Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak na co, to że camelony w razie czego włoży do innego dekodera i będą działać, a jak je wymieni to z caymanami już tak nie zrobi.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tail#

No właśnie nie jestem przekonany ale korzystam i będę korzystał z dedykowanych dekoderów. Tylko jak przywrócić pełną funkcjonalność tych dekoderów skoro przed wprowadzeniem nowego softu do kart wszystko było ok a teraz tak nie jest.

 

Poniżej cytat z wątku o dekoderach Pace PVR:

 

W dniu 13.04.2019 o 13:02, ircios napisał:

Karty...nie oprogramowania. Soft był dawno temu zmieniony i nie było problemu. Prawdopodobnie na kartę założyli licznik. Celowe działanie, aby ksrty ludki powymieniali bez wielkiej akcji wymiany kart.

 

@ircios raz jeszcze dziękuję za odpowiedź i radę! :) Faktycznie na problemy z nagrywaniem i przeskakiwaniem obrazu nie pomogła wymiana dekodera tylko właśnie wymiana karty ( testuje już od dwóch dni i zero problemów ) Szczerze mówiac podchodziłem do tego sceptycznie, w dwóch punktach nc+ też mówili, że pierwsze słyszą by karta mogła być genezą takich problemów, ale postanowiłem jednak spróbować i wymienic kartę z cameleona na caymana i pomogło :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co napisał @irciosto tylko przypuszczenia i tak jak pisałem wcześniej należało to sprawdzić. Rób jak uważasz ale wymiana na caymana, to tak jak pisałem wcześniej zmiana z deszczu pod rynnę, może nie w twoim przypadku ale pisząc ogólnie. Odnosząc się do twojego przypadku wymieniłbym boxa zamiast karty i prawdopodobnie nie miałbym problemów z nagrywaniem nawet kilku kanałów jednocześnie. Zasada jest prosta - póki cameleony są w obiegu, to mają działać, a nie podlegać wymianie. :)

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli korzystasz tylko z oferty tego operatora, to być może będzie nieopłacalna, a jeżeli ktoś ma karty np. tnk/Smart, HD+, tivusat albo inne to już dawno zainwestował i dawno się zwróciło. Wystarczy umieć kalkulować. Sprzęt operatora jest dobry tylko dla leniwych i laików. Każdy wybiera to co uważa za stosowne, co nie znaczy że jest to wybór najlepszy. :)

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, tail# napisał:

To co napisał @irciosto tylko przypuszczenia i tak jak pisałem wcześniej należało to sprawdzić. Rób jak uważasz ale wymiana na caymana, to tak jak pisałem wcześniej zmiana z deszczu pod rynnę, może nie w twoim przypadku ale pisząc ogólnie. Odnosząc się do twojego przypadku wymieniłbym boxa zamiast karty i prawdopodobnie nie miałbym problemów z nagrywaniem nawet kilku kanałów jednocześnie. Zasada jest prosta - póki cameleony są w obiegu, to mają działać, a nie podlegać wymianie. :)

Być  może przypuszczenia co do licznika. Dziwnym jednak jest fakt, że po aktualizacji Pejsa do 162 wszystko jeszcze działało prawidłowo jakiś czas. I tu nagle po dłuższym czasie pojawiły sie wpisy z tym problemem. Ktoś tam karty wyminił na Caymany i problem znikł. Fakt. Nikt niec sprawdził jak działa nagrywanie w sprzęcie z wolnego rynku. Następna sprawa to z tego sprawdzenia i tak pewnie by nici wyszły, bo karty na bank mają FEDC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że cayman działa poprawnie niekoniecznie świadczyć musi o tym, że coś z cameleonami nie tak. Cayman to inny system i inaczej obsługiwany przez soft w dekoderze. Natomiast jeśli chodzi o FEDC to żaden problem sprawdzić jak się karta zachowuje np. za pomocą phoenixa lub innego sprzętu który sobie z tym radzi.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cameleon i Cayman działa w Nagravision. Według mnie, ograniczyli na Cameleonie licznik do 1, w celu dobrowolnej wymiany na Cayman, aby ograniczyć w przyszłości masową wymianę kart od abonentów po Cyfrze.   Przydałoby się, aby ktoś sprawdził ten licznik na Cameleonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ircios napisał:

Przydałoby się, aby ktoś sprawdził ten licznik na Cameleonie.

