Jump to content
kepak

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce

Recommended Posts

Do jednego z nboxow wkładasz kartę. Nboxy łączysz po sieci LAN lub wifi jeśli masz taką możliwość. Ewentualnie druga kartę zostawiasz w oryginalnym sprzęcie i masz to samo co miałeś wcześniej przy wykorzystaniu splittera.

• Thanks 1

Mnie dzisiaj padła całkiem jedna z dwóch kart Cameleon i nawet w dekoderach przypisanych do umowy nie działa. Byłem dziś w punkcie nc+ z samą kartą Cameleon i nadaje się do wymiany i Pani od razu powiedziała, że muszę przyjść do punktu jeszcze raz z dekoderem głównym WiFi PremiumBox+ i wtedy wymieni mi na nową kartę Cayman i sparuje z tym dekoderem, bo nie ma na stanie ona w punkcie jak na razie kart Cameleon, mimo że dziś była dostawa sprzętu. Nie zgodziłem się oczywiście, bo mam opcję kanałów TV France wykupioną za 10 zł/m, a ta opcja działa tylko na kartach Cameleon i poza tym z jednej karty korzystam w swoim prywatnym dekoderze. W związku z tym w punkcie Pani mi powiedziała, że 2 stycznia ma dostawę sprzętu i żebym wtedy przyszedł i jak przyjdą jej karty Cameleon, to mi wymieni pod warunkiem, że system to przepuści. Natomiast jak nie będzie w dostawie tych starych kart, to będzie pisała zamówienie reklamacyjne o wysyłkę do punktu karty Cameleon dla mnie na wymianę, ale nie gwarantuje mi czy będzie zgoda na to.

Także obecnie jestem bez telewizji na jednym dekoderze z dwóch i muszę czekać i nie wiadomo co z tego wyjdzie. ☹️

Edited by lukx95

Napisz reklamację, że uszkodzona karta, brak możliwości wymiany i proś o zwrot kosztów proporcjonalnie do okresu bez TV :D

Edited by Vsat

@12Tom12 na początek skonfiguruj sobie sieć LAN lub wifi tak aby nboxy "widziały się" wzajemnie. Powinny mieć ustawione unikalne adresy IP z twojej lokalnej sieci. Musisz wszystko robić po kolei, bo nie wiadomo w jakim sposób to chcesz mieć połączone. Normalnie wszystko powinno być połączone przez router ale widziałem tez inne dziwne przypadki.

7 godzin temu, lukx95 napisał:

Nie zgodziłem się oczywiście, bo mam opcję kanałów TV France wykupioną za 10 zł/m, a ta opcja działa tylko na kartach Cameleon i poza tym z jednej karty korzystam w swoim prywatnym dekoderze. 

Dobra decyzja.

Edited by tail#

@Vsat

Całkowicie bez telewizji to nie jestem, bo mam czynny jeden dekoder z jedną kartą Cameleon, czyli mam dostęp w połowie, bo zamiast na dwóch dekoderach, to tylko na jednym odbieram, także nie wiem czy w tym przypadku by uznali wniosek o zwrot kosztów, tym bardziej że mam darmowy Multiroom post C+. Natomiast całkowitego braku możliwości wymiany karty nie mam, bo zawsze może mi na tą chwilę punkt wydać na wymianę kartę Cayman, gdy przyniosę jeden z dwóch dekoderów, a to ja w sumie odmawiam wymiany na tą kartę, bo mi zależy na karcie Cameleon, abym mógł odbierać kanały TV France i mieć jeszcze dostęp do odbioru na swoim prywatnym dekoderze. W związku z tym, czy jest sens w ogóle pisać taki wniosek o zwrot kosztów od momentu braku odbioru do momentu wydania sprawnej karty Cameleon?

Ci którzy nie mają chęci przeszukać tematu parę stron wstecz odsyłam do mojego posta a porpo tymczasowego ratunku dla splitterów.

Oczywiście to będzie działać tak samo długo jak w dekoderach z linuxem/Enigmą. Jedyne co to trzeba wydać 40-50zł na odpowiednio zaprogramowany bloker.

12 godzin temu, roadway napisał:

Oczywiście to będzie działać tak samo długo jak w dekoderach z linuxem/Enigmą. Jedyne co to trzeba wydać 40-50zł na odpowiednio zaprogramowany bloker.

