatów nie czytają. Jeśli zrobi się tak jak napisał kolega @Bushiken i ja powyżej, czyli zażąda, aby pracownik salonu zadzwonił na swoją infolinie wsparcia, to powinno to pomóc, bo tam doinformują salon, że istnieje taka możliwość.

Edytowane przez lukx95
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...