Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

45 minut temu, mikoko napisał:

Generalnie obraz bezpośrednio na tv pomijając dekoder jest lepszy

TV też ma swój dekoder i sporo od niego zależy. Mój stary Sony KDL-40W905 gra z modułem minimalnie gorzej od Technisata Digit ISIO S International. Może to być ocena nieco naciągana, ale takie miałem wrażenie kiedy przełączałem podgląd danego programu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@seatibiza mam taki telewizor z podobnej serii i kiedyś podłączyłem antenę naziemną aby zobaczyć jak wygląda obraz bezpośrednio od telewizora i oceniłem że był nieco gorszy niż z dekodera DVB-T już nie pamiętam jaki to był model. Tak więc uważam że o dziwo nie prawdą jest że uzyskamy lepszy obraz pomijając dekoder. A tak być nie powinno w sumie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, emarti napisał:

Tak więc uważam że o dziwo nie prawdą jest że uzyskamy lepszy obraz pomijając dekoder. A tak być nie powinno w sumie. 

Jeśli producent TV traktuje tuner SAT jako dodatkowy gadżet, to zaoszczędzi na dobrych elementach elektronicznych i otrzymujemy co widać. Podobnie jest w temacie sprzętu audio. Liczą na to, że nie masz oddzielnego tunera i nie jesteś świadom różnicy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chcecie porównywać wbudowany tuner tv do zewnętrznego tunera? To jakiś absurd. Nawet głupiej listy kanałów porządnie nie ułożysz, bo wszytko trzeba sortować z pilota, o innych rzeczach nie wspominając takich jak zdalna konfiguracja nagrywania albo oglądanie i nagrywanie kilku kanałów jednocześnie, obsługa kilku kart kodowych itp. Wbudowany tuner to tylko i wyłącznie jak wspomniano wyżej gadżet.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

22 minuty temu, tail# napisał:

To chcecie porównywać wbudowany tuner tv do zewnętrznego tunera? To jakiś absurd. Nawet głupiej listy kanałów porządnie nie ułożysz, bo wszytko trzeba sortować z pilota, o innych rzeczach nie wspominając takich jak zdalna konfiguracja nagrywania albo oglądanie i nagrywanie kilku kanałów jednocześnie, obsługa kilku kart kodowych itp. Wbudowany tuner to tylko i wyłącznie jak wspomniano wyżej gadżet.

 

No właśnie łudziłem się, że może nowe telewizory oferują taką samą jakość obrazu i możliwość ustawiania nagrywania na daną godzinę. Rozumiem, że jeżeli mi zależy na tych dwóch rzeczach, to jednak dekoder będzie lepszym rozwiązaniem? Dodam, że zależy mi na obrazie i dekoderze 4K. Wiem, że mało jest takiego materiału i ta jakość 4K jest dyskusyjna, jednak moduł CAM CI będzie jeszcze gorszym rozwiązaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy dla kogo. Dla jednych jest dobre rozwiązanie dla innych złe. Jak do oglądania jednej platformy i sporadycznego nagrywania to moduł.  W dobie internetu ja już kilka lat nic nie nagrałem.  A to co nagrałem nawet 10 lat temu to do dzisiaj nie obejrzałem  :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Ciebie nic, bo masz sprzęt od operatora, a u innych którzy mają jeszcze camelony albo karty conax, to że bez zmian w konfiguracji będą mieć ciemność na tych kanałach. Z resztą pewnie i tak nie wiesz o co chodzi. Więc to pytanie z twojej strony nie ma większego sensu.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tail# lol dobry jesteś, widać że mało wiesz.

 

Natomiast nie wiem co to zmienia w temacie skoro wystarczy dodać odpowiedni wpis i dalej działa 1813 1884ni 0b01

 

disablecrccws_only_for = 0500:032830,030B00;1811:003311,003315;1819:00006D;098C:000000;0500:050F00;09C4:000000;1884:000000;1813:000068;091F:000000;0B00:000000

 

Utrudniło życie? No nie bardzo

 

No ale dalej pytam co to zmienia? 

Że zgasły wynalazki typu ariva?? 

 

Większość jedzie na enigmie i to dla nich nic nie zmienia, po prostu muszą poprawić wpisy w oscamie i go restartnąć.

 

Ps. Korzystam ze sprzętu operatora a także ze sprzętu na enigmie :)

 

Ale ty wiesz lepiej ode mnie 

 

Edytowane przez PawelTSW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, PawelTSW napisał:

@tail#

disablecrccws_only_for = 0500:032830,030B00;1811:003311,003315;1819:00006D;098C:000000;0500:050F00;09C4:000000;1884:000000;1813:000068;091F:000000;0B00:000000

Taka twoja wiedza, że nawet nie wiesz co wklejasz. Napewno Ci conax na tym zadziała, a 1819 i 0500 potrzebne tu jak... i tyle w temacie. Resztę pozostawię bez komentarza. :)

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę Ci tłumaczył, bo i tak nie zrozumiesz. Doczytaj to się dowiesz lub pozostaje Ci moduł. :) Z resztą temat nie jest o konfiguracjach tylko o tym jakie zachodzą zmiany dotyczące kart nieparowanych.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...nie utrudnili? a klientom chinoli nie utrudnia? Przypomnij sobie jak wylaczyli crc na C+ 4k ile musialo uplynac czasu az chinczycy przelaczyli wszystkie przekazniki i ten kanal zaczal od nich w koncu dzialac stabilnie. Bedzie zamieszanie dla setek tys ludzi i o to w tym wszystkim chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, peh napisał:

Bedzie zamieszanie dla setek tys ludzi i o to w tym wszystkim chodzi.

Oczywiście że będzie. :) Nawet taki @PawelTSWnie potrafił wstawić poprawnej linii, bo nie wie co wstawia tylko kopiuje bez zastanowienia, a co dopiero inni. Poza tym u niektórych sama zmiana w konfiguracji może nie wystarczyć. Sprzęty typu arivy, cryptoboxy nie poradzą sobie z takimi zmianami bez poprawek w sofcie i o to zapewne w tym chodzi. Na razie zmiana jest praktycznie niewidoczna, bo na kanałach mało popularnych. Tak czy inaczej jeśli zastosują te zmiany na pozostałych kanałach, to zamieszanie będzie.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...