Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, support458 napisał:

Na podsumowanie, zgodnie z regulaminem świadczenia usług, który każdy musiał zaakceptować. W przypadku stwierdzenia faktu złamania systemu kodowania ( a takim jest możliwość współdzielenia danych z kart Cameleon) operator może wprowadzić zmiany  w systemie nadawania zmierzające do zblokowania tych nadużyć.

Z tego co piszesz wynika, że od momentu wprowadzenia kart cameleon system był złamany, bo u umożliwiał dzielenie kart co jest kompletną bzdurą. Chłopie zacznij w końcu myśleć, a nie wklejać jakieś bez sensowne wycinki regulaminu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, tail# napisał:

Z tego co piszesz wynika, że od momentu wprowadzenia kart cameleon system był złamany, bo u umożliwiał dzielenie kart co jest kompletną bzdurą. Chłopie zacznij w końcu myśleć, a nie wklejać jakieś bez sensowne wycinki regulaminu. 

pomysl, jest jasno napisane ze moze w dowolnym momencie, nigdzie nie ma ze musi od razu

 

@czerstwy ty chyba nie wiesz jak dziala CWPK i nuid, wystarczy ze operator posle

nowe klucze a stare zbanuje i zabawa od nowa, czym wiecej bedzie korzystac z tego samego kluczyka tym szybciej zablokuja.

Edytowane przez g0nz0s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponadto sama platforma C+ dawała sprzęt do dzielenia kart w obrębie gospodarstwa domowego.

Nie zabraniała tego a wręcz sama do tego zachęcała.

Kto z was pamięta takie urządzenie - opis http://www.expres-sat.home.pl/multiroom/MULTIROOM.html

 

CYFRA+MULTIROOM.jpg

 

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, g0nz0s napisał:

pomysl, jest jasno napisane ze moze w dowolnym momencie, nigdzie nie ma ze musi od razu

 

@czerstwy ty chyba nie wiesz jak dziala CWPK i nuid, wystarczy ze operator posle

nowe klucze a stare zbanuje i zabawa od nowa, czym wiecej bedzie korzystac z tego samego kluczyka tym szybciej zablokuja.

Czy ja pisałem o korzystaniu przez np 1000 osób z jednych kluczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, g0nz0s napisał:

Nie wiem czy przypadek ale dostałem pismo, Conax a nie Cameleon.

 

Może błąd, a możliwe, że Conax też zostanie zmodyfikowany :)

W przypadku dekoderów z parowaną kartą bardzo łatwo uprzykrzyć życie tym, którzy wyciągnęli dane z dekoderów aby korzystać z karty na własnym sprzęcie.

Pozostaje kwestia ile cierpliwości  będą mieli jedni i drudzy.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tweed77 co innego dzielenie 1 karty, a co innego dzielenie abonamentu na 2 karty czy 2 urzadzenia (patrz zdjecie ktore zalaczyles)

 

@czerstwy Caymany maja logi, jak myslisz, dlaczego w fabrykach sh jest max podzial na 2 klientow? Leca logi do CANAL+ jak zobacza ze jest ich duzo to zmienia nuid z cwpk i zabawa w liczenie i wydlubywanie od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, tail# napisał:

Z tego co piszesz wynika, że od momentu wprowadzenia kart cameleon system był złamany, bo u umożliwiał dzielenie kart co jest kompletną bzdurą. Chłopie zacznij w końcu myśleć, a nie wklejać jakieś bez sensowne wycinki regulaminu. 

 

No cóż czytanie ze zrozumieniem nie jest domeną wszystkich Chłopie. W poście była mowa o współdzieleniu danych karty ,to nie ma nic wspólnego z legalnym multroom C+. Idż do prawnika jak masz problem z rozumieniem tekstu regulaminów i nie obarczaj swoimi problemami innych.

 

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, support458 napisał:

Masz rację, że cierpią przeciętni użytkownicy ale nic na to nie poradzisz. To jest rykoszet od strzału w tych którzy zarabiają na piraceniu sygnału tv.

Dla zwykłego odbiorcy jak ja, nie ma znaczenia sposób zabezpieczenia sygnału. To jakość i możliwości oferowanego sprzętu przez C+ jest problemem . Posiadacze własnego sprzętu wiedzą o co chodzi. Kto chciałby używać wifibox+ mając własny Vu+ chyba tylko masochista. Stawianie abonenta pod ścianą, czyli bierz co dajemy albo spadaj to strzał w kolano C+.

