Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No rozumiem, ale ja nie mam modułu po NNK, zawsze byłem w cyfrze, nie mam modułu nCam, w ogóle żadnego modułu nie mam (tylko soft-CAMa), nie mam dekodera Globo, ani ADB, mam dekoder linuxowy (Xtrend ET 9200).

Na MIX przecież mnie nie przemigrują ze świeżo podpisanej rocznej umowy abonamentowej.

Czy jest dla mnie jakieś rozwiązanie typu "jakiś sprzętowy CAM, z którym nie będę miał problemów"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

rozważam możliwość zakupu 2 kart nieparowanych z cyfry + na zasadzie cesji od znajomego. Czy takie karty mają prawo bytu przy migracji do nc+ ? No i czy jeśli na chwilę obecną zdecyduję się na nc+ mix za 99pln w celu nabycia samych dekoderów ( i po miesiącu promocyjnym nie zdecyduję się na podpisanie cyrografu), czy te karty nie pogryzą się z nowymi dekoderami nc+ ?

 

No i wreszcie jaką mamy pewność jako abonenci nc+, że operator nie zamieni nam tych kart w perspektywie najbliższego czasu na nowe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Mają. Jak najbardziej można zmigrować na 2 kartach Cyfry+ do nc+,

2. Co masz na myśli przez "pogryzą się"? Przecież do aktywacji zestawu nc+ MIX nie podajesz swoich danych, a jedynie wysyłasz sms z numerem karty pod wskazany numer.

 

Chyba, że chciałbyś wykorzystać dekodery z nc+ MIX do tych kart z Cyfry+ od znajomego. Tu muszę Cię zmartwić - będziesz je musiał przerobić (najlepiej po tym miesiącu promocyjnym) na Enigmę. W innym wypadku nie ruszą, bo na standardowym oprogramowaniu, te dekodery za 99 zł obsługują tylko kartę z zestawu (parowany Conax), a karty Cyfry+ są w systemie Seca Mediaguard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karty Cyfry+ tzw. Cameleon- Seca będą jeszcze przez pewien czas oby jak najdłużej. NC+ nie pozwoli sobie na utratę tak dużej liczby ludzi co je posiadają w abonamencie. To byłby strzał sobie w kolano. Za dużo szumu by się znowu zrobiło przy wymianie na parowany Conax.

Pewnie nadejdzie taki czas że zmuszą do wymiany każdego. Wymuszą to nadawcy sportu, filmu.

Tak jak w Orange są stare białe karty Viaccess co działają z każdym dekoderem z czytnikiem viaccess jak i nowe czarne. Czarne działaja tylko z dedykowanym dekoderem Orange. Białe karty są na rynku i dobrze sie mają. Ci co wiedzą nadal ich używają i nie interesuje ich wymiana na czarne z nowym dekoderem.

Poza tym jest też karta z Nc+ Mix z odpowiednich dekoderow co działa w tunerach z linux - E2.

Abonentem NC+ można byc przechodząc z n na kartę lub tnk hd i miec kartę działającą w każdym dekoderze z linux- E2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Anonymous
Abonentem NC+ można byc przechodząc z n na kartę lub tnk hd i miec kartę działającą w każdym dekoderze z linux- E2

 

A tu ostrożnie z tm pogłądem. N na karte było oferowane z tunerami z parowaniemm kart. Jeśłi to był inny tuner niż BSKA i BSLA to niestety ale wtedy pooglądasz sobie tylke te kanały co są w SmartHD+.

To samo dotyczy karty oferowanej z modułem.

 

Migrując z TnK na NC+ musisz mieć tuner oferujaćy parowanie. Numer seryjny tunera / numer seryjny modułu CAM i karta jest parowana przez operatora. Jak tunerem będzsie BSKA/BSLA to owszem użyjesz karty na E2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karty Cyfry+ tzw. Cameleon- Seca będą jeszcze przez pewien czas oby jak najdłużej. NC+ nie pozwoli sobie na utratę tak dużej liczby ludzi co je posiadają w abonamencie. To byłby strzał sobie w kolano. Za dużo szumu by się znowu zrobiło przy wymianie na parowany Conax.

Pewnie nadejdzie taki czas że zmuszą do wymiany każdego. Wymuszą to nadawcy sportu, filmu.

Tak jak w Orange są stare białe karty Viaccess co działają z każdym dekoderem z czytnikiem viaccess jak i nowe czarne. Czarne działaja tylko z dedykowanym dekoderem Orange. Białe karty są na rynku i dobrze sie mają. Ci co wiedzą nadal ich używają i nie interesuje ich wymiana na czarne z nowym dekoderem.

Poza tym jest też karta z Nc+ Mix z odpowiednich dekoderow co działa w tunerach z linux - E2.

