Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No, aż tak różowo nie ma, mi kilka lat temu padł b. dziwnie (problem z dekodowaniem kilku kanałów) i wymiana w APS od razu pomogła - pewnie chip miał jakiś problem objawiający się w dziwnych okolicznościach. Ale jak się nie wkłada karty do jakiegoś grzejnika typu Diablo cam to raczej sprzęt na lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cayman do DSI 83? Czy to w ogóle możliwe?

Jasne. To Sagemcom, system kodowania w Sagemcomach to Nagra, nie Seca, tak samo, jak np. w wifibox+ (wifibox+ to też Sagemcom), więc używanie Caymana w DSI83 jest możliwe.

 

@krzysiek220680, @vivapinata: operator może nie wysyłać np. wszystkich uprawnień na Cameleony, a ludziom będą wciskać ciemnotę, że karta "popsuta" i dlatego nie działają wszystkie kanały i trzeba odwiedzić punkt i wymienić :)

Edytowane przez Vsat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mojego SAGEMCOM DSI87 sprzedałem na allegro ( dostałem go na własność tak dla ścisłości) zaraz po odebraniu go z salonu Cyfry+. Mam teraz tylko dwie karty cameleon więc nawet nie maja mi z czym sparować tego DSI87 he. Czy można jakoś zgłosić do nc+ że już nie mam ich tunka ? ( np że podczas burzy się spalił i kupiłem Ferdka) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mojego SAGEMCOM DSI87 sprzedałem na allegro ( dostałem go na własność tak dla ścisłości) zaraz po odebraniu go z salonu Cyfry+. Mam teraz tylko dwie karty cameleon więc nawet nie maja mi z czym sparować tego DSI87 he. Czy można jakoś zgłosić do nc+ że już nie mam ich tunka ? ( np że podczas burzy się spalił i kupiłem Ferdka) 

 

Czytanie ze zrozumieniem się kłania. Abonenci którzy posiadają MR z Cyfry+ czyli np Ty, na chwilę obecną przy wymianie wadliwej karty cameleon dostają wciąż cameleony.. 

W systemie jest informacja że dekoder jest sprzedany abonentowi na własność. 

Cayman do DSI 83? Czy to w ogóle możliwe?

 

I co jeśli moja umowa aktywna jest do listopada 2017? Czy mogą 'zmusić' mnie do zmiany karty itd?

DSI 83, 87 od samego początku były przystosowane do Caymana. Mogą Cię 'zmusić', w regulaminie jest to ujęte. 

Czy wiadomo, ile kart Cameleon jest w "obiegu"?

 

Co drugi abonent pocyfrowy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informujemy, że od dnia 04.01.2017 zostanie wprowadzona blokada na wydanie kart Cameleon kod typu 40 dla dekoderów niesparowanych, wydawanych jako slave w sprzedaży i dosprzedaży.

Zatem od dziś jeśli zepsuje się karta a abonent posiada dekoder możliwy do sparowania, wymiana odbywa się tylko na podstawie kart cayman. Chyba że abonent posiada stary MR Cyfra +, kanał France TV lub Relaxx. które nie działają na kartach Cayman. 

 

Te dwie opcje są  tylko dla abonentów Cyfry+ czy i może tych NC+ oczywiście z Cameleonem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze pozostają karty Conax z BSKA - BSLA :)

 

Już niedługo. Myślisz że są tacy w nc+ niekumaci że nie wiedzą iż karty conax to największa dziura w zabezpieczeniach dostępu?

Będzie nowa karta od Kudelskiego z "tunelem" dla conax tak jak cameleony mają opcję zgodności z seca mimo iż to nagravision

Powiedz to tym co mają jeszcze np 15 miesięcy umowy.

 

A kogo to obchodzi? Czytał umowę?, Podpisał?.  Nie martw się e-sąd w Lublinie ma wolne moce przerobowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już niedługo. Myślisz że są tacy w nc+ niekumaci że nie wiedzą iż karty conax to największa dziura w zabezpieczeniach dostępu?

Będzie nowa karta od Kudelskiego z "tunelem" dla conax tak jak cameleony mają opcję zgodności z seca mimo iż to nagravision

 

A kogo to obchodzi? Czytał umowę?, Podpisał?.  Nie martw się e-sąd w Lublinie ma wolne moce przerobowe.

Wiem że operatora to nie obchodzi.Czytał i podpisał.Oby takich więcej co maja takie podejście a umowy będą coraz bardziej atrakcyjne dla abonentów. :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą zacząć wymieniać karty na caymany albo po prostu kończą im się cameleony i zostało ich już na tyle mało że rezerwują je sobie tylko na ew. wymiany 1:1 w przypadku uszkodznia.