 

 

Edytowane przez Maxim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, g0nz0s napisał:

Ale wy bredzicie, 

 

przykladowa odpowiedz operatora,

 

Szanowny Panie

 

informujemy iz istnieje mozliwosc rozwiazania umowy jednak nalezy sie liczyc iz zostanie wystawiona nota obciazeniowa.

Zgodnie z regulaminem swiadczenia uslug z dn. 22.12.2014 r. oraz warunkami odbioru na sprzecie wlasnym, ktorego tresc Pan zaakceptowal. Dostawca uslug informuje iz mozliwosc uzywania karty niesparowanej pozostawia abonamentowi wylacznie w sprzecie ktorego aktualna lista dostepna jest w salonach i na stronie canalplus.pl z zastrzezeniem iz dostawca ma prawo do wymiany karty dekodujacej w sytuacji zagrozenia systemu kodowania.

 

Pozdrawiam

XYZ

 

Niech wystawią - sprawa do Rzecznika i do UOKiK, ostatecznie sąd i się im odechce. Operator ma prawo do wymiany karty, ale nie ma prawa do łamania własnego regulaminu i umowy którą podpisał. A w regulaminie i umowie napisane, że karta jest niesparowana i tyle. Wymienić oczywiście może, ale z poszanowaniem zapisów regulaminu, czyli na niesparowaną. Bo jeżeli nagle brak sparowania staje się "złamaniem zabezpieczeń" i "zagrożeniem systemu" to powstanie pytanie w jakim celu operator udostępnił taką kartę w momencie podpisania umowy? Szczególnie, że to nie jest temat, który pojawił się wczoraj, a parę lat temu i operator doskonale o nim wiedział w momencie zawierania umowy. Inna sytuacja byłaby gdyby np. ktoś zaczął klonować Cameleony i te karty zaczęłyby zalewać rynek. Wówczas oczywiście wymiana, ale... wciąż na karty niesparowane, odpowiednio zabezpieczone. Tutaj operator napodpisywał umów na same karty i nagle mu się uwidziało, że zmieni sobie zasady gry w trakcie jej trwania.

 

1 godzinę temu, support458 napisał:

Na podsumowanie, zgodnie z regulaminem świadczenia usług, który każdy musiał zaakceptować. W przypadku stwierdzenia faktu złamania systemu kodowania ( a takim jest możliwość współdzielenia danych z kart Cameleon) operator może wprowadzić zmiany  w systemie nadawania zmierzające do zblokowania tych nadużyć.

 

Nikt im nie broni wymienić kart, ale niech przestrzegają własny regulamin lub go zmienią dając jednocześnie możliwość decyzji - albo zmiany akceptujesz albo spadasz. Podpisali umowę na nieparowane? Podpisali. Stwierdzili złamanie systemu? No to już dyskusyjne, bo o tym wiedzieli w momencie podpisywania umowy. Chcą wymienić? Proszę bardzo! Ale na niesparowaną! Bo za chwilę to dojdziemy do sytuacji, że powstanie jedyna słuszna lista telewizorów, na których można ich "premium kontent" oglądać, a wy będziecie im przytakiwać i brać co wam wciskają i grzecznie za to płacić, bo zaraz notą was postraszą. Bez jaj!

A tak w ogóle - gdzie w piśmie jest mowa o stwierdzeniu złamania zabezpieczeń? Jest mowa, że operator "planuje podwyższyć poziom zabezpieczeń". No to jak oni to rozplanowali, że ludzi zmuszać będą do wymiany na coś, czego ludzie nie chcieli w momencie podpisywania umowy?

Edytowane przez charlie112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kauj1 napisał:

Mam umowę na czas nieokreślony i 2 x karty( tzw. główna + multiroom bez dekoderów na umowie). Pisemko dostałem.

Pytałem co dają. Za 0 zł główny to wi fi premiumbox, a do multi wi fi box. Aktywacja 0 zł.

Pytałem o  4K jako główny, to wołają 10 zł za niego co miesiąc (niepoważni).

Jak wyżej wspomniałem jestem na umowie na czas nieokreślony i teraz to im powinno zależeć aby mi dać ofertę z dekami jak ja chcę aby np. umowę przedłużyć na 24 m.

