Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co w przypadku jak dostałem WifiPboxa z kartą kameleon? Jakie mam możliwości? Dekoder nie jest aktywowany z kartą. Jak włożę i aktywuje to już po wszystkim? W tym momencie mam splitter DIVISO, a karta otrzymała FEDC. Mam też dwie Arivy 202e. Proszę o pomoc.

Edytowane przez fr86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto Ci kazał brać wifiboxa skoro go nawet nie aktywowałeś? Oddaj go i po temacie. Co do działania karty, to jak wiadomo na divisio nie ruszy, więc jesli Ci nie szkoda pieniędzy, to można zainwestować w tuner który obsługuje oscama np. zgemma i spiąć z arivami w jedną sieć LAN pod warunkiem że arivy obsługują new*amd lub inny protokół który obsługuje oscam. Jeśli nie masz pojęcia o tym to zabawa dość trudna jak na początek ale będzie działać.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic z tego nie rozumiem, to miałeś wcześniej samą kartę i chciałeś od nich sprzęt myśląc że dostaniesz caymana? Jeśli tak to dałeś im podstawy do tego aby zablokowali działanie karty na divisio. Do póki masz w umowie samą kartę, to ma działać na własnym sprzęcie, a jeśli zaczniesz kombinować z doborem od nich sprzętu, to właśnie będzie taki efekt jak wyżej. Nie zachęcam Cię ani do jednej opcji ani do drugiej. Sam wybierz co uważasz za odpowiednie dla siebie ale jeśli chcesz oglądać na własnym sprzęcie to wynajem od nich wifiboxa lub jakiegokolwiek innego sprzętu nie ma żadnego sensu, bo sam sobie komplikujesz. Większość stosująca takie rozwiązanie już się o tym przekonała osiągając dokładnie taki sam efekt jaki opisałeś powyżej dlatego warto się nad tym zastanowić.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj go dostałem i jeszcze nie aktywowałem, ponieważ wolałem się upewnić na forum. Byłem pewny, że dostanę nową kartę Cayman. Nie wiem jeszcze czy dobierać dodatkowe dwa dekodery czy działać we własnym zakresie. Dzięki za pomoc.
Czyli że jak? Nie miałeś wcześniej żadnego dekodera od nich, nagle Cię zablokowało, wziąłeś ich dekoder i co? Pytasz co zrobiono żeby karta Ci znów zaczęła działać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej miałem Pace z kartą kameleon, która dostała kilka dni temu FEDC. Chciałem wziąć od nich MR na 3 dekoderach. W tym momencie mam WifiPbox i nie mam obowiązku dobierania dwóch kolejnych. Dlatego najpierw pytam. Byłem pewny, że dostanę ten dekoder z nową kartą i wtedy wiadomo, że nie ma innych możliwości.

Edytowane przez fr86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, fr86 napisał:

Chciałem wziąć od nich MR na 3 dekoderach. Dlatego najpierw pytam.

Ale kombinujesz, chyba nie najpierw pytasz, bo najpierw wymieniłeś dekoder a dopiero teraz pytasz.:)Trzeba było od razu napisać co chcesz zrobić i że chcesz multiroom od operatora, a nie że musimy się domyślać i ciągnąć Cię za język.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.11.2018 o 16:32, vito007 napisał:

Wcale nie naiwni.

To był naprawdę niezły spliter, jako jedyny chodził bez zacięć z różnymi typami dekoderów i modułów.

Sam to testowałem parę lat temu i wiem o czym piszę.

Jeśli nie masz własnych konkretnych doświadczeń to daruj sobie dalsze bicie piany, bo nie wnosisz nic nowego do dyskusji, a twoich przemyśleń i mądrości nie chce się słuchać.

Splitery się powoli kończą, o tym wiemy wszyscy, ale odegrały ważną rolę i pozwoliły zaoszczędzić sporo kasy.

Potwierdzam, że to najlepszy splitter jaki wyszedł. Też miałem różne wynalazki i zawsze były jakieś problemy, dopiero divISO sprawił, iż zapomniałem o tym, że w ogóle mam splitter. Mam go już ponad 7 lat i wciąż działa (bo jeszcze nie zostałem zarażony FEDC) i wiadomo, że dni są już policzone, ale i tak nie żałuję tego zakupu. Fakt, że producent to "olał" i szkoda...

