Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

32 minuty temu, camelon153 napisał:

Moduł CI wkładam do TV, a nie do Dreamboxa itp.

Dla mnie niepraktyczne rozwiązanie - układanie listy kanałów z pilota, brak nagrywania na HDD, przez LAN, brak możliwości oglądania na telefonie, laptopie, tablecie i jeszcze sporo innych rzeczy ale każdy wybiera to co uważa za stosowane. Z modułami też jest różnie, nie każdy telewizor współpracuje, oprócz tego czas przełączania pomiędzy kanałami.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.10.2018 o 09:55, radk napisał:

No to na szczęście u Ciebie konsekwencje ograniczyły się tylko do przerwy w dostępie do tv i przymusowej wycieczki do salonu.

Ciągle wygląda to na celowe złamanie umowy w celu nakłonienia Cię do niekorzystnych decyzji i działań. To aż się prosi o napisanie skargi.

 

 

Mógł też zostać wymieniony bezpłatnie na Pace, więc nc+ daje taką możliwość, ale MR wtedy nie zadziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Barti napisał:

Operator może, a raczej powinien dać też możliwość odbioru swojej oferty również na własnym, indywidualnym, niezależnym sprzęcie, a nie zmuszać klienta do korzystania z jego jedynego słusznego, niewiele wartego pod względem możliwości sprzętu i pobierać jeszcze za to pieniądze! ?

 

A ktoś kogoś zmusza do brania oferty nc+? Przed podpisaniem umowy wiadomo, na jakich warunkach i jakim sprzęcie świadczona jest usługa. Albo te warunki akceptujesz i kupujesz produkt lub nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie masz przecież wybór.
Nie musisz kupować tej oferty.
Poza tym nie przesadzaj, to tylko telewizja.

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na całe szczęście "satelitarna" konkurencja takiej szopki nie odstawia, jak czyni teraz nc+. Tam zasady odbioru są jasne i wyraźne od samego początku.

Ja od dnia fuzji CYFRY+ z n'ką pod postacią "nc+" czułem od razu, że prędzej, czy później tego typu cyrk w tej platformie się zacznie. Dlatego też uciekłem z niej natychmiast, jak tylko nadarzyła się pierwsza możliwa okazja (to jeszcze wtedy z CYFRY+, w ostatnich dniach jej istnienia). I wcale nie żałuję swojej decyzji. Cyfrowy Polsat daje chociaż moduły CAM CI+ z trybem "Legacy", natomiast nc+ już nie, stąd korzystanie z modułów CAM platformy nc+ możliwe jest jest na bardzo nielicznym sprzęcie. Nie jest możliwe np. na tanich i popularnych u nas Fergusonach. W takim razie ja więc "smolę" takiego operatora... ?

Edytowane przez Barti
  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, widex napisał:

Pawel, w takim razie godzimy się na brak wolności wyboru.

 

Tak czyniąc w innych obszarach życia, nigdy nie będziemy wolni.

Masz wybór.Nie musisz kupować.Możesz wybrać inny produkt.To nie ma nic wspólnego z wolnością.Operator wybrał taki model biznesu i albo go akceptujesz kupując produkt lub nie.

 

Jak w sklepie A nie ma ulubionego produktu to marudzisz, że go nie ma czy idziesz do sklepu B gdzie on jest i tam kupujesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawel to się operator sat zdziwi jak mu klienci będą odchodzić na rzecz legalnych serwisów z filmami typu Showmax - Netfilix itp.

Poza tym to operator sat żyje z pieniędzy abonentów a nie odwrotnie.

Więc niech operator sat dla wybór osobom z których pieniędzy się utrzymuje.

 

Podstawowe kanały z naziemnej DVB-T albo niskie pakiety sat typu Start+ wraz z 8xC+ ( można mieć za 45 zł ) albo Rodzinny HD + Cinemax HD + Eleven ( można mieć za 30 zł miesięcznie ).

 

Edytowane przez tweed77
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, tweed77 napisał:

@Pawel to się operator sat zdziwi jak mu klienci będą odchodzić na rzecz legalnych serwisów z filmami typu Showmax - Netfilix itp.

 

Bzdura. Zwyczajne "strachy na lachy" :P  

Serwisy streamingowe to tylko jest dopełnienie do tradycyjnej telewizji.  Nie liczyłbym, ze się to w najbliższym czasie zmieni. 8)

 

 

 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawel to się operator sat zdziwi jak mu klienci będą odchodzić na rzecz legalnych serwisów z filmami typu Showmax - Netfilix itp.
Poza tym to operator sat żyje z pieniędzy abonentów a nie odwrotnie.
Więc niech operator sat dla wybór osobom z których pieniędzy się utrzymuje.
 
