Jump to content
kepak

nc+ i przyszłość kart nieparowanych w Polsce

Recommended Posts

Oczywistym jest, że tylko operator zna liczbę kart cameleon w obiegu. Wszyscy o tym wiedzą. Ja napisałem tylko i wyłącznie, że większość używa tych kart w dedykowanym sprzęcie i jest im bez różnicy jaką kartę mają w dekoderze. Przeczytaj jeszcze raz ostatnie dwie strony dyskusji bo ewidentnie się gubisz w tym co piszesz.

• Confused 1
  • Sad 1
  • Upvote 1

Jak ktoś użytkuje sprzęt w domu zgodnie z przeznaczeniem to ma gdzieś wymianę karty na inną, ważne aby działało tak jak powinno, płaczą jak zawsze Ci u których 2 dekodek jest u cioci w Londku i nie stać na godzinę pracy żeby opłacić abo, bądź [beep]zkę mają fabryki, ale i tak nic się w 0100 już nie poogląda, więc skończ te sqoje dyrdymały

• Sad 1
  • Upvote 2

Posted (edited)
7 godzin temu, GrubyBubu napisał:

Jak ktoś użytkuje sprzęt w domu zgodnie z przeznaczeniem to ma gdzieś wymianę karty na inną

W ogóle nie masz pojęcia o czym piszesz i wszystkich wrzucasz do jednego worka. Była o tym już kilkukrotnie mowa w tym wątku - podam Ci przykład z życia wzięty, który osobiście znam - kolega ma kartę bez dekodera - dlatego bez dekodera ponieważ taka jest umowa i korzysta z własnego sprzętu 4k dużo więcej wartego niż wszystkie te dziadostwa od operatora  - korzysta na tej samej zasadzie jakby korzystał ze sprzętu od operatora (karta w czytniku) z tym że na swoim sprzęcie ma podłączone dodatkowo jeszcze Astrę 19E i 23.5E oraz zainstalowane inne dodatki o których na sprzętach operatora mógłby tylko pomarzyć. Mało tego ludzie zgłaszają, że przy przedłużeniu umowy nadal można korzystać z własnego sprzętu. Wyjaśnij mi i innym zainteresowanym gdzie tu jest korzystanie ze sprzętu niezgodne z przeznaczeniem?

Edited by tail#
  • Upvote 4

wcześniej korzystałem z conaxa we własnym sprzęcie, później był moduł jak pojawił się C+ 4k, po czym aktualnie wymieniłem na dedykowany dekoder ze względu na dostęp do większej ilości materiałów w VOD, mam VU+ 4k i obrotnicę i tak naprawdę daje radę z taką konfiguracją, a na Cameleonach i tak nie masz dostępu do C+ 4k. Nie wrzucam do jednego worka, tylko znam kilka osób osobiście co się bujają na tym patencie, był czas na pójście w conax i nie byłoby teraz jęczenia.

Posted (edited)

Jak ktoś użytkuje sprzęt w domu zgodnie z przeznaczeniem to ma gdzieś wymianę karty na inną, ważne aby działało tak jak powinno, płaczą jak zawsze Ci u których 2 dekodek jest u cioci w Londku i nie stać na godzinę pracy żeby opłacić abo, bądź [beep]zkę mają fabryki, ale i tak nic się w 0100 już nie poogląda, więc skończ te sqoje dyrdymały

•  

Nie masz pojęcia o czym piszesz. ja mam dwie karty Cameleon i używam obie  w jednym gospodarstwie domowym, ale używam je na własnym sprzęcie, a nie od operatora i nigdy nie chcę  ich sprzętu. Jeżeli ktoś cały czas ogląda TV na swoim sprzęcie to nie przejdzie na tunery dedykowane.

Edited by mirko1801
  • Like 2
  • Upvote 1

Ciekawa teza.Przez kilkanaście lat używałem własnego sprzętu.Obecnie jadę na dedyku i na własny tuner przesiadłbym się tylko gdyby mi go ktoś ufundował :D Błędu z zakupem własnego sprzętu czwarty raz nie popełnię :) 

• Haha 1
  • Confused 2
  • Upvote 1

Szkoda kasy krótko mówiąc. Dzisiaj mam sprzęt zgromadzony przez lata który kosztował mnie ponad 3 koła. I gdybym kilka lat temu nie przesiadł się na dedyki pewnie kolejny tysiąc by padł.

