Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, ircios napisał:

@tail#

Jeśli jego drugi dekoder wykupiony na własność nie jest w systemie nc, to nie dostanie blokady.

Upierasz się przy tym że to ważne czy masz na własność czy nie, a różnica  w tym żadna, bo tak czy inaczej to dekoder pochodzący od operatora.  Po drugie FEDC dostajesz na kartę a nie na dekoder. Widzę że w ogóle nie wiesz jak to działa. Jeżeli masz kartę w dekoderze operatora bez względu czy jest na własność czy nie to tej zmiany nie zauważysz.

 

Jeśli chodzi o to czy blokują tym co mają w dzierżawie jeden sprzęt, to jeśli kto używa karty w tym sprzęcie to logiczne że nie zablokują, a jeśli ma kartę włożoną do nieautoryzowanego sprzetu, to mogą zablokować i były już takie przypadki.

Żebyś zrozumiał - blokady dotyczą tylko przypadków jeżeli karta jest w dekoderze innym niż od operatora np. w uwielbianym przez niektórych Fergusonie i nie ma to znaczenia czy posiadasz dodatkowo sprzęt od operatora na własność czy w dzierżawie. Natomiast jeżeli ktoś korzysta z karty w dekoderze operatora, to zawsze będzie działać.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie upieram. Daruj już sobie te wywody i pisanie, że ja czegoś nie rozumiem, bo tak nie jest.. Dyskusja z Tobą to jak dyskusja co było pierwsze....jajco, czy kura?

Nie tłumacz mi już więcej czegoś o czym wiem, bo jest tu pisane od dawna i nie tylko tu.  Zamykam tą dyskusję o niczym. Tyle w temacie i czerp wiedzę też z praktyki, bo to co tylko wyczytasz nie zawsze jest prawdziwe.  

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mało wiem. Dla Twojej informacji. Przygodę z set kilkanaście lat temu zacząłem od prywatnego sprzętu jak era cyfrowa na sat dopiero co się zaczynała.

 

I jakbyś czytał posty, a udowodniłeś teraz, że nie czytasz, to byś wiedział, że nie mam sprzętu na własność od operatora, bo mam 2 w najmie za free. Z czego jeden siedzi w szafie, bo korzystam z własnego pudła. W sumie przez 20 lat korzystam że swojego sprzętu sat. Były też moduły CI. To tyle. Co ja tam wiem....jestem początkujący??

Edytowane przez ircios
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, bardzo się cieszę, szkoda tylko że tej wiedzy nie widać w twoich postach tylko jakieś domysły że wiesz komu na pewno wyłączą, a komu nie. Z mojej wiedzy i na podstawie tego co ludzie piszą wynika że włączają FEDC losowo wszystkim, bez względu na to czy mają własny sprzęt czy operatora. Jeżeli to Cię nie przekonuje, to poczytaj co ludzie piszą.

Inna kwestią jest że jeżeli kartę masz we własnym sprzęcie, który jest dedykowany do odbioru nc+, to tej zmiany nie zauważysz.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisze o domysłach, bo wróżką nie jestem. Ja piszę cały czas o samej karcie...A Ty w koło o dekoderach dedykowanych... Blokady nie puszczą komuś kto ma samą kartę to raz, a dwa, operator nie wie, że abonent korzysta np z ich sprzetu bo sobie kiedyś kupił np. Sagemcoma . Pomijam fakt, że mają czy mogą mieć niektóre Sagemcomy w systemie, które operator kiedyś sprzedawał. W takim przypadku masz racje. Ale nie o samej karcie. Ot, cała Twoja wiedza.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ircios napisał:

Blokady nie puszczą komuś kto ma samą kartę to raz, a dwa, operator nie wie, że abonent korzysta np z ich sprzetu bo sobie kiedyś kupił np. Sagemcoma .

