Jump to content
kepak

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce

Recommended Posts

A skąd taka informacja wyszła, że to akurat moja sprawka?

Źródło: Jeden z APS nc+. :)

Na początek proszę o wyrozumiałość, ponieważ nie jestem biegły w sprawach technicznych.

Proszę o prostą poradę w takim przypadku jak mój:

Ogólnie 4 dekodery (1 z NC+ i 3 własne) oraz 2 cameleony, umowa przedłużona 3 miesiące temu na 24 miechy:

Pace (z NC+) z Clone+ - aktualnie nie działa, gdyż się zaktualizował,

Sagem (własny) z oryginalnym cameleonem - działa

Arriva (własny) z Clone+ - jeszcze działa,

Arriva (własny) z Clone+ - jeszcze działa.

Proszę o podpowiedź dotyczącą rozsądnego cenowo i optymalnego rozwiązania. W domu mieszkają oprócz mojej rodziny 2 osoby starsze o ograniczonej sprawności ruchowej i TV jest dla nich jedyną "rozrywką' oraz oknem na świat, dlatego potrzebuję 4 TV. Jeśli jest możliwość uzdrowienia tego rozwiązania to proszę o podpowiedź. A może lepiej pójść już w jakieś docelowe rozwiązanie, które może wiązać się z dodatkowymi kosztami (niestety) to pewnie trzeba będzie to zrobić.

Liczę na rozsądne podpowiedzi co dalej. :)

Edited by p.saw

Do końca 2019 Cameleony pójdą w odstawkę za chwilę dostaniesz blokadę na kartę że i przez splitter nie pojdzie robią to po czasie od przedłużenia umowy ja tak miałem i wielu innych, robią to sukcesywnie partiami dlatego wziąłem od nich multiroom bo już nie chce mi sie kombinować.

Edited by jackowski

Pamiętajcie, że operator również może wypowiedzieć umowę i nie musi tego uzasadniać podobnie jak abonent.

Przed końcem 2019 roku niedobitki domowego multiroom otrzymają propozycje zero jedynkową. Bierzesz nasz sprzęt albo żegnamy.

Edited by support458

@support458 to nierealne - praktycznie niemożliwe żeby operator to zrobił :mrgreen:

W takim przypadku powinien naliczyć odszkodowanie dla abonenta.

Bo abonent nie ze swojej winy rozwiązuje umowę.

Powinno to działać w dwie strony.

Jak abonent rozwiązuje umowę ze swojej winy operator otrzymuje pieniądze - karę umowną płaci abonent.

Operator zaś jeśli by rozwiązał też powinien karę umowną płacić abonentowi :mrgreen:

Edited by tweed77

Nie łódź się. Działania, które teraz prowadzi NC+, to projekt, nie zabawa w piasku. Operator nie musi nic płacić ponieważ udostępnia bezpłatne sprzęt do odbioru, który umożliwia odbiór oferty zgodnie z umową. To, że on się tobie nie podoba nie ma znaczenia. Przedmiotem umowy jest oferta programowa / kanały. Nie sprzęt.

W przypadku samej karty nie ma tematu.

Operator jako argument przedstawia złamanie systemu zabezpieczeń kontentu, a w tym wypadku ma prawo do wymiany samej karty na dekoder z kartą.

Edited by support458

@support458 pamiętaj że abonent - klient może żyć bez telewizji a operator już bez pieniędzy klienta długo się na rynku nie utrzyma.

Jak mi się nie spodoba - klientowi to nie przedłuży umowy i po sprawie.

Pójdzie oglądać naziemną - w internecie albo znajdzie alternatywnego dostawcę.

Bo człowiekowi nie podoba się narzucanie na siłę czegoś do czego nie ma przekonania.

Edited by tweed77

Was z domowym szaringiem w skali całości jest mniej niż promile.

Dlatego NC+ nie ma zamiaru dalej ponosić kosztów utrzymania systemu Seca.

Edited by support458

Nikt tu nie ma na myśli sharingu a możliwość korzystania z legalnie opłacanej oferty we własnym dekoderze.

Własnej listy kanałów - nagrywania na własny dysk - nagrania z archiwizowane - do tego jeszcze możliwość posiadania jednego dekodera do użytku z kilkoma platformami sat legalnie opłacanymi.

Edited by tweed77

To się powinno ścigać tych którzy na tym zarabiają - udostępniają za pieniądze uprawnienia.

Platformy sat walczą po najniższej linii oporu z tym a cierpi na tym zwykły użytkownik.

Wiesz o tym że można to inaczej rozwiązać.

Nawet opcja żeby mieć 2 - 3 moduły CI+ od operatora do umowy żeby we własnym dekoderze - telewizorze oglądać jest nie realna.

Zmusza się na siłę do brania dekoderów.

Edited by tweed77

Witam. To jakie widzicie dziś rozwiązanie?

