Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@g0nz0s @support458 nie wiem ile wam płacą za wypisywanie tych głupot i sianie propagandy ale nie ma to żadnego przełożenia na rzeczywistość. Zadzwońcie na infolinię operatora, to się przekonacie jakie ten śmieszny regulamin, który tu wklejacie ma przełożenie na to co mówią konsultanci klientom. Każdy mówi co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Paweł 68 napisał:

Panowie, będzie tak : maj  2020, kto nie wymienił karty dostanie wypowiedzenie umowy.Mają do tego prawo zpisane w regulaminie. Komu pasuje sprzęt operatora ,to przedluży umowę. Ubytek klientów będzie bardzo mały,ponieważ,  nie ma co ukrywać ale programowo Cyfrowy Polsat nie jest konkurencją .

Wiele z tych co posiadaja prywatny sprzęt posiadają jeszcze zagraniczne oferty.Dla nich moduł jest jeszcze do przyjęcia ale box operatora juz nie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę tylko trzy grosze. Może ktoś z platformy to czyta.

Jestem - jednym z wielu, o ile się orientuję - użytkowników canal+, korzystających tylko z kart, a nie z ich dekodera, używających kart w więcej niż jednym domu. Nie wyobrażam sobie targania za każdym razem dekodera na działkę, na którą często jeżdżę skuterem. Jeśli nie dostanę modułu, zmuszony będę wypowiedzieć. Pewnie przejdę na smart hd z najtańszym zestawem kanałów, bo śmieci mi nie są potrzebne.

Moi znajomi z Niemiec zawsze gdy przyjeżdżają do nas zabierają kartę i moduł Skay'a - dostali bez problemu, gdy nie chcieli dodatkowego pudła w domu, posiadając telewizor z tunerem sat i wejściem ci+.

Konkludując: rozumiem konieczność zabezpieczania treści, ale kompletnie nie rozumiem jak przy obecnym zaawansowaniu technologicznym telewizorów można wmuszać w klientów platform cyfrowych jakieś dedykowane dekodery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, evam napisał:

... Pewnie przejdę na smart hd z najtańszym zestawem kanałów, bo śmieci mi nie są potrzebne. ...

Niestety oferta Smart HD+ też wkrótce zostanie pozamiata z tego samego powodu co karty Cameleon w ofercie Platformy Canal+ czyli dlatego że karty Conax w ofercie Smart HD+ są nieparowane i kupujesz tylko tzw. Starter TNK Smart HD+ a dekoder już sam sobie dokupujesz by używać karty ze startera. Conaxy nieparowane chodzą we wszystkich Fergusonach, Opticumach czy OpenBox-ach itp. czyli dekodery zgodne z system dostępu warunkowego Conax. Już teraz są rystrykcje migracji z TNK na abonament Platformy Canal+ że musi byś zestaw parowany gdzie karta Conax jest sparowana z dekoderem zakupionym z karta w sklepie czyli od pośrednika ITI Neovision S.A. operatora Platformy Canal+. :-( Tak więc nie nastawiaj się na przesiadkę do oferty TNK Smart HD+ bo zaraz też już może jej nie być jak ją wygaszą. :-(

Edytowane przez pablo21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcą dawać CI+ , bo na dekoderach są dostępne treści płatne extra i to dosłownie extra. Zawsze trafi się Jelonek, który spróbuje płatnego vod lub niechcący sobie włączy. Aby tylko fufu się zgadzało. A te komunikaty o rachunku i inne twory pojawiające się na ekranie to jakaś porażka. I nie ma opcji aby z tego zrezygnować. Nie wspomnę o jakości tego sprzętu.  To jest wstyd, aby oferować coś takiego jak Wifibox. Na zachodzie pewnie nie dopomyślenia.

Jako dekoder główny powinni już na tą chwilę proponować 4k za free, a nie za 10. Kpina. Liczą, że jakiś desperat to weźmie za opłatą. I najgorsze w tym, że mają rację. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, tail# napisał:

@g0nz0s @support458 nie wiem ile wam płacą za wypisywanie tych głupot i sianie propagandy ale nie ma to żadnego przełożenia na rzeczywistość. Zadzwońcie na infolinię operatora, to się przekonacie jakie ten śmieszny regulamin, który tu wklejacie ma przełożenie na to co mówią konsultanci klientom. Każdy mówi co innego.

