Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 17.01.2019 o 13:05, tail# napisał:

Sam sobie komplikujesz, korzystając w tym przypadku z modułu. Nie znam takiego rozwiązania, żeby stosować dodatkowy bloker do modułu.

Dodatkowy bloker do modułu ? Nie bardo rozumiem. To moduł CAM ma już bloker ?

 

Nie komplikuje sobie życia a raczej jest to duże ułatwienie korzystanie z modułu a nie dekodera. Staram sie znalesc coś, co mi pomoże dalej korzystać z modułów CAM tak jak to robiłem przez ostatnie 6 lat. Po co komu dodatkowy pilot, box i kable jak bez tego wszystkiego masz to samo. 

 

W dniu 17.01.2019 o 13:05, tail# napisał:

Zresztą, nie wiem na jakiej zasadzie to miałoby działać.

Podejrzewam ze tak jak w dekoderze. Nigdy nie korzystałem z dekodera i blokera wiec nie bardzo wiem jak to działa ale podejrzewam ze jak ktoś używa blokera to bloker wkłada się w dekoder a w niego kartę czy jakoś tak. Tak jak mówiłem na początku nie wiem. 

 

W dniu 17.01.2019 o 13:05, tail# napisał:

Po drugie, wydaje mi się, że chodziło Ci o konwerter, a to są 2 różne rzeczy.

Tak szczerze to nie wiem dokładnie co konwerter robi. Ale z tego co tu piszecie, to jak dostałem FEDC na kartę to potrzebny bloker a nie konwerter. 

 

W dniu 17.01.2019 o 20:30, montermonter napisał:

Ponawiam pytanie Woldka, wydaje mi się, że chodziło mu rzeczywiście o moduł a nie konwerter... bez przesady :) 

Dzięki bo zgłupiałem trochę :)

 

W dniu 17.01.2019 o 20:30, montermonter napisał:

Poza tym dlaczego taki nacisk na dekodery ?? Czyżby z modułem rzeczywiście nic nie dało się zrobić ? Jak dla mnie dekoder to czarna dodatkowa zbyteczna skrzynka i oczywiście pilot.

Czy jak ktoś otrzymał FEDC na kartę a ma dekoder to trzeba go jakoś przerabiać do blokera czy to działa od razy ? 

 

W dniu 17.01.2019 o 13:05, tail# napisał:

Sam sobie komplikujesz, korzystając w tym przypadku z modułu. Nie znam takiego rozwiązania, żeby stosować dodatkowy bloker do modułu.

Dodatkowy bloker do modułu ? Nie bardo rozumiem. To moduł CAM ma już bloker ?

 

Nie komplikuje sobie życia a raczej jest to duże ułatwienie korzystanie z modułu a nie dekodera. Staram sie znalesc coś, co mi pomoże dalej korzystać z modułów CAM tak jak to robiłem przez ostatnie 6 lat. Po co komu dodatkowy pilot, box i kable jak bez tego wszystkiego masz to samo. 

 

W dniu 17.01.2019 o 13:05, tail# napisał:

Zresztą, nie wiem na jakiej zasadzie to miałoby działać.

Podejrzewam ze tak jak w dekoderze. Nigdy nie korzystałem z dekodera i blokera wiec nie bardzo wiem jak to działa ale podejrzewam ze jak ktoś używa blokera to bloker wkłada się w dekoder a w niego kartę czy jakoś tak. Tak jak mówiłem na początku nie wiem. 

 

W dniu 17.01.2019 o 13:05, tail# napisał:

Po drugie, wydaje mi się, że chodziło Ci o konwerter, a to są 2 różne rzeczy.

Tak szczerze to nie wiem dokładnie co konwerter robi. Ale z tego co tu piszecie, to jak dostałem FEDC na kartę to potrzebny bloker a nie konwerter. 

 

W dniu 17.01.2019 o 20:30, montermonter napisał:

Ponawiam pytanie Woldka, wydaje mi się, że chodziło mu rzeczywiście o moduł a nie konwerter... bez przesady :) 

Dzięki bo zgłupiałem trochę :)

 

W dniu 17.01.2019 o 20:30, montermonter napisał:

Poza tym dlaczego taki nacisk na dekodery ?? Czyżby z modułem rzeczywiście nic nie dało się zrobić ? Jak dla mnie dekoder to czarna dodatkowa zbyteczna skrzynka i oczywiście pilot.

