Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wyłączenie systemu kodowania kart SECA uniemożliwi korzystanie z kart Cameleon. Nie będzie CAID 0100 karta Cameleon będzie wymagała wymiany na kartę, która będzie współpracować wyłącznie z dekoderem operatora. W pierwszej fazie np. karta Cayman, która nie musi być na początku parowana z udostępnionym dekoderem, ale może zostać sparowana w dowolnym momencie o którym zdecyduje NC+.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@support458

Jest jeszcze system kodowania Nagra z CAID 1813 na kartach Cameleon dla dekoderów nc+, więc po wyłączeniu całkowitym systemu kodowania Seca z CAID 0100 nie będzie wymagana wymiana karty Cameleon na nową.

Dodatkowo są Abonenci, którzy posiadają podłączoną opcję dodatkową kanałów TV France za 10 zł/m, która działa obecnie tylko i wyłącznie na kartach Cameleon, więc raczej tym Abonentom nie wymienią kart na Cayman.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcecie przyjąć do wiadomości, że NC+ wprowadzi/wprowadza parowanie karty z dekoderem. Nie po to NC+ przeprowadza akcję z FEDC, aby w końcowym efekcie ograniczyć się tylko do wyłączenia SECA. Gdyby tak miało być, to byłaby podana konkretna informacja z datą od której karty Camelon będą działać tylko w Nagra.

Do  tej informacji byłaby również dołączona informacja o dekoderach certyfikowanych przez NC, które wspierają obsługę karty po zmianie systemu kodowania.

Jak dotychczas NC+ oficjalnie w komunikacji podkreśla, że jedyne dekodery, które wspierają systemy kodowania to sprzęt operatora.

Widocznie z punktu wiedzenia HE NC+ nie każdy typ karty mogą sparować.

Dodanie simulcrypt Nagra CAID 1884 dla TV France, to zabieg czysto techniczny do wykonania w ciągu kilku dni maksymalnie.

Rozumiem rozczarowanie niektórych osób, które dopiero niedawno odkryły zalety E2 i zainwestowały trochę pieniędzy we własny sprzęt, ale niestety zmiany, które "funduje " nam NC+ są nieuniknione. Dobrze, że część z nas ma przynajmniej w dekoderach sloty CI, albo unikalną wiedzę jak sobie poradzić :)

Łudzenie się, że NC+ odstąpi z obranej drogi to raczej złe podejście. Lepiej zacząć się oswajać z myślą, że nie ma Camelonów i jak chcecie rozwiązać problem u siebie.

Edytowane przez support458
Zmiana CAID
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, jackq napisał:

@tail# no rzeczywiście wydatek spory, wróci się po miesiącu użytkowania. Ja do portfela ci nie zaglądam :P

@Vsat nie do końca sprecyzowałem 3 ze splittera, 1 z caymana, łącznie 4.

Byle do końca umowy a potem się zobaczy co oni lub ja wymyślę ;)

Pozdrawiam

 

Myślałem, że chcesz oglądać na 3 TV a masz 4 dekodery. No to w takim razie dobrze myślisz. Bloker z wsadem FEDC, splitter, karty klienckie do Pace v158 i do nBoxa (chyba może być do 1 nBoxa na drugiego podzielisz już przez oscam), no i Pace v162+Cayman.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, jackq napisał:

@tail# no rzeczywiście wydatek spory, wróci się po miesiącu użytkowania. Ja do portfela ci nie zaglądam :P

 

 

Pisałem Ci wcześniej, że nie obchodzi mnie twój portfel tylko dziwi mnie twój sposób podejścia do problemu. To co ty kombinujesz można wykonać mając jedną kartę i odpowiedni sprzęt do tego, a nie kombinować jak koń pod górę tak jak to próbujesz robić, gdzie i tak na końcu się okaże że nic z tego nie będzie.

Czekam na tą chwilę kiedy w końcu operator zrobi co trzeba i skończą się te kombinacje i będzie cisza w temacie tych cudownych wynalazków z którymi jak widać tak się męczycie, tracąc przy tym pieniądze. ?

Cytat

 

 

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, rzeczywiście dziwna logika, mając sprzęt: dekodery, splitter i wykonaną instalację do niego. Lepiej jest pójść w zupełnie inne rozwiązanie jak dokupić bloker za kilka dyszek. Normalnie złota rada... wiesz co możesz z nią zrobić. Strasznie mnie irytują twoje posty. Nie wnosisz nic nowego w rozwiązanie problemu tylko piszesz jakieś pierrdoły. Nie interesuje mnie twoje zdanie i na tym kończę OT.

