Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Vsat napisał:

Pace zabezpieczyłeś przed aktualizacją do softu, który odpala kartę w trybie Nagra.

Kup to urządzenie i wrzuć do CLONE+ i do niego kartę.

Sagemcom DSI działa w Nagravision, więc nim się nie przejmuj.

Skoro masz na umowie Pace+Sagem to prędzej czy później dostaniesz FEDC.

W umowie mam tylko PACE (sagem kupiony na wolnym rynku), ale czy to ma znaczenie?

Czy bloker instalować w clone zapobiegawczo czy po fakcie?

Jeśli Pace jest zabezpieczony przed aktualizacją, to jak to zrobić krok po kroku w przypadku zarażenia FEDC. Podobno karta powinna być sparowana.

Sorry ale nawet dostawca nie udzielił szczegółowej info. Wspomniał nawet, że w przypadku najnowszego oprogramowania w clone mogą być problemy przy współpracy z blokerem (oprogramowanie mam raczej sprzed kilku lat).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, ircios napisał:

Przeczytaj jeszcze raz tamten post, bo nie mam zamiaru to cytować.  Słowo "Jeśli" Tyle w temacie.

@andy14 Czekaj cierpliwie. Soft pójdzie w końcu ?

 

28 minut temu, roberttosat napisał:

Pierwsze zdanie pomijam, w drugim: o jakim sofcie piszesz, że w końcu pójdzie?

 

 

koledzy czekam na sugestię, bo mam mętlik

czekać z kartą w swoim sprzecie  czy ruszyć z pace

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, roberttosat napisał:

Pierwsze zdanie pomijam, w drugim: o jakim sofcie piszesz, że w końcu pójdzie?

To nie wiesz jaki ma Soft Pejs, który kastruje go z Seca?  Musi  otrzymać 162, bo w szafie leżał. 

 

@andy14 Zrób reset sprzętu. Powinno ruszyć.

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, p.saw napisał:

W umowie mam tylko PACE (sagem kupiony na wolnym rynku), ale czy to ma znaczenie?

Czy bloker instalować w clone zapobiegawczo czy po fakcie?

Jeśli Pace jest zabezpieczony przed aktualizacją, to jak to zrobić krok po kroku w przypadku zarażenia FEDC. Podobno karta powinna być sparowana.

Sorry ale nawet dostawca nie udzielił szczegółowej info. Wspomniał nawet, że w przypadku najnowszego oprogramowania w clone mogą być problemy przy współpracy z blokerem (oprogramowanie mam raczej sprzed kilku lat).

Jak masz Pace i dwie karty na umowie to wątpię, żebyś dostał FEDC, bo operator nie wie, której karty używasz w dekoderze.

Bloker zainstaluj w Clone+. Ja tak zrobiłem u znajomego i śmiga. Czasami się zawiesi - pomaga wyłączenie i włączenie Clone'a do prądu.

W Hollexie za 50 zł możesz kupić aktualizację Clona do wersji 5.0. Po internecie śmiga aktualizacja do 4.6.1.0...

W przypadku Pace na sofcie 159 działasz tak, jak dotychczas, czyli w dekoderze karta kliencka Clone+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, p.saw napisał:

Czy bloker instalować w clone zapobiegawczo czy po fakcie?

Bloker zapobiegawczo jest bez sensu - max 2 miesiące uprawnień, a potem i tak musisz wystawić kartę na pastwę nc (a mając już odpowiedni konwerter/bloker nie trzeba unikać FEDC).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Vsat napisał:

Jak masz Pace i dwie karty na umowie to wątpię, żebyś dostał FEDC, bo operator nie wie, której karty używasz w dekoderze.

Bloker zainstaluj w Clone+. Ja tak zrobiłem u znajomego i śmiga. Czasami się zawiesi - pomaga wyłączenie i włączenie Clone'a do prądu.

W Hollexie za 50 zł możesz kupić aktualizację Clona do wersji 5.0. Po internecie śmiga aktualizacja do 4.6.1.0...

W przypadku Pace na sofcie 159 działasz tak, jak dotychczas, czyli w dekoderze karta kliencka Clone+.