Bloker już w gotowości, a umowa bez kagańca, także może jeszcze rok i pa pa ... 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przeczytałem z 10 ostatnich stron, ale nie ma tam prawie nic o tunerach linuksowych. Mam takie dwa (Vu+).
Mam dwa Cameleony od Cyfry+ i jakiś tam stary tuner Pace, a może i nawet dwa, ale nie używane od lat. 
Wiem, że mogą mi wysłać ten FEDC. Na razie chyba nie wysłali, bo wszystko działa OK. Czy w mojej sytuacji mogę się ustrzec jakoś przed tym wirusem? Czy też nie ma żadnej nadziei i mam czekać  aż zgaśnie? Tunery pracują w mulitroomie programowym. Czy Linux coś może poradzić w tym temacie, czy niedługo czeka mnie zmiana tunerów na to dziadostwo od operatora, a może moduł CI?

Edytowane przez Barti
Brak znaków interpunkcyjnych w poście, przez co jego czytelność jest utrudniona. Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Mając "polską" klawiaturę stosujemy poprawnie polskie znaki diakrytyczne, tzw. "ogonki". Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie działać, jedynie jeśli przełączą będzie wymagany update oscama, a jeżeli posiadasz na wynajem jakikolwiek tuner od operatora, to stanie się to szybciej niż Ci się wydaje. :)

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teoria, a jak będzie w praktyce to się okaże. Pewne jest jedynie to że o korzystaniu ze sprzętów typu Ferguson, Opticum i innych wynalazkach w tym splittery które działały na zasadzie włóż kartę do czytnika i oglądaj można będzie zapomnieć. Takie sprzęty będą się nadawały jedynie do kart tnk smart HD jeśli chodzi o polskich operatorów.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. A cały czas wydawało mi się, że to sprzęt od operatora to wynalazki i to o wątpliwej, a zarazem marnej jakości.  Nie wspomnę o MR od ITI, że ta usługa to kpina z abonenta. A spliter, no cóż...bije na głowę MR operatora. To chyba tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównujesz tuner z podwójną głowicą i wbudowanym dyskiem do  jakiegoś najtańszego Fergusona czy Opticuma ?Gdyby nie splitery nikt albo mało kto by coś takiego kupił.Gdyby operator podszedł do tematu poważnie oferując multiroom na bardziej atrakcyjnych warunkach (bo dekodery i tak zawalały magazyny) rynek spliterów aż tak by się nie rozwinął.A tak przez lata zamiast zarabiać zarabiał kto inny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy próbował już ktoś z pewnym blokerem odpalić kartę we własnym odbiorniku czy module? Dzisiaj niestety u mnie zgasnął splitter i obie karty.

 

Zacząłem zgłębiać temat i znalazłem, że jeszcze przez może rok (ponoć pod koniec 2019r. nc+ chce zakończyć prace z tym) będzie można uruchomić kartę na oscamie modyfikującym zapytanie do karty tak był działała na prov 1813:0068. Znalazłem również bloker, który według opisu:

- konwerter naprawiający "uszkodzone" nagłówki operatora przywracając np. operatora 0068 zamiast nieistniejącego FEDC umożliwiając tym samym poprawne działanie karty w odbiornikach lub splitterach które przestały z nią współpracować.

Nie chce wstawiać linku do sklepu, ale jeśli ktoś ma z tym doświadczenie, czy to oznacza, że on ma podobne działanie jak oscam? Gdyby ktoś chciał zgłębić temat to należy szukać Blocker/Konwerter ECM (FEDC) SmartCard (ISO) PIC16F628A SMD - zamówiłem i dam na pewno znać, czy coś pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.11.2018 o 06:35, tail# napisał:

@thymalus

Nie wiem jakie masz możliwości co do połączenia wszystko siecią LAN ale można wywalić/oddać tego Pace'a operatorowi, arivy połączyć w LAN i ewentualnie jeśli potrzebujesz dokupić jeden jakiś tani tuner który połączy się do oscama. Oczywiście oscam musi być taki który obsłuży FEDC.

 

@eizo

Nagle zasłaniają się prawem - śmieszna odpowiedź. Prawdopodobnie nie chcą lub nie wiedzą jak to poprawić. Dobrze wiedzieć, z resztą nigdy takiego dziadostwa nie kupiłem i nie kupię.

 

Fergusony znowu pracują. Problem rozwiązał splitter power 3 bi-turbo. Pace wrócił do pudełka.

 

Edytowane przez thymalus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I 160zł wydane na kolejne pudełko, które nie wiadomo jak długo będzie działać. Przy kolejnej drobnej zmianie kupisz następne? To chyba nie tędy droga. :)

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie mogą karty Cemeleon zlikwidować już teraz tylko niech zapewnią abonentom posiadającym dwie karty i dekodery od nc+ w dalszym ciągu za 0zł, bo jakbym miał teraz płacić dodatkowo za MR i dekodery to trochę przesada.Pożyjemy zobaczymy jak będą to rozwiązywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...