Jump to content
kepak

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce

Recommended Posts

1 godzinę temu, ircios napisał:

Przydałoby się, aby ktoś sprawdził ten licznik na Cameleonie.

Pisałem o tym wielokrotnie w tym wątku ale nikt na razie tego nie zrobił.

Dziś rano sprawdziłem raz jeszcze (po zresetowaniu dekodera) jednoczesne oglądanie jednego programu i nagrywanie innego i niestety zaraz po włączeniu nagrywania i w trakcie  co kilkanaście sekund obraz i dźwięk się zacinały albo wskakiwał czarny ekran. Zdecydowałem się podjechać do punktu NC+ i wymieniłem kartę na Cayman.

Od godziny testuję i jak na razie wszystko jest ok, tzn bez problemu można jeden program oglądać a inny w tym czasie nagrywać. 😃

Jak widać w moim przypadku (jak na razie) opcja z wymianą karty zadziałała.

Posted (edited)

To nie jest rozwiązanie problemu, a tylko jego ominięcie. Rozwiązanie będzie wtedy jeżeli na 100% będzie wiadomo czy karta ma ustawiony limit ale skoro już kartę wymieniłeś, to nie da się tego sprawdzić. Nie bardzo się chce wierzyć aby było tak jak tu niektórzy podejrzewają, że karta ma ustawiony limit tylko na jeden kanał.

Edited by tail#

Posted (edited)

Ale po co mu wiedza czy na karcie jest jakiś licznik czy nie?Wymienił kartę i rozwiązał problem i dla niego temat jest zamknięty.

Edited by Pawel
  • Haha 1
  • Upvote 1

Po raz kolejny zgłaszam chęć wypróbowania mojego kamela u kogoś na innym sprzęcie. Mogę podjechać do Zabrza, Katowic, Żor i w pobliże.

Posted (edited)
22 minuty temu, Pawel napisał:

Ale po co mu wiedza czy na karcie jest jakiś licznik czy nie?

Gdyby wszyscy wychodzili z takiego założenia "po co komu wiedza" to byśmy do dzisiaj na koniach jeździli ale nieważne. Idąc dalej twoim tokiem rozumowania, to nie wiem po co w ogóle pytał, przecież mógł od razu iść do punktu i wymienić kartę, bo po co mu wiedza. :)

@ainsztain

Chętnie ale niestety nie jestem z tych okolic.

Edited by tail#

Posted (edited)

Bzdury opowiadasz.Nie uogólniaj tematu bo napisałem wyraźnie "wiedza na karcie". Dalsza dyskusja jest bezprzedmiotowa bo problemu nie ma na nowej karcie.

Edited by Pawel
  • Haha 1
  • Upvote 1

Godzinę temu, tail# napisał:

Gdyby wszyscy wychodzili z takiego założenia "po co komu wiedza" to byśmy do dzisiaj na koniach jeździli ale nieważne. Idąc dalej twoim tokiem rozumowania, to nie wiem po co w ogóle pytał, przecież mógł od razu iść do punktu i wymienić kartę, bo po co mu wiedza. :)

@ainsztain

Chętnie ale niestety nie jestem z tych okolic.

Odnoszę wrażenie, że chcesz być postrzegany w tym temacie jako ktoś wszystkowiedzący. Dosłownie alfa i omega. Twoja racja zawsze "najmojsza". Człowieku, daj ludziom żyć.

• Upvote 2

To nie jest rozwiązanie problemu, a tylko jego ominięcie. Rozwiązanie będzie wtedy jeżeli na 100% będzie wiadomo czy karta ma ustawiony limit ale skoro już kartę wymieniłeś, to nie da się tego sprawdzić. Nie bardzo się chce wierzyć aby było tak jak tu niektórzy podejrzewają, że karta ma ustawiony limit tylko na jeden kanał.
Dla mnie sprawa jest prosta, po wymianie karty dekoder odzyskał pełną funkcjonalność i na prawdę nie interesuje mnie czy stara karta miała jakieś limity. Nie wiem też co mogłaby mi dać taka wiedza.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Posted (edited)
4 godziny temu, Pawel napisał:

Bzdury opowiadasz.Nie uogólniaj tematu bo napisałem wyraźnie "wiedza na karcie". Dalsza dyskusja jest bezprzedmiotowa bo problemu nie ma na nowej karcie.

Oczywiście, że jest bez sensu jeżeli nie masz nic sensownego do powiedzenia.

2 godziny temu, glaca napisał:

Odnoszę wrażenie, że chcesz być postrzegany w tym temacie jako ktoś wszystkowiedzący. Dosłownie alfa i omega. Twoja racja zawsze "najmojsza". Człowieku, daj ludziom żyć.

Nikogo nie obchodzą twoje wrażenia, zwłaszcza że nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Nigdzie nie pisałem o tym że mam rację, więc zachowaj sobie takie uwagi dla siebie jeśli nie masz nic sensownego do powiedzenia.