Czy jak ktoś otrzymał FEDC na kartę a ma dekoder to trzeba go jakoś przerabiać do blokera czy to działa od razy ? 

 

To jest link to tematu gdzie opisałem wszystko jak to było w moim przypadku od początku,  jeśli to pomoże. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tail#  czytałem. Tylko aktywator FEDC kosztuje 123 zł a splitter 125, gdzie tu sens i logika kupować aktywator? Czyli mówicie , żeby wrzucić na chwile kartę do Pejsa bo splitter mógł nie przepościć uprawnień? Dobrze Was rozumiem? Bo nie chce znowu jakiegoś NCPlusowego syfu na kartę załapać.

Edytowane przez Heban
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Heban napisał:

Tail#  czytałem. Tylko aktywator FEDC kosztuje 123 zł a splitter 125, gdzie tu sens i logika kupować aktywator? <...>

Konwerter eliptor kosztuje  45zł plus zaprogramowanie 2,99, plus przesyłka dajmy na to circa 10zł = około 60zł. Ponadto konwerter można użyć praktycznie w każdym sprzęcie, w którym była umieszczona karta. Nie tylko w splitterach, np. również w modułach CAM, czy dekoderach (np. użytkownik splittera nie posiada). Po prostu kartę wkładamy do konwertera, a konwerter w czytnik, gdzie była przed chwilą karta.

 

P.S. Żeby było jasne: osobiście konwertera (odpukać) nie używałem, ale swoje zdanie wyraziłem w poście z 31.12.2018. Myślę również, że obecny post zawiera dostateczne wskazówki dla zainteresowanych poszukiwaniem. Uważam  także, że nazwa "konwerter" (zamiast "bloker") jest w tym przypadku słuszniejsza, zresztą cytat z opisu: 

"W zależności od programu wgranego do mikrokontrolera interface może pracować jako:

<...>

- konwerter naprawiający "uszkodzone" nagłówki operatora przywracając np. operatora 0068 zamiast nieistniejącego FEDC umożliwiając tym samym poprawne działanie karty w odbiornikach lub splitterach które przestały z nią współpracować."
 

Edytowane przez Stanley99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.01.2019 o 08:41, brumq napisał:

Ostatecznie i tak wylądujesz na ich sprzęcie, gdyż sąd uzna, że NC+ udostępniło klientowi możliwość oglądania/korzystania z oferty w odpowiedni/wystarczający sposób, czyli otrzymasz do dyspozycji ich dekoder np. za 0zł.

 

Może doprecyzujmy, bo chyba ci się coś pomyliło-moduł CAM jest również sprzętem operatora i w dobie silnej konkurencji, odchodzenia klientów od płatnych platform cyfrowych (trent ogólny w całej europie), to NC+ powinna starać się aby zachęcić a nie zniechęcać abonenta do oferty (zapewne moduł dla operatora to śmieszny koszt ok. 50 zeta, ba większość bez problemu zapłaciłaby x2 tyle aby móc korzystać komfortowo na własnym sprzęcie). Ja akurat do końca roku mam możliwość ominięcia tej opcji, gdyż mam E2 z softem Openvision i Oscam DM900UHD ,który już daje sobie radę z FEDC NC+ 

(Sagencom-ów  w salonach NC+zalegają całe kartony-elektro-złom). 

Edytowane przez jarek7714
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Stanley99 napisał:

Konwerter eliptor kosztuje  45zł plus zaprogramowanie 2,99, plus przesyłka dajmy na to circa 10zł = około 60zł. Ponadto konwerter można użyć praktycznie w każdym sprzęcie, w którym była umieszczona karta. Nie tylko w splitterach, np. również w modułach CAM.......

 

P.S. Żeby było jasne: osobiście konwertera (odpukać) nie używałem, ale swoje zdanie wyraziłem w poście z 31.12.2018......

Stanley99 Udzieliłeś tu odpowiedzi na moje pytanie czyli „ Czy bloker/konwerter będzie dzialeć w module CAM?”.

 

Teraz tylko chcialbym wiedzieć czy wiesz to z doświadczenia czy tylko tak zakładasz ?

 

Wiem, że konwertera nie używasz, gdyż przejrzałem twój post z grudnia. 

