Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czytam ten temat od początku i im więcej czytam tym większy mętlik mam w głowie.

 

Mam w domu tunery:
- Dreambox 7080HD+oscam+cameleon (serwer 1)

- DM 7020HD+oscam+cameleon (serwer 2)
- DM 7020HD+oscam i wklepane w nim oba powyższe serwery (jak jeden tuner/serwer się restartuje podczas jakiejś aktualizacji to jest rezerwowy drugi)

 

Wszelkie ustawienia robiłem jeszcze za czasów Cyfry+ i niczego nie zmieniałem od tej pory

 

W ustawieniach czytników w OSCAMie mam tak wklepane:

 

[reader]
label                         = czytnik_dol
protocol                      = internal
device                        = /dev/sci1
caid                          = 0100
detect                        = cd
mhz                           = 500
ident                         = 0100:000068
group                         = 1
emmcache                      = 1,3,2
blockemm-unknown              = 1
blockemm-g                    = 1



Czyli jak się domyślam używam tego tunelowania SECA które w pierwszej kolejności chcą wyłączyć. Jak mogę się przełączyć na czystą nagrę i czy jest szansa że dzięki temu troszkę dłużej pooglądam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz tego potrzebna jest aktualizacja narzędzia które obsługuje kartę do wersji która będzie obsługiwać dane potrzebne do uruchomienia karty.

@czerstwy czy któryś z kanałów ma jeszcze włączone 6A?

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, czerstwy napisał:

Tak masz ustawiny reader na caid 0100. By odpalić Camela w 1813 jest potrzebnych trochę kluczy i bardziej rozbudowany reader. Poszukaj w necie wszystko jest by odbierać w 1813. Jedyne co nie masz to danych pod 6A.

 

Czyli muszę szukać specjalnej wersji OSCAMa pod 1813? Niestety jestem byłym forumowiczem strony [beep], która już nie istnieje a tam były całe kopalnie wiedzy... Bez tej strony jestem troszkę jak bez ręki :-( Jakich kluczy będę potrzebować, w sensie skąd je mogę wziąć - trzeba w jakiś sposób odczytać z kart czy są to jakieś stałe klucze dostępne w sieci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Emil33 napisał:

Uniwersalny moduł dostępu DeltaCAM Twin REV 2.0 Deltacrypt CI. Cameleon ma szansę przetrwać w tym module po wyłączeniu SECA ?

W tym na pewno nie. Według mnie w żadnym module nie przetrwa, bo operator preferuję tylko tunery pod tą kartę. Jak chcesz się bawić w moduł, to bierz caymana.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam ciekawą wiadomość, a mianowicie od 4 marca pojawiła się w salonach CANAL+ możliwość taka, że w przypadku, gdy Abonent posiada usługę Multiroom post Cyfra+ i ma wydaną do tego Multiroomu tylko gołą kartę Cameleon bez drugiego dekodera, to można wydać w tym przypadku takiemu Abonentowi zamiast dodatkowego dekodera, także moduł CAM CI+. W tym celu zostanie wymieniona z Multiroomu karta Cameleon na Cayman przy wydawaniu modułu CAM CI+. Taka możliwość jest udostępniona tylko dla Abonentów posiadających gołą kartę Cameleon do wydanej usługi Multiroom na zasadach z Cyfry+.

Edytowane przez lukx95
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli idealnie mój przypadek z drugą kartą Cameleon bez dekodera.Ten moduł jest wydawany w salonie czy można na infolinii również zamówić?Jeśli mam umowę do końca czerwca to też taki moduł mogę otrzymać?Ten moduł to jest ten najnowszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko w Salonach CANAL+ można dokonać takiej wymiany i nic nie trzeba nigdzie żadnej wymiany zamawiać. Możesz w każdej chwili podejść do Salonu z kartą Cameleon wydaną do tego Multiroomu post C+ i wymienią Ci ją na ten najnowszy moduł CAM CI+ ECP z kartą Cayman. Warunek to trzeba posiadać Multiroom na zasadach z Cyfry+ i mieć do tej usługi gołą kartę Cameleon bez wydanego dekodera slave.

Edytowane przez lukx95
  • Dzięki 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja zapytam tak. Mam dwa Camele i moduł CAM CI+ CYFRA+ HD (szary) czyli MR po CYFRA+ HD i jak to będzie wyglądać w moim przypadku jeśli wolno zapytać. Ogólnie korzystam z dekoderów TechniSat DIGYBOOX C+ gdzie karty są w slotach CA.

 

Można wiedzieć co w moim przypadku. Dostane dwa cam-y z Caymanem ,czy tylko jeden za tą drugą gołą kartę Cameleon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie drugi salon mi potwierdził iż takowy komunikat z 4 marca  otrzymały APSy. Do tego zauważyłem że znikła mi oferta w Strefa CANAL+ na dekoder 4K z aktywacją 99 zł i opłatą czynszową 15 zł.

 

Ciekawe czy mi wymienią wogóle bo tak jak pisałem mam dwa camele i stary moduł CAM CI+ CYFRA+ HD (szary). 

 

Jeśli mi APS zasugeruje iż mam pobrać do tego ich dekoder no to sorry memory ale podziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...