Jump to content
kepak

nc+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce

Recommended Posts

Posted (edited)

Znajdzie nie znajdzie są tacy co czytają a odpalić na 1813 nie mogą.Nie jest tak łatwo jak z 0100 gdzie nawet znajdą się tacy co podadzą gotowca.O 1813 większość trzyma widzę dla siebie są też tacy co udają że pomagają

Edited by czerstwy

Szanowni proszę o pomoc, przeczytałem sporo stron z tego wątku i nie do końca rozumiem.

Mam dwie karty calemeon: jedną w UltraBox+/PVR PACE i drugą w Ariva 103.

Z tej drugiej korzystam sporadycznie, raz na kilka miesięcy. W okolicy Bożego Narodzenia było wszystko ok, potem na Wielkanoc był problem, karta coś tam musiała sobie zaktualizować na TVP2 i też było ok. Dzisiaj ją odpaliłem i zobaczyłem, że uprawnienia były do 21.06. Puściłem aktualizację uprawnień z ica, mam teraz do września, ale wszystkie kanały są zakodowane. Czy to znaczy że dostałem FEDC? Czy można to jakoś sprawdzić na Ariva 103?

Zamierzam kupić bloker, ale przyjdzie pojutrze. Czy w takim razie jeśli wezmę  jutro drugi dekoder w APS to karta się z nim sparuje?

W razie gdyby to przestało całkowicie działać np w jakieś święta czy inny długi weekend to chętnie wziąłbym drugi dekoder, szczególnie że dzwonili z infolinii, że dadzą mi drugi za darmo ze względu na multiroom jeżeli mój obecny nie jest zgodny z ich listą.

• Haha 1

Witam. Dostałem zarazę na kartę Cameleon. Chciałbym się dowiedzieć czy będę mógł jeszcze oglądać kanały na jakimś tunerze? Posiadam Octagon sx88.

• Haha 1
  • Sad 1

Posted (edited)

@kikos

Do tego tunera ( Octagon sx88 ) jest oscam z fix FEDC .

========================

Cytat

Latest Oscam-[beep] for gx chip

Unzip and upload in folder /home/gx/local/oscam/ with executable rights.(755)

-For all gx boxes

http://plff.webd.pl/blu/index.php?action=downloadfile&filename=oscam-gx_11535-r797.zip&directory=TAKIE_TAM&

Edited by tomek6680t

Witam posiadam dwie karty cameleon bez dekodeow  od nc+ obecnie mam umowę na czas nie określony wydzwaniaja codziennie oferują swoje dekodery ale odmawiam. Chciałem przedłużyć umowę ale jak zagwarantują mi odbiór na dotychczasowych warunkach i nie będą mnie zmuszać do ich dekodera itp. Nie mogą mi tego zagwarantować to podziękowaniem. Czy mogą wyłączyć mi sygnał nagle czy dostanę informacje Jak to się odbywa?

• Haha 1

Mogą po drodze zmodyfikować ci karty dogrywając FEDC, o konieczności dobrania dekoderów powinni powiadomić 30 dni przed wyłączeniem.

• Haha 1

Mi konsultant powiedział że do lipca przyszłego roku mogę odbierać telewizję na drugim swoim deku potem gwarancji nie ma.

• Upvote 1

Posted (edited)

Wiesz jak można wierzyć konsulowi. Zwłaszcza w tym temacie.

Oni nie znają daty. 😁

Edited by ircios
  • Confused 1

Posted (edited)

Znają datę 1 lipca 2020 z oficjalnego komunikatu NC+ i to jest jedyna sprawdzona na dzień dzisiejszy informacja o terminie zakończenia możliwości użytkowania kart Cameleon we własnym sprzęcie.

Cytat

W praktyce oznacza to, że karty dekodujące, wydawane przez operatora, od 1 lipca 2020 roku będą prawidłowo działały wyłącznie w sprzęcie znajdującym się na liście dekoderów wspieranych przez operatora, a tym samym, spełniającym określone wymagania techniczne. .....

Abonenci korzystający z dekoderów innych niż wskazane, mogą spotkać się z problemami w odbiorze usługi. Platforma nc+ dołoży wszelkich starań, aby każdy Abonent, odpowiednio wcześniej, został indywidualnie poinformowany o planowanych działaniach w celu uzgodnienia rozwiązania umożliwiającego odbiór usługi bez zakłóceń.

Edited by support458

Wcześniej była data 31 grudnia 2019 r. teraz jest data 1 lipiec 2020 r. a jaka będzie ta końcowa data to się jeszcze okaże. Już chyba 4 lata temu miałem telefony o konieczności dobrania sprzętu operatora bo stracę możliwość oglądania kanałów na sprzęcie własnym. Nie ma co gdybać, trzeba cierpliwie czekać, czas pokaże.

Bo Cameleony są kartami które działają bez większych problemów pod dekoderami z systemem Linux - E2.

Umożliwiają podział uprawnień na kilka dekoderów.