Człowiek był młody to lekką ręką wydawał zarobione pieniądze.

• Haha 1
  • Sad 1

Co kto woli. To trochę tak jak z samochodem. Możesz sobie kupić za 1000 zł i pojedziesz a możesz za 100 000 i pojedziesz wygodniej i szybciej.

• Upvote 1

Posted (edited)
39 minut temu, Pawel napisał:

Szkoda kasy krótko mówiąc. Dzisiaj mam sprzęt zgromadzony przez lata który kosztował mnie ponad 3 koła.

Dla mnie jeżeli raz na kilka lat kupię sprzęt za 1000-1500zł, to żaden wydatek. Przez ten czas i tak ten sprzęt w większej części się zwróci, a funkcjonalność bez porównania z tym co oferuje operator. Potrzebuje oglądać na telefonie, tablecie czy czymś innym to się nie zastanawiam tylko oglądam. Czy to oferta tnk, Polsatu, nc+, tivusat, skylink czy jeszcze jakaś inna nie ma to znaczenia. Wszytko co chce żeby działo to działa.

Edited by tail#
  • Upvote 1

W jaki sposób ma się zwrócić ?Abonament kosztuje tyle samo czy z dedykiem czy bez. Gdy kupowałem pierwszego Humaxa w 2002 czy 2003 roku była jeszcze co prawda dzierżawa za mediasata, więc po kilku latach sprzęt częściowo się zwrócił ale nie była to na pewno pełna wydana kwota. W tamtych czasach nie było oglądania na komórkach czy tabletach. Wtedy też się zarzekałem, że nigdy więcej nie dotknę sprzętu operatora. Czasy się zmieniają.Sprzęt operatora też się zmienia. Gdy kupowałem pierwszy tuner z wbudowanym dyskiem cyfra+ nadal oferowała mediasaty, więc zacofanie było spore.

Dzisiaj mnie interesuje żeby w wolnym czasie obejrzeć np. film czy dokument a w razie nieobecności nagrać go na dysk. Oglądanie na tabletach czy smartfonach to nie moja bajka.Taką podstawową funkcjonalność zapewnia mi sprzęt operatora dlatego nie wydałbym już złotówki na coś z czego nie będę korzystał. Ale czasy własnego sprzętu pamietam doskonale i rozumiem chęć posiadania odbiornika o większych możliwościach. Żebym był dobrze zrozumiany.To nie jest kwestia braku funduszy tylko innych wymagań.

A tutaj na forum wytworzył się dziwny podział.Na Januszy z dedykami i speców z własnym tunerem.

@korek2 porównanie trochę z czapy, więc nie ma sensu komentować.

• Thanks 1
  • Haha 1

Dokładnie to napisałem. Wystarcza Ci samochód za 1000 zł i nie potrzebujesz lepszego.

Posted (edited)
23 minuty temu, Pawel napisał:

W jaki sposób ma się zwrócić ?Abonament kosztuje tyle samo czy z dedykiem czy bez. Gdy kupowałem pierwszego Humaxa w 2002 czy 2003 roku była jeszcze co prawda dzierżawa za mediasata, więc po kilku latach sprzęt częściowo się zwrócił ale nie była to na pewno pełna wydana kwota. W tamtych czasach nie było oglądania na komórkach czy tabletach. Wtedy też się zarzekałem, że nigdy więcej nie dotknę sprzętu operatora. Czasy się zmieniają.Sprzęt operatora też się zmienia. Gdy kupowałem pierwszy tuner z wbudowanym dyskiem cyfra+ nadal oferowała mediasaty, więc zacofanie było spore.

Dzisiaj mnie interesuje żeby w wolnym czasie obejrzeć np. film czy dokument a w razie nieobecności nagrać go na dysk. Oglądanie na tabletach czy smartfonach to nie moja bajka.Taką podstawową funkcjonalność zapewnia mi sprzęt operatora dlatego nie wydałbym już złotówki na coś z czego nie będę korzystał. Ale czasy własnego sprzętu pamietam doskonale i rozumiem chęć posiadania odbiornika o większych możliwościach. Żebym był dobrze zrozumiany.To nie jest kwestia braku funduszy tylko innych wymagań.