Podstawowe kanały z naziemnej DVB-T albo niskie pakiety sat typu Start+ wraz z 8xC+ ( można mieć za 45 zł ) albo Rodzinny HD + Cinemax HD + Eleven ( można mieć za 30 zł miesięcznie ).
 
Hahaha dobre sobie. Netflixa oglądają w większości ludzie, bo jest na to moda po prostu.
Jakby netflix to było all in one czyli film seriale i transmisje sportowe w. Jednym. To co innego. A jak jest? kilka serialików na krzyż i filmów i nic poza tym. Nie ma bardzo wielu seriali, i filmów to co. Mają. To. Kropla w morzu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, ircios napisał:

Będziesz musiał go pomęczyć, bo ja niestety nie mam i nigdy nie miałem Philipsa, więc nie dostałem takiego pisma. ?

 

Było też oficjalne info na stronie operatora

https://ncplus.pl/wymiana-philips

 

Ja dostałem. Wyglądało tak (przepraszam za jakość)

mbjwuv.jpg

Pismo jest z marca ubiegłego roku. Wymiana, teoretycznie do końca maja 2017 r. A Philips działał do połowy października roku bieżącego. Niby wystarczająco dużo czasu, a i tak nie zdążyłem ;) Teraz będę już musiał, ale pretensje mogę mieć tylko do siebie. I nie będę się zaklinał, że nie zostałem poinformowany. Moja decyzja, mój wybór, moje konsekwencje.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, tail# napisał:

Dla mnie niepraktyczne rozwiązanie - układanie listy kanałów z pilota

ChanSort https://github.com/PredatH0r/ChanSort

8 godzin temu, tail# napisał:

brak nagrywania na HDD

Większość modeli TV to ma. Nawet mój stary Panasonic z 2010 roku. W sklepie MM 303 modele TV z tunerem DVB-S2 i nagrywaniem na HDD USB.

8 godzin temu, tail# napisał:

brak możliwości oglądania na telefonie, laptopie, tablecie

nc+ GO / Cyfrowy Polsat GO + WP Pilot jako uzupełnienie brakujących

Edytowane przez Vsat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Vsat napisał:

ChanSort https://github.com/PredatH0r/ChanSort

Większość modeli TV to ma.

Przy założeniu że lubisz biegać z pendrivem z kompa do tv i odwrotnie. Normalnie to robi się to przez LAN albo wifi. :) Co do NC+ go to nie jest to samo, poza tym nie wszystkie kanały tam są oraz jest znaczne, celowe opóźnienie wymuszone przez operatora. Co do nagrywania - jeśli masz moduł jednostrumieniowy to też nie poszalajesz. W rozwiązaniu o którym piszę mogę z dowolnego miejsca gdzie jest internet uruchomić nagrywanie więcej niż jednego kanału. Mając zwykły moduł tego nie zrobisz.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.10.2018 o 23:27, UglyKid napisał:

Ja dostałem. Wyglądało tak (przepraszam za jakość)

mbjwuv.jpg

Pismo jest z marca ubiegłego roku. Wymiana, teoretycznie do końca maja 2017 r. A Philips działał do połowy października roku bieżącego. Niby wystarczająco dużo czasu, a i tak nie zdążyłem ;) Teraz będę już musiał, ale pretensje mogę mieć tylko do siebie. I nie będę się zaklinał, że nie zostałem poinformowany. Moja decyzja, mój wybór, moje konsekwencje.

Dzięki za foto.

 

"FEDC" to nie "zmiana standardu nadawania sygnału telewizyjnego". Nie słyszałem również o wprowadzeniu żadnej tego typu zmiany w ostatnim czasie.

 

Przejrzałem też ogólny regulamin i nie znalazłem tam zapisu z zastrzeżeniem możliwości wymiany sprzętu ani tym bardziej zobowiązania abonenta do jej dokonania.

Nie mam jednak dostępu do szczegółowych warunków umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest sens przedłużać umowę na kartach cameleon, gdy nie ma się w planach używania własnego dekodera czy też oglądania tylko kanałów FTA 4K a prędzej C+ 4K z użyciem CI+ ?

