Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Krispl napisał:

Moja karta Cameleon działała w HF8900 od kilku lat i działałaby do dziś gdyby nie została włożona do Digyboxa. Kupiłem Technisata za grosze dla testów i chciałem sprawdzić czy dekoduje  kanały Nc+. Oczywiście wszystko zadziałało ale po wyjęciu karty z Technisata i włożeniu do Fergusona karta już nie działa. Karta była w tunerze Technisata nie więcej niż 10-15 minut.  W menu karty jest już FEDC.

 

 

Nic innego jak zbieg okoliczności. Po prostu uwalili Ci kartę w tym momencie co miałeś w Technisacie. Tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.03.2019 o 22:48, pablo21 napisał:

Podobno karty Cameleon a zwłaszcza w nich czysta Nagra ma jeszcze sporo możliwości w sobie, które operator NC+ nie wykorzystywał dotąd. Jak widać teraz wspomagani przez Kudelskiego idę do przodu z procesem uszczelniania tych kart. Jedno jest pewne że tunelowanie Seca z końcem roku 2019 lub poczatkiem roku 2020 zniknie z satki i karty będą już dekodować kanały z czystej Nagry tylko. Niby brak parowania w tych kartach do czasu ich wymiany ma załatwić licznik ECM który ma skutecznie utrudnić dzieleni tych kart przez splittery i inne wynalazki. Na razie NC+ nie zabiera kart Cameleon bo abonenci skutecznie się opierają a operator boi się odpływu abonentów. Zrobią to łagodnie i powoli stopniowo z wymianą przy okazji przedłużania umów. Tak nic na siłę ale na ten czas trzeba coś z tymi kartami zrobić i je zabezpieczyć by dostawcy kontentu dali im spokój. :-)

Czyli jak przedłużę umowę do połowy 2021r., to mój stary cameleon będzie działał na każdym dekoderze od nc+ z kodowaniem nagra/seca? Zatem do domu kupuję Pace z oryginalnym oprogramowaniem (a mój Miraclebox Ultra z E2 posłuży do tv z netu), a na działce użyję kupionego kiedyś od nc+ Sagemcoma dsi187 i dalej będę mógł przewozić kartę z domu na działkę? Dobrze rozumiem?

I druga kwestia: czy jesteście pewni, że jest techniczna możliwość sparowania cameleona z konkretnym dekoderem z oryginalnym softem nc+ nagra/seca?

Bo z informacji nc+ wynika, że nawet od 1 stycznia 2020r. każdy cameleon będzie działał z każdym ich dekoderem, przynajmniej ja to tak rozumiem. Zatem może nie jest to takie proste?

Edytowane przez Grzesiek70
Uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grzesiek70

Obecnie karta Cameleon w Nagra CAID 1813 ,ma parowanie "globalne" czyli karta działa w każdym tunerze od nC+ (seca/nagra) . Co będzie po nowym roku ,tego nikt dokładnie nie wie . Istnieję techniczna możliwość ,że karta Cameleon w nagra 1813, dostanie swoje unikalne klucze CWPK (do tego mogą one być zmieniane co określony czas) ,wówczas karta i tuner będą stanowić parę .

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź :).

 

A czy istnieje możliwość, że ludzie dobrej woli poradzą sobie z tego rodzaju parowaniem i na e2 karta będzie chodzić?

 

Pytam tylko i wyłącznie z tego powodu, że potrzebuję karty do jednego tunera w domu i drugiego na działkę. Akceptowalne byłyby przeze mnie dwa tunery z oprogramowaniem operatora, tuner z e2 zostawię sobie do internetu i jako odtwarzacz multimedialny. Zatem każde inne rozwiązanie mojego problemu po wprowadzeniu parowania kluczami też mnie interesuje. Jestem aż tak zainteresowany szczegółami, bo umowa kończy mi się... 31.12.2019. Zatem sami rozumiecie, że podpisać umowę na 2 lata, żeby po miesiącu stracić mobilność, nie interesuje mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ważne co i kogo miałem na myśli Nie interesuje mnie czy to piraci, politycy czy inni... co kombinują. Odniosłem się do pytania na, które odpowiedziałem. Czy ja ich nazwałem "ludzie dobrej woli"? Nie. Więc cytuj tego co zadał pytanie. 

