Jump to content
kepak

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce

Recommended Posts

22 godziny temu, tail# napisał:

Co ma blocker w oscamie do zwolnień obrazu. 

Nie wiem, w sensie dosłownym pewnie nic, lecz do komunikacji z kartą wiele.                                                                                                                  

U mnie nic takiego nie miało miejsca. Zapewne problem tkwi w twojej konfiguracji.

Być może był to problem konfiguracji, oryginalnie ze sklepu miałem zainstalowany OpenATV z doinstalowanym Oscam przez sklep (nie pamiętam jak działał, gdyż po jakimś miesiącu użytkowania zaktualizowałem Oscam i przestał mi działać, a że przy tym sofcie nie jest takie proste doinstalowanie Oscam, to zrezygnowałem z niego, używam komputerów z Mac OSX i nauczony jestem wygody-bez przerzucania plików/paczek w terminalu...). 

Wygoda wygodą ale to właśnie w terminalu są największe możliwości tego sprzętu i podstawy warto znać. :)

Edited by tail#

Postanowiłem przetestować bloker FEDC razem z cameleonem i AlphaCryptem. 
Działa jak marzenie z moim TV. 
Oglądanie telewizji znów stało się przyjemnością - i nie ważne, że może będzie działało to tylko do końca roku (w co osobiście wątpię skoro cały czas sprzedawane są cameleony w formie kart pre-paid). 
Świadomość tego, że nie muszę dłużej używać tego archaicznego badziewia (wifibox+) warta była tych paru złotych :)

9 godzin temu, MrDish napisał:

(w co osobiście wątpię skoro cały czas sprzedawane są cameleony w formie kart pre-paid).

Co? NC+ nie sprzedaje takich prepaidów.

1 minutę temu, roberttosat napisał:

Co? NC+ nie sprzedaje takich prepaidów.

Można je legalnie kupić w sklepach internetowych niektórych dealerów - poszukaj a na pewno znajdziesz :)
Sam byłem ostatnio zaskoczony tym jak wiele ciekawych rzeczy (i o ile taniej!) można dostać w innych kanałach sprzedaży :)

Czyli przechodzimy do sedna. NC+ nie sprzedaje takich zestawów a tak jak piszesz dealerzy to sprzedają. Wiąże to się z tym, że jak nc+ zechce to ukróci cameleony i nic z tym nie zrobisz.

Ale kupując pre-paida w takiej sytuacji może żądać zwrotu kasy.

A to już zupełnie inna sytuacja niż mając abonament - wtedy musisz "zwrócić rabat' jaki Ci dano. 

Poza tym masz jeszcze na rynku prepaidy w formie moduł CAM+karta Conax - a tego szybko nie wyłączą .... 

Od kogo skoro w obrocie nc+ nie ma tych kart. Chyba że od sklepu gdzie kupisz. Wiem o czym piszesz (o jakich prepaidach) ale to nie jest oferta bezpośrednio z nc+.

NC+ jeszcze na koniec roku 2018 oferował w zestawach abonamentowych z modułami CAM karty parowane szaro-białe (foto we wpisie

Camaleonów tzw niebieskich jest rzeczywiście pełno na wolnym rynku... cena zakupu nowych! w wolnorynkowych sklepach ok 30 pln, zatem nie powinno zaboleć jeśli przestanie działać za kilka miesięcy.

Podobno na starszych telewizorach dobrze działały (m.in. bez zbędnego opóźnienia) karty Camaleon z modułami Conax technisat CX "z logo papryczki" jak na zdjeciu:

https://postimg.cc/4m3FbD4d

oczywiście obługiwały juz standard CI+ niezbędny dla kart NC+. Natomiast te moduły podobno miały problemy z aktualnymi i 2-3 letnimi telewizorami. Zatem do nowszych sprzętów Technisat zaleca moduły niebiesko-żółte (mogą występować różne naklejki/układ kolorów) ale na pewno o oznaczeniu 0009/4539:
https://www.technisat.com/pl_PL/TECHNICRYPT-CX/352-1674-1772/
załączam rysunek, bo może zniknąć u źródła :)

https://postimg.cc/1g7kDywy
Wcześniejsza wersja 0008/4539 miała wg producenta jakieś problemy, zatem lepiej unikać.

Może ktoś doświadczony (wyłącznie z wysoką reputacją) potwierdzić powyższe informacje ?

