Jump to content
kepak

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce

Recommended Posts

W dniu 5.12.2018 o 19:38, tomek6680t napisał:

@Barti

Jak na razie nie ma oficjalnego stanowiska nC+ ,że wszystkie karty cameleon  (seca/nagra CAID 0100) zostaną wymienione na Caymany CAID 1884. Obecnie Cameleony w tunerach operatora (nC+) są "przełączane " w nagre CAID 1813. Upraszczając ,karta Cameleon z 1813 i Cayman z 1884 (nagra) to nie jest to samo ,są duże różnice w zabezpieczeniach. Wymiana kart ,tylko na Caymany, wiąże się z większymi kosztami dla nC+. Do tego nC+ nadal nie wie co zrobić ze starszymi kartami po Cyfrze+ ROM DNASP400 RevI4A.

Nc+ samo nie wie w jaki sposób rozwiązać sprawę CAMELI. 

Myślę, że wie. Bardzo dobrze wie

Edited by ircios

Ja słyszałem,że mają z tym problem.... Zresztą mam to w d..e, ja oczekuje jasnej i czytelnej informacji obejmującej okres mojej kolejnej umowy, a nie kręcenia. Obecnie każdy konsul mówi co innego w sprawie " końca 2019".

W dniu 5.12.2018 o 17:06, SatExpert napisał:

Ten Technisat widzi kartę w czystej Nagrze MA (nie SECA), czyli mogłeś dostać FEDC, ale tego nie zauważysz dopóki nie wrzucisz karty do tunera z samym SECA (wtedy ona nie będzie nic dekodować choć powinna - objaw FEDC). :)

Czyli są tunery, które obsługują Nagrę w wersji która jest na Cameleonach.

RJ

PS.

Rozmawiałem z konsultantem Technisat i powiedział, ze np. Technisat DIGIT ISIO STC obsługuje system Nagra, ale nie potrafił powiedzieć, czy będzie współpracował z Cameleonem.

Edited by rafjak

Nie ma takich dekoderów ponieważ aktualnie karty Cameleon pracują w systemie Seca. Ograniczenie możliwości wykorzystania tej karty w dowolnym dekoderze polega na zmodyfikowaniu oprogramowania karty przez NC+ (zdalnie) w taki sposób, że karta nie obsługuje identyfikatora systemu kodowania 0100 (dawana C+). Po tej modyfikacji karta może działać tylko w dekoderach NC+ lub w dekoderach ze zmodyfikowanym emulatorem systemu kodowania oscam. Jeśli kiedykolwiek te karty zostaną przełączone do systemu Nagra, to będą działać wyłącznie w dekoderach operatora (NC+).

Edited by support458

37 minut temu, rafjak napisał:

Czyli są tunery, które obsługują Nagrę w wersji która jest na Cameleonach.

RJ

PS.

Rozmawiałem z konsultantem Technisat i powiedział, ze np. Technisat DIGIT ISIO STC obsługuje system Nagra, ale nie potrafił powiedzieć, czy będzie współpracował z Cameleonem.

Postaram się przetestować, pożyczę moduł z kartą Cameleon od znajomego.

@support458 , @rafjak pozostaje pytanie czy ten dekoder TechniSat: DiGYBOXX HD C+ posiada czytnik obsługujący system Nagra z kart Cameleon ? Czy tylko karty Cameleon w systemie Seca w nim działa ?

technisat-digyboxx-hd-c-tuner-satelitarn

http://marcinnoga75.blogspot.com/2012/08/technisat-digyboxx-hd-c.html

Na pewno czyta karty Conax.

Edited by tweed77

4 minuty temu, shark napisał:

Postaram się przetestować, pożyczę moduł z kartą Cameleon od znajomego.

Ale chodzi właśnie o to, żeby przetestować samą kartę a nie moduł z kartą.

Z tego co widzę to zdania są podzielone. Jedni twierdzą:

"Ten Technisat widzi kartę w czystej Nagrze MA (nie SECA), czyli mogłeś dostać FEDC, ale tego nie zauważysz dopóki nie wrzucisz karty do tunera z samym SECA (wtedy ona nie będzie nic dekodować choć powinna - objaw FEDC). "

a inni piszą:

" Nie ma takich dekoderów ponieważ aktualnie karty Cameleon pracują w systemie Seca. Ograniczenie możliwości wykorzystania tej karty w dowolnym dekoderze polega na zmodyfikowaniu oprogramowania karty przez NC+ (zdalnie) w taki sposób, że karta nie obsługuje identyfikatora systemu kodowania 0100 (dawana C+). Po tej modyfikacji karta może działać tylko w dekoderach NC+ lub w dekoderach ze zmodyfikowanym emulatorem systemu kodowania oscam. Jeśli kiedykolwiek te karty zostaną przełączone do systemu Nagra, to będą działać wyłącznie w dekoderach operatora (NC+)"

Pozdrawiam

RJ

To dlaczego koledze z Technisatem działa po załapaniu FEDC?