Jak zmienią na nagrę to zapewne i nowy sposób się rozpowszechni. Kart cameleon prędko nie zlikwidują. Sami się przekonacie ;)

Swój problem rozwiązałem tak jak uważałem za stosowne. Pozostałym dziękuję, póki co koniec tematu.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram Kolegę @jacq a Kolega @tail# jak zwykle wie wszystko najlepiej ... ?

W moim przypadku 2x Cameleon, 4xPejs v158, 4xPhilips DSR6201 i teraz w/g logiki Kolegi @tail# powinienem wszystko to wyrzucić i kupić sobie

8 dekoderów UV+ Zero i będę zadowolony... Dziękuję za takie rady. Te "dziadostwo" jak to nazywasz, u mnie działa już ponad 10 lat i te 45PLN za Konwerter zwróciło mi się w ciągu 2 dni. Bez obrazy, może znasz się na sprawach technicznych i Emigmie, ale na ekonomi, to za grosz... 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest popierajcie się nawzajem stojąc w miejscu oglądając na takich dziadostwach jak sprzęt operatora, gdzie nawet wlasnej listy kanałów nie można poukładać o innych rzeczach nie wspominając, stosując przy tym śmieszne wynalazki jak konwertery, bo drobna zmiana operatora spowodowała że się wszystko posypało. Na temat ekonomii się nie wypowiadaj, bo jakbyś umiał liczyć to od kilku lat korzystalbyś z własnego sprzętu który dawno by się zwrócił, a nie trzymał zbierał od operatora. Każdy kto ma własny sprzęt Ci to powie. ?

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, support458 napisał:

Nie chcecie przyjąć do wiadomości, że NC+ wprowadzi/wprowadza parowanie karty z dekoderem. Nie po to NC+ przeprowadza akcję z FEDC, aby w końcowym efekcie ograniczyć się tylko do wyłączenia SECA. Gdyby tak miało być, to byłaby podana konkretna informacja z datą od której karty Camelon będą działać tylko w Nagra.

Do  tej informacji byłaby również dołączona informacja o dekoderach certyfikowanych przez NC, które wspierają obsługę karty po zmianie systemu kodowania.

Jak dotychczas NC+ oficjalnie w komunikacji podkreśla, że jedyne dekodery, które wspierają systemy kodowania to sprzęt operatora.

Widocznie z punktu wiedzenia HE NC+ nie każdy typ karty mogą sparować.

Dodanie simulcrypt Nagra CAID 1813 dla TV France, to zabieg czysto techniczny do wykonania w ciągu kilku dni maksymalnie.

Rozumiem rozczarowanie niektórych osób, które dopiero niedawno odkryły zalety E2 i zainwestowały trochę pieniędzy we własny sprzęt, ale niestety zmiany, które "funduje " nam NC+ są nieuniknione. Dobrze, że część z nas ma przynajmniej w dekoderach sloty CI, albo unikalną wiedzę jak sobie poradzić :)

Łudzenie się, że NC+ odstąpi z obranej drogi to raczej złe podejście. Lepiej zacząć się oswajać z myślą, że nie ma Camelonów i jak chcecie rozwiązać problem u siebie.

Spokojnie, nc+ takie zabawy nic nie dadzą, bo po wyłączeniu S4 public staną się inne ciekawe rzeczy, które sprawią że odbiór na własnym sprzęcie z kart Cameleon (N3) i Cayman (to wymaga trochę większej gimnastyki) będzie możliwy. :P A jak nc+ dalej będzie kombinować, to z ich winy Nagra MA padnie na amen. :rofl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak będzie możliwy ale nie splitterach z którymi już teraz kombinują, bo im nie działa, a przecież nie było żadnych większych zmian.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kto ma tuner z linuksem i E2 +oscam, to ma jakiś wybór. Alternatywą dla kart cameleon ,teraz jest zestaw Tuner ITI-2850 z kartą Conax . Warto o tym po czytać (i to teraz) ,za nim  te zestawy  podrożeją o 300-500% i będą dostępne tylko u "handlarzy" z alle... .

A gdzie taki tuner kupić na Alle...czy normalny w Euro? Przerobiony na E2 czy nie?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Dzisiaj zauważyłem że przestały mi świecić kanały na własnym dekoderze. Parę miesięcy temu dostałem FEDC ale poradziłem sobie z nim zamieniając Oscama na inną wersję. Pomogło do dzisiaj. Coś sensownego da się z tym zrobić, czy pozostaje sprzęt operatora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, postaram się wkrótce wrzucić log. Jestem na umowie nieokreślonej i jak nie dzwonili od dawna tak ostatnio zauważyłem że znowu zaczęli dość mocno próbować się dodzwonić jednak nie miałem możliwości odebrania. Myślałem, że to może coś z tym wyłączaniem Cameleonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...