Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie

Konwerter kosztuje kilkadziesiąt złotych. Umowę mam ważną jeszcze cały rok do końca kwietnia 2020 roku.

Koszmar związany ze stawianiem gdzieś w pobliżu telewizora tych skrzynek zwanych tunerami jest nie do przyjęcia. Nie chcę tutaj dalej pastwić się dodatkowo nad używaniem dwóch pilotów a na dodatek trzech, gdyż w salonie i sypialni mam takie telewizory, że pilot do ich używania jest taki sam, wiec jak do tej pory używam jeden typ pilota i po omacku i w ciemnościach umiem doskonale się po nim poruszać. Stawiając te tunery każdy z nich mam inny, a więc w salonie dostanę drugi pilot który i tak jest inny niż drugi pilot w sypialni.

Dlatego proszę Was zostawmy dywagacje, co chcę zyskać, bo to moje indywidualne preferencje, wygoda, itp., itd.

Ja Was jedynie proszę o pomoc tzw. "techniczną" czyli dlaczego chodziło z konwerterem w jednym telewizorze a potem przestało działać po włożeniu do drugiego i w końcu "umarło" nawet na tym pierwszym telewizorze.

Z góry dziękuję za pomoc 

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie
Konwerter kosztuje kilkadziesiąt złotych. Umowę mam ważną jeszcze cały rok do końca kwietnia 2020 roku.
Koszmar związany ze stawianiem gdzieś w pobliżu telewizora tych skrzynek zwanych tunerami jest nie do przyjęcia. Nie chcę tutaj dalej pastwić się dodatkowo nad używaniem dwóch pilotów a na dodatek trzech, gdyż w salonie i sypialni mam takie telewizory, że pilot do ich używania jest taki sam, wiec jak do tej pory używam jeden typ pilota i po omacku i w ciemnościach umiem doskonale się po nim poruszać. Stawiając te tunery każdy z nich mam inny, a więc w salonie dostanę drugi pilot który i tak jest inny niż drugi pilot w sypialni.
Dlatego proszę Was zostawmy dywagacje, co chcę zyskać, bo to moje indywidualne preferencje, wygoda, itp., itd.
Ja Was jedynie proszę o pomoc tzw. "techniczną" czyli dlaczego chodziło z konwerterem w jednym telewizorze a potem przestało działać po włożeniu do drugiego i w końcu "umarło" nawet na tym pierwszym telewizorze.
Z góry dziękuję za pomoc 
 
Ale wiesz że w każdej chwili mogą zadzwonić że z dniem takim a takim blokują kartę i zapraszają po dekoder? Nigdzie w umowie nie masz zapisu że tego nie mogą zrobić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

Ale ja Was nie proszę o rady, że są piloty uniwersalne, gdyż mam pilot Sony w którym mam Netflixa, jednym ruchem palca jestem w jutubie, innym ruchem palca uruchamiam dysk sieciowy NAS, itp., itd. Poza tym pilot uniwersalny który byłby porównywalny funkcjonalnością to Logitech, który kosztuje około 500-600 zł.  A muszę kupić dwa. Dlatego prosiłem o nie dawanie takich "dobrych" rad.

Również proszę nie dawać mi rad, co będzie gdy będzie, bo mi nie o to chodzi.

Byłem w poniedziałek w centralnym BOK NC+ z moimi kartami i modułami i gdyby oni chcieli mi je zabrać i dać nowe to zrobiliby to w poniedziałek kiedy u nich byłem.

Proszę raz jeszcze o porady "techniczne" a nie wywody i "rady", które nie wnoszą nic do mojego problemu.

 

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, ircios napisał:

Może Ci to urządzonlo padło? Musiałabyś inne podłączyć dla sprawdzenia. W pierwszej kolejności sprawdź, czy karta sama działa w dekoderze nc. Jak nie masz, to w punkcie. Karta też mogła paść od wynalazku.

Dobrze gada ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co z tego.  Nie sprawdziłeś, czy twoje nowe urządzonko działa. Jak to sprawdzić masz? Nie mam pojęcia. Może wyślij im to spowrotem.  Sprawdź u kogoś innego. Dostałeś wystarczające odpowiedzi.  Co do pilotów to nie była "dobra" rada, tylko odpowiedź na Twoje pisanie o pilotach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu wzbudziło moje zdziwienie, że konwerter działał około godziny a po włożeniu do drugiego telewizora nie ruszył i po powrotnym włożeniu do pierwszego telewizora też już nie ruszył.