A Multiroom już tylko po wifi? Za Multiroom też sobie życzą coś extra płatne, bo to już "ponkowy", a nie "pocyfrowy"? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda mi was, nie dosc ze jestescie na straconej pozycji to jeszcze nie umiecie czytac ze zrozumieniem tego co podpisujecie. Czytanie ze zrozumieniem nie polega na wlasnym rozumowaniu tego co pisze ale na prawidlowej interpretacji.

 

Ile to bylo krzyku ze beda przedluzac, wydluzac i zmieniac plany. Bye bye i po bolu :)

Edytowane przez g0nz0s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawda jest taka, że zabierają sie w PC+ do tematu od [beep] strony i żadne zaklęcia forumowych dystrybutorów platformy którzy myślą, że opchną teraz parę padeł typu wifibox zalegających od 10 lat na stocku tego nie zmienią... ;) kto piraci to sobie poradzi, ucierpią normalni ludzie i pójdą np. do kablówek, które takich problemów i obostrzeń nie generują... przyklad ludzie oglądający multimedię na własnych sprzętach... tam leci jakiś gorszy "kontent"? :P

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na forum nie ma dystrybutorow a jak jest to w sladowej ilosci i nie sa oficjalnie, dystrybutorzy maja w glebokim powazaniu czy wymienicie karty na pudla czy sobie zostawicie, czasy Cyfry sie bezpowrotnie skonczyly teraz prowizja mala, z wymiany nici.. szkoda im zachodzu

 

Problemem tutaj staje sie jedynie CANAL+ ktory cisnie bo sam jest cisniety. Po co sie pchac w kary bo ktos was na forum podpuszcza podsuwajac wlasne rozumowanie, inni chca to wam wytlumaczyc.

 

Najlepszym rozwiazaniem jest jak napisal przedmowca, szukac alternatyw. Miec magika do karty i dzielic sie nia gora z jedna osoba anizeli korzystac z sh lub modul CAM. Zawsze pewniejsze wyjscie anizeli jakis... podzieli karte na kilka osob i odrazu w platformie zmienia dane kart aktualizacja i bedziemy musieli znowu bawic sie, szukac i placic slono za nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, będzie tak : maj  2020, kto nie wymienił karty dostanie wypowiedzenie umowy.Mają do tego prawo zpisane w regulaminie. Komu pasuje sprzęt operatora ,to przedluży umowę. Ubytek klientów będzie bardzo mały,ponieważ,  nie ma co ukrywać ale programowo Cyfrowy Polsat nie jest konkurencją .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat i bez tego ubytek klientów w NC+ jest spory ;).

Mogli poczekać parę miesiecy jak już uruchomią MyCanal i zaproponować dekoder z Androidem jako alternatywę dla tych co chcą mieć multiroom (przy okazji z opcjami typu catchup, aplikacjami itd, które by kogoś mogły przekonać bardziej niż stare boxy).

No ale jak ktoś wyżej napisał, zabierają się do tego jak zwykle, a potem "klienci nie zrozumieli".

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym bardziej zabezpieczony i droższy "kątent" tym bardziej ludzie będą szukać alternatywnego rozwiązania.

I tu jest problem - właściciele treści mają tu nie wiele do gadania. Sprzedają prawa hurtowo.

Pośrednik - dostawca zabezpieczeń agresywnie wmawia że to dzięki ich technice będzie lepiej.

 

Jakby zwykły "Kowalski" poszedł do punktu operatora wziął samą kartę - włożył do swojego dekodera to by nie szukał alternatywy.

 

Wiele osób chce mieć wybór a nie być do czegoś zmuszanym.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, g0nz0s napisał:

@tweed77 co innego dzielenie 1 karty, a co innego dzielenie abonamentu na 2 karty czy 2 urzadzenia (patrz zdjecie ktore zalaczyles)

 

@czerstwy Caymany maja logi, jak myslisz, dlaczego w fabrykach sh jest max podzial na 2 klientow? Leca logi do CANAL+ jak zobacza ze jest ich duzo to zmienia nuid z cwpk i zabawa w liczenie i wydlubywanie od nowa.

Dlatego pisałem o danych ale z naszego sprzętu a nie z internetu czy od sąsiada.zdaję sobie że to nie takie proste bo gdyby to takie było to ktoś wydobył by dane inny zaszył w oscamie i wszycy byli by szczęśliwi.No może nie wszyscy bo operator chyba by nie był?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...