Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Besciakos napisał:

Ci, co mają same karty, nie rozważali zawarcie umowy na moduł CAM

A co to zmienia przy założeniu, że mieli splitter lub dzielili uprawnienia po sieci LAN?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam jeszcze starą umowę na Multipakiet C+. Na Arivie nie mogę już niestety oglądać kanałów - wszystko zablokowane. Nie chce rezygnować z tej bardzo korzystnej oferty. Na infolinii oraz w salonie nie mogą mi pomóc, do tej umowy nie można dobrać dekodera. Nie wiem za bardzo co mam robić. Z tego co czytałem mogę kupić dekoder z E2 i oglądać na nim do końca 2019. Jednak co potem? Zastanawiam się też na zakupem dekodera nc+ z rynku wtórnego np Wifi PremiumBox+ tylko czy na tym sprzęcie będę mógł oglądać C+ po 2019 r.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś pisali, że:

Do Multipakietu można:
wynająć:

  • dekoder Strong SD 10 zł/mies., rabat 50% do 5 miesięcy,
  • dekoder Pace SD za 10 zł/mies., rabat 50% do 5 miesięcy,
  • dekoder z nagrywarką Pace PVR HD - 20 zł/mies;

kupić:

  • dekoder Strong lub Pace za 99 zł,
  • Sagem SD za 1 grosz,
  • moduł CAM za 179 zł

Sprzęt ten oferowała C+ a teraz jest NC+ , ciekawe jak to jest prawnie uwarunkowane, klient płaci a nie może oglądać programów.

Edytowane przez Inspektor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, kyniu napisał:

Witam. Mam jeszcze starą umowę na Multipakiet C+. Na Arivie nie mogę już niestety oglądać kanałów - wszystko zablokowane.

Wynika z tego że masz od nich tylko kartę i dostałeś blokadę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, tail# napisał:

Wynika z tego że masz od nich tylko kartę i dostałeś blokadę?

Tak, mam samą kartę. Nie wiem czy mam blokadę czy jakiś problem z dekoderem. Karta działała w salonie nc+ na ichniejszym sprzęcie.

 

13 minut temu, ircios napisał:

Jeśli tak jest, to musi iść wymienić kartę.  Lub reklamacja. To nc nie wywiązuje się z umowy.

 

@kyniu  Działaj. 

Ja nie mam do nich siły, czasami mam wrażenie, że chcieliby się po prostu mnie pozbyć. Karty mi na bank nie wymienią, proponują za to nową umowę a ja nie chce im bulić 100 zł za C+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytam umowę, pewnie masz rację i jest szansa coś wywalczyć. Żeby być pewnym, że karta złapała FEDC a nie popsuł się dekoder (co też jest możliwe) pasuje sprawdzić czy karta złapała jednak FEDC. Tylko jak to mogę sprawdzić?

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w umowie na samego camela z lutego 2017 jest zapis że operator może w każdej chwili dokonać wymiany karty dekodującej lub aktualizacji oprogramowania w celu ochrony systemu kodowania.

Abonent o takich zmianach ma zostać poinformowany (listownie lub drogą elektroniczną jak w zapisach umowy)

I dalej są zapisy o składaniu reklamacji a w przypadku braku akceptacji złożenie wypowiedzenia do 30-tu dni od daty wprowadzenia zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ircios masz rację. Ludzie wypisują różne nie sprawdzone rzeczy, ktoś coś widział, że "znajomy znajomego też ma..." itp. - bzdury wyssane z palca byle żeby była sensacja.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Forum,

 

Otóż do tej pory miałem następujący sprzęt:

- NC+
- Multiroom Premium
- Dekoder Turbobox+ (jako główny)
- Dekoder Box+ (jako dodatkowy)

 

Chętnie oglądam mecze reprezentacji na działce, więc zakupiłem dekoder Opticum Sloth Combo Plus. Wystarczyło zabrać na działkę kartę z dodatkowego dekodera i można było oglądać mecze. Canal+ i HBO nie działały. Jednak te kanały które były dla mnie ważne mogłem oglądać.

 

Aktualny sprzęt:
- NC+
- Multiroom Standard
- Dekoder 4k UltraBox+ (jako główny)
- Dekoder WiFiBox+ (jako dodatkowy)

 

Otrzymałem również nowe karty do dekoderów, które już nie działają z dekoderem Opticum. Jeśli dobrze rozumiem NC+ zmieniło lub zmodyfikowało system kodowania i parowania kart z dekoderami. Pytanie, czy takie rozwiązanie jakie miałem (dodakowy dekoder na działce) będzie nadal możliwe? I czy potrzebny będzie nowy dekoder, a jeśli tak to jaki? 

Dzięki z góry.

Edytowane przez Barti
Połączono ze sobą dwa wątki. W niniejszym dziale forum już istnieje wątek mówiący o podobnej sytuacji. Nie dublujemy wątków na forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wrphn napisał:

czy takie rozwiązanie jakie miałem (dodakowy dekoder na działce) będzie nadal możliwe? I czy potrzebny będzie nowy dekoder, a jeśli tak to jaki? 

Pomyśl, skoro wymienili Ci karty, to sprzęt masz parowany (tuner z kartą) więc karta w żadnym innym dekoderze niż tym od operatora działać póki co nie będzie. Nie mam zadnego sprzętu od operatora ale na podstawie swojej wiedzy z IT mogę przypuszczać że jest możliwe oglądanie na działce na dodatkowym dekoderze od operatora ale wymagany jest dostęp do internetu i odpowiednia konfiguracja. Zaznaczam są to tylko przypuszczenia gdyż nie mam możliwości tego sprawdzić.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wrphn niestety dałeś sobie wcisnąć nowe karty poprzez powyższa zmianę niemożliwy będzie już odbiór na własnym sprzęcie

 

Sam znowu wróciłem do sprzętu własnego tym razem Red Eagle i uważam prywatnie że najtańsze dekodery z wolnego rynku biją dekodery nc+ na głowę a nazywanie ich Premium itp. wywołuje u znawców tematu tylko uśmiech.

  • Popieram 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wrphn możesz sobie do dekodera Opticum kupić jeszcze kartę Smart HD+ też na doładowanie: Karta jest nie parowana - działa w każdym dekoderze HD z czytnikiem Conax

 

Tu masz opis co w promocji jeszcze działa ;)

https://satkurier.pl/news/159186/smart-hd-kanaly-promocyjne-dostepne-do-odwolania.html

 

81b4da13b06ff980.jpg

 

PAKIETY_2014.png

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji moich problemów współpracy z dyskiem zewnętrznym dekodera Wifibox+ robiłem testy pracy dysku z różnymi dekoremi. Wszystkie inne pracują w miarę prawidłowo.

Dostałem od kogoś pozostały po umowie Sagemcom dsi87 jako że był kupiony, a karta zwrócona po wygaśnięciu umowy.

Mam do Was pytanie" 

Czy mogę w ten dekoder włożyć kartę cayman, będzie działać ? To też dekoder platformy.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...