Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dużo osób w tym ja ( jeszcze Cyfra ) posiadam tę platformę wyłącznie z powodu sportu ( piłka kopana ) i dopóki nadal będą posiadali prawa do ich transmisji to będę się ich trzymał nawet jeśli musiałbym wymienić na sprzęt parowany ale mam nadzieję że ta wymiana nigdy nie nastąpi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sport to biznes drugi na swiecie jesli chodzi o dochody po telekomunikacji/informatyce/elektronice

 

o ile pamietam oba systemy maja zostac do grudnia 2014 taka informacje podal serwis satkurier a nie beda trzymac 2 systemow . Poza tym pytalem tez kilka osob ktore pracuja w kablowkach to mowia ze tez wola zamawiac karty cameleon niz zestawy parowane z camem ze wzgledu na koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie możliwe żeby system Seca został wyłączony z dniem 1 stycznia 2015 roku bo obecne umowy migracyjne z Cyfry Plus do NC+ na kartach Seca Camaleon mają trwać dłużej niż do końca grudnia 2014. Co nagale operator platformy oznajmi abonentom którym pozwolił zmigrować na starym sprzęcie po Cyfrze Plus i kartach że muszą to wszystko wymienić? Na pewno NIE!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sadze ze najpierw musza zmigrowac wszystkich tych ktorzy w marcu poprzedluzali umowy na 18 miesiecy a wiekszosc tych umow skonczy sie wlasnie ~wrzesien -listopad 2014. No chyba tym co sie umowy skoncza sami nie zmigruja i beda zwkleac na lepsze umowy ale moze juz takich nie byc.

 

Ogolnie przydaly sie jakies dane jaki jest % stosunku ilosci kart seca do conax.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest strategiczne partnerstwo czyli :

 

- KAŻDY ZE STRON MA SWÓJ SPRZĘT SYSTEM KODOWANIA I EKIPĘ TECHNICZNĄ TYLKO OFERTA JEST WSPÓLNA NAWET NA REGULAMINACH KTÓRE MAM Z MARCA BR. PISZE REGULAMIN OFERTY nc+ (Oferta wspólna ) :)

 

Przedłużając siostrze umową ostatnio która jest do 07/2015 pani powiedziała że system S4/N3 będzie aktywny cały czas i nie planują zmiany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie nowym klientom NC+ wciska deki ADB z parowanymi kartami Conax bo chce zarobić na VOD przez neta i multiroomie! Mi też już parę konsultantów powiedziało że Seca zostaje i będzie kodowanie w obu i w Seca i Conax. Żaden docelowy system kodowania dla NC+ nie został wybrany. Zauważcie że we Francji do dzisiaj po fuzji C+ France i TSP w CanalSat France są stosowane oba systemy kodowania obu platform i TPS i C+. Jakoś do tej pory żaden nie wyłączyli i nie wybrali jednego. Dlaczego? Może i w NC+ u nas tak będzie? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobaczymy czy nc+ będzie tak dalej obstawało przy parowaniu kart jak im sprzedaż spadnie do zera a ci co mają swój sprzęt nie będą nawet chcieli słyszeć o badziewiu z pod znaku ADB

 

Wiesz co - podstawowym warunkiem jest odsunięcie od wpływu na platformę ludzi powiązanych z TVN/ITI.

może tak być że żaden z nich nie zostanie rok finansowy kończy się marzec kwiecień to będzie dokładnie rok po połączeniu a wyniki ich działania nie są imponujące do tej pory ubyło nc+ 400 czy 500 tys abonentów główny udziałowiec może za żądać głów już raz głowy poleciały jak pamiętacie własnie ludzi z iti

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie nowym klientom NC+ wciska deki ADB z parowanymi kartami Conax bo chce zarobić na VOD przez neta i multiroomie! Mi też już parę konsultantów powiedziało że Seca zostaje i będzie kodowanie w obu i w Seca i Conax. Żaden docelowy system kodowania dla NC+ nie został wybrany. Zauważcie że we Francji do dzisiaj po fuzji C+ France i TSP w CanalSat France są stosowane oba systemy kodowania obu platform i TPS i C+. Jakoś do tej pory żaden nie wyłączyli i nie wybrali jednego. Dlaczego? Może i w NC+ u nas tak będzie? :-)

 

Canalsat korzysta z seca takiego jak dawna Cyfra ale oni sprzedaja wlasnie zestawy sparowane z ichnymi dekoderami HD CUbe.