Ja mam podobny system jak ty,  z tym że bez splitera. Posiadam pięć TV ale mam też 5 kart cameleon które mam z umowa i dekoderami od NC+ I też mnie skręca na fakt iż będę musiał podpinać dekodery do każdego TV ...... to tak się nie może zakończyć. 

Musze tu dodać, że skręca mnie coraz mocniej gdyż 4 z mich kart które posiadam dostały FEDC.

 

W kwestii wyjaśnienie - pytam szczegółowo bo mieszkam za granica i tu ciężko o takie rzeczy a potem słać to w jedna i druga strobe bo nie działa to strata czasu i kasy w szczególności ze w moim przypadku zakładam ze będą to co najmniej 4 konwertery/blokery :)

 

Pytania :

 

1. Czy ten Bloker/Konwerter to się samemu programuje czy w punkcie zakupu, czy może oni tylko sprzedają, a gdzie indziej trzeba uderzyć żeby to zrobić ?

 

2. W jaki trybie pracy trzeba ustawić to urządzenie jeśli już mam ten FEDC na kartach żeby działało ?

Edytowane przez Wolbek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawa z takimi wynalazkami jak konwertery i w dodatku musisz ich kupić 5 przy założeniu że to w ogóle zadziała, to pieniądze wyrzucone w błoto, bo za niedługo i tak będziesz miał ciemność. Oczywiście rób jak chcesz - nie mój cyrk i nie moje małpy. Podłączenia dekoderów i tak nie ominiesz chyba że operator zaoferuje Ci moduły, co jest bardzo mało prawdopodobne. Inwestowanie w dzisiejszych czasach w splittery i inne tego typu wynalazki jak konwertery, to tylko nabijanie kasy sprzedawcom, bo wiadomo że czas tych "cudownych" wynalazków jest policzony. :)

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tail# napisał:

Zabawa z takimi wynalazkami jak konwertery i w dodatku musisz ich kupić 5 przy założeniu że to w ogóle zadziała, to pieniądze wyrzucone w błoto, bo za niedługo i tak będziesz miał ciemność. Oczywiście rób jak chcesz - nie mój cyrk i nie moje małpy. Podłączenia dekoderów i tak nie ominiesz chyba że operator zaoferuje Ci moduły, co jest bardzo mało prawdopodobne. Inwestowanie w dzisiejszych czasach w splittery i inne tego typu wynalazki jak konwertery, to tylko nabijanie kasy sprzedawcom, bo wiadomo że czas tych "cudownych" wynalazków jest policzony. :)

Może masz racje, nikt mnie nie zmusza .....  To nie taki duży wydatek, a nawet jeśli mi to podziała przez kilka miesięcy nie zbiednieje. 

 

Od kilku lat już słyszę, że karty cameleon nie będą działać, a nadal działają w wielu przypadkach ( konsultant powiedział mi na infolinii że od 6 lat już nie powinno to działać tak jak jest to u mnie ). 

Co prawda dopadło mnie to teraz ale myśle, że zanim NC+ to wszystko ogarnie na dobre to zaoszczędze więcej kupując te konwertery/ blokery do każdej karty niż kilka abonamentów z modułami i kartami sparowanumu do telewizorów. Jakoś nie widzę tego że będę podłączał dekoder do każdego TV, ale nigdy nie mówię nie. 

Trzeba by pozytywnym, może będzie inna możliwość :)

 

Wracajac do tematu bo trochę zbaczamy. 

 

Oprócz tych pytań z poprzedniej mojej wypowiedzi mam jeszcze jedno. 

 

Moze jest jakiś moduł CAM do którego nie trzeba blokera/konwertera, a który będzie robił ta sama robotę, chodź chyba taniej będzie kupić te konwertery/blokery niż wymieniać wszystko. Pod warunkiem ze to zadziała. 

Edytowane przez Wolbek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszecie, że ten wątek jest dobrą bazą dla zorientowania się co i jak z blokerami, splitterami, modułami itp. Natomiast pierwszy wpis jest sprzed 5 lat, a sytuacja u operatórów zmienia się dość dynamicznie. Dlatego też naturalnym jest, że co najmniej już kilka osób pyta w kolejnych wpisach co?jak?z czym? będzie działać żeby dokonać optymalnego zakupu w chwili obecnej. Nie są to możemo tysiące złotych, ale nawet 200-300 pln szkoda by było wyrzucić w błoto. Ponadto ewentualnie sama umowa ok 360 pln. Sam zdecycowałem się na moduł CAM. O ile wiem co i jak z umową, to nadal nie mam pewności co z rynku używanego kupić, żeby móc chociaż przez najbliższe 10-12 mies móc korzystać z systemu przedpłaconego. Żeby się nie powtarzać, miło by było gdyby ktoś odpowiedział na pytania we wcześniejszym wpisie:

wtedy rozjaśniłaby się sytuacja co do wyboru.