A tutaj na forum wytworzył się dziwny podział.Na Januszy z dedykami i speców z własnym tunerem.

Jeśli komuś wystarcza oglądanie jednej platformy sat to ok. Dedykowany dekoder spełni swoje zadanie.

Kwestia jak ktoś chce mieć dostęp do kilku platform satelitarnych ( świat się nie kończy tylko na NC+ czy Polsat ).

Wtedy ma problem bo robi wystawę dekoderów na półce pod TV. Kilka dekoderów - pilotów można się pogubić.

Ma też możliwość kupna dekodera z wolnego rynku i włożenia kart ( moduły CI/CI+ ) do takiego dekodera.

Ma jeden dekoder - jeden pilot i mniejsze zużycie prądu.

Tylko ze operatorzy platform satelitarnych utrudniają życie takim właśnie użytkownikom.

Pewnie można kupić najtańszy dekoder i dane z ali tylko po co.

Jak można być legalnym z własnym dekoderem i kartami w nim.

Edited by tweed77
  • Upvote 1

@tweed77

Nic na siłę, jak platformy nie będą chcieli "naszych " pieniędzy, to zainwestujemy w ALI . Czasami mam wrażenie, że nam użytkownikom własnego sprzętu robią Łaskę .... to już nie te czasy ... 

• Upvote 1

Posted (edited)
3 minuty temu, Besciakos napisał:

@tweed77

Czasami mam wrażenie, że nam użytkownikom własnego sprzętu robią Łaskę .... to już nie te czasy ... 

Bo do tego doszło, że zapomnieli, że bez klientów przestaną istnieć. Powoli to się odwraca, bo większość treści jest w sieci.

Edited by tail#

27 minut temu, korek2 napisał:

Dokładnie to napisałem. Wystarcza Ci samochód za 1000 zł i nie potrzebujesz lepszego.

Porównywanie samochodu z tunerem naprawdę nie ma sensu.

To włącz sobie na tym swoim tunerze VOD, bo w obecnych czasach głównie do tego się sprowadza oglądanie TV, no chyba że ktoś lubi tysiące reklam i siedzenie przed ekranem w oczekiwaniu na konkretną emisję, z tego tylko powodu wymieniłem moduł na dedykowany tuner, w chwili obecnej mam własny i operatora do tego firetv i nadal wszystko obsluguję jednym pilotem od telewizora, więc wyższość własnego pudła jakoś do mnie nie przemawia pomimo korzystania.

• Haha 1
  • Confused 1

No jak dla kogoś VOD operatora jest tak poważną zaletą to już nie mam więcej argumentów.

• Upvote 1

No nie masz, bo to w zasadzie cała oferta tego operatora, ale cóż możesz wiedzieć mając własny dekoder :)

• Haha 1
  • Confused 1

Zatem proszę przedstaw mi merytoryczne dowody na wyższość własnego tunera nad dedykowanym, poza dzieleniem sygnału :)

Wiesz co?
Zostań sobie ze swoim VOD-em.
Skoro ta oferta Ci wystarcza i jesteś zadowolony to ja nie widzę problemu.

• Like 1
  • Upvote 1

Posted (edited)

@GrubyBubu jak ktoś chce mieć dostęp do kilku platform satelitarnych ( świat się nie kończy tylko na NC+ czy Polsat ) to kupuje własny dekoder.

Wkłada karty albo moduły i ogląda.

Wszystko w jednym dekoderze -jeden pilot.

Zamiast VOD można korzystać z Netflix albo HBO GO także na takim własnym dekoderze sat.

Edited by tweed77

Posted (edited)
7 minut temu, GrubyBubu napisał:

Zatem proszę przedstaw mi merytoryczne dowody na wyższość własnego tunera nad dedykowanym, poza dzieleniem sygnału :)

1) Własna lista kanałów z opcją zrobienia jej kopii zapasowej. 

2) Możliwość podłączenia obrotnicy. 

3) Kilka platform w jednym tunerze. 

4) Dostęp do wielu opcji/baherów, których nie ma w dedyku. 

:P

Edited by SatExpert
  • Upvote 1