Napisałem konkretnie co trzeba sprawdzić ale jak widać większość ma to gdzieś, a jak coś nie działa to od razu pretensje i lament. To nie tędy droga.

Edited by tail#
  • Confused 1

Na chwile obecną to Ty szukasz dziury w całym i drążysz temat dawno rozwiązany przez zainteresowaną stronę.Tak  więc reasumując kto tu pisze bez sensu ?

Posted (edited)

Czytałeś co wcześniej ludzie pisali? Może nie wszyscy chcą wymiany takiej jak wyżej tylko szukają innego rozwiązania, bo nie chcą wymiany karty. Tego to już nie widzisz.

Edited by tail#

bazyliszek22.......co mi radzisz..mam taki sam problem z nagrywaniem...główny dek Pace z kartą Cameleon...drugi dek Sagemcon83 z kartą Cameleon...jeżeli wymienię kartę w  głównym deku Pace na Caymana..to co z Segemcomem..też muszę wymienić kartę ??????...Pozdro......

Posted (edited)

@krzysz

U mnie jak pisałem wymiana karty na Caymana zadziałała więc można przypuszczać, że w Twoim przypadku też pomoże ale pewności nie mam.

Thiago83 też pisał w innym wątku, że wymiana karty poskutkowała, potwierdził mi też ten fakt na mailu.

Wymiana karty tylko tej którą przyniesiesz do salonu.

Edited by bazyliszek22

Czyli można powiedzieć, że akcja techników nc+ się udała, bo abonenci sami zaczęli oddawać nieparowane Camele. Brawo ONI! :lol2:

• Like 1
  • Upvote 2

Otrzymałem bezpłatną opcję otrzymania dekodera do MR z uwagi, że na kontrakcie mam 2 karty a tylko jeden dekoder. Podejrzewam, że wtedy od razu karty otrzymałyby FEDC...

Godzinę temu, SatExpert napisał:

Czyli można powiedzieć, że akcja techników nc+ się udała, bo abonenci sami zaczęli oddawać nieparowane Camele. Brawo ONI! :lol2:

Przecież zapewne większość jest takich co używa cameleona w dekoderze dedykowanym, więc ewentualna wymiana karty nie robi im żadnej różnicy. Równie dobrze karty mogliby wysłać pocztą.Tylko to kosztuje, więc wymyślili sposób na ściągnięcie abonenta do punktu sprzedaży :D

• Like 1
  • Haha 1
  • Confused 1
  • Upvote 1

Posted (edited)
25 minut temu, Pawel napisał:

Przecież zapewne większość jest takich co używa cameleona w dekoderze dedykowanym, więc ewentualna wymiana karty nie robi im żadnej różnicy.

Na jakiej podstawie tak twierdzisz? Przejrzyj dokładnie ten wątek i zobaczysz ilu ludzi zgłaszało problemy, że im karta zgasła i kombinowało z konwerterami i innymi wynalazkami, bo nie chcieli wymieniać sprzętu.

Edited by tail#

Na jakiej podstawie ?Na takiej, że przez lata była to podstawowa karta wydawana przez Cyfrę+. Liczba użytkowników z forum z problemem to zapewne garstka w porównaniu z resztą. Do statystycznego gospodarstwa domowego wystarczy multiroom na dwóch kartach.

• Like 2
  • Haha 1
  • Confused 1

Posted (edited)

Niczym nie potwierdzone teorie czyli "wróżenie z fusów" na zasadzie zapewne to zapewne tamto. 😁

Edited by tail#

OK.No to masz konkrety.Wątek ma 162 strony.Na każdej stronie niech będzie trzech abonentów z problemami to daje liczbę około 500 osób.Jak się ta liczba ma do kilkudziesięciu tysięcy kart cameleon ?

• Like 1
  • Haha 1

To są cały czas szacowania, a nie konkrety w dodatku na podstawie jednego wątku, a nawet nie forum. Nie ma sensu abys się wysilał, bo takie dane posiada tylko operator.

Przecież to Ty pierwszy powołałeś się na użytkowników z problemami których posty można znaleźć w tym wątku.A liczba ich jest rzekomo duża.Teraz odwracacz kota ogonem :D

• Like 1

Posted (edited)

Mylisz pojęcia - owszem pisałem ale o liczbie zgłaszających problemy - ich liczba również nie jest nam znana, ale to nie jest całkowita liczba abonentów z tymi kartami. Mało tego cześć z nich mających sprzęt operatora używa kart w swoich tunerach i też nie wiadomo ilu ich jest. Ja mogę zakładać że jest ich sporo, a ty że nie, a i tak niczego to nie zmieni, bo opieramy się na przypuszczeniach.

Z tego co czytałem na innych forach pojawiły się przypadki, że operator telefonicznie informuje, że należy dokonać wymiany karty.

Edited by tail#