Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, astorino napisał:

Witam

 

Nie jestem biegły w "szyfrach" które czytam jak Kameleon itd. :) sorki stary już jestem i mam prośbę.

Mam spliter 2010 r, dwa TV na swoich dekoderach i jeden NC+. Tylko dekoder cyfry nie działa na spliterze reszta działa OK. 

Co teraz? Dokupić 3 dekoder, a NC+ włożyć do szafy? Karta będzie działać nie będąc w dekoderze NC+?

 

Jak puszczą ci FEDC na kartę Cameleon to spliter przestanie też działać niestety i inwestycje na darmo będą.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na FEDC radą prócz Enigmy są jeszcze sprzętowe blokery. Było w tym wątku, circa 50 zł jak widziałem w necie. Czyli zaporowo bardzo nie jest, lecz inwestycja jakaś jednak jest ;) Nie wiem również, jak jest ze współpracą tych blokerów z każdym splitterem/modułem CAM. Inna sprawa, że Cameleony ponoć definitywnie zgasną z końcem 2019r.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Stanley99 napisał:

 Nie wiem również, jak jest ze współpracą tych blokerów z każdym splitterem/modułem CAM.

 

Jedynym splitterem o którym słyszałem, że ma problemy jest Clone+ Ale tu również jest rozwiązanie tylko nieco bardziej rozbudowane...

8 godzin temu, Stanley99 napisał:

 Inna sprawa, że Cameleony ponoć definitywnie zgasną z końcem 2019r.

Cameleony nie zgasną - bo i po co? Nie robili by wówczas tych zabiegów. Zgaśnie co najwyżej provider 0068, Nagra na nich zostanie ;-)

Edytowane przez Mr. Orbita
Proszę bez linkowania do tego typu produktów - to oficjalne forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cameleon w czytniku nBox-a mojego znajomego dostał FEDC. Co prawda po przełożeniu do WiFi-Box-a odpalił, ale mimo wszystko kolega zamówił "lekarstwo". Co prawda moje cameleony nie dostały (jeszcze) "wirusa", ale pojechałem zobaczyć jak to ustrojstwo działa. To co udało mi się zauważyć:

- po włożeniu do czytnika, trzeba odczekać kilkadziesiąt sekund na to, by dekoder zaczął dekodować kanały (później, przy zmianie kanałów jest już OK),

- płytka blockera jest trochę węższa niż karta kodowa, co trochę utrudnia precyzyjne ułożenie jej w czytniku nBox-a,

- działa w bezprzewodowym splitterze SmartWi.

Edytowane przez K63
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze lepiej. Rozumiem że chłop mógł nie wiedzieć, jakby mu nikt nie powiedział ale w tym przypadku i do tego wystające z czytnika jakieś ustrojstwo i kilkadziesiąt sekund czekania. :rofl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak jeszcze nie wypowiedziałeś, to jeden miesiąc na okresie nieoznaczonym będziesz musiał posiedzieć, bo wypowiedzenie składa się co najmniej 1 okres rozliczeniowy przed końcem umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://ncplus.pl/zabezpieczenie-tresci

 

czyli na niezależnych tunerach nie majacych softu nc nic nie bedzie , zablokują uprawnienia ale poinformują wczesniej ?

 

W związku z tym platforma nc+ będzie stopniowo rozszerzać zakres działania funkcjonalności kontroli odległości sprzętu weryfikującej istnienie połączenia sieciowego. W przypadku korzystania przez Abonenta z modeli dekoderów nie wspierających funkcji kontroli odległości, będzie zachodziła konieczność wymiany dekodera. Abonenci będą indywidualnie informowani o planowanych działaniach celem uzgodnienia optymalnego rozwiązania.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, robert451 napisał:

https://ncplus.pl/zabezpieczenie-tresci

 

czyli na niezależnych tunerach nie majacych softu nc nic nie bedzie , zablokują uprawnienia ale poinformują wczesniej ?

 

 Blokują od dawna i nikogo o tym wcześniej nie informują, robią to partiami i tyle w tym temacie do końca 2019r kodowanie Seca wyłączą.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, camelon153 napisał:

mi  2 tygodnie temu zaktualizowali PACEa, no to podłączyłem inny dekoder

wczoraj spalił się Clone+,  zbieg okoliczności jakiś...

umowa do 30.09.  niewypowiedziana... jeszcze...


Zblokowali Ci może kartę a nie Clone sie spalił. U mnie właśnie karta działa z niezależnym dekoderem ale po włożeniu do Clona gubi sygnał i nie da się oglądać, trzeba reset splitera robić co 30 sekund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎30‎.‎08‎.‎2018 o 16:11, DiilGang napisał:

@darlen

 

Cameleony gwoli ścisłości mają system Nagra, a nie Seca ( z Seca został tylko CAID 0100, jako kombatybilność z niezależnymi dekoderami, Pace itd. ) . Czystą Nagrę ( 1813 ) obsługuje jedynie szary moduł CI+ po Cyfrze, praktycznie niedostępny.

