Jump to content
kepak

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce

Recommended Posts

Ok, tylko akurat w tym czasie jest akcja FEDC dlatego podejrzenie szło w tym kierunku. Od tej sytuacji minęło ok. 3 tygodni i sytuacja nie powtórzyła sie. Gdyby dotyczyło to karty, bądź dekodera to mogłoby się powtórzyć.

• Sad 1

Skoro było to 3 tygodnie temu i nie powtórzyło się to czym się przejmujesz? :) Masz sprzęt od operatora i chcesz (przypuszczam) go dalej używać to jest to ewentualne zmartwienie operatora, gdyby coś Ci przestało działać, nie Twoje.

Edited by Vsat

Moja karta dostała FEDC. Okazało się, że wifibox+ trzymany w szafce po 2 latach nie odpalił - w punkcie wymiana nastąpiła od ręki i już śmiga (dobrze, że nie ruszałem anteny). Piszę informacyjnie w związku z FEDC, może komuś się przyda. Pozdrawiam.

Po czym wnioskujesz, że dostała FEDC? Chyba nie po tym, że karta ruszyła w zaktualizowanym wymienionym dekoderze. Takie coś możesz stwierdzić miedzy innymi, wkładając kartę do sprzętu z wolnego rynku. Tego nie wiesz na 100%, a piszesz.

Pisałem wczoraj ale temat zszedł trochę na bok i posty zostały usunięte. Więc dodam, że do tej pory korzystałem ze sprzętu z wolnego rynku i przestało hulać.

Edited by Christo

Dzisiaj zaczęły mi problemy z odbiorem kanałów kodowanych (brak, niekodowane są). Mam własny dekoder Miraclebox i kartę cameleon (oraz stary ich dekoder Pace którego nie używam). Czy NC+ coś zmienia, że nagle nie mam dostępu do kanałów kodowanych?

• Sad 1

Wczoraj podczas przełączania kanału na Ferugonie Ariva 4K pojawił się komunikat "zakodowane". Karta Cameleon przez splitera. Włożyłem kartę do tunera 4K, a potem do Fergusona Arivy 203 i też nic. Podłączyłem Pace, nie zadziałał "Brak karty, wyjmij, włóż, itp". Dzisiaj włączyłem Paca i działa, przełożyłem kartę do Ferdków, ale karty nie czytają - "Kanał zakodowany". Czy to już koniec mojego Cameleona i splittera do Ferdków? Na nc+ jestem skazany do połowy 2020 roku.

Edited by Mr. Orbita
Poprawiona czytelność, post przeniesiony do lepszego wątku.

@tomek6680t Co z tego, że zajrzy, jak nie przeczyta😂😁

@thymalus

Masz wszystko napisane w temacie. Wyczytasz też, jak uratować to wszystko. Przynajmniej na jakiś czas.. 

Edited by ircios

Panowie, spotkało i mnie. Mam splitter Diviso i do tego 3 karty przewodowe. Kupować bloker FEDC? Wystarczy wtedy Cameleona włożyć w bloker i do splittera? Pace zablokowany na sofcie 159 i do tego 2x Ferguson Ariva 202E. Świeża umowa i nie wiem, czy się w to bawić, czy od razu startować z MR na 3 TV.

Witam.

Jestem tu nowy,  wiec z gory sorry za zapewne "banalne" dla niektorych, pytanie, ale do dzisiaj wszystko chodzilo mi na Arrivie 4K i MR do Fergusona Ariva 203 przez spliter.

Niestety wszystko padlo i dopiero karta uruchomila sie na oryginalnym Pace. Pytanie, jak moge to sprobowac obejsc? Czy jest taka mozliwosc na Ariva 4K? Moglby ktos bardziej doswiadczony mogl podac linka do tej informacji? Bylbym wdzieczny, bo czytajac kilkadziesiat stron to dla mnie to jak szukanie igly w stogu siana, a dla was pewnie kilka sekund.

Z gory wielkie dzieki za pomoc.

Pozdrawiam.

Edited by Barti
Niechlujna pisownia w poście. Na forum piszemy poprawnie po polsku, z poszanowaniem zasad polskiej pisowni, gramatyki, ortografii i interpunkcji. Poprawiono post.

Odpowiedź na zadane pytanie znajdziesz w niniejszym wątku. Na forum jest też coś takiego, jak wyszukiwarka. Działa ona poprawnie.

• Upvote 1

Panowie, z przykrością stwierdzam, że wasze odpowiedzi na postawiony problem są żałosne. Nie znam się na technicznych zawiłościach działania sprzętu TV-SAT. Problem, o którym pisałem, pojawił się kilka dni temu. Przed tym wszystko działało bez zarzutu.Więc jako laik spodziewałem się konkretniej od Was pomocy typu zrób to i to, powinno zadziałać, a nie "przeczytaj wątek'', czy "zajrzałeś w logi oscama w Arivie 4k" Zanim zwróciłem się z pytaniem o pomoc, przeczytałem cały wątek, wszedłem na logi, ale to dla mnie czarna magia. Tak samo potraktowaliście pytania o rozwiązanie podobnego problemu przedstawionego przez użytkowników fr86 i Azz666. Myślę że, podobny problem ma wielu abonentów nc+, posiadaczy kart Cameleon, którzy nie są tak biegli w temacie, jak Wy.