Edited by montermonter

Cameleon? Moduł TechniCrypt CX? :blink: Kolega chyba pomylił kartę TNK SD/Smart HD+ z Cameleonem. :lol2:

• Like 1

Ta ostatnia to Nagravision przypomina 😁

Edited by ircios

20 godzin temu, tail# napisał:

Wygoda wygodą ale to właśnie w terminalu są największe możliwości tego sprzętu i podstawy warto znać. :)

Ale ja używam terminala i instaluje czasami przez niego pluginy, lecz instalacja Oscam to nie dla mnie, nie mam na to czasu i chęci (też tutorial konkretnych i przejrzystych dla statystycznego "kowalskiego" brak).                                                                                                                          

18 godzin temu, MrDish napisał:

Postanowiłem przetestować bloker FEDC razem z cameleonem i AlphaCryptem. 
Działa jak marzenie z moim TV. 
Oglądanie telewizji znów stało się przyjemnością.                                                               

Mnie też dziś "przyszedł" bloker/aktywator FEDC i Aston 2,26 nareszcie ożył w TV (o ile wcześniej/przed wrzuceniem mi blokady FEDC przez NC+ używałem softu OpenHDF, który włączał/wyłączał stary TV i było to jakoś znośne, lecz to nie to samo co teraz z nowym TV i modułem CAM-wszystko pod kontrolą jednego pilota, przy Open Droid była męka -łapanie się ciągle, szukanie 2 pilota...).                                                                                                                                                                                           

18 godzin temu, MrDish napisał:

Świadomość tego, że nie muszę dłużej używać tego archaicznego badziewia (wifibox+) warta była tych paru złotych :)

Dołączam się do opinii i współczuję tym co muszą z tego korzystać. :)

Edited by jarek7714

A czy jak kupie taki dekoder to karta będzie działać w nim? -> nBOX 5800s BXZB ENIGMA2 E2 DEKODER NC+ WiFi

Lub czy da się kupić taki by w nim karta działała jak poprzednio w Opticum? 

Edited by Barti
Przeniesiono dyskusję do odpowiedniego wątku.

Moim zdaniem nie warto brać tego dekodera, bo to dziadek i nie wiadomo jak długo będzie działał z tą kartą.  Da się kupić nowy z Enigmą za większe pieniądze.  Trzeba też mieć jakieś pojęcie o E2, bo to nie jest jak ze zwykłym dekoderem, jeśli chce się pobawić z nc+. W sumie na Twoim miejscu bym tańszą metodą ominął ten FEDC, gdzie masz wszystko napisane w odpowiednim temacie. Piszesz w nieodpowiednim wątku. Tu czytaj i pisz

P.S. Niech moderator przeniesie posty do odpowiedniego tematu.

Edited by ircios

Koledzy dzięki za rozjaśnienie z obrazkami, czyli szukać karty conax z modułem o oznaczeniu  0009/4539 ?

Kolejne pytanie czy jest potrzebny w telewizorze nowszy standard dvb-s2 czy wystarczy dvb-s ?

A odnośnie oznaczeń modułów ?

Potwierdzi jeszcze ktoś jak jest z szybkością wyświetlania obrazu po wyborze kanału na kartach conax z modułami 0009/4539 lub wcześniejszymi "z papryczką" , względem szarego aktualnie oferowanego abonamentowego i sparowanego Caymana ?

Witam wszystkich.

Chciałem się zapytać o to czy jest możliwość sprawdzenia z pozycji dekodera czy moja karta cameleon, którą używam w dekoderze MIRACLEBOX TWIN została zainfekowana FEDC? Dodam, że na chwilę obecną nie mam dostępu do sieci w domu (może za kilka dni się to zmieni). Jeżeli tak to prosiłbym o poradę w kwestii jak mam to zrobić. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Jakub z Bielska.

Eh, co za średniowiecze. Nie masz żadnego routera/switcha w domu? Połącz z komputerem i sprawdź z poziomu oscama.

Edited by tail#

@james28

A to trzeba mieć sieć w domu, aby to sprawdzić? Chyba nie. Zawsze możesz wziąć kartę i iść do znajomego co ma zwykły tuner z wolnego rynku do nc i sprawdzić. Jak masz takiego znajomego😁

To chyba najlepsze rozwiązanie dla niego. Prostsze bez chodzenia gdziekolwiek z kartą, to podłączyć się z laptopa bezpośrednio z tunerem, ale znowu może nie wiedzieć jak i nic z tego. Tak czy inaczej jeśli to FEDC i tak tuner będzie musiał mieć połączenie, chyba że z pendriva będzie kombinował ale to nie ma sensu.

Edited by tail#

W dniu 24.01.2019 o 09:19, james28 napisał:

Witam wszystkich.

Chciałem się zapytać o to czy jest możliwość sprawdzenia z pozycji dekodera czy moja karta cameleon, którą używam w dekoderze MIRACLEBOX TWIN została zainfekowana FEDC? Dodam, że na chwilę obecną nie mam dostępu do sieci w domu (może za kilka dni się to zmieni). Jeżeli tak to prosiłbym o poradę w kwestii jak mam to zrobić. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Jakub z Bielska.

Ale programy działają, czy z ciekawości chcesz sprawdzić? Jeżeli działa Tobie wszystko poprawnie, to nie masz FEDC.

Edited by audib6

Witam. Czy cameleony działają na Ferguson Ariva 102E?

Edited by Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.