Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A  to ciekawe.Dzielenie sygnału z jednej karty jest legalne?Ciekawe rzeczy  opowiadasz.?To czym się różni dzielenie sygnału w jednym gospodarstkie od podzielenia sobie gdy np posiadam dwa mieszkania??I może  jeszcze jedno wyciągam powiedzmy dane z karty i legalnie opłacam abonamet a inni robią podział z dekoderów poprzez sieć lub wyworzą sprzęt za granicę.Już nawet nie wspomnę o sklepach które sprzedają ofertę operatora typu Car.... i inne a operator wie o wszystkim i nic z tym nie robi.Bo baza abonencka rośnie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, czerstwy napisał:

Dzielenie sygnału z jednej karty jest legalne?

Jeżeli dzielę sygnał na dwie karty w jednym tunerze, tylko po to, żeby usprawnić nagrywanie, to czuję się trochę usprawiedliwiony. Płacę abonament i nikomu nie sprzedaję sygnału, bo to już jest nie fair. Jak już będzie mnie stać na Ultimo 4K (bez urazy :)) to wszystko się zmieni. Już nieco staniał, jest szansa :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czerstwy Nie rozciągają tematu o legalności w innych sprawach.

Mowa jest o jednym mieszkaniu..  Nie piszemy o szarikach za kasę.  Nie piszemy też o tych co sprzęt wywożą. Grzebanie w dekoderze też jest nielegalne jakni grzebanie w karcie. To jest własność operatora. Jesli operator stwierdzi ingerencję w karcie, to też za to się płaci. Czy spliter wyciąga dane z karty? Nie. Dzięki uprawnienia. Zawsze to było legalne w obrębie jednego gospodarstwa domowego. Jak masz 2 mieszkania, to są już 2 gospodarstwa domowe. Temat nie raz wałkowany od początku 

bumu ze spliterami.  A dzsiejszy MR co to jest? Dekoder główny to jak spliter. Dodatkowyvgo nie zobaczy i po oglądaniu. Tylko cieżki łeb to wymyślił. 

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

42 minuty temu, seatibiza napisał:

Niezła tu cenzura. Śmielsze pytania do kosza poszły 

Części z nas chodzi po prostu o prawo do korzystania z własnego dekodera, nie narzuconego przez operatora.

Traktowanie części postów jako potencjalną wylęgarnię hakerską jest śmieszne.?

?

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, davidov26 napisał:

A co masz do blockera za 50zl który przez kilkanaście miesięcy sprawę rozwiązywal całkiem dobrze?

Nic nie mam, bo nigdy bym tego dziadostwa nie kupił nawet za 10zł, bo wolę zwykły czytnik kart bez konwerterow, blockerow, splitterow i innych dziwnych wynalazków. Zasadnicza różnica jest taka, że to ty teraz masz problem ze sprzętem, a nie ja, bo u mnie działało, działa i działać będzie bez inwestowania w jakieś dziwne wynalazki bez względu na to czy to będzie cameleon czy jakaś inna karta. I na tym właśnie polega zasadnicza różnica w doborze sprzętu.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, seatibiza napisał:

Jeżeli dzielę sygnał na dwie karty w jednym tunerze, tylko po to, żeby usprawnić nagrywanie, to czuję się trochę usprawiedliwiony. Płacę abonament i nikomu nie sprzedaję sygnału, bo to już jest nie fair. Jak już będzie mnie stać na Ultimo 4K (bez urazy :)) to wszystko się zmieni. Już nieco staniał, jest szansa :) 

Ja też mam podzielony sygnał z Ultimo 4K na SF4008 4K ale dwa boxy są pod jednym tv.Ultimo 4K wcale tak duzo nie kosztuje ja zawaliłem swojego czasu sprawę bo mogłem kupić za ok 1600 zł a nie 1900 zł.A zawsze można kilka ofert w tym boxie mieć.

