Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki wielkie, ale ten moduł jest niedostępny na rynku, przynajmniej internet i portale aukcyjne nic nie wyszukują (jest dostępna wersja z granatową naklejką a ta podobno jest tylko SECA), natomiast są inne moduły według sprzedawców wspierające te same systemy SECA/NAGRA (ponoć - tego nie sprawdzałem) Diablo CAM2, wspomniany Moduł CI Matrix Revolutions Cam być może  i inne - kwestia determinacji szukania - może ktoś się podzieli doświadczeniem i pokaże operatorowi, że zabawa z wirusowaniem nie ma sensu bo można sobie kupić legalnie alternatywę na rynku (skoro NAGRA ma pozostać) - a może tak łatwo nie jest - tego nie wiem - stąd też jakiś test modułów obsługujących Cameleony z wirusem lub bez wirusa by się przydał o ile jest co testować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@darlen

Jak ludzie napisali Tobie ,że Twoja karta ,nie będzie działać w nagra ,w żadnym module CAM CI/CI+  dostępnym na rynku ,to czego jeszcze nie rozumiesz ? Jak zadasz Swoje pytania na "innym Forum" ,to dostanie odp. bardziej szczegółową . Na tym Forum ,nie podaje się pewnych wiadomości ze względu na Regulamin .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darlen ,ale kombinujesz. Daruj sobie w kombinowanie i albo sprzęt operatora ,albo rozwiązanie umowy. Co do forów z p....em to wystarczy wpisać słowo laki ,tylko jak ktoś słusznie zauważył to jest puki co jest ściśle tajne łamane przez poufne i nikt Ci takiej informacji za darmo nie udzieli. Wiadomo nie od dziś ,że to zmiany nadejdą i teraz zaczyna się płacz i lament bo NC+  robi poważne ruchy. Co do a...ro jak nie siedzisz w temacie to lepiej nie kupuj nic co jest związane z NC+ i CP , bo możesz wtopić sporo kasy. Są tam osoby co tylko czekają na takich "jeleni" jak ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupcie sobie dekoder na e2 (w obecnym czasie najlepiej zgemma h2h) i wszystko będzie działać. Era spliterów dobiegła końca, a nie siedzicie sobie i kisicie się na jakiś starociach ;) A jak nie (o zgrozo!) to sprzęt operatora. Proste ;)

 

Ogólnie rzecz mówiąc ja bym szedł w e2, a cameleony będą działać nie tylko do 2019 ;)

 

Pzdr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kristof1992 napisał:

Kupcie sobie dekoder na e2 (w obecnym czasie najlepiej zgemma h2h) i wszystko będzie działać. Era spliterów dobiegła końca, a nie siedzicie sobie i kisicie się na jakiś starociach ;) A jak nie (o zgrozo!) to sprzęt operatora. Proste ;)

 

Ogólnie rzecz mówiąc ja bym szedł w e2, a cameleony będą działać nie tylko do 2019 ;)

 

Pzdr :)

A jak ktoś nie lubi dodatkowych skrzynek (nie che dekodera - i nie ma znaczenia czy od operatora, czy nie od operatora) bo ma wbudowany tuner w dość drogi TV - jakaś alternatywa dla osób które mogą nie mieć dostępu do kablówki i internetu - są takie miejsca w tym kraju.

Dobra wiadomość, że Cameleony będą działać po 2019 roku - pewnie sposób na ich użytkowanie poza sprzętem operatora się znajdzie - jak będzie popyt to i podaż się znajdzie - taki mamy rynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja tak mam :) Mam "skrzynkę" w innym pokoju, a obraz po sieci przesyłam. :) Używam na Samsungu takiej appki smartTV (sipTV) i śmiga mi to elegancko. Obraz jak przez kabel HDMI bez straty jakości. :) I nie muszę mieć wejścia na CI+.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kristof1992 napisał:

Ogólnie rzecz mówiąc ja bym szedł w e2, a cameleony będą działać nie tylko do 2019 ;)

 

 

Skąd to info że Camele będą działać "nie tylko do 2019"? Tak będą działać ale czystej w Nagrze jako nieparowane w sprzęcie od operatora dopóki NC+ nie wymieni ich wszystkich na Caymany parowane z ich dekoderami. Już teraz konsule na infolinii NC+ informują że po 2019 roku nie będzie już możliwości odbioru na własnym sprzęcie oferty NC+ na kartach Cameleon i jedynie karty te będą działać w ich dekoderach. Powód jest taki iż NC+ wygasi stary system kodowania na satelicie. Nie mówią o jaki system chodzi ale wiadomo że o "Seca". Docelowo zostanie na sat. Nagra i Conax parowane w ofertach i to co będzie świecić na kartach nieparowanych Cameleon w Nagrze czystej. Na szkoleniach już są podawane infa że "Seca" zgaśnie z satki po 2019 roku. Dali sobie czas na przymuszenie abonentów na przesiadkę na dekodery operatora po to by zgasić Seca z satki. To czy Nagra z Cameli będzie działać na własnym sprzęcie to już temat "TABU". Obecnie to tunelowanie "Seca" pozwala na odbiór na własnym sprzęcie. Bez powodu na szkoleniach przedstawiciele NC+ nie obwieszczają zgaszenia "Seca" z satki po 2019 roku i wymiany kart Cameleon w późniejszym terminie u abonentów. Wszyscy wie[beep]i po fuzji n-ki z Cyfra+ że to parowany Conax i karty od tego systemu poleca z NC+ a tutaj Camele idą do pozamiatania a powód jest taki że Camele są nieparowane. No bo właściciele kontentu się ostro burzą że NC+ używa nadal tych kart i ich cenny kontent jest nagrywana w formie nieszyfrowanej i wynoszony przez abonentów do internetu i udostępniany do pobrania. Wszystko co umożliwia nieparowany odbiór oferty NC+ ma zostać pozamiatane. Oferty Smart HD+ z nieparowaną kartą Conax tak samo za 2 lata out. Tylko pre-paidy parowane będą oferowane. Przy okazji NC+ wypchnie sprzęt n-boxy ADB po n-ce jaki jej zalega w magazynach no bo przecież ich spółka córka serwis SkyMax to wszystko naprawia nadal i odnawia.