Z treści wynika tylko tyle że przestają wydawać karty cameleon i nic więcej. Nie ma nad czym gdybać bo to wróżenie z fusów i doszukiwać się teorii spiskowych.

Nie siejcie paniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że operatora to nie obchodzi.Czytał i podpisał.Oby takich więcej co maja takie podejście a umowy będą coraz bardziej atrakcyjne dla abonentów. :lol2:

 

A jest obowiązek posiadania nc+?   Sorry ale podpisując się pod umową zobowiązujesz się jako strona do zapisów umowy. Z wszelkimi konsekwencjami. I to Ty jesteś jako osoba fizyczna na gorszej pozycji.

 

Kwestii zabezpieczeń jak i posiadania własnego sprzętu nie wywalczysz, bo w ostatniej kwestii - jest moduł CAM+, jest, Jest Twój odbiornik na liście zgodnego sprzętu?   Myśl a potem działaj.  Życzę sukcesów z powództwem cywilnym.  Problem tunerów linuksowych to znikomy margines, również tych z tunerami niededykowanymi zbyt wiele nie ma. Znaczy odsetek nie pójdzie do sądu bo nie mają na to czasu i kasy. Oleją posiadaczy cameli  jak dostawcy treści postawią warunki bo w efekcie nie będą mieli co sprzedać. Nawet 10 tysięcy to nie będzie strata niż brak treści dla 150 - 250 tysięcy np. fanów jakiejś ligi. Takie są realia.

 

A jak zawierzyłeś forom internetowym i handlarzom ż stare karty będą dalej długo w użyciu to już Twój problem. Myślenie nie boli. 25 lat po upadku komuny i jak widać mentalność bez zmian. NC+ to jest firma prywatne a co najważniejsze jest osobą prawną. Mogą w każdej ogłosić upadłość, ograniczyć dostęp, sprzedać się na niekorzystnych warunkach dla abonentów. Mogą rozwiązać umowy i zmienić regulamin. Nikomu nic do tego. To nie komunizm. Możesz pozywać, ale podmiot będący stroną jest osobą prawną, ty osobą fizyczną. Jak myślisz po co dawno temu w kapitaliźmie wymyślono taką instytucję jak osoba prawna (spółka zoo, akcyjna itd...). Teraz przemyśl. Na spokojnie. 

 

Co do e-sądu - jak nie masz żyłki do życia jako permanentny dłużnik, nie mający majątku, nie mający słupów na obejście zapisów w prywatnych bazach dłużników to niestety ale ogon podkulisz i na tym się skończy kozaczenie. Dodam iż z chwilą nadania tytułu egzekucyjnego to w zasadzie znika przedawnienie (owszem można się wybronić bo prawo polskie jest niespójne), ale masz monetę na papugę (oni kroją [beep]ów, po to studiowali prawo, akceptowali wiele wyrzeczeń w czasach swojej młodości)?  Chcesz kozaczyć, OK, masz "argumenty"? Jak nie, to zaboli rzyć.  Czasem grzecznością i asertywnością ugrasz więcej np. odstąpienie od kar za przedwczesne zerwanie umowy terminowej i na tylko tyle możesz liczyć.

 

Najpierw przeczytaj treść umowy, załączników na jakie się umowa powołuje. Jak nie rozumiesz to pytaj fachowców od prawa albo zgłoś się do prawników o poradę. Potem podpisuj. Odwrotna kolejność to tylko wyraz nieodpowiedzialności. Chcesz nagiąć warunki umowy, dobrze, skalkuluj ryzyko i ew. koszty. Ale miej pretensje do siebie jak umoczysz.

 

Ile osób będących abonentami poprze Twoje argumenty? Nawet ja odejdzie 100, 200 tysięcy to zostaje reszta. Ilu łyknęło darmowy nowy tuner bo przeszliśmy na nadawanie w HD/DVB-S2? Więcej niż tych co boją się wizji parowania i wymiany kart. Tam po drugiej stronie też kalkulują koszty. Niestety większość nadal poleci na hasło promocja. Skąd te tłumy pokemonów w hipermarketach (centrach handlowo-rozrywkowych)?

 

Zacznijmy od podstawowej kwestii - kanał płatny to jakim prawem są tam reklamy. Każdy płatny nie tylko premium. Dotyczy też publicznej i tym bardziej iż abonament może być obowiązkowy jak podatki. Co mamy?

