Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dekoder mój. Jestem z nimi od Wizji, poprzez Cyfrę+ i nc+. Zawsze telefonicznie przedłużałem umowę na kolejny okres. Na znanych warunkach. Teraz też mam propozycję na kolejny okres, na takich samych warunkach, jak rok temu. Jak wspominałem, nie każdy czyta internet. Nie każdy wie o zmianach w kodowaniu. Pani mówi, że zostaje Pan na takich samych warunkach, nic się nie zmieni, ogląda pan dalej do kwietnia 2020.

Edytowane przez Barti
Niechlujna pisownia w poście. Na forum piszemy poprawnie po polsku, z poszanowaniem zasad polskiej pisowni, gramatyki, ortografii i interpunkcji. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie, jaki model dekodera aktualnie używasz? Od tego zależy czy będziesz mógł spokojnie dalej korzystać z karty w tym dekoderze. Jeśli operator dokona zmian w systemie zabezpieczeń, to wtedy będzie musiał Tobie udostępnić bezpłatnie sprzęt do odbioru.

Edytowane przez support458
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.01.2019 o 12:18, support458 napisał:

Karty Cameleon działają w Arivach do momentu kiedy NC+ nie zmodyfikuje parametrów karty zmieniając operatora (provider id.) z 000068 na 00FEDC.

Wtedy trzeba zakupić dodatkowe urządzenie "bloker"/ "aktywator", które pozwoli na dalsze wykorzystywanie karty Cameleon w Arivie.

Innym rozwiązaniem jest wzięcie dekodera od operatora.

Modyfikacja FEDC objawia się brakiem możliwości odbioru kanałów (pomimo ponawiania uprawnień).

Trzeba również pamiętać, że zgodnie z zapowiedziami NC+, karty Cameleon zostaną docelowo zablokowane do końca bieżącego roku.

 

Witam.

 

W jaki sposób mogę sprawdzić, czy moja karta Cameleon nc+ została zmodyfikowana i zmieniono operatora na 00FEDC? Karta działa w tunerze Pace, natomiast nie działa ze splitterem Card Spliter HD S.L.J. "Elektronik".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta ma zmieniony identyfikator oratora na 00FEDC. Masz dwa wyjścia: korzystać z Pace lub zmienić spliter na taki, który radzi sobie z tym problemem.

Do niektórych spliterów jest dostępna aktualizacja oprogramowania, która rozwiązuje problem. Najlepiej jak skontaktujesz się z producentem splitera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w jaki sposób mogę potwierdzić że moja karta cameleon ma nadany FEDC? Czy ma ktoś dostępne oprogramowanie do splittera S.L.J. ELEKTRONIK które rozwiązuje problem FEDC? Tylko jak to potwierdzić czy zmieniono mi operatora/provider z z 000068 na 00FEDC???

Edytowane przez antoniofavretto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tail# napisał:

Co blokuje i co aktywuje skoro karta już ma FEDC?

Blokuje działania nc+ (w zakresie FEDC) i aktywuje użytkownika do korzystania z powrotem  ze swojego sprzętu ;-) @tail, czepiasz się słówek, chyba się nudzisz i nabijasz posty. Pisałem kiedyś "konwerter" - też się komuś nie podobało, bo tak nazywany jest element przy talerzu. Masz szansę wymyślić coś bardziej trafnego, chociaż widzę  chyba już najbardziej się przyjął "bloker". Zresztą jak zwał tak zwał, przecież najważniejszy jest efekt.

A i tak przyjdzie @Barti i posprząta... ;-) 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Stanley99 napisał:

Blokuje działania nc+ (w zakresie FEDC) i aktywuje użytkownika do korzystania z powrotem  ze swojego sprzętu ;-) @tail, czepiasz się słówek

Nie czepiam się, tylko jeżeli już komuś doradzasz, to pisz poprawnie. Gość kupi blocker i napisze, że mu nie działa. :)

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zadzwoniłem żeby podpisać umowę na Conax z dekoderem BSKA i nie chcą dać mi oferty. Tylko nowy dekoder z nowa karta. Wg konsultanta ta karta jest do dekodera uniwersalnego i nie można podpisać na nią umowy. Czy ktoś to jeszcze potwierdzi? Nowa polityka firmy?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tail# napisał:

Nie czepiam się, tylko jeżeli już komuś doradzasz, to pisz poprawnie. Gość kupi blocker i napisze, że mu nie działa. :)

Doradziłem przejrzenie wątku parę stron wstecz, to po pierwsze primo. Jeśli Gość przeczyta ze zrozumieniem, to raczej nabędzie co należy. Po drugie podaj jedynie słuszną nazwę poprawną - obiecuję, że będę sumiennie używał ;-) Tylko z odniesieniem do odpowiednich norm PN i UE ;-)

 

P.S. Do tej pory chyba z kilkadziesiąt razy było w wątku "bloker", czy też bardziej światowo "blocker" i jakoś nie było problemów. Zły dzień? Przecież piąteczek, piątunio. Miłego popołudnia/wieczoru życzę. Bez FEDC ;-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Stanley99 napisał:

Doradziłem przejrzenie wątku parę stron wstecz, to po pierwsze primo. Jeśli Gość przeczyta ze zrozumieniem, to raczej nabędzie co należy.

Tak, jeśli przejrzy i domyśli się o co tobie chodziło. ;)

 

1 godzinę temu, Stanley99 napisał:

P.S. Do tej pory chyba z kilkadziesiąt razy było w wątku "bloker", czy też bardziej światowo "blocker" i jakoś nie było problemów.

I to według Ciebie jest wyznacznik w myśl zasady wielokrotnie powtarzana bzdura jest prawdą? Blocker jak sama nazwa wskazuje blokuje instrukcje wysyłane do karty i nie ma to nic wspólnego z FEDC. Natomiast zapewne lepszym określeniem jest konwerter, który jest w tym przypadku "lekarstwem" na FEDC.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w jaki sposób mogę potwierdzić że moja karta cameleon ma nadany FEDC? Czy ma ktoś dostępne oprogramowanie do splittera S.L.J. ELEKTRONIK które rozwiązuje problem FEDC? Tylko jak to potwierdzić czy zmieniono mi operatora/provider z z 000068 na 00FEDC???
Ktoś pomoże?

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, antoniofavretto napisał:

Ktoś pomoże?

Wysłane z mojego Redmi 4 przy użyciu Tapatalka
 

Czy ty w ogóle czytasz wcześniejsze posty? Pisałeś na poprzedniej stronie, że masz tuner pace i na nim karta działa. Więc co chcesz jeszcze sprawdzać?

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...