Jump to content
kepak

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce

Recommended Posts

@g0nz0s dedykowany to jest np. Player Box. Ipla żadnego takiego sprzętu nie ma i od samego początku co innego udostępniała np. przez apkę na Windows a co innego via www.

Teraz tak, ale w czasach Windows XP można na tym było np. oglądać przekazy live, co w przypadku przeglądarek wymagało gimnastyki.

Dlatego też napisałem @g0nz0s, że to nic nowego, że na jakieś platformie coś tam Ipla oferuje a na innej nie.

Mnie zastanawia, czy oni specjalnie czasem nie będą w jakiś sposób specjalnie blokować kart, a potem  wymieniać pod przykrywką "uszkodzona"

Edited by ircios

Z tymi co mają tylko karty bez sprzętu nie wydaje się to takie proste. Z resztą gdyby tak było to w tym roku by zdążyli.

U mnie umowa przeszła od października na czas nieoznaczony. Mam 2 Camele i Pace który po zmianie oprogramowania leży w szafie. Jedna kart jest w spliterze a druga w HF 8900 w którym jest jeszcze moduł  CP Cl . Zastanawiam się co robić dalej. Nie mam na razie telewizora 4k. Mam w planach taki nabyć ale jeszcze nie wiem kiedy to się stanie. Jak wielu abonentów czekam na rozwój sytuacji. Dopóki wszystko śmiga jest ok co dalej zobaczymy. W szuldzie leży nieużywany moduł TNK HD. Jak co składam wypowiedzenie i mam 30 dni do namysłu co dalej robić. 

Edited by Flaga

@lukx95 Myślicie, że ktoś się Wami przejmie, że nie możecie odbierać na własnym sprzęcie? Patrząc na ich politykę wobec klientów, w ostatnich latach, mogą Was tylko jeszcze osikać ciepłym moczem.

• Haha 2
  • Confused 2

Niech olewają. Dostaną w zamian wielką kupę.  Czasy tv sat piwoli sie kończą. Operatorzy satelitarny mają coraz to większy problem. 

• Sad 1
  • Upvote 2

Godzinę temu, g0nz0s napisał:

@lukx95 Myślicie, że ktoś się Wami przejmie, że nie możecie odbierać na własnym sprzęcie? Patrząc na ich politykę wobec klientów, w ostatnich latach, mogą Was tylko jeszcze osikać ciepłym moczem.

Kto bardzo chce to będzie dalej oglądał na własnym sprzęcie.Tylko że część może juz nie wnosić opłat oglądając ich ofertę.

• Upvote 1

1 godzinę temu, ircios napisał:

Niech olewają. Dostaną w zamian wielką kupę.  Czasy tv sat piwoli sie kończą. Operatorzy satelitarny mają coraz to większy problem. 

Spoko, nie martw się. Już się przenoszą do neta. Jeszcze trochę i nie trzeba będzie anteny sat.

• Confused 1

Ja jestem spokojny, ale nie miałem PC+ na myśli😂. I co, że sie przenoszą do neta, jak 60%, a może i wiecej abonentów ma wolne łącza lub korzysta z mobilnego. Ich oferta w sieci to tylko dodatek. Nastepna sprawa, to, że ludzie już mają dosyć reklam w kanałach za które płacą.

Dokładnie już lecę po ich ofertę z internetu na dziadowskim sprzęcie przy moim internecie 2-5 mega.Zresztą juz zainwestowałem w instalację na pełen horyzont gdzie sportu nie brakuje.

Czas pokazuje, że i łącza są szybsze. Także spokojnie, może za 2 lata bedziesz miał zamiast 5 - 50Mb.
Nie mówię o aktualnym sprzęcie, aczkolwiek przenosiny już pomału się dzieją. Na pewno pojawi się nowy sprzęt i apki na tv Smart i Android. To bardzo wygodne wybrać w salonie po podpisaniu umowy zamiast anteny i dekodera, link do apki, login i hasło do wpisania na telewizorze. No, ale to nie ten temat...

