Jump to content
kepak

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce

Recommended Posts

Nic to nie da. Prędzej czy później i tak go dostaną.

13 godzin temu, krajes napisał:

adios

Kto mnie wołał, czego chciał ?

58 minut temu, korni007 napisał:

I już nawet nie chodzi o shar, ale po prostu o możliwość oglądania na swoim sprzęcie.

Przecież po to stworzyli moduły CAM, wkładasz moduł do TV i heja.

Posted (edited)

Tak, oczywiście, tylko szkoda że wybierając CAM można oglądać w tym samym czasie w jednym pokoju, a w drugim już nie, a przecież w dzisiejszych czasach mamy co najmniej dwa telewizory, nie wspominając że nawet prawie w każdym pomieszczeniu, nawet w kuchni, a to jest niemożliwe przy CAM na własnym sprzęcie.

Edited by Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.

Posted (edited)

Nawet nie ma opcji wyboru takiego:

1 moduł NC+ CI+ jako główny do TV

2. dekoder jako multiroom

albo takiej kombinacji:

1. moduł  NC+ CI+ jako główny

2, moduł NC+ CI+ jako multiroom

albo

1. dekoder jako główny

2. moduł jako multiroom

Nie wspominając jak ktoś ma domek jednorodzinny w 5 pokojach TV - do każdego musi brać dekoder.

Jak ma TV z wbudowanym tunerem sat to wystarczyły by moduły CAM

Platformy sat / dostawcy treści niczym Orwell 1984 - wiedzą lepiej czego chce klient i za co ma płacić pieniądze.

Nie wspominając o tym że ktoś może mieć TV - własny dekoder z dwoma wejściami na moduły i chce mieć wszystko w jednej skrzynce.

Edited by tweed77
  • Upvote 1

Nie wiem,jak w NC+,ale technicznie jest możliwe to tak,że masz moduł CI+ i dekoder multiroom.

@djadijos kiedyś można w Polsacie tak zakombinować i mieć jako główny moduł CI/CI+ a do tego dobrać dekoder jako dodatkowy multiroom.

W NC+ takiej możliwości nie ma aktualnie.

Jedynie przy kartach Cameleon - jak dostałeś same dwie karty to mogłeś mieć dwa moduły. Tylko że ta era już odchodzi.

Teraz już tylko multiroom na dekoderach dedykowanych od platform sat.

2 minuty temu, tweed77 napisał:

Platformy sat / dostawcy treści niczym Orwell 1984 - wiedzą lepiej czego chce klient i za co ma płacić pieniądze.

Podziękuj za to kombinatorom i piratom,bez powodu tego nie zrobili. Ja się nie dziwię,że starają się zabezpieczać jak najlepiej. Biznes to biznes. Wystarczy,że piractwo BluRay rozwaliło. Po części.

Przecież po to stworzyli moduły CAM, wkładasz moduł do TV i heja.
Masz porównanie między modułem a karta wlozona bezpośrednio w czytnik? Bo ja mam, i przelaczajac kanały na module można iść sobie zaparzyc herbaty ;)
Mając kartę bezpośrednio w czytniku zmiana kanałów odbywa się praktycznie w ułamek sekundy.

No a druga sprawa to tak jak wyżej kolega napisal - mając moduł nie dobierzesz multirooma chociażby. A mając kartę w czytniku możesz ją podzielić na te dwa /trzy tv w domu bez opłat np. Oscamem

2 minuty temu, korni007 napisał:

Masz porównanie między modułem a karta wlozona bezpośrednio w czytnik? Bo ja mam, i przelaczajac kanały na module można iść sobie zaparzyc herbaty ;)
Mając kartę bezpośrednio w czytniku zmiana kanałów odbywa się praktycznie w ułamek sekundy.

Jeżeli moduł CI+ jest bezpośrednio w TV to osobiście potwierdzam, że przełączanie się między kanałami trwa bardzo długo, ale jeżeli moduł ten jest w dekoderze niezależnym to śmiało porównać można czas reakcji do samej karty w czytniku dekodera.

Teraz, korni007 napisał:

A mając kartę w czytniku możesz ją podzielić na te dwa /trzy tv w domu bez opłat np. Oscamem

Kombinowany multiroom. I właśnie dlatego chociaż by jest tak. Operator woli dać Ci multiroom za 5 zł np za jeden. Wiele to nie jest,a przynajmniej legal. No i w statystykach masz lepiej. A tym zawsze lubią się chwalić.

