Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jedyne i najsłuszniejsze rozwiązanie, to dołączenie do oferty sprzętowej modułu CAM, niechby i nawet w wersji CI+, jeśli nie można inaczej.

 

Problem ze spółką ITI jest tego rodzaju, że członkowie zarządu mocno wierzą w tak zwany Ordnung, myślą zatem, że jeśli narzucą swój sposób myślenia, to w efekcie klienci do tego przywykną.

I mogą się bardzo na takim myśleniu przejechać, bo Polacy, to nie Niemcy i nie lubią, gdy ich się ogranicza.

 

Właśnie CI+ powoduje restrykcje typu brak możliwości nagrania itp. I - jeżeli się nie mylę - odpowiedni modół spowodować może nagrywanie w postaci zaszyfrowanej, bez względu na zastosowany box.

 

Nie zgodzę się z opinią o dających się ograniczać Niemcach, przynajmniej pod tym względem. To właśnie niemiecki SKY musiał ugiąć się pod presją klientów (lub raczej przyszłych klientów), i zmuszony jest tolerować tzw. niecertyfikowane skrzynki. Nie robią tego chętnie, ale na Twoją usilną prośbę jako nowego klienta przyślą Ci tzw. karte 02 Nagra, zamiast nowych NDS-owych V13 i V14, która działa w zwykłych AlphaCryptach z oryginalnym softem. Nawet oferta prywatnych stacji niemieckich w wersji HD, opartych właśnie na CI+ (tzw HD+) nie zrobiła tu żadnej kariery, ze względu na restrykcje typu kompletnego braku możliwości przewijania reklam na nagranych filmach, lub właśnie w ogóle możliwości nagrywania niektórych pozycji.

 

To całe parowanie i blokowanie możliwości przenoszenia nagrać z oryginalnych box-ów na PC to nie wymysł usługodawców, im jest wszystko jedno, co z tymi nagraniami robimy. To tylko i wyłącznie skutek nacisku przemysłu filmowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

operator sat jak dostanie propozycję od dystrybutora praw nie do odrzucenia to zrobi wszystko :)

zapłacisz mniej jak wprowadzisz CI+ albo parowane karty z modułami lub dekoderami co w efekcie da ci więcej pieniędzy bo klient koncowy i tak płaci ten sam abonament.

Nazywają to ograniczaniem piractwa po częsci to prawda lecz jak zawsze chodzi o pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobrażacie sobie zamęt jaki by powstał po wycofaniu kart po cyfrze i próbie zastąpienia ich parowanymi? Tu się nie da tak jak kiedyś (przy zmianie systemu kodowania) rozesłać nowe karty i gitara spora cześć osób ma swoje dekodery (nawet nie wspominając już o homesharingu) i takie karty by w nich nie poszły a co z takimi zrobić ?? Zamęt gwarantowany poza tym jaki sens jest takiego rozwiązania piractwa to i tak nie ukróci cyfrowy polsat paruje karty a domorośli "cudotwórcy" i tak wyciągają to co potrzeba i odpalają sharing a jedyna "korzyść" jest taka ze uczciwy człowiek musi albo porzucić swój sprzęt albo samemu zgłosić się w odpowiednie miejsca żeby już nie zbyt legalnie udało mu się obejść parowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też konsultanci już wiele razy odp. że Seca zostanie na pewno i że nie mam się martwić. Ja stawiam na to że zostana oba systemy tak jak to jest do dziś po połączeniu C+ z TPs we Francji w CanalSat France. Do dzisiaj kodują w obu systemach połaczonyć platform i nie planują wprowadzenia zmian. U nas też tak będzie. Nazwa NC+ tak samo długo nie utrzyma się tak jak po fuzji Cyfry Plus z Wizją TV bo bardzo szybka Francuzi powrócili do nazwy Cyfra Plus z "Nowa Cyfra Plus". Teraz rozwiną nazwę NC+ na "N-owa C-yfra +" a potem już sama "Cyfra +". :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można! Ale tylko na pakiet Start+. Pisał o tym jakiś czas temu @cyfra.tv: viewtopic.php?p=909619#p909619

Być może po jakimś czasie (np. po miesiącu) można przejść z pakietu Start+ na jakiś wyższy pakiet, zachowując nieparowaną kartę? Ale nie jestem tego pewien.

 

Nawiasem mówiąc, szkoda, że o tym pakiecie Start+ nie ma (a może źle szukam?) żadnej wzmianki na stronie internetowej nc+, przez co chyba nie każdy o nim wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niepokojąca odp. od NC+ dostałem dzisiaj na mojego maila co do przyszłosci kart Seca w NC+:

 

"Szanowny Panie,

 

odpowiadając na email, uprzejmie wyjaśniam, iż nowi Abonenci

podpisujący Umowę z platformą nc+, aktualnie mają możliwość zawarcia

kontraktu z kartą CONAX ze sprzętem ADB lub w ofercie MIX, jeżeli

klienci korzystają z już zakupionego od platformy N dekodera w ofercie

pre-paid.

 

Niniejsza sytuacja jest powodowana tym, że Dostawca usług przechodzi na

system kodowania CONAX ze sparowanymi kartami.

 

Jedynie Abonenci CYFRY+ mają możliwość przejścia do platformy nc+ na

dotychczasowym sprzęcie."