Pisałem o tym wielokrotnie w tym wątku ale nikt na razie tego nie zrobił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś rano sprawdziłem raz jeszcze (po zresetowaniu dekodera) jednoczesne oglądanie jednego programu i nagrywanie innego i niestety zaraz po włączeniu nagrywania i w trakcie  co kilkanaście sekund obraz i dźwięk się zacinały albo wskakiwał czarny ekran. Zdecydowałem się podjechać do punktu NC+ i wymieniłem kartę na Cayman.

Od godziny testuję i jak na razie wszystko jest ok, tzn bez problemu można jeden program oglądać a inny w tym czasie nagrywać. ?

Jak widać w moim przypadku (jak na razie) opcja z wymianą karty zadziałała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest rozwiązanie problemu, a tylko jego ominięcie. Rozwiązanie będzie wtedy jeżeli na 100% będzie wiadomo czy karta ma ustawiony limit ale skoro już kartę wymieniłeś, to nie da się tego sprawdzić. Nie bardzo się chce wierzyć aby było tak jak tu niektórzy podejrzewają, że karta ma ustawiony limit tylko na jeden kanał.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Pawel napisał:

Ale po co mu wiedza czy na karcie jest jakiś licznik czy nie?

Gdyby wszyscy wychodzili z takiego założenia "po co komu wiedza" to byśmy do dzisiaj na koniach jeździli ale nieważne. Idąc dalej twoim tokiem rozumowania, to nie wiem po co w ogóle pytał, przecież mógł od razu iść do punktu i wymienić kartę, bo po co mu wiedza. :)

 

@ainsztain

Chętnie ale niestety nie jestem z tych okolic.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tail# napisał:

Gdyby wszyscy wychodzili z takiego założenia "po co komu wiedza" to byśmy do dzisiaj na koniach jeździli ale nieważne. Idąc dalej twoim tokiem rozumowania, to nie wiem po co w ogóle pytał, przecież mógł od razu iść do punktu i wymienić kartę, bo po co mu wiedza. :)

 

@ainsztain

Chętnie ale niestety nie jestem z tych okolic.

 

Odnoszę wrażenie, że chcesz być postrzegany w tym temacie jako ktoś wszystkowiedzący. Dosłownie alfa i omega. Twoja racja zawsze "najmojsza". Człowieku, daj ludziom żyć.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest rozwiązanie problemu, a tylko jego ominięcie. Rozwiązanie będzie wtedy jeżeli na 100% będzie wiadomo czy karta ma ustawiony limit ale skoro już kartę wymieniłeś, to nie da się tego sprawdzić. Nie bardzo się chce wierzyć aby było tak jak tu niektórzy podejrzewają, że karta ma ustawiony limit tylko na jeden kanał.
Dla mnie sprawa jest prosta, po wymianie karty dekoder odzyskał pełną funkcjonalność i na prawdę nie interesuje mnie czy stara karta miała jakieś limity. Nie wiem też co mogłaby mi dać taka wiedza.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Pawel napisał:

Bzdury opowiadasz.Nie uogólniaj tematu bo napisałem wyraźnie "wiedza na karcie". Dalsza dyskusja jest bezprzedmiotowa bo problemu nie ma na nowej karcie.

Oczywiście, że jest bez sensu jeżeli nie masz nic sensownego do powiedzenia.

 

2 godziny temu, glaca napisał:

 

Odnoszę wrażenie, że chcesz być postrzegany w tym temacie jako ktoś wszystkowiedzący. Dosłownie alfa i omega. Twoja racja zawsze "najmojsza". Człowieku, daj ludziom żyć.

Nikogo nie obchodzą twoje wrażenia, zwłaszcza że nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Nigdzie nie pisałem o tym że mam rację, więc zachowaj sobie takie uwagi dla siebie jeśli nie masz nic sensownego do powiedzenia.

Napisałem konkretnie co trzeba sprawdzić ale jak widać większość ma to gdzieś, a jak coś nie działa to od razu pretensje i lament. To nie tędy droga.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałeś co wcześniej ludzie pisali? Może nie wszyscy chcą wymiany takiej jak wyżej tylko szukają innego rozwiązania, bo nie chcą wymiany karty. Tego to już nie widzisz.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bazyliszek22.......co mi radzisz..mam taki sam problem z nagrywaniem...główny dek Pace z kartą Cameleon...drugi dek Sagemcon83 z kartą Cameleon...jeżeli wymienię kartę w  głównym deku Pace na Caymana..to co z Segemcomem..też muszę wymienić kartę ??????...Pozdro......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...