Edytowane przez czerstwy
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości - jaką to ma pełnić rolę, że dwa boxy podpinasz pod ten sam tv? Dzielisz ekran w tv na połowę i oglądasz z dwóch?

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, tail# napisał:

Zasadnicza różnica jest taka, że to ty teraz masz problem ze sprzętem, a nie ja, bo u mnie działało, działa i działać będzie bez inwestowania w jakieś dziwne wynalazki bez względu na to czy to będzie cameleon czy jakaś inna karta. I na tym właśnie polega zasadnicza różnica w doborze sprzętu.

Różnica polega na tym, że ja mogę na 6 tv oglądać na raz w moim domu  i o to chodzi a ty na ilu możesz na tym czytniku ,pewnie na 1 i to właśnie jest ta zasadnicza różnica. Jak chcesz na więcej to kupujesz kolejny i tak dalej. Jak będzie trzeba to wymienię na nowszy sprzęt od c+ ale dopiero jak kupię nowy tv a narazie jeszcze nie zdecydowałem który więc nie na sensu latać do nich. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, czerstwy napisał:

Choć na Vu możesz na image VTI nagrać dwa kanały z czego jeden jest zakodowany a box go zdekoduje gdy jest w pozycji czuwania.

W takim razie czy z Caymanem w module też można nagrać kilka kanałów? Czy głowice FBC na nic tu się nie zdadzą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa na raz nagrywałem z modułu CP nie posiadam modułu PC+ z Caymanem.Nie wiem czy więcej nagra programów w jednym czasie.@ircois trzy lata temu zacząłem się bardziej interesować pewnymi sprawami.Teraz też nic nie wiem i na niczym się nie znam a podpowiada mi ktoś inny co pisać?

Edytowane przez czerstwy
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, davidov26 napisał:

Różnica polega na tym, że ja mogę na 6 tv oglądać na raz w moim domu  i o to chodzi a ty na ilu możesz na tym czytniku ,pewnie na 1 i to właśnie jest ta zasadnicza różnica. 

Ty tak naprawdę czy żartujesz? Widzę, że pojęcie w temacie poza spliterami masz żadne i nie pisze tego żeby Cię obrazić ale na podstawie tego co napisałeś wyżej. Zacznij się trochę interesować, bo splittery z tymi dodatkowymi wynalazkami za niedługo polecą do śmietnika, a ty polecisz po sprzęt operatora i na tym się skończy się możliwość jak to określiłeś oglądania na 6 telewizorach. Z resztą napisałeś, że już masz problem ze sprzętem, a tak naprawdę nie było żadnych poważnych zmian.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, tail# napisał:

 Z resztą napisałeś, że już masz problem ze sprzętem, a tak naprawdę nie było żadnych poważnych zmian.

Jedynyn problemem był pilot od pace pvr .Po naprawie i aktualizacji i pobraniu faktycznym uprawnień (w opticum pokazuje że są ważne ale tak naprawdę nie były jak włożyłem karte do deka od c+ dopieor złapała klucze)wszytko chula na tych badziewiach zwanych blocker tak jak wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.01.2020 o 11:23, wiesiekcycon napisał:

Witam. Dzisiaj dzwoniąc na infolinię konsul powiedział że Ci co mają stary MR i camele nie muszą wymieniać po 01.07.kart na caymany. Że wszystko po staremu. Czy ktoś potwierdzi że to prawda? 

W ciągu kilku dni miałem rozmowy z różnymi konsultantami i zapytani co z camelami po 1 lipca odpowiadali, że nie będzie przymusowej wymiany. 

Edytowane przez thymalus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ircios Choćby przez kuszenie już wymianą dekodera na dekoder 4K za 0 zł. No ale żeby wymienić dekoder swój na dekoder 4K trzeba też przy okazji wymienić kartę na parowaną nową Cayman do tego. No to bye bye Cameleon bo chce mieć super hiper dekoder 4K :-)

Edytowane przez pablo21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...