Dzięki za wskazówki.

Czy kupując bloker muszę wybrać opcję jego oprogramowania, bo w opisie jest info, że spełnia 3 funkcje? Czy to nie ma znaczenia?

W Clonie mam wersję 4.6.1.0 a dostawca twierdzi, że bloker SmardCard ma problemy (ponoć) z najnowszym oprogramowaniem Clona. Czy ta wersję, którą mam wystarczy?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, gdzie kupujesz bloker, ale wyślę Ci wsady na priv, poprosisz sprzedającego o zaprogramowanie Twoim wsadem i będzie ok.

Ja u tego znajomego też na Clonie z 4.6.1.0 dałem bloker na PIC16F84A i śmiga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, radk napisał:

Bloker zapobiegawczo jest bez sensu - max 2 miesiące uprawnień, a potem i tak musisz wystawić kartę na pastwę nc (a mając już odpowiedni konwerter/bloker nie trzeba unikać FEDC).

Czyli ewentualnie czekać na FEDC?

Kolega @Vsat trochę mnie pocieszył z tym wysłaniem FEDC z uwagi na to, że mam w umowie 2 kamele i tylko jeden Pace. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vsat Ja niby temu zaprzeczyłem?

 

@andy14 Jeśli masz zamiar inwestować w wskrzeszenie sprzętu własnego, to nie musisz aktualizować Pejsa (nie da się tego cofnąć, a nie ma potem mowy o ewentualnym połączeniu go ze splitterem).

Jeśli jednak zdecydowałeś się przejść na samego Pace'a, to po podłączeniu i włożeniu karty wybierz w ustawieniach opcję aktualizacji. Z satelity ślą je chyba tylko w wybranych godzinach, więc możesz też spróbować z podłączonym internetem.

Swoją drogą, jeśli dekoder jednak zgłosi posiadanie najnowszej wersji softu, to napisałbym reklamację z podkreśleniem tego faktu i żądaniem przywrócenia dostępu do usług. Regulamin w końcu nie zabrania trzymania sprzętu w szafie :P

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@roberttosat. Nie pisałem tylko o P+ i P-. Czytasz to co chcesz. Reset to też wyłączenie z prądu. 

 

 

 

@andy14. Cieszę się, że uruchomiłeś Pejsa. 

Teraz informacja, która jest wielką tajemnicą dla kogoś z forum, aby wymusić pobranie softu przez dekoder Pejs.

 

Przy wyłączonym z prądu tunerze wciskamy jednocześnie przyciski [P-] i [P+] i włączamy tuner do prądu nie puszczając tych przycisków.

 

 

 

 

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ircios, @roberttosat

Dziękuję za pomoc , po piwku koledzy.

Trzeba przyzwyczaić się do Pace. 8 lat na swoim sprzęcie. Może kiedyś będzie możliwość odbioru, ale pewnie wtedy będzie trzeba zakupić nowy dekoder.

Unibox (na ALI) już nie dawał czasem rady z NOWA TV itp. Problem znany na forum.

Edytowane przez Barti
Niechlujna pisownia w poście. Na forum piszemy poprawnie po polsku, z poszanowaniem zasad polskiej pisowni, gramatyki, ortografii i interpunkcji. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów,

 

Czy ktoś mógłby wytłumaczyć laikowi.

Mój  Cameleon dostał FEDC i przeszedł na Nagrę.

Skoro mam software MCAS w tunerze (Opticum X4) to dlaczego karta nie działa w takim tunerze?

MCAS nie obsługuje tej wersji Nagravision?

 

Pozdrawiam

RJ

Edytowane przez rafjak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z czego wynika problem dołożenia tej Nagry do oprogramowania MCAS?

 

2 minuty temu, Vsat napisał:

On nie przeszedł na Nagrę. On jest dalej w Seca tylko ma provider ID niezgodny z tym, co jest na SAT. To tak jakbyś miał kartę od innego operatora.

 

Moja karta zgłasza się teraz jako Nagra, więc musiała przejść na Nagrę.

 

RJ

Edytowane przez rafjak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...