Jump to content
kepak

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce

Recommended Posts

Posted (edited)
Godzinę temu, g0nz0s napisał:

Nie mniej zboczylismy z tematu. Reasumujac nie ma mozliwosci serwisowej wymiany MR post CYFRA+ niezależnie czy sama karta cy dekoder z kartą.

Rozumiem że miałeś lub znasz osobiście taki przypadek w którym nie było możliwości wymiany uszkodzonego cameleona na sprawnego cameleona jeżeli posiada się tylko kartę i wiesz na 100%?

Edited by tail#
  • Like 1

@Derek25

Ja mam kartę cameleon z 2008 roku i po włożeniu do czytnika tunera ,nie zawsze jest "wykrywana" . Czasem trzeba ją kilka razy włożyć do box-a ,żeby załapała ,można ją podkleić od spodu chipa ,przetrzeć styki itp . itd .

4 godziny temu, g0nz0s napisał:

Przcież to nie jest wymiana serwisowa a zamiana sprzętu z rekomendatora. Ale mniejsza z tym, liczy się to co napisałeś, jedynie CAMELEON na Cayman. Do końca roku planuje się to samo z kartami głównymi.

Operacje są robione przez zwykłe wymiany. Nie wiem skąd Ty czerpiesz tą wiedzę ale nie ma znaczenia czy jest to karta główna czy do mtr jest po prostu wymieniana. A co konkretnie się planuje z głównymi kartami bo jak na razie nie mogę wydedukować o co Ci chodzi?

Generalnie teraz niby weszly wytyczne ze Cameleona w MR nalezy wymienic na Cayamana, szczegolowo pare postow wyzej ze w niektorych systemach jest juz nawet blokada itd. A planuje sie analogicznie zrobic z kartami w dekoderach glownych, ze wymiana Camela na Caymana. Po prostu chyba sie wyczerpaly Camele.

Posted (edited)

@g0nz0s Skąd ty bierzesz te wytyczne? Pisałeś kiedyś, że weszły wytyczne i wprowadzili blokadę w systemie i nie można zachować Multiroomu post C+ i trzeba zwrócić tą usługę Multiroom, by można było wymienić dekoder główny na 4K UltraBox+. Natomiast po zweryfikowaniu sprawy wcale tak nie jest i nie ma takich wytycznych oraz blokad w systemie i można nadal wymieniać od jakiegoś czasu dekoder główny na 4K UltraBox+ z zachowaniem bez problemu usługi Multiroom post C+.

Edited by lukx95
  • Upvote 1

Zaraza dotarła i do mnie. Jedna karta (MR po cyfrze - 2 kamele) nie świeci na normalnym sprzęcie. Teraz się zastanawiam co robić.

Mam w szafie pejsa do drugiej karty, nie włączony od 4 lat. Mam również sagemcom dsi87.

Pytanie co na którym można na dziś osiągnąć - bo oczywistym jest, że NC+ nic lepszego nie da a cameleona nie oddam, nawet jak będą chcieli odebrać siłowo ;)

• Confused 1

7 godzin temu, mailtrash napisał:

cameleona nie oddam, nawet jak będą chcieli odebrać siłowo ;)

To jest najlepsza decyzja na ten moment. Jako jeden z nielicznych włączyłeś myślenie w przeciwieństwie do tych co bezmyślnie pobiegli wymienić kartę do punktu. Musisz zainwestować w coś co jest w stanie obsłużyć kartę. Może być np. terminal+Phoenix albo jakiś sprzęt na E2. Wszystko zależy od tego jaki masz obecnie sprzęt.

Edited by tail#
  • Confused 1
  • Upvote 3

Faktycznie najlepsza decyzja.A najbardziej podoba mi się to "musisz zainwestować " :D Bez inwestycji nie pooglądasz a karta może co najwyżej służyć jako skrobaczka do szyb :D

• Haha 1

UWAGA! WAŻNA INFORMACJA ODNOŚNIE KART CAMELEON W SPRZĘCIE WŁASNYM!

Informuję, że powstała nowa strona na Facebooku, która gromadzi wszelkie informacje od Abonentów Platformy CANAL+, którzy odbierają na swoim prywatnym sprzęcie z wolnego rynku przy wykorzystaniu kart dekodujących Cameleon. Wspomóżmy ten protest oraz polubmy i udostępniajmy tą stronę, a także piszmy tam na tej stronie jakie są nasze oczekiwania, tak aby udało nam się ustalić jakiś kompromis z zarządem Platformy CANAL+. Myślę, że warto zawsze próbować walczyć o swoje prawa.

Link do strony: https://www.facebook.com/ProtestAbonentowCANALplus

Edited by lukx95
  • Like 1

To nawet nie jest śmieszne. Platforma wypracowała kompromis udostępniając moduł  jednocześnie nie odstaje zasadami parowania od innych operatorów SAT, CP nie ma sprzętu nieparowanego czy samych kart to raz.

Kolejno jeszcze nie widziałem by jakakolwiek firma np. od VOD zdjęła DRM by Kowalski mógł odbierać na własnym sprzęcie, patrz ostatnie zmiany w ipla (ipla Premium) i player (player+) gdzie najnowsze pozycje sa już tylko w dedykowanym sprzęcie.

A na koniec tak jak mówi @pablo21 jakie ty chcesz robić protesty, umowa na Camele się skończyła, nc+ ma zagwarantowane wsparcie w zakresie nowych kart, wchodzą w IPTV bez kartowe a na koniec bardzo dużo osób oddało Camele więc została już tylko garstka.