4 minuty temu, korni007 napisał:

Masz porównanie między modułem a karta wlozona bezpośrednio w czytnik? Bo ja mam, i przelaczajac kanały na module można iść sobie zaparzyc herbaty

Od jakiegoś czasu mam szczęście już nie używać satelity, miałem STB Echostar HDS-400E jeśli dobrze pamiętam. Wolę IP ,bo na tym się znam ;). Chociaż też zdarza się,że w swoim bloku pomagam przy awariach instalacji zbiorczej DVB-S/T. Ale kumpel miał moduł i wiem jak to wyglądało. Przeszedł w końcu na IPTV Orange po problemach z sygnałem przy burzach itp. Ale jak kto woli.

Posted (edited)

@djadijos Echostar JDS-400E to przepaść do tego co dziś jest.

Jak jest burza to się wyłącza sprzęt żeby nie usmażyło ;)

Co do IPTV to awaria łącza internetowego i zostajesz bez TV..

Co do dekoderów dedykowanych to też za różowo nie jest.

Okrojona lista kanałów - blokowanie wyszukiwania innych kanałów.

Ponadto jak masz własny dekoder - tv to masz minimum dwie głowice - tunery. Combo SAT + DVB-T/T2.

Więc jak nie masz sygnału z DVB=S2 to jest jeszcze DVB-T/T2.

Ponadto jak ktoś chce mieć dostęp do zagranicznej TV np. HD+ / Fransat / Tivusat / MTV  to jest jeszcze ok bo mają w ofercie moduły CI/CI+ które działają w TV albo dekoderach sat.

I stawiaj na pólce Y x dekoderów - pilotów i kabli podłączonych do TV.

Y = ilość platform sat ;)

I mam na myśli to legalne karty - opłacone.

Edited by tweed77
  • Upvote 2

Posted (edited)

Plus do tego HDD/SSD jaki tylko chcesz wielkościowo we własnym sprzęcie na różnego rodzaju nagrań oraz przewijanie wstecz do wiele dłuższego czasu jak np w pace pvr 500 gb do dwóch godzin.

Edited by Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.

3 minuty temu, tweed77 napisał:

Jak jest burza to się wyłącza sprzęt żeby nie usmażyło ;)

Mam odpowiednio zabezpieczona instalację elektryczną + dodatkowe bezpieczniki przed tv i pc ;) A problemy wywołuje też nawet bardzo mocny deszcz.

5 minut temu, tweed77 napisał:

Co do IPTV to awaria łącza internetowego i zostajesz bez TV..

Mam światłowód od 2010 roku, więcej razy nie było TV DTH niż awarii światłowodu.

7 minut temu, tweed77 napisał:

Echostar JDS-400E to przepaść do tego co dziś jest.

Ja wiem o tym, to był złom, ale był bo umowy nie można było ruszyć ze względu na przeprowadzkę.

8 minut temu, tweed77 napisał:

Okrojona lista kanałów - blokowanie wyszukiwania innych kanałów.

Z tego co wiem to Evobox CP ma możliwość astry też. Więc trzeba na NC+ naciskać.

A co do wielkości nagrań to wystarczy że pozwolą podłączyć swój dysk na USB.

Chyba za bardzo zagłębiacie się w szczegóły, zamiast spojrzeć szerzej.

Mam banalny problem czereśni u mieszkającego wyżej sąsiada. Efekt prosty, jak pojawiają się liście to by by sat. Na około pół roku.

Okazuje się, że da się przeżyć z tylko samą naziemną i Internetem. Dalej, po zasygnalizowaniu konsultantce problemu dostałem plusa od NC+ i uzyskałem (w ramach umowy) bezpłatny dostęp do wersji mobilnej. W praktycznym stosowaniu okazało się, że to jednak [beep]. Bez takiego negatywnego napinania "jak żyć bez satelity" wierzcie  mi da się.

Mam zainwestowane w niezależny sprzęt i jakoś się nie boję. Jak zechcą mnie zmusić do czegokolwiek, to oczywiście by by. Ostatnie dwie umowy, to szybka piłka. Oni wiedzą na czym pracuję, nic nie kombinują, ja też. Dogadujemy się łatwo. Wiedzą, że jak zakombinują to do widzenia. Zachowują się racjonalnie.

Jak zaczną kombinować, odejdę be żalu i bez żałosnych postów na forum.

Posted (edited)
14 godzin temu, tail# napisał:

Co ma jedno do drugiego skoro CP od zawsze miał karty parowane że sprzętem i nigdy też nie wydawał samych kart tylko zawsze ze sprzętem. Pomyśl nim coś napiszesz.

Chodzi mi o zasięg akcji, jej dynamikę i skuteczność a nie temat czy mieli parowane czy nieparowane.

Co do czereśni i sąsiada to śmiać mi się chce.. Drzewo owocowe można przycinać jak się komu podoba. Jeśli drzewo jest u sąsiada to rozmowa z sąsiadem i załącznik załatwiają sprawę doskonale. Ja ze swoimi sąsiadami żyję jak z braćmi jak ktoś tego nie potrafi to nie tylko takie "czereśnie" będą w jego życiu problemem.