Ja posiadam 3 własne Pace i jeden operatora, 2 karty cameleon i jeszcze 1 moduł Cam i teraz się zastanawiam co z tym zrobić. Zamienić te Pace na inne dekodery i dalej lecieć na Clone+, czy brać 4x multiroom od operatora, co wiąże się z kosztami 10zł/mies/szt. + zakup 4x dysk hdd

@Długas24 tą decyzję musisz podjąć sam - przeliczyć jak ci wyjdzie zestaw dedykowany od operatora.

Najlepiej - możesz obniżyć koszty jak ci się kończy umowa.

Sprzęt od operatora ma jeden plus - masz go w użyczeniu i nie musisz się martwić o gwarancję - wymianę w razie awarii.

Edited by tweed77

To się powinno ścigać tych którzy na tym zarabiają - udostępniają za pieniądze uprawnienia.

Platformy sat walczą po najniższej linii oporu z tym a cierpi na tym zwykły użytkownik.

Wiesz o tym że można to inaczej rozwiązać.

Nawet opcja żeby mieć 2 - 3 moduły CI+ od operatora do umowy żeby we własnym dekoderze - telewizorze oglądać jest nie realna.

Zmusza się na siłę do brania dekoderów.

Ty również nie musisz korzystać z oferty NC+. Ponadto zawsze można mieć moduł CI.

Mam karę jeszcze z czasów C+ i wiem, że za rok zakończę umowę z NC +. Im szybciej się z tym oswoisz, tym lepiej dla Ciebie.

Edited by support458

Jak będzie możliwość wzięcia do jednej umowy 2 - 3 modułów CI/CI+ to skorzystam z miłą chęcią.

Świat się nie kończy na siedzeniu przed telewizorem i oglądaniu ciągle tych samych reklam i powtórek powtórek.

Prosty przykład:

Mam Polsat na module CI+ i pakiet Rodzinny HD + Cinemax HD - płacę 20 zł.

Chciałem wziąć drugi moduł CI+ do umowy - byłem skłonny płacić za dodatkowy moduł CI+ 15 / 20 zł za to samo.

Nie chcieli mi dać.

Więc wziąłem nową umowę z modułem CI+ na Rodzinny HD + Cinemax HD i płacę im 10 zł bo mam rabat Smart Dom 4.

Płacę mniej - Polsat na mnie traci.

Jedynie muszę dwa osobne przelewy robić żeby opłacać dwie umowy.

Edited by tweed77

NC+ wygasi system Seca, czy się to Wam podoba czy nie. Ktoś to zaprojektował a teraz realizuje. Sytuacja z Pace pokazuje jak łatwo ludzie przechodzą na sprzęt operatora.

Wszystkiego nie mogę realizować jednocześnie, ponieważ musi być sprzęt w APS. Więc sukcesywnie małymi krokami do celu.

Edited by support458

Ja zaś z przekory napiszę że takie działanie NC+ doprowadzi ludzi do szukania rozwiązań alternatywnych.

Nie zadowolony klient nie poleci już korzystania z usług NC+

Baju baju będzie w raju. Zainwestowałeś w drogi sprzęt i cały czas się łudzisz i innych ciągniesz w tym kierunku..

Tylko oferta przyciągnie takich malkontentów.

99% klientów nawet nie wie co to Satkurier. Więc kto ma szukać alternaty? Tylko tacy jak Ty, którzy wtopili robiąc przed chwilą zakupy wypasionego sprzętu do odbioru NC+.

Edited by support458

Każdy jest dorosły i sam dokonuje wyboru.

Mam legalnie opłacane umowy. NC+/Polsat to nie jedyne platformy satelitarne na tym świecie.

Nikogo nie namawiam do korzystania z nielegalnego dostępu. Wręcz jestem tego przeciwnikiem.

Jak nie potrafisz tego zrozumieć co robi NC+ to już twój problem.

Widać korporacja źle wpływa na człowieka.

Poza tym dostałeś prawie za darmo sprzęt 4K w użyczenie i uważasz że jest taka platforma sat ok.

Edited by tweed77

support458 to co NC+ zostawi tylko Caymany i Conaxy parowane a nieparowane Cameleony wygasi z Seca i będą tylko w Nagrze pracowały w ich dekoderach czy też szykuje się ogólna wymiana wszystkich Cameli w NC+? Podobno po 1 stycznia 2020 ma być już pozamiatane i tak głoszą konsule na infolinii NC+?

Edited by pablo21

@support458 od tego są moduły CI/CI+ a jak widzę twoja jedyna słuszna linia to dedykowany dekoder ze sparowaną kartą.

Nawet SKY DE się ugiął pod wpływem abonentów i oferuje moduł CI+ do umowy.

Choć wcześniej tylko same dekodery dedykowane były.

Edited by tweed77

Pewnie że są ale nie dostaniesz dwóch - trzech modułów do jednej umowy ale ludzie mają swoje telewizory i dekodery sat i im nie potrzebne są dedykowane dekodery.