Nie za bardzo mam gdzie sprawdzić, czy konwerter działa na innych kartach i w innych urządzeniach.

Rzeczywiście pozostaje mi odesłanie go.

I proszę nie ciągnij tematu pilotów, bo to tak jakbyś teraz radził mi, który od 25 lat jeździ samochodami z automatycznymi skrzyniami biegów, abym zaczął jeździć ręczną skrzynią, bo teraz ręczne skrzynie są fajne. Może i są ale ja preferuję komfort. 

Mimo wszystko w Twoich "radach" wyczuwam jakąś dozę złośliwości.

Miłego dnia Tobie życzę.

Robert

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wejściu do menu telewizora Sony i do opcji ustawień telewizji cyfrowej wyświetla, że widzi moduł Aston 2.26 i jego pozostałe parametry.

Pojawia się komunikat, że nie widzi karty. Drugiego Cameleona też nie widzi. Tak jest na obu telewizorach, więc eliminuję uszkodzenie tunerów w telewizorach.

W moim pytaniu chodziło, czy ktokolwiek miał taki przypadek, że konwerter (bloker) działał, a po godzinie i włożeniu do drugiego TV po prostu wszystko wróciło do sytuacji sprzed konwertera i komunikaty też są takie same. Jakby go nie było.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi Aston 2.26 kiedyś padł po sprawdzeniu karty klienckiej od splitera. Znajomy poprosił, abym mu sprawdził. Nie działała. Po tym wszystkim mój Aston  przestał wiedzieć kartę Cameleon. Poprostu tak jakby jej nie było. Dziwniejsze jednak było to, że widział moją kartę kliencką od splitera Diviso.  Być może taka przypadłość przytrafiła się Tobie. Tylko serwis Astona we FR ratuje jak w PL nie znajdzie się nikt kto to naprawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Robo99 napisał:

Po wejściu do menu telewizora Sony i do opcji ustawień telewizji cyfrowej wyświetla, że widzi moduł Aston 2.26 i jego pozostałe parametry.

Pojawia się komunikat, że nie widzi karty. Drugiego Cameleona też nie widzi. Tak jest na obu telewizorach, więc eliminuję uszkodzenie tunerów w telewizorach.

W moim pytaniu chodziło, czy ktokolwiek miał taki przypadek, że konwerter (bloker) działał, a po godzinie i włożeniu do drugiego TV po prostu wszystko wróciło do sytuacji sprzed konwertera i komunikaty też są takie same. Jakby go nie było.

 

Bloker jest nie widziany tylko data uprawnień na karcie. [u mnie dzisiaj do 10.07.2019]

Kupując ten bloker prosiłeś o wgranie softu pod FEDC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobrze. Za niedługo się skończą kombinacje i problemy z konwerterami i innymi wynalazkami. Wszystkim będzie działać na sprzęcie od operatora. ?

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mogą Ci np. nie przesłać uprawnień na następny miesiąc na tą kartę i wtedy i tak się zgłosisz. ?

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko, a mianowicie w piątek na dwie karty cameleon przyszedł FEDC, splitter SMALL 3, korzystam z PACE, oraz dwóch Fergusonów 100, dokupiłem bloker w poniedziałek i wszystko się pięknie odpaliło do momentu włączenia trzeciego dekodera ferdka który jest najdalej bo tylko on przycina co dwie sekundy, wystarczy że wyłączę jeden z pozostałych dekoderów i jest ok. Zamiana który dekoder jest który w spliterze nie pomaga. Następny problem taki że na drugi dzień z rana oba chodzą aż nagle obraz się zamraża i wiadomo "zakodowane" itd. Muszę wyjąc kartę z blokerem i wkładam do fergusona, obraz się pojawia, wkładam do splitera i wszystko śmiga. Miał ktoś podobnie jest jakieś rozwiązanie  żeby chodziło jak dawniej aż do momentu jak to wszytsko już padnie na amen?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem że mogą, a oficjalnie powiedzą że karta jest uszkodzona i podlega wymianie. Z resztą tak jak ktoś napisał wyżej, że otrzymał info, że karta zostanie zablokowana. Czyli nawet mówią wprost. Są różne sposoby na to aby wymienić sprzęt. Co zrobią i jak to się okaże. Mają za zadanie wygasić stary system, to na pewno będą kombinować jak nie tak, to inaczej.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...