Co do opisów powyżej i kombinacji to 95% z abonentów platform wystarcza to co mają - wiem bo montuję te usługi. Nikt nie płacze jak dostanie dekoder za 5-10zł/mies. jako multiroom. My jesteśmy malutkim odsetkiem hard userów, którzy chcieliby mieć wszystko jak w bajce - niestety nikogo wśród decyzyjnych osób w zarządach operatorów to nie interesuje i interesowało nie będzie. Operatorowi zależy jedynie żeby tacy kombinatorzy OSCamowi padli i do tego będzie dążył, bo na tym notuje straty. Jak kogoś nie stać na TV to niech posłucha radia a nie kombinuje jak koń pod górę.

Edited by krajes
  • Upvote 2

Chodzi mi o zasięg akcji, jej dynamikę i skuteczność a nie temat czy mieli parowane czy nieparowane.

Co do czereśni i sąsiada to śmiać mi się chce.. Drzewo owocowe można przycinać jak się komu podoba. Jeśli drzewo jest u sąsiada to rozmowa z sąsiadem i załącznik załatwiają sprawę doskonale. Ja ze swoimi sąsiadami żyję jak z braćmi jak ktoś tego nie potrafi to nie tylko takie "czereśnie" będą w jego życiu problemem.

Co do opisów powyżej i kombinacji to 95% z abonentów platform wystarcza to co mają - wiem bo montuję te usługi. Nikt nie płacze jak dostanie dekoder za 5-10zł/mies. jako multiroom. My jesteśmy malutkim odsetkiem hard userów, którzy chcieliby mieć wszystko jak w bajce - niestety nikogo wśród decyzyjnych osób w zarządach operatorów to nie interesuje i interesowało nie będzie. Operatorowi zależy jedynie żeby tacy kombinatorzy OSCamowi padli i do tego będzie dążył, bo na tym notuje straty. Jak kogoś nie stać na TV to niech posłucha radia a nie kombinuje jak koń pod górę.

No widzisz i to jest to - wcisną jakiemuś tyoowemu Januszowi ultraboxa a później musze czytać tu na forum jakieś ochy i achy, albo problemy z tymi ich zabawkami. Dobrze obaj wiemy że te tunery to syf, najgorszy z najgorszych. Ludziom to wystarcza fakt, ale jest mnóstwo osób dzielących sobie karty oscamem na te 2-3 odbiorniki w domu. I zadziwie cię - o ile dzielisz kartę w domu to jest legalne default_wink.png

Także podsumowując i te ich szroty i te moduły mogą sobie włożyć w cztery litery.

Tym bardziej że nie da się wziac tylko modułów ;)

Ci którzy mają camele albo wezmą na 1tv caymana w module, albo kupią jakiś shar u Chinola i tyle. Tym bardziej że chodzą plotki że cayman już złamany... Ups default_wink.png chyba nie tak miało być default_wink.png

• Like 1

10 godzin temu, krajes napisał:

Mi też chce się śmiać. Młody jesteś i o realiach masz małe pojęcie. Ja też żyję w zgodzie z sąsiadami, pewnie dlatego, że do niczego ich nie zmuszam, normalnie proszę.

Skala problemu jest taka, że ani sąsiad ani ja sami tego nie zrobimy, lata swoje mamy. Potrzebna jest specjalistyczna firma, te z kolei przy cięciu paru gałęzi rozmawiać z klientem nie chcą. Znasz takich co przyjadą i właściwie przytną, daj namiar. Uczciwie zapłacę. Może sam zechcesz? zapłacę i załącznik się znajdzie.

• Upvote 2

@krajes ma rację.

90% zainteresowanych ma głęboko gdzieś jaką dostanie kartę i tunery. Im zależy na tym, by jak najprościej sprzęt podłączyć, włączyć i oglądać. Z pozostałych 10%, połowa pokrzyczy, pomarudzi na forum a potem i tak weźmie to co im dadzą. Zostaje 5% i nawet jak zrezygnują, to z tego powodu platforma nie zbankrutuje...

Cały świat zmierza do parowania, czy się to kumuś podoba, czy nie i trzeba się z tym pogodzić. I tak NC+ rozpieszczała swoich klientów utrzymując tak długo "wolne" karty, ale wszystko się kiedyś kończy...

23 minuty temu, korni007 napisał:

jest mnóstwo osób dzielących sobie karty oscamem na te 2-3 odbiorniki w domu. I zadziwie cię - o ile dzielisz kartę w domu to jest legalne

Nie jest według prawa. Może kiedyś przymykali na to oko, jednak teraz gdy coraz bardziej dostają od sieci IPTV, kablowych i CP wzięli się za to. Już nawet nie chodzi tu o wielką kasę a raczej o statystyki działających kart.