 

 

owszem takze korzystaja z kart Viaccess ale kanalow HD nimi nieobejzysz zmusza do zakupu zestawu parowanego

 

ADB pobiera tez oplaty za TVN Player za TVP pra premierdy itd a calosc jest za free na TV Samsunga i SONY :)

 

 

Mi tam zwisa w sumie czy beda 2 systemy oby tylko Seca zostala na dlugo i by jeszcze History HD wlaczyli

 

Vivendi jest zwiazane z Seca [obecna nagra francja]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ pablo21

 

http://spam.org/nc-plus/item/5219 ... atformy-nc tu masz artykuł na temat zmian w zarządzie od stycznia 2014 na stanowisko wraca były dyrektor ds. technicznych C+ teraz będzie odpowiedzialny za to samo tylko w nc+

 

PS.: Przepraszam portal satkurier.pl za umieszczenie linku z innego portalu :D powód nie znalazłem tego u was :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Vivendi jest zwiazane z Seca [obecna nagra francja]

Niestety nie....

Pewien czas temu sprzedali SECA Kudelskiemu a MediaHigway Murdochowi.

 

Viaccess jest spadkiem po przejętym TPS'ie oraz tym że Orange zainteresował się platformą satelitarną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kudelski jest wlascicielem i Seca i Nagra Seca nadal jest uzywana w takiej samej ilosci milionow abonentow co Nagra.

 

OrangeFrance tez nadaje z hotbirda ale calosc jest parowana zapewne trzeba miec ichna usluge TV Tel Internet .

 

Na chwile obecna stostuje sie inna walke operatorow ale nie wymienie jej tutaj bo jescze ktos przeczyna i popyta wiec dobrze jest jak jest:)

 

O Murdochu nic mi nie mow na BBC Panorama zostal wyemitowany program ktory z wszystkiego go zdemaskowalo tyle o nim .

 

 

Osobiscie jak dla mnie najlepsza opcja bylo by poszerzenie multiroomu dla kart Seca w ilosciach wiekszych niz tylko 1+1 skoro ADB moze miec nawet 5 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Spadek ilosci abonentow gwarantowany :)

 

No właśnie nie. Skądś muszą być karty-dawcy. Jest limit na ilość jednocześnie dekodowanych serwisów.

Multiroom to mamy dzięki właśnie współdzieleniu kart. Inaczej żaden z nadawców by go nie zaoferował. Jeszcze nikt tak dawno kablówki chęć używania więcej niż jednego TV w mieszkaniu z jednego abonamentu nazywały złodziejstwem.

 

Pamiętaj że lepiej jest mieć 100000 abo płacących średnie abo i mających dostęp na lewo za dodatkowe opcje premium niż nie mieć ich wcale. Samo drogie premium nie utrzyma platformy i to doskonale rozumie Polsat. Panowie z ITI/TVN niestety nie. Szkoda że nadal myślą że głupie błyskotki wystarczą - jakoś nie wystarczyły ence zdominować rynek pay-TV.

 

Ten co ogląda to z sharingu nie poleci i nie kupi abonament za najwyższy pakiet. Owszem znikomy odsetek (ile promil, pół procenta i procent to optymistyczny wariant) może kupi reszta nie będzie oglądać Czyli zabicie sharingu nie musi oznaczać zwiększenia wpływów. Ba dawcy zrezygnują i ich pieniążki przestaną zasilać nc+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby Polsat zrozumiał to juz od dawna były by same karty bez parowania dostępne w abonamencie do wyboru. Oczywiscie są moduły z kartą. Nie każdy ma wejscie na moduł w dekoderze.

Teraz to dla chcącego nic trudnego miec kartę Polsatu w swoim dekoderze.

