Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dzwonił do mnie dzisiaj Pan że planowane jest wyłączenie kart, powiedziałam mu że na razie nie jestem zainteresowana wymianą dekodera/kart. Pytanie tylko teraz jest takie, co muszę zrobić/kupić aby działała TV jeśli wyłączą mi te karty, trochę jestem zielona. Z tego co wiem to jest to jakaś seria kameleon, mam multiroom, jedną kartę mam Ja, drugą córka która nie mieszka ze Mną. Pozdrawiam forumowiczów. Asia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, qwertyuiop napisał:

Witam. Dzwonił do mnie dzisiaj Pan że planowane jest wyłączenie kart, powiedziałam mu że na razie nie jestem zainteresowana wymianą dekodera/kart. Pytanie tylko teraz jest takie, co muszę zrobić/kupić aby działała TV jeśli wyłączą mi te karty, trochę jestem zielona. Z tego co wiem to jest to jakaś seria kameleon, mam multiroom, jedną kartę mam Ja, drugą córka która nie mieszka ze Mną. Pozdrawiam forumowiczów. Asia.

Powoli oswajaj się z myślą, że czasy dzielonego w ten sposób abonamentu odchodzą w przeszłość.  Córce,która nie mieszka z Tobą pozostanie podpisać umowę na siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.06.2019 o 23:28, Pawel napisał:

Powoli oswajaj się z myślą, że czasy dzielonego w ten sposób abonamentu odchodzą w przeszłość.  Córce,która nie mieszka z Tobą pozostanie podpisać umowę na siebie.

Przy założeniu, że cameleony zostają, to nie jest to takie oczywiste jak Ci się wydaje. Pewne jest tylko to, że na arivie w ten sposób czyli z kartą w czytniku działać nie będzie. Być może będzie działać po LANie ale to już inny temat.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to ty pisałeś, że pozostanie podpisać umowę na siebie, a nie ja. Z tego co piszą tu ludzie co im operator proponuje można wywnioskować, że cameleony zostaną, a skoro tak to do dlaczego pisałeś, że ma podpisywać umowę na siebie?

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ariva pójdzie w odstawkę. Weźmiesz wtedy od nc Wifibox i dalej będziecie mogły oglądać, do czasu aż zmienisz Pejsa na WifiPremiumbox lub 4k

 

Mam WiFi Premiumbox i drugą, samą kartę, która właśnie dostała wirusa. Dobierając WiFi Box-a będę od razu skazany na MR z połączonymi dekoderami?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ircios- Domyślam się, że tak, ponieważ tak jak napisałem, dzwonili do mnie 21 maja proponując dość nachalnie swoje "[beep] top box'y". Spławiłem ich zadając jedno tylko pytanie - czy na którymkolwiek z oferowanych dekoderów mogę ułożyć własną listę. Nie, więc dziękuję, nie mamy o czym rozmawiać, a jak kiedyś pozbawicie mnie możliwości korzystania z własnego dekodera, zmuszając mnie do wzięcia waszych wynalazków bez możliwości "wstawienia" TVP1 na "1" i TVN 7 na "7", to po wielu, wielu latach (od 1999 roku) rozstaniemy się, ponieważ dla mnie to jedna z ważniejszych funkcjonalności dotycząca dekodera, jeżeli nie najważniejsza.

@aro - umowę mam do 30 listopada 2019 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś może posiada wsad do blockera FEDC opartego o procesor PIC16F84 ? Chcę zaprogramować procesor i wsadzić go  do środka do tunera żeby można było normalnie umieścić  kartę w czytniku. Na Elektrodzie ktoś umieścił schemat podłączenia  i wsad ale chwilowo nie mam dostępu. Pozdrawiam.

 

Przy okazji jeśli ktoś ma kartę jeszcze bez FEDC to nie umieszczać jej w tunerze obsługującym Nagrę. Chciałem przetestować odbiornik Technisata Digyboxx HD C+  i po 15 minutach odbioru karta złapała FEDC. Jak była w tunerze Fergusona HF8900 to działała bez zarzutu prawie do dziś. Tak się kończą eksperymenty i teraz odbieram na razie wszystkie kanały na Technisacie.

 

Jeszcze jedna rzecz. Nie mogę na tunerze Technisata ustawić jednego kanału tj. National Geographic People HD. Tuner go nie znajduje. Reszta z pakietu Nc+ działa bez zarzutu. Na liście Nc+ ładowanej automatycznie brakuje tego kanału. Czy ten kanał ma jakiś specyficzny sposób nadawania czy to może wina tunera ? Proszę o sprawdzenie przez userów tego sprzętu. Dzięki.

Edytowane przez Krispl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Krispl napisał:

Przy okazji jeśli ktoś ma kartę jeszcze bez FEDC to nie umieszczać jej w tunerze obsługującym Nagrę. Chciałem przetestować odbiornik Technisata Digyboxx HD C+  i po 15 minutach odbioru karta złapała FEDC.

Co ma jedno do drugiego? Jeżeli karta miała dostać FEDC, to i tak by go dostała bez względu na to w którym sprzęcie by była. Eksperymentami można nazwać to co chcesz zrobić z HF8900, prowadzi to do nikąd.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja karta Cameleon działała w HF8900 od kilku lat i działałaby do dziś gdyby nie została włożona do Digyboxa. Kupiłem Technisata za grosze dla testów i chciałem sprawdzić czy dekoduje  kanały Nc+. Oczywiście wszystko zadziałało ale po wyjęciu karty z Technisata i włożeniu do Fergusona karta już nie działa. Karta była w tunerze Technisata nie więcej niż 10-15 minut.  W menu karty jest już FEDC.

 

Jeśli chodzi o przeróbkę Fergusona to nie ma problemu. Zamiast zewnętrznego blokera można sam chip umieścić w środku po małej przeróbce i efekt będzie taki sam. Technisat działa bez zarzutu na karcie Cameleon z FEDC za wyjątkiem kanału Nat. Geographic People HD. Tego kanału nie mogę ustawić. Jakość obrazu przyzwoita a kanały przełączają się szybko. Można zaprogramować oprócz nieedytowalnej listy Nc+ jeszcze 3 własne listy kanałów.

Edytowane przez Krispl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...