Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czytaj co się dzieje, jest wyraźnie podane do kiedy mają karty działać. Niektórzy już otrzymują informacje od operatora, że należy dokonać wymiany. Splittery padną jako pierwsze ze względu na brak wsparcia i ograniczone możliwości. Reszta sprzętu to się okaże, ze względu na możliwość obsługi innego systemu kodowania.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o wyłączenie tunelowania, pozostanie czysta SECA 1813 bez możliwości obejścia FEDC fixem tak jak do tej pory. Działa to wam tylko dlatego że jeszcze nie zamknęli poprzedniej furtki i FIX to obchodzi. 

 

Koniec sprzętu innego niż tunery nc+, odlecą splittery, oscamy i blokery.

 

Wymiany już ruszyły ale dotyczy to wybranych użytkowników do końca już tylko pare miesięcy.

Edytowane przez g0nz0s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, g0nz0s napisał:

Koniec sprzętu innego niż tunery nc+, odlecą splittery, oscamy i blokery.

Co do oscamow, to nie byłbym taki pewny, bo u niektórych już działa zarówno z 1813 jaki i z 1884 tylko nikt się tym nie chwali. Poza tym 1813 to nie "czysta" seca tylko "nagra". Co do tego że odlecą splittery, konwertery i inne tego typu wynalazki, to się zgadzam.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie napisałem że będzie dane lub nie ale nie wiem dlaczego piszesz że odlecą oscamy jakbyś wiedział na 100%, a nie wiesz. Wszystko się okaże. Wiadomo tylko tyle że na pewno splitter takiej karty nie pociągnie, zwłaszcza że nawet z FEDC większość miała problemy.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to że oscam musi być napisany od nowa, dodatkowe pola i inne rzeczy. I dlatego "odleci" bo twórcy nie będą tworzyć oscamu pod 20 dekoderów, a samemu nie jest możliwe przeportowanie takiego osccama, analogicznie do 1884 co wiedzą Ci co mają. Tylko mając odpowiednie narzędzie będzie go można zbudować od nowa np. pod mispa. Co poskutkuje że dużo tunków umrze śmiercią naturalną.

Edytowane przez g0nz0s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to jest misp, a jeśli Ci chodziło o mips, to kto powiedział że akurat musi być ten? Ja korzystam np. z nanopi który nie ma mipsa. Z resztą zbudowanie pod mips, to żaden problem jeśli wiesz jak to się robi. Ważne aby mieć z czego budować czyli kod. :)

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ten kod jest "podobno" zabezpieczony, toolem który go tworzy aby uchronić przed dekompilacją. Nie mniej oscam to teraz najmniejsze zmartwienie.

 

Oczywiście literówka, przepraszam. Zostało dużo czasu, nie ma co gdybać jak baba na Jarmarku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.05.2019 o 20:30, g0nz0s napisał:

Chodziło mi o wyłączenie tunelowania, pozostanie czysta SECA 1813 bez możliwości obejścia FEDC fixem tak jak do tej pory. Działa to wam tylko dlatego że jeszcze nie zamknęli poprzedniej furtki i FIX to obchodzi. 

 

Koniec sprzętu innego niż tunery nc+, odlecą splittery, oscamy i blokery.

 

Wymiany już ruszyły ale dotyczy to wybranych użytkowników do końca już tylko pare miesięcy.

Od kiedy Seca ma CAID 1813? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, g0nz0s napisał:

To może inaczej, Seca zmienia się w Nagra.

Seca się nie zmienia w Nagrę. Seca zostaje wygaszone, i zaczyna Nagra działać, która jest od dawien dawna w Cameleonie. Cameleon ma 2 systemy kodowania. Nie masz pojęcia zbytnio co piszesz. Wiesz, że gdzieś dzwoni, ale nie wiesz w którym kościele. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, g0nz0s napisał:

To może inaczej, Seca zmienia się w Nagra.

Dla Twojej informacji: Seca ma CAID 0100 provid 0068, który wielu osobom jest zmieniany na FEDC, dlatego karta przestaje działać (bez blokera czy odp. oscam), bo na sat jest provid 0068 a karta ma FEDC, czyli jest tak jakby od innego operatora.