• Confused 4
  • Sad 1

Co niby z Ipli albo Playera jest dostępne tylko na dedykowanym sprzęcie? ;)

I jaki to jest dedykowany sprzęt do Ipli? :D

Edited by bugmenot

@g0nz0s Przepraszam Cię, ale wytłumacz mi jaki to kompromis dla Abonentów z kartami Cameleon, jak nie chcą mi ani nikomu z Cameleonami wymienić karty Cameleon na moduł CAM CI+ i wciskają słabego WiFi Boxa+? Poza tym przydałby się moduł CAM CI+ dwustrumieniowy. Nawet nie wprowadzili możliwości tworzenia na swoich dedykowanych dekoderach listy ulubionych kanałów z własną numeracją, tak jak to jest wszędzie standardem nawet w Cyfrowym Polsacie i nie dodali też możliwości dodawania samodzielnie kanałów FTA do listy kanałów. Także o jakich kompromisach mi tu piszesz?

Edited by lukx95

7 godzin temu, g0nz0s napisał:

A na koniec tak jak mówi @pablo21 jakie ty chcesz robić protesty, umowa na Camele się skończyła, nc+ ma zagwarantowane wsparcie w zakresie nowych kart, wchodzą w IPTV bez kartowe a na koniec bardzo dużo osób oddało Camele więc została już tylko garstka.

Skoro twierdzisz, że tych ludzi jest garstka, to wyjaśnij dlaczego początkowy termin wyłączenia cameli który był wyznaczony do końca roku został przesunięty?

@bugmenot przyklad lzejszy, materialy Premium np prapremiery, nie obejrzysz na kodi czy nawet na Anrdoidzie bez wsparcia Widevine L1 a jedynie na certyfikowanych odtwarzaczach i tv.

Przyklad ciezszy transmisje i materialy 4K tylko na TV Samsung z TizenOS.

@lukx95 operator nie musi ci gwarantowac wlasnej numeracji, z kolei CP z tego co pamietam wydaje obecnie CI+ jednostrumieniowy. Rowniez nie wymienia dekoderow na modul ani tez nie daje dwoch modulow do jednej umowy.

Edited by g0nz0s

@g0nz0s to nadal nie jest "dedykowany sprzęt" i nie jest to żadna "ostatnia zmiana", bo od 10 lat (czyli momentu powstania) Ipla zależnie od sprzętu oferuje jedne treści, a inne nie ;).

A materiały 4K są dostępne też na Androidzie. Popraw research, bo ostatnio coś kuleje.

Jezeli jakosc i zawartosc biblioteki jest uwarunkowa posidaniem danego sprzetu to jakby nie patrzec jest dedykowany, jakby nie patrzec nawet Netflix wydaje Certyfikat zgodnosci z NF. I nie jest to to samo co 10lat temu, bo dawniej ipla dzialala na kazdym androdzie a teraz tylko na tych z najsilniejszym zabezpieczeniem pozostale urzadzenia moga otwierac tylko darmowe materialy, co wiecej 4K nie odtworzysz nigdzie indziej tylko na scisle okreslonej puli jednego producenta. Owszem sa przypadki Androida ale to juz super nowe urzadzenia musza byc bo musza miec L1, a wystarczy chociazby zrobic root i nie odtworzysz ;)

A o kodi nie ma co mowic, ipla ma gdzies wszystkie boxy i urzadzenia z nim.

Wystarczy popatrzec ile placzu jest na facebooku playera czy ipli, nie mam tego albo tego. To wszystko jest zasluga ze ich urzadzenia wspieraja jedynie L3.

Edited by g0nz0s

Wracam do swojego wątku z problem z odbiorem na mojej karcie Cameleon. Niestety karta okazała się uszkodzona, nie ruszyła na dedykowanych dekoderach od NC+.

Udałem się do punktu NC+ i Pan z obsługi potwierdził moje obawy, karta uszkodzona. Zapytałem czy jest jeszcze możliwość wymiany na Cameleona ale dowiedziałem się, że nie ma już takiej możliwości, Cameleony są wycofane. Karta wymieniono mi na Caymana i sparowano z dekoderem. Jako że mam dwie karty Cameleon, jeszcze w spadku po starym multiroomie z Cyfry+ to się zgodziłem, drugą kartę wrzucam w splitter i jakoś dociągnę do końca wsparcia Cameleonów a jak padnie to przechodzę na TNK a karta z Caymanem i dekoderem wraca do znajomego. 

Myślę, że zakończenie wsparcia dla Cameleonów to tylko kwestia czasu. Używam swojego sprzętu do odbioru i z tego tez względu nie wiąże też dalszej przyszłości z Platformą Canal+ ponieważ np, w przypadku awarii albo jakichś przypadków losowych nie ma co liczyć na naprawę albo wymianę na Camaleona, w każdym takim przypadku myślę, że będzie możliwa wymiana tylko na Caymana a i ja też nie mam ochoty na walkę i wykłócanie się o stare i nie wspierane karty żebym mógł dalej oglądać telewizję. 

Każdy kto posiada jeszcze Cameleona i używa go w swoim sprzęcie myślę, że powoli musi się zastanowić nad czymś innym ponieważ prędzej czy później karty te przestaną działać a jak ktoś ma siłę wykłócać się i walczyć z Platformą Canal+ to życzę powodzenia :),  ja potrzebuję bezproblemowego odbioru na swoim sprzęcie i powoli pożegnam się z tą platformą. 

• Haha 1
  • Sad 1
  • Upvote 4

Zatem kończąc ten temat, Cameleon nie ma przyszłości. Oczywiście można iść do punktu w Pcimiu a może mu wymienią xD

Edited by g0nz0s