Edytowane przez montermonter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadziwiające jest to, że wystarczy jedna, drobna zmiana operatora i ta cała wieża składająca się z modułu, konwertera i karty posypie się jak w dominie. :)

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, krajes napisał:

Zadziwia mnie to z jaką chęcią wydajecie pieniądze na te blokery i inne badziewie, aby za rok i tak zobaczyć na nich czarny ekran :) 

Za rok, to Caymany pewnie będzie można wsadzić do własnego tunera i dalej cieszyć się odbiorem na własnym sprzęcie. :P

  • Popieram 2
  • Dzięki 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym od strony technicznej różnią się karty Cayman? Jak je odróżnić od innych w trakcie podpisywania umowy i odbioru sprzętu od operatora? Pracownik może powiedzieć, że innych niema i co wtedy?

Dla mnie nazwa konwerter jest niezbyt trafna, gdyż identycznie nazywa się pewien element przy antenie satelitarnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, krajes napisał:

Zadziwia mnie to z jaką chęcią wydajecie pieniądze na te blokery i inne badziewie, aby za rok i tak zobaczyć na nich czarny ekran :) 

Zgadza się. Z chęcią wydałem te 40 parę złotych żeby nie oglądać ciemności. Dla mnie i pewnie paru osób jest to najtańsze rozwiązanie. Proszę podaj mi swoje rozwiązanie jak bez wydawania jakichkolwiek pieniędzy, kartą zadziała, gdy nie mam zamiaru korzystać z dekodera nc+? Umowe mam do końca roku, a potem przechodzę na kablówkę....z multiroomem na modułach CAM, a nie jakimiś skrzynkami pod telewizorem. A czy to mi się zwróciło? Zwróciło. Mam Multiroom od nc+ z dwoma kartami, już wiele lat. Jedna karta u mnie druga u mojego ojca w splitterze, rozdzielona. Wszystko już się zwróciło wielokrotnie, więc nie rozumiem skąd wywody tych wszystkich osób i nagonka na tych co korzystają do dzisiaj że splitterów.

 

@montermonter: u mnie na zdjęciu moduł CI Aston Cam 2.26, typowy bloker PIC z wgranym oprogramowaniem do zmiany zapytań na kartę z nieistniejącego operatora FEDC na 1813. Karta nc+ Cameleon. Tylko nie licz na to, że to jest długoterminowe rozwiązanie. Poszukaj sobie tego blokera/konwertera na stronie sklepu eliptor.

 

@tweed77 obstawiam, że te moduły będzie trzeba później wymienić, gdyż jak dobrze pamiętam jest to moduł CI a nie CI+, ale mogę się mylić.

Edytowane przez roadway
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za rok, to Caymany pewnie będzie można wsadzić do własnego tunera i dalej cieszyć się odbiorem na własnym sprzęcie.
Dokładnie tak :)) i to nie w modułach włożonych w tuner a bezpośrednio w czytniku. Kwestia czasu i będzie to możliwe. A szroty od nc+ oddać na elektrozłom tam będzie jedyny z nich pozytek.
  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapominacie, że to świeży system dostępu warunkowego i w każdej chwili operator z nagrą może zareagować. To, że teraz tego nie robi wynika z tego, że sposób nie lata po sieci tylko trzeba znaleźć odpowiedniego człowieka.

 

Ja to się rozleje po sieci to zgaszą to, tak jak zgasili w ameryce południowej czy Francji :)

 

Google + cayman + 1884 i zaczynają się takie kwiatki:

https://grandcccam.com/690-Content-NEW_2019__ADDED_NC__4K_CHANNELS_TO_GRAND_CCCAM_SERVER

 

Dlatego m.in na polskich forach wszystko o caymanie leci w kosmos :D

Jak się rozleje po sieci to będziecie w 4k najwyżej produkcje własne c+ oglądać bo nikt im praw do materiałów 4k nie sprzeda.

Edytowane przez kozaa
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...