 

Kierując twoją logiką,  Ty zapewne jesteś opłacany przez zwolenników czerpania korzyści z podziału kart kodowych ?

Ludzie inteligentni czytają umowy i regulaminy zanim wyciągnę wnioski.  Tym różnią się od osób bezradnych,  które o wszystko pytają innych lub Google. 

Skończ pisać bzdury i raz napisz coś merytorycznego. 

W przeciwieństwie do Ciebie widzę co mam w swojej umowie i dołączonym do niej regulaminie świadczenia usług.  Nie będę tego udowadniał ponieważ wszystkie regulaminy,  włącznie z archiwalnymi są na stronie Canalplus. 

Edytowane przez support458
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak...tu wszyscy Camelowce dzielą uprawnienia na dwoje, troje, czworo, pięcioro lub ośmioro. Właśnie widać jak operator traktuje swoich abonentów z kartami Cameleon. Żałosne. Jak cała ta platforma, która gnije od marca 2013 roku. Od tego ITI to w główkach się poprzewracało. ??

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, czerstwy napisał:

Wiele z tych co posiadaja prywatny sprzęt posiadają jeszcze zagraniczne oferty.Dla nich moduł jest jeszcze do przyjęcia ale box operatora juz nie.

Używam w tej chwili modułu w TV, ale mam również DM900UHD z E2 i nie wyobrażam sobie abym mógł zaakceptować tuner C+ (takich odbiorców jest sporo, w dobie problemów z utrzymaniem bazy abonentów przez C+/CP, silną konkurencją platform internetowych nie wyobrażam sobie aby takie pomysły nawet chodziły im po głowie, a ci co wypisują że tak ma być po prostu sieją ferment i już). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@support458 zebrało by się trochę nas.

Dodatkowo jeśli by można nadal wziąć samą kartę.

Wtedy by sh z ali / czy skąd indziej nie miał bytu.

 

Znajomi, którzy się przesiedli na dekoder na linux - E2 to sobie chwalą.

Nie chodzi tu o korzystanie z sh.

Tylko z własnej karty.

Własna lista - także kanały FTA niedostępne na dedykowanym sprzęcie. Własne nagrania do odtworzenia w każdej chwili.

Do tego możliwość oglądania na komputerze - tablecie dzięki dekoderowi na Linux - E2.

Także fakt że dekoder na linux - E2 staje się centrum multimedialnym w domu.

 

Lecz w pewnych kręgach posiadanie dekodera na linux - E2 to od razu pirat ;)

Dodatkowo chodzi o uzależnienie abonenta od sprzętu operatora - można wcisnąć mało komu potrzebne VOD itp itd.

Edytowane przez tweed77
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nas?Sorry ale Ty jesteś po drugiej stronie barykady.A nas myślę że może być kilka tys max kilkanaście.Edit co ty ciągle z tym SH ostatnio miałem konkretną linijkę oferta full wypas PC+,CP,SRG,Tivusat,xxx,SKy DE..... ale jak to dzaiła?Trzeba być moc zdesperowanym by w ten sposób oglądać tv.

Edytowane przez czerstwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, ircios napisał:

 

Jako dekoder główny powinni już na tą chwilę proponować 4k za free, a nie za 10. Kpina. Liczą, że jakiś desperat to weźmie za opłatą. I najgorsze w tym, że mają rację. 

 