Piraci zapewniaja abonentom uczciwie płacącym wyższe ceny???

Jest ich tyłu, że rzeczywiście operator podnosi przez nich ceny?.

Chyba, że operator sam wypuszcza klucze wybranym swoim Piratom aby mieć wymówkę, aby zrobić coraz to lepsze zabezpieczenia przeciw uczciwym abonentom i podnieść ceny. Pamiętaj...bo chyba nie wiesz. Dla dobrego Pirata nie ma zabezlieczeń. ?

Edytowane przez ircios
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, the cable guy napisał:

Masz na myśli piratów, którzy przez swoje złodziejstwo zapewniają uczciwie płacącym wyższe ceny? 

Rzeczywiście, ludzie dobrej woli...

Kolego od ponad 20 lat jestem abonentem canal+. Dzięki ludziom dobrej woli mogę oglądać c+ na doskonałym sprzęcie z doskonałym softem, do którego sprzęt od operatora się nie umywa. Układam sobie swoją listę kanałów, mam dostęp do iptv itp. A wiosną często potrzebuję karty czasami w domu, a czasami na odległej 250 km działce. Ale jak się domyślasz nigdy nie oglądam jej tu i tu.

I takiej oferty oczekuję od c+ jako stały klient, czyli co do zasady karty nie sparowanej z konkretnym, badziewiastym dekoderem, za który na dodatek muszę płacić i martwić się, czy oddam go w idealnym stanie.

 

Edytowane przez Grzesiek70
  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można już odpalić Cameleona w 1813 Nagra za darmo

Użytkownik areczek22222 przygotował patcha publicznego do oscama który to umożliwia:

 

Cytat

 

- obsługa Conax CWPK - naniosłem poprawkę odnośnie błędnego pokazywania braku uprawnień na dany kanał jako błąd klucza CWPK/ teraz już rozróżnia

- obsługa Cameleona w trybie 1813:

     - ECM i EMM (konieczność ustawienia dvbapi PMT mode => 6 - use CA PMT server)

     - bez wpisanego Nuid karta jest inicjowana z CMD02, z wpisanym Nuid OSCAM wysyła CMD0E (koniecznosć posiadania parki NUID-cwekey0 dla kanałów z CW Overcrypt)

     NOWOŚĆ

     - Reader_Camel przeniesiony jako osobny reader obok Reader_Nagra_merlin (do poprawnego działania trzeba kompilować zawsze obydwa readery)

     - Konieczne parametry dla Cameleona: data50, mod50, mod1, key3588, idird OPCJONALNIE nuid, cwekey0

     - HD+03/04 działa (kolega @Robert27 testował), reader zawiera funkcję RSA_idea_expand, więc nie ma konieczności ustawienia key60 i exp60 (DATA88 wklejamy do key3588 w całości 0x88 bajtów)

     - Konieczne parametry dla HD+: data50, mod50, mod1, key3588, idird, nuid, cwekey0

     - włącznik/wyłącznik trybu 1813 - karta domyślnie startuje w trybie Nagra, w celu przełączenia w tryb SECA zatrzymujemy reader, ustawienia, odznaczamy "Init Cameleon in 1813 mode", zapisz, włączamy reader

 

Znane błędy:

- AU - nie udało mi się naprawić AU dla PMT Mode innych niż 6 => OSCam w ogóle nie wykrywa EMMów dla CaID 1813 (jak ktoś chętny pomóc, zapraszam ?)

