Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@pablo21

Piłeś? Nie pisz. Nie z czytnikiem Conax, tylko Seca. Na Conax działają karty z kodowaniem Conax. Czyli karty po n, i telewizji na kartę Tnk hd itd.

 

Kolega @tweed77 ma rację. Po kombinacjach nc z FEDC I innych, pozostają tylko dekodery z E2 bez do dokupowania dodatkowych "wynalazków" , aby karta dalej działała w dekoderze z uniwersalnym czytnikiem.

Z resztą karty Cayman też pójdą w dekoderach z E2.

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ircios napisał:

@pablo21

Piłeś? Nie pisz. Nie z czytnikiem Conax, tylko Seca. Na Conax działają karty z kodowaniem Conax. Czyli karty po n, i telewizji na kartę Tnk hd itd.

 

Po pierwsze nie piłem i rzadko pije (okazjonalnie na imprezach!) więc powstrzymaj się od takich wycieczek.

Po drugie czytniki Conax np. w Fergusonach obsługują też Seca a pisze na dekoderze, że tylko Conax jak wół obsługuje a to ciekawe prawda?

Po trzecie NC+ jeszcze wszystkich kart Cameleon zarazą FEDC nie poblokowała żeby przestały działać w takim Fergusonie czy Opticumie. Zanam jeszcze sporo osób, które nie zostały uszczęśliwione poprzez FEDC na karcie :-)

 

To tyle w temacie.

 

P.S. Proszę miarkuj słownictwo i nie obrażaj ludzi tutaj na forum. Kultura wymagana!

Edytowane przez pablo21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, pablo21 napisał:

....gdyż karty te są nieparowane i poprzez tunelowanie Seca z Nagry działają bez żadnych problemów w czytnikach zgodnych ze standardem Conax itd. :-)

To przeczytaj to jeszcze raz. Jest jak wół napisane. Skoro w uniwersalnych tak jak w wspomniałeś wcześniej, to w uniwersalnych, to jak najbardziej masz rację.. Nie podkreślaj na koniec Conax.  Może brakło słów " w uniwersalnym czytniku co obsługuje Seca i Conax i innych"? To było po pierwsze. Po drugie, to że nie wszystkie karty są zrażone, to nie znaczy, że nie będą.  Kwestia chwili. To takie "chodzące trupy niedobitki" To tak jak by już ich nie było. Tak więc po co komuś radzić, że działają. Chłop pójdzie kupić dekoder z uniwersalnym czytnikiem, przyjdzie do domu i się może zdziwić bardzo. Po 3 z piciem to był żart. Jak będę chciał Cię obrazić to na priv bym wysłał wiązankę. Skoro jesteś taki sztywniak i się odrazu gniewasz i myślisz, że Cię uraziłem,  to sorry wielkie. Bardzo mi przykro z tego powodu. 

Edytowane przez ircios
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak masz rację uniwersalny czytnik na Conax i Seca ale zazwyczaj na dekoderze piszę tylko wzmianka o Conax (tak jak na np. na Fergusonach!) a i tak karty na Seca hulają w nim. Nic nikomu nie radzę co ma kupić bo wiadomo że dekodery z uniwersalnym czytnikiem kart to już kasa wydana w błoto i tylko dekoder na E2 Linux jakiś najtańszy typu Zegemma itd.

Jeśli to był żart z tym piciem to nie załapałem go jakoś ale ok przyjmuje przeprosiny i koniec tematu.

Edytowane przez pablo21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę się wam na chwilę w dyskusje odnośnie tunerów i dekoderów. Odbiorniki satelitarne sprzedawane na wolnym rynku to nie zależne tunery z czytnikami kart lub CI.Natomiast odbiorniki płatnych operatorów satelitarnych to dekodery z narzuconym przez nich systemem kodowania. Odnośnie systemu Conax w tunerach.Jeżeli dobrze pamiętam chodziło o licencję. Conax mógł być instalowany w każdym niezależnym tunerze a pozostałe systemy już nie. Aby czytnik był wielosystemowy należało wgrać nie autoryzowane oprogramowanie i wtedy można było dekodować  n.p. Seca, Irdeto ,Cryptoworks . Co nie które sklepy wgrywały nowy soft od razu aby zwykły użytkownik nie miał później problemów z odbiorem płatnych pakietów.Te czasy jednak powoli stają się historią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tomek6680t napisał:

Raz jeszcze "przypomnę " ,fix dla FEDC mają tunery Cryptobox 6xx/7xx 

Jeżeli nie będą mogły obsłużyć karty po wyłączeniu starego systemu, to co to zmienia? I tak podzielą los pozostałych.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, tail# napisał:

Jeżeli nie będą mogły obsłużyć karty po wyłączeniu starego systemu, to co to zmienia? I tak podzielą los pozostałych.

To co trzeba wpisać ,żeby zadziałał nowy system ( 1813) ,jest ogólnie znane i dostępne . Więc też można ten patch dopisać ,tak jak to było z FEDC .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, tomek6680t napisał:

To co trzeba wpisać ,żeby zadziałał nowy system ( 1813) ,jest ogólnie znane i dostępne . Więc też można ten patch dopisać ,tak jak to było z FEDC .

Zgodnie z tym powyższym to można by w każdym dopisać, a jak widzisz tak się nie jest, bo łatwiej jest to zrobić w pluginie który jest open source niż w sofcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, rzutnik napisał:

Wszyscy piszecie o E2, a czy na E1 (stary DM 500S) też zadziała po złapaniu zarazy?

Należy zaznaczyć, że przy nowszych wersjach ze względu na nierozwijany soft w dm500 mogą wystąpić problemy z instalacją.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,mam dwa Pace z softem 159,do dzisiaj miałem uprawnienia i wszystko hulało.Po wygaśnięciu uprawnień komunikat ''karta uszkodzona lub źle włożona''.Na nboxie karta działa,dodam jeszcze że do tej pory korzystałem ze splitera,mam również lekarstwo od Eliptora które nie pomaga co robić żeby te Packi zadziałały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

Mam problem z pobraniem uprawnień na karcie cameleon. Mój sprzęt to karta camelon + spliter Big 2 + Blocker/Konwerter ECM (FEDC) + 4 tunery Opticum HD x310. Ostatnio przedłużałem umową z nc+ gdzie obiecano mi przez 6 m-cy pakiet kanałów HBO. Wszystkie kanały działają natomiast nie działają kanały HBO (komunikat "kanał zakodowany"). Dzwoniłem do nc+ pakiet hbo jest włączony, pani nadała ponownie uprawnienia na kartę. Włączyłem na pół godziny kanał TVP1 HD - kanały HBO nadal nie działają. Jak sprawdzić czy mam aktualne uprawnienia? Karta cameleon jest oczywiście cały czas w blockerze. Czy mogę jakoś uruchomić HBO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...