• Upvote 1

Nie dlatego że działają dekoderami z E2 na Linuxie ale ogólnie bo działają we wszystkich dekoderach z uniwersalnym czytnikiem kart gdyż karty te są nieparowane i poprzez tunelowanie Seca z Nagry działają bez żadnych problemów w czytnikach zgodnych ze standardem Conax itd. :-)

@pablo21

Piłeś? Nie pisz. Nie z czytnikiem Conax, tylko Seca. Na Conax działają karty z kodowaniem Conax. Czyli karty po n, i telewizji na kartę Tnk hd itd.

Kolega @tweed77 ma rację. Po kombinacjach nc z FEDC I innych, pozostają tylko dekodery z E2 bez do dokupowania dodatkowych "wynalazków" , aby karta dalej działała w dekoderze z uniwersalnym czytnikiem.

Z resztą karty Cayman też pójdą w dekoderach z E2.

Edited by ircios

Z resztą karty Cayman też pójdą w dekoderach z E2.

Ale trzeba się przy tym spooooooro narobić. :/

2 godziny temu, ircios napisał:

@pablo21

Piłeś? Nie pisz. Nie z czytnikiem Conax, tylko Seca. Na Conax działają karty z kodowaniem Conax. Czyli karty po n, i telewizji na kartę Tnk hd itd.

Po pierwsze nie piłem i rzadko pije (okazjonalnie na imprezach!) więc powstrzymaj się od takich wycieczek.

Po drugie czytniki Conax np. w Fergusonach obsługują też Seca a pisze na dekoderze, że tylko Conax jak wół obsługuje a to ciekawe prawda?

Po trzecie NC+ jeszcze wszystkich kart Cameleon zarazą FEDC nie poblokowała żeby przestały działać w takim Fergusonie czy Opticumie. Zanam jeszcze sporo osób, które nie zostały uszczęśliwione poprzez FEDC na karcie :-)

To tyle w temacie.

P.S. Proszę miarkuj słownictwo i nie obrażaj ludzi tutaj na forum. Kultura wymagana!

Edited by pablo21
  • Confused 1

6 godzin temu, pablo21 napisał:

....gdyż karty te są nieparowane i poprzez tunelowanie Seca z Nagry działają bez żadnych problemów w czytnikach zgodnych ze standardem Conax itd. :-)

To przeczytaj to jeszcze raz. Jest jak wół napisane. Skoro w uniwersalnych tak jak w wspomniałeś wcześniej, to w uniwersalnych, to jak najbardziej masz rację.. Nie podkreślaj na koniec Conax.  Może brakło słów " w uniwersalnym czytniku co obsługuje Seca i Conax i innych"? To było po pierwsze. Po drugie, to że nie wszystkie karty są zrażone, to nie znaczy, że nie będą.  Kwestia chwili. To takie "chodzące trupy niedobitki" To tak jak by już ich nie było. Tak więc po co komuś radzić, że działają. Chłop pójdzie kupić dekoder z uniwersalnym czytnikiem, przyjdzie do domu i się może zdziwić bardzo. Po 3 z piciem to był żart. Jak będę chciał Cię obrazić to na priv bym wysłał wiązankę. Skoro jesteś taki sztywniak i się odrazu gniewasz i myślisz, że Cię uraziłem,  to sorry wielkie. Bardzo mi przykro z tego powodu. 

Edited by ircios
  • Confused 1
  • Upvote 1

Tak masz rację uniwersalny czytnik na Conax i Seca ale zazwyczaj na dekoderze piszę tylko wzmianka o Conax (tak jak na np. na Fergusonach!) a i tak karty na Seca hulają w nim. Nic nikomu nie radzę co ma kupić bo wiadomo że dekodery z uniwersalnym czytnikiem kart to już kasa wydana w błoto i tylko dekoder na E2 Linux jakiś najtańszy typu Zegemma itd.

Jeśli to był żart z tym piciem to nie załapałem go jakoś ale ok przyjmuje przeprosiny i koniec tematu.

Edited by pablo21
  • Confused 1

Wtrącę się wam na chwilę w dyskusje odnośnie tunerów i dekoderów. Odbiorniki satelitarne sprzedawane na wolnym rynku to nie zależne tunery z czytnikami kart lub CI.Natomiast odbiorniki płatnych operatorów satelitarnych to dekodery z narzuconym przez nich systemem kodowania. Odnośnie systemu Conax w tunerach.Jeżeli dobrze pamiętam chodziło o licencję. Conax mógł być instalowany w każdym niezależnym tunerze a pozostałe systemy już nie. Aby czytnik był wielosystemowy należało wgrać nie autoryzowane oprogramowanie i wtedy można było dekodować  n.p. Seca, Irdeto ,Cryptoworks . Co nie które sklepy wgrywały nowy soft od razu aby zwykły użytkownik nie miał później problemów z odbiorem płatnych pakietów.Te czasy jednak powoli stają się historią.

Raz jeszcze "przypomnę " ,fix dla FEDC mają tunery Cryptobox 6xx/7xx ,tunery z procesorem gx (jest odpowiednia wersja oscama ) . Czyli nie tylko tunery z E2 i linuxem .

4 godziny temu, tomek6680t napisał:

Raz jeszcze "przypomnę " ,fix dla FEDC mają tunery Cryptobox 6xx/7xx 

Jeżeli nie będą mogły obsłużyć karty po wyłączeniu starego systemu, to co to zmienia? I tak podzielą los pozostałych.

Edited by tail#