Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dz8ęki za wyjaśnienie. Jako klient od miesiąca niezbyt dokładnie śledziłem temat. teraz już wiem że karta jest parowana z konkretnym dekoderem, wydawało mi się że z modelem dekodera, czyli takie niepełne parowanie coś w stylu: dekoder rozpoznaje że to karta Operatora i działa. Wymiana dekora CP łącznie z kartą, Wifiboxa wymieniłem bez karty co mnie utwierdzało w moim myśleniu że nie jest parowana karta z dekodera. Niestety myliłem się.

Edytowane przez maks27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
mam pytanie dotyczące modułu Cam CI+ AlphaCrypt R2.2 i współpracy z dekoderem VU Solo2 (BH 3.0.6) wraz z kartą kameleon (aktywną i działającą poprawnie w PVR PACE).
Karta najprawdopodobniej dostała FEDC i stąd moje pytanie: czy jest szansa, żeby uruchomić tą kartę w powyższym module, czy jestem już skazany na mulasty dekoder od Cyfry?

Moduł zakupiłem używany, więc brak jest możliwości zwrotu, a w międzyczasie "choroba" dopadła kartę...

Będę wdzięczny za odpowiedź/sugestie.

Edytowane przez Barti
Przeniesiono post do odpowiedniego wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dziś bym wybrał DSI87 zamiast Wifiboxa zdał test obsługi mojego dysku u osoby która go ma. Natomiast mój wifibox go nie zdał. Niestety mam Caymana i gdyby nie parowanie byłbym zadowolonym klientem. Gdybym wiedział wcześniej o parowaniu wybrałbym moduł i dekoder wlasny. A zależy mi na nagrywaniu dla własnej wygody oglądania kiedy chcę i przewijania reklam, te warunki spełnia DSI87 niestety już niedostępny. Parowanie karty z dekoderem blokuje użycie dekoderów kiedyś sprzedawanych klientom, a jeszcze sprawnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, maks27 napisał:

 

15 godzin temu, czepsi napisał:

Cześć,
mam pytanie dotyczące modułu Cam CI+ AlphaCrypt R2.2 i współpracy z dekoderem VU Solo2 (BH 3.0.6) wraz z kartą kameleon

Jeśli dobrze zrozumiałem do czego Ci potrzebny moduł z kartą cameleon w vu+?

 

13 godzin temu, maks27 napisał:

Natomiast mój wifibox go nie zdał. Niestety mam Caymana i gdyby nie parowanie byłbym zadowolonym klientem.

Możliwość i cel operatora jakim jest wprowadzenie parowania kart jest znany nie od dziś, dlatego najpierw należy czytać nim podejmie się jakąkolwiek decyzję. Teraz to musztarda po obiedzie.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, tail# napisał:

Jeśli dobrze zrozumiałem do czego Ci potrzebny moduł z kartą cameleon w vu+?

 

Wymyśliłem, że będzie to szybka alternatywa (moduł) dla OSCam-a z którym, ze względu na brak czasu po prostu poległem...
A docelowo moduł ma znaleźć się w drugim TV, rzadziej używanym, do czasu aż nc+ nie "dopnie swego" i stary kameleon wyląduje w śmietniku.

Wiem, że mój przypadek wygląda dziwnie, ale nie jestem totalnym lamerem. :) Generalnie przygodę zaczynałem z zielonymi kartami i oprogramowaniem pic16f84 :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, czepsi napisał:

Wymyśliłem, że będzie to szybka alternatywa (moduł) dla OSCam-a z którym, ze względu na brak czasu po prostu poległem...