 

Co dają karty cameleon poza możliwością użycia ich we własnym dekoderze (np ułożenie własnej listy kanałów) bądź brakiem potrzeby łączenia obu dekoderów w MR przez wifi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.10.2018 o 15:13, tail# napisał:

Dla mnie niepraktyczne rozwiązanie - układanie listy kanałów z pilota, brak nagrywania na HDD, przez LAN, brak możliwości oglądania na telefonie, laptopie, tablecie i jeszcze sporo innych rzeczy ale każdy wybiera to co uważa za stosowane. Z modułami też jest różnie, nie każdy telewizor współpracuje, oprócz tego czas przełączania pomiędzy kanałami.

Dla mnie zamiana zewnętrznego dekodera na moduł okazała się jedną najstosowniejszych decyzji w ostatnich latach odnośnie domowej elektroniki ;-)  Dla informacji: istnieją w przyrodzie telewizory, które potrafią nie tylko nagrywać na HDD, ale również streamować do sieci z tunerów DVB oraz dysku, a nagrywanie można programować przez net. Sprawę układania listy ulubionych pilotem czy też programem załatwiłem poprzez nie zawracanie sobie tym głowy, tracenie na to czasu i ustawienie w tv automatycznego sortowania wg. układu nc+ ;-) 

Rzecz jasna na pewno tv ogólnie nie dorównują wszelkim możliwościom "wypasionych" dekoderów, jednak też nie każdy użytkownik takich "ficzerów" potrzebuje. Zgadzam się również, że czasem bywają problemy ze współpracą danego modułu z danym tv; dobrze jest najpierw poszukać informacji w sieci.

Jednak gdy wszystko śmiga, nie ma większych problemów, prostota i przyjemność z użytkowania takiego zestawu, tzn. tv+modułu, bez żadnych dodatkowych "pudełek", kabli, jednym pilotem/aplikacją - może być bezcenna ;-)

Edytowane przez Stanley99
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, tracer10 napisał:

Bez paniki panowie, kto ma dekoder z E2 już ma też rozwiązanie na FEDC w camelu, więc jak widać kilka tyg. [ chyba nawet krócej ] i po panice.

Ci bez E2 już gorzej.

Dokładnie tak, tylko Ci którzy posiadają

moduły, splitery i mało tego chcą ich używać wraz ze sprzętem operatora mają problemy i muszą kombinować z blockerem i innymi obejściami. Natomiast na E2 to po prostu działa bez kombinacji.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przestała działać u mnie karta Cameleon. Do tej pory korzystałem z dekoderów Pace PVR i Ferguson Ariva 250 combo oraz z prostego splittera kablowego. Wczoraj karta w splitterze przestała działać a dodatkowo przestała działać włożona bezpośrednio zarówno do Pace jak i do Fergusona. Sama karta nie była uszkodzona ponieważ Ferguson ją wykrywał a splitter nawet próbował przesyłać sygnał. Na karcie nie chciały się zaktualizować uprawnienia. Po kilku próbach z różnym sprzętem i telefonach na infolinie wysłano mnie do punktu nc+. Tam po sprawdzeniu i konsultacji telefonicznej sprzedawcy z centralą zalecono mu wydać nowy Dekoder Pace PVR i kartę Cayman - sparowaną oczywiście.
W ten o to sposób zakończyła się moja przygoda ze splitterem. Było miło ale się skończyło :)
Teraz najchętniej czekam na jakąś szansę zerwania umowy ponieważ mam opcję wzięcia IPTV od Orange na światłowodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Proszę o pomoc. Mam splitter, który oczywiście przestał dzielić sygnał. Mam dekodery Philips DSR6201. Czy coś da się z tym zrobić?

Edytowane przez Barti
Każde zdanie rozpoczynamy wielką literą i kończymy odpowiednim znakiem przestankowym. Mając "polską" klawiaturę stosujemy poprawnie polskie znaki diakrytyczne, tzw. "ogonki". Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj sobie ostatnie strony niniejszego wątku. Cały czas jest mowa tutaj o takiej sytuacji.

Nic już nie zrobisz. Twoja karta Cameleon zapewne "złapała" tzw. FEDC i koniec "pieśni". Koniec możliwości korzystania z karty Cameleon na swoim własnym, niezależnym sprzęcie, w tym także za pomocą splittera.

Teraz pozostaje jedynie albo dekoder dedykowany platformy nc+ albo niezależny tuner oparty na systemie Linux, w odpowiedniej konfiguracji pod taką kartę z FEDC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...