 

Kartom Seca chyba jednak powiemy do widzenia za kilka lat? :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym wyjsciem to by bylo tunelowanie seca/conax to sie sprawdza tak jak juz wczesniej mowilem w Indiach. Tam takze sa boxy ADB tez sa parowane ale nie wiem czy tak jak u nas ale mozna legalne abo odpalic na cccamie/oscamie.

 

Wg Twojego postu od poczatku wiadomo ze tylko nowi dostaja zestawy Conax poNkowe. Tyle ze cyctat "dostawca uslug" przechodzi na system conax jest nieprawda. Popytaj tych co robia w kablowkach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie NC+ pozmieniali pytania i odp. przykładowe dla abonentów. Przeszukując je trafiłem na to ciekawe pytanie i odp.:

"FAQ: Czy mogę odbierać wasze programy na dekoderze innym niż dekoder CYFRY+?

 

Dotyczy dekoderów:

- BOX+ HD PVR Ready Sagemcom

- BOX+ HD Philips

- PVR BOX+ HD 500 GB PACE

- PVR BOX+ HD 250 GB Philips

 

TAK, istnieje taka możliwość pod warunkiem, że dany dekoder obsługuje system kodowania Nagra Media Access lub posiada slot CI (Common Interface) na moduł dostępu warunkowego CAM. Urządzenie to po zainstalowaniu w tunerze cyfrowym, współpracując z kartą abonencką umożliwia odbiór programów w określonym systemie kodowania. Jednak w pełni poprawne działanie karty abonenckiej jest zagwarantowane tylko w przypadku dekoderów sprzedawanych lub wynajmowanych przez nc+."

 

http://ncplus.pl/pomoc/faq-najczesciej- ... er-nc-plus

 

Oni już chyba sami nie wiedzą co zrobią z kartami SECA? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie dowiemy sie wiecej w terminie pazdziernik listopad br gdy u co niektorych beda sie konczyc umowy na kartach seca .

Jesli im przedluza do 2014 daleko na przod lub nawet do 2015 to wszystko rozwieje .

 

Takze sie dowiemy wiecej jak sie pokoncza umowy tym wszystkim ktorzy zawierali po 23 marca i tutaj podadza bo do konca marca ledwie zostalo a juz niektorzy mowia o telefonach i przedluzeniach na tych samym warunkach [utrzymanie klienta to dla nich

priorytet szczegolnie w tej samej cenie]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co czekać! Obecni abonenci NC+ z kartami Cameleon po Cyfrze Plus będą dalej przedłużani z umowami na tych samych warunkach co wcześniej :-) Sam z ciekawości dzwoniłem na infolinię techniczną NC+ i pytałem się co ze mną będzie jak mi się skończy obecna umowa z NC+ na pakiet Universe+ z kartą po Cyfrze Plus. Odp. nic się nie zmieniło i abonenci z kartami Cameleon oraz sprzętem po Cyfrze Plus lub z własnym są dalej przedłużani z umowami na obecnych warunkach. Osoba z infolinii dopowiedziała mi że nie planują zmian w tej kwestii. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie NC+ pozmieniali pytania i odp. przykładowe dla abonentów. Przeszukując je trafiłem na to ciekawe pytanie i odp.:

"FAQ: Czy mogę odbierać wasze programy na dekoderze innym niż dekoder CYFRY+?

 

Dotyczy dekoderów:

- BOX+ HD PVR Ready Sagemcom

- BOX+ HD Philips

- PVR BOX+ HD 500 GB PACE

- PVR BOX+ HD 250 GB Philips

 

TAK, istnieje taka możliwość pod warunkiem, że dany dekoder obsługuje system kodowania Nagra Media Access lub posiada slot CI (Common Interface) na moduł dostępu warunkowego CAM. Urządzenie to po zainstalowaniu w tunerze cyfrowym, współpracując z kartą abonencką umożliwia odbiór programów w określonym systemie kodowania. Jednak w pełni poprawne działanie karty abonenckiej jest zagwarantowane tylko w przypadku dekoderów sprzedawanych lub wynajmowanych przez nc+."

 

i prawidłowo napisali.

 

Karta Cyfry to w sumie Nagra z tunelowaniem dla Seca.

 

Na własnym sprzecie z kartą Cyfry czy to w czytniku czy w module nie działa np. VOD.

Poza tym na Pace Pvr HD karta działa w systemie Seca a w Sagemcomm dsi 87 już w systemie Nagra. Na własnym sprzęcie karta działa jako Seca.

Dlatego np. Sagemcomm nie działa ze spliterami.

 

Jedyne do czego można się przyczepic to że powinni napisac że własny dekoder musi miec czytnik Seca albo moduł cam obslugiwac seca. Nie powinni pisac Nagra Media Access bo to wprowadza w błąd według mnie. Powinno byc Seca - chociaż nie każdy dekoder, moduł SECA prawidłowo dekodeje kanały HD w tym systemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Ferguson Ariva 150 Combo dekoduje na karcie po Cyfrze Plus prawidłowo i nowe uprawnienia po kilku minutach ba sekundach po przełączeniu na TVP Info lub TVP1 SD same bardzo szybko wskakują na kartę :-) Nie wiem jak jest z dekoderami Opticuma ale Ferdki działają z kartami po Cyfrze Plus super! :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...