Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce


kepak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiadomo, że prędzej czy później operator musi odpuścić, bo w przeciwnym razie będzie tracił abonentów. Ważne żeby się nie dać wkręcić. Operatorowi ma zależeć na klientach jeśli chce istnieć, a nie odwrotnie.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Zadzwonili dzisiaj z NC+ że może mi niedługo przestać działać odbiór. Proponowali że bezpłatnie mogę odebrać dekoder w punkcie i będzie działało na obecnych kartach (Cameleon). 

I mam kilka pytań.

1.Czy to znaczy że prześlą uprawnienia FEDC?  Czy coś innego?

2.Czy bloker FEDC spowoduje że będzie działało dalej?

3.Do kiedy może działać z blokerem(podejrzewam że do wymiany karty)?

 

Obecnie umowę mam do 9.2020. I chcę dotrwać tylko do końca umowy.

Koszt blokera to 90 pln, wiec taniej niz zrywanie umowy. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@giecik: A czemu Ci tak zależy na tym, żeby nie złapać FEDC? Piszesz, że masz oscam. Wgraj oscam z "fixem" FEDC i daj sobie spokój.

@zlotyx: 1. Najprawdopodobniej FEDC

2. Tak.

3. Do wymiany karty lub najprawdopodobniej do końca roku. (zgodnie z zapowiedzią nc+).

Jaki masz dekoder, bo może nie potrzeba blokera?

Edytowane przez Vsat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=28891]giecik[/mention]: A czemu Ci tak zależy na tym, żeby nie złapać FEDC? Piszesz, że masz oscam. Wgraj oscam z "fixem" FEDC i daj sobie spokój.
[mention=38702]zlotyx[/mention]: 1. Najprawdopodobniej FEDC
2. Tak.
3. Do wymiany karty lub najprawdopodobniej do końca roku. (zgodnie z zapowiedzią nc+).
Jaki masz dekoder, bo może nie potrzeba blokera?
Nie zależy mi. Chodzi o to że jak najdłużej korzystać z tej karty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, zlotyx napisał:

Witam.

 

Zadzwonili dzisiaj z NC+ że może mi niedługo przestać działać odbiór. Proponowali że bezpłatnie mogę odebrać dekoder w punkcie i będzie działało na obecnych kartach (Cameleon). 

I mam kilka pytań.

1.Czy to znaczy że prześlą uprawnienia FEDC?  Czy coś innego?

2.Czy bloker FEDC spowoduje że będzie działało dalej?

3.Do kiedy może działać z blokerem(podejrzewam że do wymiany karty)?

 

Obecnie umowę mam do 9.2020. I chcę dotrwać tylko do końca umowy.

Koszt blokera to 90 pln, wiec taniej niz zrywanie umowy. 

 

 

U producenta taniej ( Eliptor.pl ) - Blocker/Konwerter - 45pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam  nboxa z e2.

Rozumiem że można zainstalować nowego oscama i bedzie działało dalej? 

Jaką wersję?

 

Czy można podmienić tylko plik oscam, czy trzeba przeinstalowywać całość.

 

 

 

Edytowane przez zlotyx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zlotyx napisał:

Czy można podmienić tylko plik oscam, czy trzeba przeinstalowywać całość.

Wystarczy zmiana oscama na aktualny lub jeden z nowszych.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj w aps wymienić zasilacz. Pogadałem z kobitką no i niepotrzebnie wymieniłem wcześniej cameleona. Wystarczyło zaktualizować soft w pace i by karta ruszyła (aktualizacje miałem zablokowane z wiadomego powodu).

Została mi jeszcze jedna karta cameleon. Teraz pytanie, czy jak kupię bloker to stary splitter typu medium 4, ruszy znowu?

Mam 2 nboxy z enigmą - wgram nowy oscam. Mam też pace z softem 158, ale czy będzie działać?

45zl za bloker to nie dużo a może jest szansa żeby dalej korzystać :-) Co napisać sprzedającemu blokery bo kilka opcji wsadu jest do wyboru. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ile urządzeń chcesz dzielić kartę? sypialnia, pokój dzienny, łazienka, kuchnia, wc czy jeszcze coś oprócz tego? ?

Jeśli tylko na dwa, to w zasadzie w nic nie musisz inwestować.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jackq: Masz 1xCayman, 1xCameleon, 1xPace soft 158, 1xPace soft 162, 2x nBox?

Bo ja to widzę tak: z Pace używaj Caymana. Cameleona podziel przez oscam (od razu z patchem/fixem FEDC) na nBoxach.

Edytowane przez Vsat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vsat, dokładnie jak piszesz. Z tym, że chciałbym tego pace 158 również używać z nboxami na splitterze. Pytanie czy bloker da radę to ogarnąć i czy pace będzie działać?

Do nboxów już soft nowy z oscamem wrzuciłem i z kartą camel świecą. Pace 162 z caymanem pozostanie na wieki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, jackq napisał:

Byłem wczoraj w aps wymienić zasilacz. Pogadałem z kobitką no i niepotrzebnie wymieniłem wcześniej cameleona. Wystarczyło zaktualizować soft w pace i by karta ruszyła (aktualizacje miałem zablokowane z wiadomego powodu).

Cameleon by wystartował w PACEie po aktualizacji ale miałbyś problemy z nagrywaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do końca roku trochę zostało, kontrakt też niewiele dłuższy. Potem będę myślał co dalej (najwyżej dokupię jeszcze jeden nbox a pace sprzedam). Żałuję tylko tego cameleona, bo jak ta mi padnie to już alternatywy nie będzie.

Swoją drogą co w sytuacji jak ktoś ma MR po staremu i mu padną oba camele, jedynie wymiana sprzętu i kart? Bo cameli już nie dostanie...

Zatem zamawiam bloker, 45zl w skali tylu mies to i tak znikomy wydatek a będzie co oglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedząc że na 100% blocker przestanie działać to i tak go chcesz kupić. ? Nie wiadomo czy będzie działał do końca, bo nikt Ci takiej gwarancji nie da. Nie rozumiem twojego toku myślenia ale rób jak uważasz. Poza tym ciekawe od którego dnia rozpoczną wygaszanie 0100.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, jackq napisał:

@Vsat, dokładnie jak piszesz. Z tym, że chciałbym tego pace 158 również używać z nboxami na splitterze. Pytanie czy bloker da radę to ogarnąć i czy pace będzie działać?

Do nboxów już soft nowy z oscamem wrzuciłem i z kartą camel świecą. Pace 162 z caymanem pozostanie na wieki ;)

Skoro chcesz oglądać na 3 TV a masz 4 dekodery to ja nie widzę problemu.

Tak jak napisałem wcześniej

Pace v162 + Cayman

2 nBoxy + 1 Cameleon + OScam FEDC

Pace v158 do szafy

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...