Ktoś Ci dał taką gwarancję czy sam to wymyśliłeś? :D Porównujesz dwa różne narzędzia które pracują na różnych softach więc jedno z drugim nie ma nic wspólnego. W przypadku splitterow ze względu na jego ograniczone możliwości wystarczy drobna zmiana i będzie koniec zabawy. Piszesz bloker, w takim razie wyjaśnij mi co on blokuje w tym przypadku?

Edited by tail#

Ci którzy nie mają chęci przeszukać tematu parę stron wstecz odsyłam do mojego posta a porpo tymczasowego ratunku dla splitterów.

Po co wciskać ludziom bloker? Splittery już od dawna poszły do lamusa, teraz to chyba używają tego tylko ci co wydali na to kupę kasy i im szkoda wyrzucać.
Obecnie karty dzieli się tylko softowo - oscamem, po lokalnej sieci internetowej, a nie splittery i zabawa w dwie żyłki i rj11, albo w bezprzewodowe badziewia

BLOKER w początkowych wersjach BLOKOWAŁ możliwość zapisu czegokolwiek na karcie przez operatora (np wyłączenie karty), niestety powodowało to także nieprzepuszczanie aktualizacji uprawnień.

Jak pojawiło się FEDC ktoś mądry wpadł na pomysł, że można go wykorzystać jeszcze w inny sposób...

5 minut temu, korni007 napisał:

...albo w bezprzewodowe badziewia

Te bezprzewodowe badziewie jak twierdzisz mylnie, działało i jeszcze gdzie nie gdzie działa o wiele lepiej aniżeli oferowany sprzęt z wifi do MR od ITI.  

No ale taka prawda. No niestety ale dzielenie kart ewoluowało, że lepiej jest dzielić sobie oscamem a nie splitery. Lepiej dziala niz spliter i większe możliwości gdyby coś siadło znowu.

Te bezprzewodowe badziewie jak twierdzisz mylnie, działało i jeszcze gdzie nie gdzie działa o wiele lepiej aniżeli oferowany sprzęt z wifi do MR od ITI.  
Kolego ale nie porównuj tego do MR od operatora,bo to jest takie [beep] że wogole tego nawet nie ujalem, bo jest to poniżej dna (tak jak tunery operatora zresztą, które mogą być conajwyzej wyświetlaczem zegarka)

Tak jak pisałem - działa bo ktoś wydał kiedyś na to kupę kasy, a teraz ratuje się blokerami, bo w końcu wydal tyle kasy że teraz go cztery litery pieką na myśl że miałby wywalić to w kąt.

W dniu 31.12.2018 o 11:43, korni007 napisał:

Po co wciskać ludziom bloker? Splittery już od dawna poszły do lamusa, teraz to chyba używają tego tylko ci co wydali na to kupę kasy i im szkoda wyrzucać.
Obecnie karty dzieli się tylko softowo - oscamem, po lokalnej sieci internetowej, a nie splittery i zabawa w dwie żyłki i rj11, albo w bezprzewodowe badziewia

Nie zauważyłem, aby ktoś coś tu komuś wciskał. Moim zdaniem po prostu warto wiedzieć, że jest opcja blokera (konwertera, eliminatora - jak tam zwał ;)  ). Może akurat takie rozwiązanie się komuś przyda, aczkolwiek trzeba być świadomym jego niepewności i tymczasowości. "Bloker" kosztuje jak wspomniano raptem 40-50zł, na pewno niejeden z Was znacznie więcej prze..lewa w imprezowy wieczór, o Sylwestrze nie wspomnę ;)  

Przykład na moim przykładzie: Cameleona dzielę splitterem na telewizor z tunerem SAT i modułem CAM, oraz własny dekoder Ariva, dostęp mam opłacony na jeszcze ponad rok. Na razie wszystko śmiga, jednak załóżmy dostaję w tej chwili sławetne FEDC. Chyba oczywiste jest co dokupię, aby przedłużyć ile się da "życie" tego sprzętu. I nie chodzi tylko o to, że żal ściska [beep]ę za wydaną kasą (wydana kilka lat temu, więc już się sporo "zamortyzowała"), ale właśnie, że wszystko mi fajnie działa. Szczególnie mam na myśli ten telewizor z wbudowanym tunerem SAT  i wzdrygam się na samą myśl, że miałbym znów do niego podłączyć jakieś pudło. Przy okazji z ciekawości pytanie: w jaki sposób inny niż "bloker" sprawić, aby karta z FEDC działała nadal w module CAM (Aston 2.26)?