 

Mam białą kartę z TP - Orange - pakiet podstawowy - w szafie leży n na kartę z BSKA z E2 - blisko mam do Czech - naziemna i do tego FTA z Astry 19,2 i 28,2 wiec mam co pooglądac.

 

Więc jak NC+ postawi mnie przed faktem parowania kart po byłej Cyfrze to zrezygnuję bez zastanawiania się.

 

SHARINGU NIE POPIERAM BO TO CZYSTE ZŁODZIEJSTWO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsat gdyby miaal nieparowane karty to by mial duzo wiekszy wzorst abo niz NC+ bo jest spory % osob co nie lubi Canal+ za jakosc i za duzo pilki

 

Sharing to reklama we wloszech juz beda plakac i beda musieli wykupic sobie zestawy ze skyboxem i tyle

 

nie nazwe tego zlodziejstwem bo nie mamy w naszym super polskim prawie zakazu korzysta z obcych platform a sa tacy co maja po 5-6 kart abonenckich w domach a zlodziejstewem to jest 199zl za full pakiet z wszystkimi dodatkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby Polsat miał nieparowane karty miałby mniej klientów niż Cyfra+. Brak parowania to łatwiejsze odejście klienta, brak zysków od nadawców którzy płacą za miejsce na listach, przeważnie ceną umów z operatorem ale jednak oraz możliwość podziału karty. Moim zdaniem w takim przypadku CP miałby ok 2mln aktywnych klientów i reszta z nielegalnego podziału uprawnień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak widac mimo parowania wszystkiego maja jakies 3.7 milion a twirdzisz ze jakby nie mieli parowania to by bylo mniej

 

wiesz dobrze ze kazdy jest inny sa tacy co nie lubia canal+ jednak polsat nie ma kontektu premium i laduje viasaty republiki dodatkowo platne i zbiera kanaly od nc+ ktore przestaly byc na wylacznosc

 

jednak cena sa bardziej atrakcyjni od nc+ tyle ze canal+ to sztandar nc+ gdyby nie to i umowy kilkuletnie na wytrownie filmowe i sportowe to polsat by mial duzo wicej abo ale nadal ma braki TVN24HD brak TVNTURBO HD brak nie wiem co tam jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, bez parowania byłoby mniej klientów i ceny byłyby wyższe. Polsat nie ma praktycznie żadnych ważniejszych umów z wytwórniami filmowymi, dlatego puszczają w kółko to samo. NC+ oferuje wszystkie kanały filmowe premium czyli Canal+, HBO, Cinemaxy i Filmboxy. Co do Viasatów to na te kanały zarabiają reklamy jakie są na nich emitowane.

 

Kanały na wyłączność to przeszłość. Za jakiś czas wszystko poza Canal+ i tematycznymi nc+ będzie można znaleźć w CP, w nc+ będzie można znaleźć wszystkie kanały z CP. Zasada jest prosta, kanał z reklamami musi mieć jak największą widownie. Takie są zasady marketingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Eeee - troche nie rozumiem. W regulaminie jest napisane, ze nie wolno pisac o sposobacb odbioru TV bez oplacania abonamentu a wy tutaj sobie otwarcie o tym piszecie? Co najmniej - dziwne. Gdzie jest jakis moderator?

 

Co do zagranicznych platform w Polsce. To chyba dobrze, ze nie ma zakazu, jezeli placisz operatorowi. Jednak jezeli ogladasz kanaly z takowej platformy nielegalnie to juz nie jest tak pieknie.

 

Przede wszystkim na takowe zjawisko wplywa trudnosc w dostepie do kupna takowych kart legalnie i CENA, ktora powoduje, ze mieszkancy biedniejszych krajow nie sa w stanie za takowa TV placic, ale chcieliby np. rozwijac swoje jezyki lub ogladac rozgrywki sportowe ktorych w icb kraju nie na w ogole, badz sa w niewystarczajacych ilosciach.

 

Na koniec zacytuje Skippera z PzM:

"bo widzisz - czasami inaczej ... sie nie da" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...