Na tunerach operatora karta przełącza się do Nagravision o CAID 1813 provid 0000 i dlatego działa.

Edytowane przez Vsat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o radę techniczną, a nie wywody typu abym korzystał z dekoderów NC+.

Chodzi mi o moduły i karty Cameleon.

 

W poprzedni piątek padł mi odbiór programów w telewizorze, w którym miałem włożony moduł CAM Ci jeszcze Cyfry + (niebieski) z 2011 roku.
Natomiast dzień później padł mi odbiór kanałów w innym telewizorze z modułem Aston z oprogramowaniem 2.26
W poniedziałek udałem się do centralnego punktu obsługi klienta NC+ w Warszawie z modułami i tam od razu mnie poinformowano, że ten niebieski Cyfry + już nigdy nie ożyje, gdyż systematycznie są wyłączane. A co do Astona to nie mają pojęcia.
Nawiązałem więc kontakt z firmą ..............., i zamówiłem jeden kontroler do Astona, która dzisiaj przesłała mi mikrokontroler (PIC16F628A) z wgranym firmware FEDC.
Włożyłem go dzisiaj wieczorem do pierwszego telewizora. I wszystko ożyło. Polatałem po kanałach pełen radości. Wyłączyłem telewizor i znowu włączyłem i okey. 
Wyjąłem urządzonko z modułem i kartą i poszedłem do drugiego telewizora. A tam nic. Znowu ten [beep]ny komunikat, że "usługa jest kodowana lub nie można jest odkodować".
Wyciągam z kieszeni konstrukcję i wracam do pierwszego telewizora, a tam znowu ciemność i te same komunikaty. No załamka.
Wyresetowałem telewizor do ustawień fabrycznych. Trwa to z 20 minut. Potem zaczynam wyszukiwać kanały z satelity. Znalazło 520 kanałów.  Jednak nadal nic.  
Co się stało?
Czy ktoś racjonalnie umie to wytłumaczyć?
Co dalej proponujecie? 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Ci to urządzonlo padło? Musiałabyś inne podłączyć dla sprawdzenia. W pierwszej kolejności sprawdź, czy karta sama działa w dekoderze nc. Jak nie masz, to w punkcie. Karta też mogła paść od wynalazku.

Edytowane przez ircios
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie przed rozpoczęciem inwestycji w kolejne wynalazki należałoby rozważyć czy takie rozwiązanie będzie działać po wyłączeniu seca. Jeśli nie, to kompletnie nie rozumiem co chcesz osiągnąć w dodatku wyrzucając przy tym pieniądze w błoto - pomyślałeś o tym? Co do twojego problemu - wygląda to jakby faktycznie coś uszkodziło się podczas przekładania do drugiego tv.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

 

Według mnie przed rozpoczęciem inwestycji w kolejne wynalazki należałoby rozważyć czy takie rozwiązanie będzie działać po wyłączeniu seca. Jeśli nie, to kompletnie nie rozumiem co chcesz osiągnąć w dodatku wyrzucając przy tym pieniądze w błoto - pomyślałeś o tym?

 Tak ścieka-w-ości: a jaka jest inna techniczna opcja**, żeby po otrzymaniu "zarazy" FEDC nadal odbierać na swoim module w telewizorze z wbudowanym tunerem Sat? Choćby jeszcze te kilka miesięcy, np. do końca zobowiązania?

Po drugie piszesz jakby to była niebotyczna inwestycja - bloker, konwerter czy jak go tam zwać ten "wynalazek" kosztuje raptem kilkadziesiąt złotych.

Aczkolwiek faktycznie trzeba być świadomym, że może w każdej chwili przestać działać, a niemal na pewno po 2019r (nie z powodu uszkodzenia elektroniki co być może miało miejsce w tym przypadku). Ale o tym już tu było wiele razy.

 

** - bez wymiany własnego modułu+Camela na moduł operatora, bądź podłączenia dekodera rzecz jasna...

 

 

 

 

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...