Pozdrawiam.

24 minuty temu, thymalus napisał:

Zanim zwróciłem się z pytaniem o pomoc, przeczytałem cały wątek, wszedłem na logi ale to dla mnie czarna magia.

W takim razie pokaż te logi. Czytając twój opis problemu należało by napisać że to on właśnie jest żałosny dlatego że nic z niego nie wynika, poza tym że włożyłeś kartę tu i tam i niedziała, a konkretów brak. Piszesz że masz sprzęt  Pace więc gdybyś przeczytał ten wątek to byś się dowiedział że ważna jest wersja oprogramowania w tym sprzęcie.

Edited by tail#

@thymalus Nic nie czytałeś. Nie trzeba być biegłym w dziedzinie sat, aby wiedzieć co sie stało, bo podobne przypadki są wymienione prawie na każdej stronie od jakiegos czasu. Więc skoro czytałeś, to wiesz co to jest FEDC. Jest też napisane jak to przeskoczyć, przynajmniej na jakiś czas.

• Upvote 1

Wiem, że mi FEDC na początku września zablokował Paca /wersja 162/ przez splitera. Paca zastąpiłem Arivą 4k i kilka tygodni było OK.

Nie wiem, czy o to chodziło tail -owi, ale jeśli tak to nie wiem, jak to ugryźć.

oscam.srvid
oscam.dvbapi
oscam.provid
oscam.srvid
oscam.services 
Edited by Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.

@thymalus

Jak byś wstawił logi  ze startu  oscama w Arivie 4k ,to było wiadomo ,czy karta dostała zarazę FEDC ,czy karta nie dostała uprawnień . Ostatnio były problemy z "łapaniem" uprawnień na provider 000068.W tym wątku już kilkadziesiąt razy ,opisano co można zrobić (kupić) ,żeby rozwiązać problem z FEDC . Bloker z odpowiednim wsadem lub tuner z linuksem i odpowiednio skompilowanym oscamem (patch FEDC) . Dla Arivy 4k nie ma oscama z fix FEDC,w sumie jest "testowy",ale trzeba używać dwu oscamów na raz ,co jest skomplikowane. Zwróć się do Moderatorów tego Forum ,o zrobienie osobnego wątku . Gdzie będą przeniesione / skopiowane odpowiednie posty które w szczegółowy sposób wyjaśnią co to jest FEDC i jak rozwiązać problemy z tą "zarazą" . To by pomogło Tobie jak i innym ludziom z kartami po Cyfrze+ .

• Thanks 1

2 godziny temu, thymalus napisał:

Wiem, że mi FEDC na początku września zablokował Paca /wersja 162/ przez splitera. 

Pisałeś, że sprawdziłeś logi, czyli konkretnie co sprawdziłeś? :)

3 godziny temu, thymalus napisał:

Wiem, że mi FEDC na początku września zablokował Paca /wersja 162/ przez splitera. Paca zastąpiłem Arivą 4k i kilka tygodni było OK.

Spliter nie działa przy tej wersji oprogramowania w Pejsie, za to karta z FEDC działa wyśmienicie.  Sprawdź kartę w innym sprzęcie po Cyfrze, tylko nie w Philipsie. 

20 minut temu, ircios napisał:

Spliter nie działa przy tej wersji oprogramowania w Pejsie, za to karta z FEDC działa wyśmienicie.  Sprawdź kartę w innym sprzęcie po Cyfrze, tylko nie w Philipsie. 

To wiem. Chodzi mi o, to czy jest możliwość, żeby współpracowała w spliterze z Fergusonami. 

@thymalus

Wszystkie rozwiązania w Twojej sprawie (problemie z FEDC) ,wiążą się z wydawaniem kasy i to Twojej kasy . A to Ty podejmiesz decyzję na co wydasz i ile kasy . My tu możemy tylko doradzać ,a nie ma "idealnego" rozwiązania ( i darmowego). Ty napisałeś że masz splitter  ,ostatnio pojawiają się różne softy dla splitterów ,które radzą sobie z zarazą FEDC . Warto czytać w necie ,dzwonić do tych co oferują to oprogramowanie ,poznać szczegóły . Nikt za Ciebie tego nie zrobi . Oczywiście można też wziąć MR od nC+  i po "kłopocie"   :)  .

============================

Z netu "nowinka "

Card......ter POWER3 TURBO - serwer FEDC,150zł i po (niby) problemie z FEDC .

Edited by tomek6680t
  • Like 1