Wiem, że mój przypadek wygląda dziwnie

Eh, oscam nie jest skomplikowany, a w sieci leży mnóstwo przykładów, gdzie każdy nawet lamer sobie poradzi zwłaszcza jeśli już miałeś doświadczenie z takimi dziadostwami jak splittery. Używanie w tym przypadku modułu w vu+, to tak jakbyś kupił nowego Mercedesa i jeździł tylko na pierwszym biegu. Beznadziejne rozwiązanie. Odpowiadając na twoje pytanie - kartę którą teraz posiadasz uruchomisz na vu+ bezpośrednio w czytniku i w żadnym wypadku jej nie wymieniaj, bo jeszcze bardziej skomplikujesz sytuację i doprowadzisz do tego że na vu+ już nie pooglądasz nc+.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwołujesz się do oferty Smart HD o której pisali @tweed77 i @ircios gdzie stosowane są inne karty niż te o których tu piszemy i na tych kartach nie ma póki co żadnych zmian. Nie rozumiem o co Ci chodzi i co chcesz przekazać.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje, zacytowalem posta a nie doczytalem dokladnie o co chodzilo. Juz precyzuje o co mialem na mysli.

Wczoraj wiczorem karta cameleon przestala dzialac w spliterze, malo tego po wlozeniu karty w moj wlasny tuner karta nie dziala bez problemu dziala w pace. Ktos ma cos podobnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Jacek napisał:

Wczoraj wiczorem karta cameleon przestala dzialac w spliterze, malo tego po wlozeniu karty w moj wlasny tuner karta nie dziala bez problemu dziala w pace. Ktos ma cos podobnego?

Własny tuner czyli jaki? Ludzie piszcie konkrety. Jeżeli masz na wynajem sprzęt od operatora, to nic nowego - operator na karcie dokonał zmian tak aby utrudnić działanie na innych sprzętach/wynalazkach typu splittery, Fergusony, Opticumy itp. wiedziałbyś gdybyś przeczytał przynajmniej kilka stron tego wątku i wtedy nie byłbyś zdziwiony. ;) Pisałem nie raz że korzystanie jednocześnie że sprzętu operatora i ze swoich wynalazków jest bez sensu i powoduje że tacy użytkownicy w pierwszej kolejności są przeznaczeni do zablokowania karty i tak też się stało w twoim przypadku.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisalem wyraznie po wlozeniu karty we wlasny tuner kartanie dziala natomiast po przelozeniu w pace dziala. Czytaj troche uwazniej.

Przegladalem watek kilka stron do tylu ale powierzchownie. Prawde mowiac to sie tego spodziewalem, na moje szczescie zostalo mi tylko pol roku. ?

Edytowane przez Jacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie nakręcaj się tylko zacznij czytać ze zrozumieniem, a przede wszystkim logicznie myśleć. Ja Ci również napisałem wyraźnie dlaczego tak się stało. Teraz wykaż się i kombinuj. :)

 

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było wtedy pomyśleć i wybrać albo multiroom operatora z jego sprzętem albo samą kartę z własnym i nie miałbyś takich problemów. Teraz to kombinuj. Najgorsze są rozwiązania pół na pół tak jak w twoim przypadku.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tomek6680t napisał:

@Jacek

Ty możesz zdradzić "swój wielki sekret", jaki masz ten "własny tuner"? Czy to jest tak tajne, że jak to było w pewnym filmie? "Przed przeczytaniem spalić"?

Jak widzisz nie może. Prawdopodobnie skoro nie obsługuje karty to jakieś dziadostwo na które nie ma wsparcia i stąd taka jego decyzja o rezygnacji. Zapewne istnieją jakieś rozwiązania ale to wiąże się z dodatkowymi kosztami więc nie każdy chce dodatkowo inwestować zwłaszcza jeśli nie ogarnia tego technicznie, a wiedza kończy się na tym że potrafi włożyć kartę splittera do czytnika.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tail#

 napisac moge  tylko nic to nie zmieni bo dla mnie temat jest juz zamkniety i podjalem juz decyzje. Ale z jednym masz racje, byc moze jest jakies inne rozwiazanie ale w koszta nie mam zamiaru sie pchac bo nie ma to najmniejszego sensu. A i jeszcze jedno z tv sat korzystam od ponad 12 lat i jakas wiedze posiadam i nie jest to tylko wlozenie karty do tunera ?

A skoro tak Was ciekawi ten tuner to jest to Golden Interstar.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...