A za rok - mam nadzieję tyle jeszcze system przetrwa (ponoć do końca 2019r)... przez ten czas będę miał czas na podjęcie decyzji co dalej. Może zmienię operatora, może oswoję się z myślą, że jakieś "pudło" jednak podłączone musi być. Może w ogóle zrezygnuję z płatnej tv linearnej na rzecz tylko DVB-T+streamy z internetu... Zobaczymy.

Edited by Stanley99
myśli niedokończone w starym roku ;)
  • Like 1

Posted (edited)

Dokładnie, popieram kolegę @Stanley99 . W splitter zainwestowałem 9 lat temu i wcale nie żałuję. A tylko dlatego, że na tamten moment operator nie był mi w stanie zapewnić funkcjonalności w postaci dostępu do treści na 4 TV w jednym domu jednorodzinnym (co właśnie podkreślam, a nie dzielenie się z sąsiadami lub innych kombinacji). Sprzęt praktycznie bez zarzutów działa do dzisiaj i jeśli spotka mnie zaraza FEDC to prawdopodobnie skorzystam z "blokera", aby jeszcze w spokoju dotrwać do końca roku na swoich tunerach (co sobie chwalę), dzięki którym mam możliwość choćby poukładać sobie listę wg własnych upodobań. Jeśli będzie mi żal to tylko z powodu konieczności płacenia za multiroom od nc+. Ale pożyjemy, zobaczymy.

Edited by Barti
Na forum nie wyrażamy się w sposób niekulturalny. Wyjątkowo poprawiono post.

Właśnie dzwonili do mnie z nc+ że z 1. Marca moja karta przestanie działać i że zapraszają mnie po odbiór dekodera abym mógł dalej korzystać z ich super ofert ( i przy okazji przedłużył umowę).
Obecna umowa jest już na czas nieokreślony, mam tylko cameleona - żadnego dekodera.
Pytanie na ile to prawda, na ile chcą żebym "się skusił". Nie ma mowy o migracji na CAMa. Tylko dekoder.

Posted (edited)

@myk6414

Na ich stronie "Polityka Zabezpieczenia Treści" cały czas jest mowa o końcu 2019.

Z ciekawości sprawdziłem też w moje nc+, ale u mnie brak jakichkolwiek informacji.

Edited by Besciakos

Posted (edited)
Godzinę temu, myk6414 napisał:

Właśnie dzwonili do mnie z nc+ że z 1. Marca moja karta przestanie działać i że zapraszają mnie po odbiór dekodera abym mógł dalej korzystać z ich super ofert ( i przy okazji przedłużył umowę).

Być może w końcu coś się ruszy i określą się dokładnie od kiedy zaczynają akcje gaszenia wszystkich camelenow bez względu na to czy ktoś ma od nich sprzęt czy nie. Jeśli chodzi o mnie od razu mogą wymieniać i parować, bo nie mam z nimi nic wspólnego, a po ich zmianach tym bardziej miał nie będę. Plus jest tego taki że skończą się narzekania typu "karta przestała działać, co muszę kupić aby działało". Żadne kombinacje ze splitterami, konwerterami i tunerami nie pomogą. Rozwiązanie będzie bezproblemowe i tylko jedno - sprzęt operatora.

Edited by tail#

Dokładnie tak, jak mówi wyżej @tail#. Wówczas pozostanie już tylko dekoder dedykowany lub moduł CAM ze sparowaną z nim kartą. :(

@Barti - przeczytaj co napisałem. Albo dekoder albo out. CAM ist Not an option

@myk6414

Tak, wiem. Tzn., że obecny klient, mając już umowę z nc+, nawet na samą tylko kartę, nie ma możliwości wzięcia modułu CAM, a jedynie dekoder dedykowany.

Natomiast moduł CAM pozostaje dostępny jedynie dla nowych klientów, którzy podpisują zupełnie nową umowę. Dotychczasowy klient też może wziąć moduł CAM, ale jak podpisze nową, odrębną umowę o abonament.

Tak, czy siak, taka polityka ze strony platformy nc+ jest chora i niedorzeczna! :crazy:

Dlatego ja naprawdę jestem szczęśliwy z tego, że swego czasu uciekłem od tej platformy. :D