Kontynuując wątek Cameleona w trybie Nagra - czy to to samo co Nagravision?? - niestety nie mam pojęcia, a znalazłem jakiś cudny moduł Moduł CI Matrix Revolutions Cam który podobno wspiera
- SECA 1 i 2 - przechodzą uprawnienia do oryginalnych kart abonenckich CYFRA +
- Irdeto 1 i 2
- Viaccess 1 i 2
- Nagravision
- Conax
- Betacrypt.

 

Czy ktoś może powiedzieć czy ten moduł ma sens w przypadku opisywanego tu wirusa, może ktoś testował??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie działać z Cameleonem, ale jak dostanie "wirusa" FEDC - potrzebny będzie Ci bloker/konwerter ECM.

Jedyny moduł, który działa nawet, jak karta zostanie zarażona FEDC to moduł CI+ szary z logo CYFRA+, ponieważ on pracuje w trybie Nagravision - tak, jak napisał kolega @DiilGang w poście, który zacytowałeś.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALe ten moduł który wskazałem, też ponoć obsługuję NAGRAVISION - jeżeli to jest to samo co cytowana NAGRA 1813 - to chyba wirus nie powinien na  tym module być straszny a nawet wyłączenie SECA na transponderach. Jeżeli o moduły które podobno obsługują Nagravision to na rynku można ich znaleźć wiele typów, więc w czym jest problem - na co zwracać uwagę lub pytać sprzedawców.

Jak by mi ktoś wytłumaczył w czym jest problem - oczywiście w temacie modułów - bo na rynku jest ich trochę a niektóre mają litanię systemów (kilka - kilkanaście)  które ponoć obsługują.

Podobno niektóre można programować - cokolwiek tzn. w praktyce - to dlaczego ich nie zaprogramować tak, żeby działały z Cameleonami których trochę jest na rynku - tak jak się programuję dekodery i inne wynalazki do dekoderów. Mamy również TV SMART na androidach - to podobno linux - w czym jest problem w 40 milionowym kraju??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta karta to nie jest czysta Nagra tylko Seca i Nagra i moduł/dekoder musi znać instrukcję, jaką ma wysłać do karty, żeby ją przełączyć w tryb Nagravision. Ten wskazany przez Ciebie moduł jak i wszystkie inne (poza tym CI+ Cyfra+, którego zdjęcie wrzucił @tweed77) tej instrukcji nie znają, więc karta zawsze uruchomi się w nich w trybie Seca.

Druga sprawa jest taka, że nie ma Nagravision bez parowania. To Nagravision, które obsługuje ten moduł, zapewne dotyczy niemieckiego HD+ i kart 01 i 02, gdzie pewne dane są jawne... ale tutaj takie tematy są zakazane. ;)

Edytowane przez Vsat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że rozumiem, zatem jeżeli operator usunie nam wirusem tryb SECA - jak rozumiem zostaje NAGRA - to dalej będzie potrzebna instrukcja do przełączenia na NAGRA??, czy już będzie - przełączone z automatu i dowolny moduł z NAGRAVISION ją odczyta , czy znowu jest potrzebna jakaś instrukcja??

Drugie pytanie - wiele modułów podobno da się programować  - tak piszą - czy w zakresie programowania jest możliwe stworzyć tą wymaganą instrukcję przełączenia na NAGRĘ? - szukam tylko rozwiązania pod TV zgodnie z ofertą NC+, posiadam same karty. Ostatnio ktoś dodał jakąś instrukcję do EPG i japońskie TV zaczynają poprawnie dekodować ogonki polskiej czcionki z transponderów Polsatu - przecież to był jakiś banał - da się - wyczuwam tutaj podobną analogię.

Jak rozumiem dotychczasowe informację - usunięcie systemu kodowania SECA z transponderów nie jest jednoznaczne z uśmierceniem Cameleonów - bo będą one poprawnie działały w PACEach operatora w trybie NAGRA- to jaka to różnica działanie w modułach w tym samym trybie NAGRA?? w przypadku gdy takie moduły są na rynku i wszyscy byliby szczęśliwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze rozumiem, kupuję moduł uniwersalny z wieloma systemami w tym tj. SECA i NAGRAVISION (można znaleźć takie w goglach w różnych cenach od 100 wzwyż - może ktoś używa i może podzielić się wrażeniami z użytkowania - a może jakiś teścik SatKuriera?? - przecież to jest rynek) i nawet nie wiem  (nie zauważę) kiedy dostanę wirusa - bo karta z modułem automatycznie się przełączy i będzie działać nawet jak SECA zniknie z transponderów??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...