Edytowane przez pablo21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic już nie wypchnie.  Na pewno te dekodery nie dla abonentów. Tylko być może do sklepów z ofertą na kartę.  Po roku 2019 piszesz... ???? 2020, 2021 itd..To są daty po 2019. Conax też do odstrzału pójdzie.  Zaraz po Seca. 

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak do ofert na pre-paid ale z tych ofert można potem migrować na abonament NC+. O to mi chodziło. Nie że dekodery po n-ce ADB będą dalej wydawane normalnie w APS-ach do ofert abonamentowych. Po to są na liście wsparcia dekoderów NC+ w komunikacie. Na razie o Conax-ie jest cisza i temat Cameli jest przez NC+ maglowany. ale zapewne i za Conax za kilka lat się wezmą i zostaną same Caymany a w przyszłości system bezkartowy w dekoderach.

Edytowane przez pablo21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pablo21

 

Żeby walczyć z "piractwem wszelakim" a nie tylko wkurzać swoich abonentów ,to nC+ powinna wycofać z użytkowania wszystkie tunery z procesorem STi . Za nim "przełączy " Cameleony w nagra ( 1813) lub zacznie je masowo wymieniać  na Caymany .

Jeśli tego nie zarobi ,to wychodzi na to ,że "zachęca" do łamania zabezpieczeń (a są już od lat złamane) . Polsat ma trzy nowe tunery,które dobrze będą sobie radzić z "piractwem ". A żeby nC+ wymieniła wszystkie tunery z procesorem STi ,to potrzebuje milionów euro których nie ma . Więc zapewne skończy się tylko na wkurzaniu abonentów , a piractwo wszelakie ,będzie się miało tak ja dotychczas .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko piszą, to widać. Ja już na dwóch dekach mam podbite rewizje karty (CAID 1861 na DNASP190 MerQ2B), trzeci jest w trakcie (DNASP190 MerQ2A). A karty 1803 też podobno już dostają aktualizację (popatrzę w to za chwilę, jak mi się kabel antenowy zwolni :)). EMM-y globalne lecą jak oszalałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jak wysyłają blokady dopiero widzą ile ludzi korzystało ze splitterów którzy dzwonią i narzekają na infolinii że im nie działa, a do tego pewnie Multiroom zaczął schodzić jak świeże bułeczki po blokadach i aktualizacji dekodera , jak wyłączą całkowicie Seca to dopiero będzie gorąca linia.

Edytowane przez jackowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, jackowski napisał:

jak wyłączą całkowicie Seca to dopiero będzie gorąca linia.

I bardzo dobrze, oby jak najszybciej to nastąpiło. Skończy się dzwonienie na infolinię z pretensjami i pytaniami jak wgrać listę kanałów bo "mi nie działa". To co niektórzy wyprawiają na infolinii to szczyt głupoty i jedynym skutecznym rozwiązaniem jest sprzęt operatora i najlepiej tylko z podstawowymi możliwościami - włącz/wyłącz, zmiana kanału, bo reszta to zbyt skomplikowane itp.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, vito007 napisał:

Następny, wiedzący co dla ludzi najlepsze.

Najlepiej tylko włącz/wyłącz, tvpinfo i tvTrwam.... Więcej nie trzeba.

Czym chcesz wytłumaczyć głupotę ludzi? Należy zastosować najprostsze rozwiązanie i taki stosuje operator. Jeżeli nie potrafisz obsługiwać własnego sprzętu i dzwonisz w tej kwestii na infolinię z pretensjami to znaczy że coś jest z tobą nie tak i po prostu tego nie ogarniasz i nie ma na to innego rozwiązania. Po co blokować infolinię bzdurami za które operator nie odpowiada i utrudniać życie abonentom którzy faktycznie tej pomocy potrzebują - abonentów mających sprzęt operatora?

 

@balecmistrz

Dla vu+ istnieją odpowiednie narzędzia które spowodują że nawet jak złapiesz zarazę, to nic się nie stanie. Możesz mieć przygotowane i tylko podmienisz.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...