 

Bez telewizji da się żyć. Czy ten badziew o nazwie nc+, (czy Polsat cyfrowy itd.) jest warty tego angażowania się w walkę z nim? Nie jest to niezbędna usługa. Nawet odkryjesz ile z życia traciłeś gapiąc się w ekran. Uzależnienie od TV, telefonu, internetu, mody itd to w sumie niewolnictwo. Ten cały lament bo sparuj ą, camele zabiorą udowadnia jak się uzależniliście a to cieszy nc+ bo to to udowadnia nadal będą ci co przyjdą, w ciemno podpiszą i co najważniejsze zapłacą.  Rynek nie znosi próżni a ponadto telewizją już jest archaizmem w tej postaci jaką nam serwują.

Edytowane przez lampomaniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie tak mysle iż  przejście na Caymany  to będzie dopiero +-  dla tych co będa się umowy  kończyly   za naście miesięcy.   Oni   $$$  nie mają na prawa sportowe   pomijam spory %  odejścia.  

Zestawy dla Conax   tutaj także w pre paidzie jest masa osób które sobie z góry opłaciły na rok tysiące kart.   A gdzieś czytałem iż  ten sprzęt 4k  niby  który ma się pojawić w 4 kwartale 2017 to ma być sprzętem IPTV. Tą droga oni chcą rozszerzać swoje usługi.   Za duża strata by była gdyby mieli nagle od tak utracić kolejne tysiące  abo. We Francji  od czasu Bein Sport poleciało im 400tys.  W tej chwili  dla Vivendi Nc+ jest głownym żywicielem.

400 tys osób u nas ogląda Polska ektraklase .


Z treści wiadomości wynika, że Ci co mają stary MR po Cyfrze czyli 2 karty mogą spać spokojnie....

Mi nawet gość tel  mówił że daje mi gwarancje na te karty 2 lata.  Ciekawe gdzie takie regulaminy są. W końcu  ich szkolili :D.  Tak czy inaczej chciałbym te niby ostatnie naście miesięcy ze swoich kart jeszcze pokorzystać. A oni niech sobie moją kase jeszcze pozbierają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko kartę i długo do końca umowy i gdyby NC+ chciała mi ją wymienić "siłą" na zestaw kartę + jakiś badziewny CAM/dekoder to mogę się nie zgodzić i co, najwyżej mi rozwiążą umowę i stracą masę kasy bo mam abonament >100 zł / m-c... Naprawdę się nie ma co podniecać. Nadchodząca dekada to ostatnie podrygi klasycznej TV i platform satelitarnych, nie będą robić na  końcówce rewolucji streamingowej nic, co by odstraszyło resztki klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecie mowione bylo ze mających gole karty uracza jedynie licznikiem ecm.A tych z dekoderami uracza caymanem.Przekonacie się juz za jakis czas.Kto wierzyl mi i ma gołą 0100 spi spokojnie do czasu.Kto ma sprzet darmowy od operatora moze odliczać.

 

Gdyby mieli lada chwila wymieniać cameleony to nie wydawaliby ich do nowych umów tylko od razu caymany bo to niepotrzebny dodatkowy cyrk. Oczywiscie że kiedyś w końcu je wymienią ale pewnie zrobią to wszystkim na raz i tym co mają je gołe i tym co maja sprzet nc+ i nie będzie to zbyt szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko kartę i długo do końca umowy i gdyby NC+ chciała mi ją wymienić "siłą" na zestaw kartę + jakiś badziewny CAM/dekoder to mogę się nie zgodzić i co, najwyżej mi rozwiążą umowę i stracą masę kasy bo mam abonament >100 zł / m-c... Naprawdę się nie ma co podniecać. Nadchodząca dekada to ostatnie podrygi klasycznej TV i platform satelitarnych, nie będą robić na  końcówce rewolucji streamingowej nic, co by odstraszyło resztki klientów.

 

Co najwyżej to Ty się nie zgodzisz i jeśli rozwiążesz umowę to zapłacisz karę za niedotrzymanie warunków. Wszystko jest zapisane w regulaminie, przytaczanym kilka stron wcześniej. To tak tylko teoretycznie.

Gdyby mieli lada chwila wymieniać cameleony to nie wydawaliby ich do nowych umów tylko od razu caymany bo to niepotrzebny dodatkowy cyrk. Oczywiscie że kiedyś w końcu je wymienią ale pewnie zrobią to wszystkim na raz i tym co mają je gołe i tym co maja sprzet nc+ i nie będzie to zbyt szybko.

 

Cameleony nie są wydawane do nowych umów od dobrych 4 miesięcy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...