Twoje domysły to jedno, a rzeczywistość to drugie. Jakbyś czytał fora to byś się dowiedział że Ci co mają same karty również niektórzy blokadę otrzymali. O ile dobrze kojarzę, to nawet na tym forum były takie przypadki. Ot cała twoja teoria nie mająca nic wspólnego ze stanem faktycznym.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blokady FEDC puszczają losowo i partiami nie zależnie czy ktoś dzierżawi od nich stary dekoder czy tylko brał samą kartę już tutaj pisali o tym członkowie forum , czesto jest tak że po przedłużeniu umowy w dosyć krótkim czasie osoba dostaje FEDC i tyle w tym temacie. Załatwiają to na spokojnie partiami dlatego aby na koniec 2019 jak wyłączą całkowicie kodowanie Seca żeby nie było cyrku i zablokuje sie infolinia od telefonów.

Edytowane przez jackowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, weni napisał:

Ircios chłopie mądrzysz się na lewo i prawo jakbyś był znawcą od a do ż. Jestem jednym z przykładów gdzie 2 x karta Cameleon nie działała w żadnym innym sprzęcie niż od dostawcy, nie mówiąc już o multiroom.

To jest właśnie to o czym pisałem wyżej ale Ircios ma swoje teorie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tail#

Teorie, Ty piszesz. Nic z praktyki, bo sam jak napisałeś, opierasz się  na postach innych.   Nie wiem, może przeoczyłem, bo za szybko przeglądałem. Może daj linka do wypowiedzi abonenta, który ma samą kartę i dali mu FEDEC, aby go zmusić do kosztownego dobrania sprzętu. A najlepiej niech taki abonent sam się wypowie, który ma gołą kartę i sprzęt operatora  nie leży w szafie. I po problemie będzie . ?

 

Jeśli takiemu abonentowi dali blokadę, to reklamacja i FEDEC papa tak szybko jak się pojawił, tak szybko zniknie.

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt wymienić, ale jak to się ma do samych kart,  gdzie sprzetu operatora brak. Karta to nie sprzęt przecież. A teraz zrozum. Czekam na taki przypadek, który w/g Was miał miejsce, o czym była pisanina wcześniej.  Nie interesuje mnie regulamin. Interesuje mnie praktyka, realia bez teorii, przepowiedni, czy zapowiedzi ?

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisalem o tym w sierpniu - przed wakacjami zgasla mi karta (nie mam dekodera na stanie). Telefon na infolinie - moga mi odplatnie (aktywacja) dac modul. Podziekowalem - pojechalem do punktu nc+ - karta u nich dzialala. Zlozylem wypowiedzenie. Po powrocie do domu sprawdzilem karte - dalej nie dziala na zadnym dekoderze (ariva, e2, cam). W nocy wyjechalem na dwa tyg na wakacje. Po powrocie - czary - karta dziala. Wypowiedzenei wycofane, do dzis nie ma zadnych problemow. Jestem na okresie bez zobowiazan (wtedy gdy karta zgasla tez juz bylem).

Problem byl ewidentnie z karta - kanaly FTA dzialaly.

*przepraszam za brak pl liter - nie mam ich w tej klawiaturze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko potwierdza, że automatycznie  i stąd omyłkowo być może, puścili FEDEC. Po Twoim sprzeciwie, czytaj wypowiedzeniu po daremnej namowie aby pobrać od nich odpłatnie sprzęt, zrozumieli że nie tędy droga i przywrócili kartę do poprzedniej wersji. Być może w ten sposób szukają jeleni na dodatkową kasę.  Myślę, że posiadacze samych kart mogą spać spokojnie do czasu całkowitego wygaszenia Seca. Na samym końcu myślę, że będą za free rozdawać deki, aby tylko abonentów nie stracić. 

Edytowane przez ircios
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ircios napisał:

  Myślę, że posiadacze samych kart mogą spać spokojnie do czasu całkowitego wygaszenia Seca. Na samym końcu myślę, że będą za free rozdawać deki, aby tylko abonentów nie stracić. 

 

Ircios ma rację posiadacze samych kart będą ostatnimi do wymiany. Przyjeli taktykę salami - kawałek po kawałku odcinają ludzi od tunelowania Seca. Na pewno robią wszystko by ograniczyć liczbę ewentualnych rezygnacji do minimum co oznacza że najwytrwalsi którzy sami nie zgłoszą się po sparowany sprzęt operatora dostaną na końcu za darmo nowe dekodery oraz multiroom operatora na dwa dekodery.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...