- błędny Exponent_cak7 - zauważyłem na mips, w przypadku błędnego wyliczania exp_cak7 (= 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 01) korzystamy z wersji mipsel_1.0.2

 

Na chwilę obecną z Camelem już nic więcej (z wyjątkiem AU) nie da się zrobić

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, the cable guy napisał:

Masz na myśli piratów, którzy przez swoje złodziejstwo zapewniają uczciwie płacącym wyższe ceny? 

Rzeczywiście, ludzie dobrej woli...

 

Piraci i tak sobie poradzą a ucierpi zwykły człowiek.

Człowiek który chce korzystać z kilku platform satelitarnych ( kart kodowych ) we własnym jednym dekoderze.

Opłacać legalnie ofertę.

 

 

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomek6680t napisał:

@kozaa

A żeś wiedział na które Forum wstawić ten "cytat" :(  . Tu 99.99% ludzi ,nie ma zielonego pojęcia ,co za informację zawiera ten "cytat ",a zapewne ten tekst wqrv. (zdenerwuje) nC+ .

Lepiej go "skasuj" !!!

 

Serio myślisz, że operator z Nagrą nie wiedzą, że system mają dziurawy? Nie wiedzą, że tony dekoderów operatora na dziurawych chipsetach umożliwiają ciągnięcie kluczy, nie wiedzą, że 1884 lata?

Przecież to nie jest wiedza tajemna, dostępna jest ona dla każdego kto potrafi użyć google.

 

Info dobre dla tych co się zastanawiają czy wymieniać kameleona. Kart do stycznia nie wymienią :)

Teraz mają alternatywe.

 

A z dvhk to poleciało kilka dni temu, jeszcze przy pierwszej wersji patcha. Giełdowi Janusze nie pozwolą aby ktoś coś oferował za 0zł.

Pomimo, że cały algorytm był rozpisany dla HD+ i wystarczyło aby mądra głowa go przeanalizowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zauważyłem, to został przesunięty termin zakończenia ostatecznych zmian odnośnie systemu kodowania z grudnia 2019 na lipiec 2020 roku. Została zmieniona informacja w komunikacie "POLITYKA ZABEZPIECZENIA TREŚCI" i według tego zaktualizowanego komunikatu, to karty dekodujące, wydawane przez operatora, od 1 lipca 2020 roku będą prawidłowo działały wyłącznie w sprzęcie znajdującym się na liście dekoderów wspieranych przez operatora. Także widocznie nie daliby rady się wyrobić do końca grudnia tego roku i przesunęli datę zakończenia zmian na pół roku później niż planowali.

Link do zaktualizowanego komunikatu: https://ncplus.pl/zabezpieczenie-tresci

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.06.2019 o 18:17, lukx95 napisał:

Z tego co zauważyłem, to został przesunięty termin zakończenia ostatecznych zmian odnośnie systemu kodowania z grudnia 2019 na lipiec 2020 roku. Została zmieniona informacja w komunikacie "POLITYKA ZABEZPIECZENIA TREŚCI" i według tego zaktualizowanego komunikatu, to karty dekodujące, wydawane przez operatora, od 1 lipca 2020 roku będą prawidłowo działały wyłącznie w sprzęcie znajdującym się na liście dekoderów wspieranych przez operatora. Także widocznie nie daliby rady się wyrobić do końca grudnia tego roku i przesunęli datę zakończenia zmian na pół roku później niż planowali.

Link do zaktualizowanego komunikatu: https://ncplus.pl/zabezpieczenie-tresci

No i git, kończymy umowę i spadamy z tej platformy. Dziennie dzwonia, pewnie chcą wcisnąć ich cudowny dekoder

ps. działa Wam "wiadome forum"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, dk67 napisał:

No i git, kończymy umowę i spadamy z tej platformy.

Spokojnie, goni Cię ktoś? Poczekaj na dalszy rozwój sytuacji. Oni sami nie wiedzą do kiedy są w stanie przełączyć/wymienić wszystkim sprzęt. Na razie wiedzą tylko, że do końca roku nie zdążą.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...