8 godzin temu, kfm877 napisał:

Czas pokazuje, że i łącza są szybsze. Także spokojnie, może za 2 lata bedziesz miał zamiast 5 - 50Mb.

Wygoda wygodą ale bez przesady, są miejsca gdzie szybkiego łącza nie ma i nigdy nie będzie ze względu na koszty. Czasami nawet w większych miastach jest z tym problem, nie mówiąc o  wioskach. W takich przypadkach pozostaje tylko internet wifi z małymi prędkościami albo mobilny z limtowanymi pakietami.

Edited by tail#

W dniu 12.10.2019 o 19:30, tomek6680t napisał:

@Derek25

Pomyśl o tym zestawie

https://pl.canalplus.com/sklep/promocje/Dostawa0-Extra-Canal-ITI2850-99/zamow

Z tunerem 2850ST ,później można przejść na abonament . Jest z tym trochę "zabawy" ,ale warto:) .

Dzięki za propozycje ale już mi się nie chcę bawić w takie rzeczy :)

W dniu 12.10.2019 o 21:26, ircios napisał:

Mnie zastanawia, czy oni specjalnie czasem nie będą w jakiś sposób specjalnie blokować kart, a potem  wymieniać pod przykrywką "uszkodzona"

W moim przypadku niestety miałem pecha i karta się popsuła, nie ruszyła na niczym nawet dekoderach od Cyfry. 

14 godzin temu, kfm877 napisał:

Nie mówię o aktualnym sprzęcie, aczkolwiek przenosiny już pomału się dzieją. Na pewno pojawi się nowy sprzęt i apki na tv Smart i Android. To bardzo wygodne wybrać w salonie po podpisaniu umowy zamiast anteny i dekodera, link do apki, login i hasło do wpisania na telewizorze. No, ale to nie ten temat...

Zerknij jak wygląda w OTT Polsatu lub C+ na player+.  Patrząc na sprzęt z przecieków śmiem wątpić, że będzie lepiej, a jak jest?  Jakościowa nędza w porównaniu z talerzem.

14 godzin temu, kfm877 napisał:

Obstawiam że wcześniej wygram za te dwa lata w lotka niz będę miał stałe  50Mb to jest nie reale chyba że chwilowe na jakimś mobilnym.Ale limity i ukształtownie terenu robi swoje.Powiadasz zamiast anteny?Własnie ostatnio  zanwestowałem w samą tylko antenę z zawieszeniem prawie 900zł

Pogości, tak samo jak w domach niektórych koneserów goszczą odbiorniki radiowe na fale krótkie, czy długie ;).

Podawałem w innym temacie jak sytuacja wygląda w Hiszpanii - 600 tys. abo pay-tv via satelita kontra 1.2 mln 2 lata temu..

IPTV wzrost z 3.3 do 4.6 mln.

@czerstwy
Jeszcze kilka lat temu dużo ludzi z wiosek tak mówiło jak Ty. Teraz korzystają ze światłowódu na słupach Taurona i mają na za[beep]iach prędkości rzędu 250Mb z pingiem 8ms. To lepsze parametry niż ja mam w mieście z Vectry.

Tak bo dla wszystkich szytem marzeń jest oglądanie tv na telefonach czy ekranach  z laptopa.Dodatkowo to co operator łaskawie zaoferuje.Tv sat to nie tylko Astra czy HB ale wiele wiele innych satelit kanałów i operatorów i treści FTA gdzie na Astrze czy HB [email protected] ja żyję juz kilka lat na tym świecie i u mnie dalej jest kabel zakopany w ziemi który ponad 20 lat temu sam kładłem.Jak dodam 5000 metrów kabla do centrali to chyba  te kosmiczne  szybkości tylko wyśmieje.

Edited by czerstwy
  • Upvote 1