Abonentem NC+ można byc przechodząc z n na kartę lub tnk hd i miec kartę działającą w każdym dekoderze z linux- E2

Z tym wymuszaniem przez nadawców sportu i filmu to był bym ostrożny rynek się zmienia w telewizji naziemnej wciąż wchodzą nowe kanały poczekajmy z rok dwa i zobaczymy czy nc+ będzie tak dalej obstawało przy parowaniu kart jak im sprzedaż spadnie do zera a ci co mają swój sprzęt nie będą nawet chcieli słyszeć o badziewiu z pod znaku ADB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
zobaczymy czy nc+ będzie tak dalej obstawało przy parowaniu kart jak im sprzedaż spadnie do zera a ci co mają swój sprzęt nie będą nawet chcieli słyszeć o badziewiu z pod znaku ADB

 

Wiesz co - podstawowym warunkiem jest odsunięcie od wpływu na platformę ludzi powiązanych z TVN/ITI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ABD funkocjune w Indiach jako tunel seca/conax i nie sprawia zadnych problemow http://www.lyngsat.com/packages/dishnss6.html

http://www.lyngsat.com/packages/dishasia5.html

 

 

DISHTV the biggest provider in asia region is using 2 encryptions seca and conax in single card. the card id detected as conax 0b00:000000 with single provider id but through experimentation i found that for seca channels it got 2 provider ids 0100:00707A and 0100:00708C.. now the proble is that the card is detected as conax and only decrypts conax channels no seca channels is decoded because even when seca channells are running they are shown as conex 0b00 and provider id 000000 instead of 0100 and 00708C or 00707A. so cw is empty for seca channels. there should be some way around to use run these seca channels on this card too..by activating seca reader in parallel etc. as it can be done by copying the software from the original stb or by masking in some other cams.

 

 

tak tez powinno byc u nas skoro maja 2 systemy i jest nacisk by zostawic 1 i nie placic/utrzymywac 2 niech zrobia hybryde

 

karty bylyby nadal widoczne jako seca a system conax tak jest obecnie z kartami cyfry wkladamy do czytnikow i widzimy naglowek seca a kodowanie nagry a calosc pracuje na dekoderach ADB nieparowanych.

 

 

To sie sprawdza dodam ze w Indiach mimo biedy i ponad 1.5mld mieszkancow Dish TV dobrze sie sprzedaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
ABD funkocjune w Indiach jako tunel seca/conax i nie sprawia zadnych problemow http://www.lyngsat.com/packages/dishnss6.html

http://www.lyngsat.com/packages/dishasia5.html

A dlaczego ma być problem?

Tunel SECA/CONAX owszem ale przy okazji zaimplementują wszelkie cechy conax'u w tym parowanie.

Tak samo masz w kartachCyfry - Nagra MA - karty dwusystemowe - SECA/Nagravision. Po raz pierwszy w SECA przejęte z Nagravision upgrade'owanie softu karty. Przyjrzyjcie jak schodzą uprawnienia na karty Cyfry+ zauważycie mechanizm znany z kart Nagravision. Z SECA pozostało jedynie tylko to co musi być aby ie modyfikować tunerów i modulów CAM. Reszta to Nagravision. I tak mam farta że wielu upgrade;ów Cyfra+ nie wysłała do kart :). Nagravision zyskało na przejętym hardwarze kart. Kryptoprocesor i PLL taktujące oba procesory co skutecznie wyeliminowało unlooper'y.

 

Zresztą tunele SECA/Nagravision nie są jedynymi w EU. Mamy jeszcze np. Betacrypt/Nagravision. Irdeto po wykupieniu Cryptoworks nie zdecydowało się na tunelowanie z racji archaiczności Cryptoworks.

 

ECM można upakować zw dowolny system kodowania zachowując funkjonalność innego tego "pod tunelem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamy jeszcze tunel betacrypt/Videoguard w platformie OSN

 

 

ja tam nadal trzymam przy swoim parowanie to pomylka spojrz co by sie stalo gdyby Polsat nie parowal swoich kart jaki bylby skok abo sa osoby co nieogladaja sportu to logiczne kazdy jest inny i ma swoje potrzeby/zainteresowania

 

skasowali by spora liczbe abo ja gdy patrze na pkty dystrybucyjne nadal widze usmiech u ludzi ktorzy wychodza z pktow Polsatu i pustki lub rozczarowanie z salonow NC+ cena to podstawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
ja gdy patrze na pkty dystrybucyjne nadal widze usmiech u ludzi ktorzy wychodza z pktow Polsatu i pustki lub rozczarowanie z salonow NC+ cena to podstawa

 

Ten uśmiech znika im po miesiącu. Klną potem na czym świat stoi. Aby uzyskać dostęp do opłaconej oferty.

Biorą Polsat i oglądają kanały DVB-T - wierz mi - obserwacje.

Jeśli ktoś na główne kryterium upatruje tylko cena a nie ofertę .... dopowiedz sobie sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku platformy nc+ wciąż nie jest pewny los systemu Seca Mediaguard. Obecnie wszystko skłania się ku parowanemu systemowi Conax. I nie zdziwiłbym się wcale, gdyby system Seca Mediaguard został przez platformę nc+ kiedyś wyłączony. Tym bardziej, że nową platformą zarządza ITI Neovision, a nie CANAL+ Cyfrowy, co jest dla mnie ogromnym zaskoczeniem i kompletnie niezrozumiałe. To przecież Grupa CANAL+ ma większość udziałów w tym nowym tworze, a nie ITI.

Dlatego też ja właśnie dlatego zrezygnowałem z tej platformy. Właśnie z powodu tej niepewności odnośnie nieparowanych kart. Do firmy ITI Neovision nie mam kompletnie zaufania. Zrezygnowałem jeszcze z CYFRY+ nie migrując w ogóle do nc+. Następnie wziąłem Cyfrowy Polsat w postaci modułu CAM do mojego dotychczasowego tunera i nadal cieszę się dostępem do kanałów, które oglądałem do tej pory w CYFRZE+ i które dostępne są też w Cyfrowym Polsacie. :) Platformę Cyfrowego Polsatu odbieram na tym samym tunerze, na którym wcześniej odbierałem CYFRĘ+. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...