RJ

Edited by Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.

Bo karta działa dalej w Seca tunelowanym przez Nagrę tylko z innym CAID 1813.

Zmodyfikowana przez operatora karta nie obsługuje już CAID 0100.
Tak czy inaczej bez sensu jest inwestować w nowy sprzęt tylko na rok.
Edited by support458

Godzinę temu, support458 napisał:

Bo karta działa dalej w Seca tylko z innym CAID.

OK, to może zapytam inaczej. Czym różni się działanie Technisat'a z Nagrą od Opticum'a z mcas, że tu działa, a tu nie?

Witam.

Mam pytanie bo używam nbox i karte cameleon i niby wszystko działa ale przy próbie nagrywania jednego programu a oglądania drugiego drugi kanał zaczyna się zcinac jak by uprawnień nie dostawał na drugą głowicę. Czy to możliwe że tak śię dzieje przez te zabezpieczenia FEDC?

12 godzin temu, tomek6680t napisał:

Nie ,masz "złom" nie tuner ,temu zacina .

Nie jest to co prawda super dekoder, ale w opisanej sytuacji nic nie powinno się zacinać.

Sprawdź wersję oscam'a, może warto zainstalować e2 na nowo.

@lukas8887

Nbox może mieć 1000 różnych problemów ,to tuner który jest w użytkowaniu kilkanaście lat ,może być przerabiany pod Enigmę 2 w tani sposób . Karta z zarazą FEDC albo działa na oscamie ( z fix ) albo nie działa . Nie jest możliwe żeby "trochę działała" na jednej głowicy a na drugiej nie (z zarazą FEDC).

• Upvote 1

Wiem właśnie że nie powinno to być możliwe ale jednak jest tak że przy nagrywaniu drugi oglądany kanał chodzi jeszcze ze 20sekund i gaśnie jak by uprawnienia nie przechodziły. Kiedy zmienię zpowrotem na nagrywany kanał wszystko jest ok. Nbox nboxem ale to nie wina sprzętu raczej tylko oprogramowania. Problem w tym ze oscamów próbowałem już chyba wszystkich dostępnych w sieci a nic to nie zmienia. Najciekawsze jest to że spliter nbox wszystko chodzi bez zarzutow jest problem tylko z jednoczesnym nagrywaniem i oglądaniem. A wszystko się zaczęło gdy przełożyłam kartę do pace. Stąd moje pytanie o FEDC bo do nie dawna nie wiedziałem nawet o istnieniu takiego cuda. Tak  czy inaczej dzięki za odpowiedzi.

Edited by lukas8887

Ja miałem taki problem z recorderem, ale z Hyperiona zmieniłem na openPLi i pomogło. Na nbox mini znów oscamy działały, ale po paru godzinach na openPLi oscam działał, ale jakby nie pobierał uprawnień z karty, tu wgrałem Graterlię i działa, także ja bym próbował z dystrybucjami się bawić. Dodam, że wygrywałem kilkukrotnie to samo oprogramowanie i problem się powtarzał.

Edited by Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.

@lukas8887

Jak byś napisał ,że Cameleon dostał sid limited (licznik) ,to opisana przez Ciebie sytuacja ,mogła by mieć miejsce ,ale nie "zaraza FEDC" . Od lat wiadomo że nboxy mają kiepskie czytniki kart CA. Kup (jak oczywiście chcesz) czytnik zewnętrzny . I będziesz miał mniejsze problemy z nagrywaniem i jednoczesnym oglądaniem .

Edited by tomek6680t

Ale ja nie wiem czy on dostał sid limitet co dostał i czy w ogóle coś dostał. Jak znajdę rozwiązanie to dam Ci znać co to było. Nic kupował nie będę bo do tej pory to działało i raczej wątpię że nagle czytnik zrobił się kiepski. Już kolega wyżej daje lepsze wskazówki.

Ograniczenie możliwości dekodowania w tym samym czasie do tylko jednego kanału (SID), to kolejne ograniczenie domowego sharingu na kartach Cameleon. Założenie jest proste, zmusić klienta do kontaktu z NC+ i propozycja wymiany na PVR.

Edited by support458