W dniu 31.12.2018 o 16:45, korni007 napisał:

Tak jak pisałem - działa bo ktoś wydał kiedyś na to kupę kasy, a teraz ratuje się blokerami, bo w końcu wydal tyle kasy że teraz go cztery litery pieką na myśl że miałby wywalić to w kąt.

Kolego, ale nie każdy chce mieć dodatkową skrzynkę przy telewizorze. Odezwij się pod koniec roku czy dalej działa Ci na tym oscamie ta karta nc+ - bo w obydwóch przypadkach zgaśnie w tym samym czasie.

W dniu 31.12.2018 o 18:30, Stanley99 napisał:

Nie zauważyłem, aby ktoś coś tu komuś wciskał. Moim zdaniem po prostu warto wiedzieć, że jest opcja blokera (konwertera, eliminatora - jak tam zwał ;)  ). Może akurat takie rozwiązanie się komuś przyda, aczkolwiek trzeba być świadomym jego niepewności i tymczasowości. "Bloker" kosztuje jak wspomniano raptem 40-50zł, na pewno niejeden z Was znacznie więcej prze..lewa w imprezowy wieczór, o Sylwestrze nie wspomnę ;)  

Przykład na moim przykładzie: Cameleona dzielę splitterem na telewizor z tunerem SAT i modułem CAM, oraz własny dekoder Ariva, dostęp mam opłacony na jeszcze ponad rok. Na razie wszystko śmiga, jednak załóżmy dostaję w tej chwili sławetne FEDC. Chyba oczywiste jest co dokupię, aby przedłużyć ile się da "życie" tego sprzętu. I nie chodzi tylko o to, że żal ściska [beep]ę za wydaną kasą (wydana kilka lat temu, więc już się sporo "zamortyzowała"), ale właśnie, że wszystko mi fajnie działa. Szczególnie mam na myśli ten telewizor z wbudowanym tunerem SAT  i wzdrygam się na samą myśl, że miałbym znów do niego podłączyć jakieś pudło. Przy okazji z ciekawości pytanie: w jaki sposób inny niż "bloker" sprawić, aby karta z FEDC działała nadal w module CAM (Aston 2.26)?

A za rok - mam nadzieję tyle jeszcze system przetrwa (ponoć do końca 2019r)... przez ten czas będę miał czas na podjęcie decyzji co dalej. Może zmienię operatora, może oswoję się z myślą, że jakieś "pudło" jednak podłączone musi być. Może w ogóle zrezygnuję z płatnej tv linearnej na rzecz tylko DVB-T+streamy z internetu... Zobaczymy.

Lepiej bym tego nie ujął :)

22 godziny temu, rroman napisał:

Ciekawią się teraz ci co mają karty cameleon bez jeszcze tego nowego ROM , kupić szybko blokera aby tego uniknąć ? czy też niema tego sensu ze względu na to że i tak go dostaną nawet przy blokerze.

Bloker nic nie blokuje, a jedynie zmienia zapytania do karty na inny provider.

Posted (edited)

Jeśli mam teraz Ultraboxa z Caymanem, a do multiroomu Wifiboxa z Cameleonem to też każą mi coś wymieniać ze względu na tę unifikację zabezpieczeń w tym roku?

Edited by Barti
Przeniesiono post do odpowiedniego wątku.

@roadway

I znowu to samo. Śmieszą mnie takie wypowiedzi wyprzedzające fakty na czym będzie działać, a na czym nie, bo to jest jak wróżenie z fusów.

Użytkownicy kart Camelon na własnych dekoderach, to nawet nie promile w skali bazy NC+. Wymiana kart na zestawy operatora, to nie jest problemem. Operacja w zakresie logistycznym, czyli zapewnienie zatowarowania APS jest już wyzwaniem i dlatego wymiana jest mocno rozciągnięta w czasie. Termin nieodwołalny zakończenia wsparcia dla kart Camelon, to grudzień tego roku.

• Haha 1

Posted (edited)

Użytkowników kart Cameleon na własnym sprzęcie jest sporo, na pewno kilka procent, do tego dochodzą użytkownicy z MR, którzy mają po dwie karty Cameleon a do tego jeden dekoder na wynajem a drugi własny.

Edited by Inspektor

12 godzin temu, tail# napisał:

@roadway

I znowu to samo. Śmieszą mnie takie wypowiedzi wyprzedzające fakty na czym będzie działać, a na czym nie, bo to jest jak wróżenie z fusów.

Ale w oscamie jest dokładnie taka sama zasada działania karty jak w zmodyfikowanym sofcie do blokera - więc nie ma innej opcji jak zgaśnięcie obu w tym samym czasie.