I tu jest problem, to co napisałeś powinno być standardem. Ale oni po tej fuzji z N-która całkiem nie wypaliła, przespali kilka lat i większość dekoderów klientów to elektroniczny złom (ba aby nie wpadać w kolejne koszta i nie ponosić wydatków za utylizację sprzętu po N, wpadli na kolejny "genialny" pomysł ze SmartHD i dekoderami na własność w cenie abonamentu, niech klienci wyrzucą te śmieci do kontenera, bo jako firma będziemy musieli za to słono zapłacić). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam osoby które mają w PC+ 2 czy 3 karty prawie w full opcjach.A dlatego tyle bo wiadomo Seca,Conax i Nagra więc te nawet Twoje dane w skali roku to też nie małe pieniądze dla abonenta.Podobna sytuacja u Ciebie w CP karty nie będą działać w czytnikach i pewna grupa zrezygnuje z oferty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@support458 Trzeba walczyć o swoje prawa i jak ktoś ma jedną lub dwie gołe karty Cameleon na umowie, to wystarczyłoby by dali moduły CAM CI+. Poza tym powinniśmy się domagać Abonenci z Multiroomem po Cyfrze+ wyodrębnienia tej usługi w Regulaminie świadczenia usług. W Cyfrze+ jakoś można było mieć dwa moduły CAM CI+.
Poza tym wciśniecie dekoderów Abonentom w trakcie trwania umowy jest zmuszeniem Abonenta do wzięcia odpowiedzialności za te dekodery, czyli jest to zmiana warunków umowy.

Edytowane przez lukx95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, support458 napisał:

 

Oceniam ilość abonentów z E2 na maksimum 1-2 tyś. Reszta przejdzie na dekodery operatora. 

Chyba Cię "grypa bierze", ? tych dekoderów z E2/innych prywatnych są grube tysiące (wejdź na Allegro i spójrz-jeden sprzedawca na 100 stron ma sprzedanych ponad 100szt. ?).  

Edytowane przez jarek7714
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, lukx95 napisał:

@support458 Trzeba walczyć o swoje prawa i jak ktoś ma jedną lub dwie gołe karty Cameleon na umowie, to wystarczyłoby by dali modułu CAM CI+. Poza tym powinniśmy się domagać Abonenci z Multiroomem po Cyfrze+ wyodrębnienia tej usługi w Regulaminie świadczenia usług. W Cyfrze+ jakoś można było mieć dwa moduły CAM CI+.
Poza tym wciśniecie dekoderów Abonentom w trakcie trwania umowy jest zmuszeniem Abonenta do wzięcia odpowiedzialności za te dekodery, czyli jest to zmiana warunków umowy.

 

Do tego potrzeba wsparcia prawnego że strony UE i Państwa. Aktualnie to co jest wpisane do regulaminu świadczenia usług, chroni głównie interes operatora.  Co do tego nie ma wątpliwości.  Jednak taki jes stan na dzień dzisiejszy i raczej do lipca nie spodziewam się zmian. Dlatego jak już napisałem każdy musi we własnym interesie już teraz dobrze przemyśleć decyzję, co dalej.

 

11 minut temu, czerstwy napisał:

Spokojnie że dekodery na E2 sie trochę sprzedają to nie znaczy że nawet 50% posiadaczy ma PC+.Są i inne oferty a część jedzie na linijkach lub dzieli karty.

 

Linijki nie biorą się z próżni,  zawsze gdzieś jest początek, który można wygasić. 

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, support458 napisał:

Mylisz się popatrz w Mój profil.

Oceniam ilość abonentów z E2 na maksimum 1-2 tyś. Reszta przejdzie na dekodery operatora. 

W czym się mylę niby?Stoisz po stronie operatora tego czy innego.Masz chwalić i bronić strony operatora a my nie musimy się z tym zgadzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spieraj się na argumenty, nie przeciw komuś. 

Jedyny argument od kilkunastu postów,  nie oddam camela i już.  To ci go włączą . Nikt z Was rekinów technologicznych nawet nie próbuje pomóc tym, którzy dopiero dostaną pismo i nie wiedzą co z tym zrobić.  Może lepiej dyskutować o tym jak sobie poradzić z nową sytuacją?

Ale po co o tym pisać jak można wszystko negować z poczuciem,  ja sobie poradzę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ja powiedziałem że nie oddam?Jak pisałem przedłużajac umowę obiecywali że będę oglądał na obecnych zasadach.Nic nie ukrywałem i podkreślałem kilka razy.Warunek to oglądanie na własnym sprzęcie!Nie dotrzymają obietnicy kolejny raz skieruję sprawę do Rzecznika Praw i Konsumenta.To już chyba będzie 3 lub 4 ?A i nie wiem czy sobie poradzę ale myślę że tv nie będę musiał sprzedawać.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...